Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

Події та заходи

23.08.2021

ДЕНЬ ПОЛЯ В ІНСТИТУТІ ОВОЧІВНИЦТВА І БАШТАННИЦТВА НААН

19 серпня 2021 року в Інституті овочівництва і баштанництва НААН відбувся День поля. В заході прийняли участь члени кафедри сільськогосподарських машин. Професор Пастухов В. І. представив екологічноощадну енергозберігаючу технологію вирощування картоплі.

18.08.21

ПРАКТИКА СТУДЕНТІВ ТРИВАЄ (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Вчора, 17.08.2021, ми були присутні на підведенні підсумків роботи механізованих загонів по збиранню ранніх зернових Золочівщини-2021. Постійними учасниками такого заходу протягом останніх 15 років є студенти ХНТУСГ, які проходять виробничу практику в господарстві «Альфа» – одному з найкращих  у області. В цьому році  студенти 3 та 4 курсів ННІ МСМ безпосередньо працювали помічниками комбайнерів потужних зернозбиральних комбайнів, таких як «Тукано 580» та «Lexsion 670». На полях ФГ працювали 10 зернозбиральних екіпажів, у складі яких 9 студентів ХНТУСГ. Вже намолотили 26,7 тисяч тонн ранніх зернових. Середня урожайність по господарству ранніх зернових культур складає близько 46,8 цн/га. За підсумками роботи були нагороджені студенти нашого уніварситету: 1 місце – Сергій Сегеда та помічник комбайнера студент 3 курсу ННІ МСМ Владислав Свирида, комбайн «Тукано 580», який зібрав урожай з 821 га (горох, озима пшениця) і намолотив 4236,3тон,
2 місце – в господарстві і по району в цілому зайняв студентський екіпаж в складі Івана Яценко (комбайнера) і Максима Германа (помічник) – випускники Липковатівського колежду, а нині студенти 4 курсу ННІ МСМ. До речі, цей екіпаж є наймолодшим серед всіх комбайнерів і помічників району. Наразі студенти виконують роботи по підготовки грунту під посів озимих сільськогосподарських культур.

За неповний місяць практики студентами крім збиральних робіт виконали оранку грунту (504 га) та дискування (175 га). Ця робота по підготовки грунту під посів продовжуеться, а також ведуть переобладнання комбайнів для збирання пізніх культур (соняшник і кукурудза) в якому студенти будуть приймати участь в цілому.

Багато років  возить студентів на практику до господарства доцент кафедри Агротехнологій та екології, заслужений працівник сільського господарства  України Анатолій Петрович Горбаньов, що сам починав свій трудовий шлях інженера саме тут. З повним знанням справи він говорить: «Передова техніка, новітні технології, ефективне керівництво. Тут є чому повчитися. Кращі з тих, хто отримав путівку в професію через практику в господарстві «Альфа», сьогодні очолюють  фірми, господарства, інженерні служби. Нинішня зміна майбутніх фахівців і керівників виявилася не гіршою за попередні. Студентам подобаються умови проживання, харчування, а також колеткив механізаторів які з задоволенням допомогають нашим студентам оволодіти дійсно інженерною спеціальністю.»

Більше фото у МЕДІАГАЛЕРЕЇ.

Відділ медіакомунікацій ХНТУСГ.

Події та заходи Події та заходи Події та заходи

10.08.21

НАУКОВЦІ ХНТУСГ НА LOZOVA MACHINERY- 2021 (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Стало доброю традицією серед науковців нашого університету брати участь в заході, який користується великою популярністтю серед аграрієв, так як це відмінна можливість познайомитись з новітніми розробками, отримати консультацію фахівців, дізнатися про унікальні можливості агрегатів та способи підвищення ефективності техніки, а також прекрасно поспілкуватися з однодумцями. Зазвичай, така інформація дає можливість викладачам йти в ногу з сучасністю.

День поля LOZOVA MACHINERY- 2021 відбувся 5 серпня в Близнюковському районі Харківської області на базі ТОВ «Європейський фонд розвитку».

Цього року були продемонстровані в дії унікальні новинки LOZOVA MACHINERY: агрегат інжекторного внесення рідких добрив SOVEREIGN, оборотний плуг IMPERIAL 7+1 і легка зубова борона LIRA XS-9,  тракторний багатофункціональний напівпричіп-перевантажувач KELT XXL та інші.

Більше фото у МЕДІАГАЛЕРЕЇ.

Відділ медіакомунікацій ХНТУСГ

 Події та заходиПодії та заходиПодії та заходи

29.07.21

ПРАКТИКА НА БУДІВНИЦТВІ

Здобувачі освіти групи 32, що навчаються за спеціальністю 192 Будівництво та цивільна інженерія, завершили проходження виробничої практики на об’єкті будівництва багатоповерхового будинку в одному мікрорайонів міста Харкова. Під час проходження виробничої практики студенти  ознайомились з основними та найсучаснішими способами виконання будівельних робіт, з правилами безпеки праці та організацією робочих місць. На будівельному майданчику під керівництвом майстра теоретичне та практичне навчання було спрямовано на формування у здобувачів технічного міркування і практичних навичок.
Практика справила найкращі враження на наших студентів, які мали можливість познайомитись з роботою  великого будівельного підприємства та з колективом професіоналів, які поділилися секретами свого успіху і професійної майстерності. Це дуже важливо для майбутніх фахівців будівельної галузі, оскільки  практичний досвід закладає важливий фундамент для їх подальшої професійної діяльності.

Кафедра експлуатації, надійності, міцності та будівництва ім. В. Я. Аніловича ХНТУСГ.

Події та заходи Події та заходи Події та заходи

22.07.21

ПРАКТИКА – НЕВІД’ЄМНА ЧАСТИНА НАВЧАННЯ

Теоретичне навчання для студентів першого курсу закінчується навчальною практикою. Так, в липні здобувачі спеціальностей 101 Екологія, 201 Агрономія та 208 Агроінженерія під керівництвом доцентів кафедри Агротехнологій та екології ННІ МСМ Ольги ЧалоїВалентини Безпалько та Оксани Панкової, пройшли навчально-ознайомлювальну практику. За цей час студенти окрім аудиторних занять, де вони дізнались про практичні аспекти агрономії, здобули практичні навички. На базі учбового господарства ХНТУСГ ознайомились з різновидами сільськогосподарських культур колекційного розплідника та з представниками бур’янів на посівах сільськогосподарських культур, провели роботу з дослідження забур’яненості поля, фенологічні спостереження посівів сафлору красильного, відібрали зразки зернових культур та провели визначення  структури їх врожаю. Крім цього ознайомились з основними технологічними, фізичними та водними властивостями ґрунтів,  виконали лабораторні роботи з визначення  механічного складу ґрунту, кислотності ґрунтового розчину тощо.

У рамках практики студенти відвідали науково-практичний семінар “День Поля 2021. Селекційні та технологічні інновації у сучасному зерновому виробництві”, що проходив на базі Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва, Музей природи, науково-практичний семінар «Новітні технології вирощування овочевих і баштанних культур», що був організований Інститутом овочівництва і баштанництва НААН. Студенти побували на дослідному полі та ознайомились з науковими дослідами Інституту овочівництва і баштанництва, зокрема з сучасною технологією вирощування картоплі з використанням органо-мінерального контейнеру, побачили посів нової для країни культури –  батату та процес гібридизації кавунів, спробували методику визначення вмісту цукру за допомогою рефрактометру; ознайомились з роботою та обладнанням лабораторії біотехнології, де побачили культивування рослин в умовах in vitro.

Колектив кафедри агротехнологій та екології впевнений, що така всебічна практична підготовка з першого року навчання дозволить студентам стати висококваліфікованими фахівцями!

Колектив кафедри Агротехнологій та екології.

Події та заходи Події та заходи Події та заходи

19.07.21

НАВЧАЛЬНА ПРАКТИКА СТУДЕНТІВ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 076 «ПІДПРИЄМНИЦТВО, ТОРГІВЛЯ ТА БІРЖОВА ДІЯЛЬНІСТЬ»

У підготовці фахівців з підприємництва, торгівлі та біржової діяльності провідне місце займає практична складова освітнього процесу. У освітньо-професійній програмі вона реалізується через опанування відповідних компетентностей на практичних заняттях і у процесі проходження навчальної і виробничої практики. Також практика дозволяє досягти таких програмних результатів навчання як:

-використання базових знань з підприємництва, торгівлі і біржової діяльності й уміння критичного мислення, аналізу та синтезу в професійних цілях;

-організація пошуку, самостійний відбір, якісна обробка інформації з різних джерел для формування банків даних у сфері підприємництва, торгівлі та біржової діяльності.

-вміння працювати в команді, мати навички міжособистісної взаємодії, які дозволяють досягати професійних цілей;

-критичне осмислення теоретичних засад та здатність застосовувати отримані знання в практичних ситуаціях та інші.

Навчальна практика проходила з 29 червня по 16 липня 2021 року студенти спеціальності під керівництвом старшого викладача кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності Котко Яни Миколаївни. Варто відзначити, що студенти пройшли практику та здобули досвід на базі Практика проходила у чотири етапи: підготовчий із проведенням заняття по охороні праці, ознайомлення із порядком проходження практики, видача завдання, у тому числі, індивідуальних, проведення занять у виробничих умовах на базі підприємств сфери підприємництва і торгівлі, оформлення звітів і їх оцінювання керівником практики. У цьому році базою проведення навчальної практики були: мережа «БАЖАЮ КАВИ»; торгове підприємство ТОВ «Реддинг» (магазин «МЕГАСПОРТ»); торговий центр «ЕПІЦЕНТР».

Разом із представниками компаній студенти обговорювали питання формування конкурентоспроможної позиції на ринку, стратегії адаптації діяльності до невизначених ринкових умов. За відгуками студентів цікавою була можливість побачити і оцінити внутрішню інфаструктуру підприємств: складські приміщення, відділи комплектації, відділ hr-менеджменту та управління персоналом. Цікавим був процес інноваційного розвитку підприємства і його продукції, оцінка товарознавчих характеристик, асортименту і споживчої цінності. Працівники підприємств знайомили також із процесом працевлаштування випускників спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», можливістю кар’єрного зростання.

Кожний із студентів на практиці ознайомився із підприємствами, їх структурними відділами, особливостями розміщення торгових секторів, аналізом асортиментних позицій та зібрати необхідний для виконання індивідуальних завдань інформацію. Кафедра підприємництва, торгівлі та біржової діяльності висловлює подяку керівникам компаній та їх працівникам за організацію цікавих заходів у рамках навчальної практики студентів 1 та 2 курсів. Особлива подяка комерційному директору ТОВ «Епіцентр» Накісько Олексію та менеджеру торгівельного зала ТОВ «Реддинг» («МЕГАСПОРТ») – нашій студентці Головко Кристині та керівнику кав’ярні «БАЖАЮ КАВИ». Студенти отримали не лише професійні знання та цінні поради підприємцям-початківцям, а й приємні подарунки на згадку.

 

Завідувачка кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності,

д.е.н., професор Руслана Левкіна 

Події та заходи Події та заходи Події та заходи

16.07.21

ЗАВЕРШЕННЯ ВИРОБНИЧИХ ПРАКТИК У СТУДЕНТІВ КАФЕДРИ ОБЛІКУ ТА АУДИТУ

Ось і добігає кінця ІІ етап виробничих практик 2020-2021 н.р. у студентів 2 і 3 курсів спеціальностей 071 «Облік і оподаткування» та 072 «Фінанси, банківська справа та страхування». У цьому році базами практик виступили: ПрАТ «Промислова страхова компанія» (м. Харків)ТОВ «Аудиторська фірма «Фактор-Аудит» (м. Харків)ДП «Корюківське лісове господарство» Корюківського району Чернігівської області, ПрАТ «Страхова компанія «Арсенал Страхування» (м. Харків)ПрАТ «Балаклійське хлібоприймальне підприємство» (м. Балаклія Харківської області)ПП «Аспект-Аудит» (м. Харків), Липковатівський аграрний коледж Нововодолазького району Харківської області та ін.

Відповідно до навчального плану студенти денної форми навчання проходять різні види практики. Так, студенти 2 курсу спеціальності 071 «Облік і оподаткування» РВО «Бакалавр» знаходяться на виробничій практиці з первинного обліку, 3 курсу – на комплексній виробничій практиці (з фінансового обліку та податкової системи). Виробнича практика у студентів 2 курсу спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» РВО «Бакалавр» передбачена з фінансів, а студенти 3 курсу цієї ж спеціальності завершують комплексну виробничу практику (з фінансів підприємства, податкової системи, страхування та банківської справи).

Керівники виробничих практик від кафедри обліку та аудиту протягом всього періоду практики регулярно надавали інформаційну підтримку студентам при проходженні практики, допомагали вирішувати поточні питання, пов’язані з перебуванням студентів на підприємствах, в організаціях, фірмах тощо. В умовах карантинних обмежень зустрічі зі студентами-практикантами відбувалися в онлайн-режимі.

Під кінець навчального року відповідальні викладачі за проходження студентами виробничих практик провели онлайн-зустрічі з практикантами та відповіли на численні їх питання, які стосувалися, перш за все, порядку оформлення щоденника про практику, письмового звіту про практику, його здавання на кафедру для рецензування та захисту. Студенти отримали від керівників виробничих практик вичерпні відповіді на всі питання.

Сподіваємося, що набуті на виробництві практичні знання, професійні навички та уміння, будуть в нагоді нашим студентам не тільки в навчанні, а й у професійній діяльності у майбутньому. Бажаємо студентам наснаги в оформленні письмового звіту про результати практики та подальшого успішного їх захисту.

Завідувач кафедри обліку та аудиту Т.Г. Маренич

Події та заходи Події та заходи Події та заходи

16.07.21

У ПОШУКАХ НОВИХ ФОРМ СПІВПРАЦІ

Так склалося, що в колишньому Золочівському районі Харківської області (тепер це Богудухівський район) ледь не половина усіх керівників фермерських господарств і сільськогосподарських  підприємств є випускниками нашого університету  й вони досі підтримують з ним теплі та дружні стосунки. Про одного з таких випускників – Анатолія Васильовича Цилюрика, який є засновником селянського  фермерського господарство «Цилюрик», а також очолює раду сільгоспвиробників Золочівщини, ми нещодавно писали: див. «НАС НАВЧАЛИ БУТИ ЛЮДЬМИ…»  Тоді ж під час зустрічі Анатолія Васильовича з представниками університету він запросив їх відвідати його господарство, а також зустрітися з керівництвом Золочівської ОТГ щоб обговорити можливі шляхи  співпраці в питаннях підготовки кваліфікованих кадрів.

І ось така зустріч на золочівській землі відбулася. Перший проректор ХНТУСГ  М.Л. Лисиченко, доцент кафедри Агротехнологій та екології А.П. Горбаньов і керівник Центру практики, працевлаштування та кар’єри студентської молоді П.С. Сиром’ятніков зустрілись з головою Золочівської ОТГ В. М. Коваленком та вже згаданим головою ради сільгоспвиробників А.В. Цилюриком. Спільних тем для обговорення не бракувало, але все ж головною з них стала тема підготовки й перепідготовки  кадрів для аграрного сектора Золочівщини.

Як наголосив перший проректор ХНТУСГ М.Л. Лисиченко, це пов’язано з тим, що внаслідок зміни форми власності та реформування агарної галузі за останні десятиліття було втрачено державний контроль за підготовкою кадрів для цієї галузі.  Тому в багатьох фермерських і сільськогосподарських підприємствам залишились представники старшого покоління інженерно-технічних працівників, а також молодь, яка ще не має відповідного досвіду. У зв’язку з цим наш університет розробив концептуальний проект відновлення кадрового балансу в сільській місцевості Харківської області й пропонує його реалізувати на рівні нових районів та об’єднаних територіальних громад. До цього проєкту, насамперед,  мають бути залучені органи місцевого самоврядування, заклади середньої і професійно-технічної освіти а також сільгоспвиробники, зацікавлені в підготовці кваліфікованих кадрів для своїх господарств. Фактично йдеться про формування регіонального замовлення на підготовку кадрів для агро-промислового комплексу Харківського регіону, але вже на новій основі і в нових реаліях.

Як повідомив М.Л. Лисиченко, університет пропонує розпочати реалізацію проекту із Золочівської ОТГ, а далі до нього будуть долучені й інші райони та громади відповідно до їхньої специфіки та потреб.

Голова Золочівської ОТГ В.М. Коваленко підтримав запропоновані підходи й повідомив, що очолювана ним громада вже співпрацює в цьому напрямку з  кількома харківськими

університетами. Отож, він не бачить перешкод для підписання договору про співпрацю з нашим університетом.   Наразі проєкт такого договору розробляється і після узгодження всіх

деталей буде винесений на обговорення зацікавлених сторін.

Нагадаємо, що 13 червня 2021 року Кабінет Міністрів ухвалив постанову «Про державне замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, на підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів у 2021 році». Зокрема, згаданою постановою збільшено державне на замовлення на підготовку фахівців за спеціальностями 201 Агрономія,  204 Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва, 205 Лісове господарство, 208 Агроінженерія та інші.

       Відділ медіакомунікацій ХНТУСГ.

Події та заходи Події та заходи Події та заходи

15.07.21

ПРАКТИКА СТУДЕНТІВ: НОВІ ЗНАННЯ, НОВІ ВРАЖЕННЯ

На Харківщині розпочалися жнива. За інформацією Департаменту агропромислового розвитку Харківської ОДА,  цього року аграрії області мають зібрати врожай зернових та зернобобових культур на площі понад 750 тисяч га. Попри те, що цього року жнивувати почали на два тижні пізніше, ніж торік (це пов’язано з погодними умовами), аграрії планують зібрати врожай не гірший, ніж минулого року.  Нагадаємо, що торік в Харківській області зібрали понад 3 мільйони тонн зернових та зернобобових.

За перебігом цьогорічної  жнивувальної кампанії уважно стежать і фахівці Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. П. Василенка. По-перше, університет має давні партнерські зв’язки з багатьма фермерськими господарствами і колективними сільгосппідприємствами Харківщини, які є базою для випробування сучасної техніки і  передових агротехнологій. По-друге, дуже часто керівниками і провідними фахівцями таких господарств є випускники нашого університету. А, по-третє, саме в таких господарствах проходять практику студенти нашого університету, які набираються безцінного досвіду. Особливо важливою така практика є для студентів, що навчаються за спеціальністю 208 Агроінженерія. Тому керівництво ННІ механотроніки і систем менеджменту підбирає для них дійсно кращі господарства і кращих керівників практики.

Одним  з таких господарств є фермерське  господарство «Альфа», що знаходиться в Богодухівському районі Харківської області (колишній Золочівський район) і спеціалізується на вирощуванні зернових та зерно-бобових культур. Вже не перший рік наші студенти проходять практику на базі цього господарства, працюючи помічниками комбайнерів чи трактористами. І не перший рік куратором  їхньої практики є доцент кафедри Агротехнологій та екології, Заслужений працівник сільського господарства  України Анатолій Петрович Горбаньов. Він не тільки відбирає студентів для проходження практики в цьому господарстві (звичайно ж, кращих), а й постійно підтримує з ними зв’язок, проводить  інструктажі, дає батьківські настанови. Варто зазначити, що в 1974 році після закінчення нашого університету (колишнього ХІМЕСГ)  А.П. Горбаньов свою трудову біографію розпочинав саме в Золочівському районі на посаді головного інженера. Тому його тут досі знають і поважають, як досвідченого фахівця та завжди радо зустрічають.

Ось і цього разу разом із своїми колегами – першим проректором університету Миколою Леонідовичем Лисиченком та керівником Центру практики, працевлаштування та кар’єри студентської молоді (ЦППКСМ) Петром Степановичем Сиромятніковим  А.П. Горбаньов приїхав до «Альфи», щоб поцікавитись  в яких умовах проходять практику наші студенти, чи задоволені побутовими умовами, а також  умовами роботи. Наразі 8 студентів, які проходять практику у фермерському господарстві,  працюють помічниками комбайнерів. А Іван Яценко, який минулого року проходив практику в якості помічника комбайнера, цього року вже працює комбайнером. Оцінивши рівень професійної підготовки нашого студента, (наразі він уже студент 4-го курсу ННІ МСМ) спеціалісти господарства довірили йому складну техніку.

Наших студентів-практикантів  ми застали у полі в загінках і, звичайно ж, не стали відривати від роботи. Поспілкувались лише з Романом Бабаєвом (студентом 3-го курсу ННІ МСМ) та керівником його екіпажу, які зупинились на кілька хвилин, щоб узгодити деякі виробничі питання з виконавчим директором господарства Миколою Романовичем Андрієнком. Якщо коротко, то наразі хлопець задоволений своєю практикою.  В його обов’язки входить регламентне обслуговування  комбайна Сlaas, який, за  словами студента, є дуже високопродуктивним і надійним у роботі. Але управління такою технікою вимагає постійної уваги і концентрації. Детальніше про результати своєї практики Роман обіцяв розповісти після обжинок…

За словами А.П. Горбаньова, така практика  для майбутніх бакалаврів та магістрів буде дуже корисною, оскільки вони мають можливість краще ознайомитись з роботою іноземної техніки, оцінити її переваги і недоліки  а також отримати досвід обслуговування цієї техніки і управління нею в реальних умовах.  По закінченню виробничої практики студенти підготують звіти про свою роботу, захист яких відбудеться вже під час осінньої сесії.

Вже на зворотному шляху наша делегація завітала до офісу фермерського господарства «Альфа», щоб поспілкуватись із його засновником і керівником Віктором Івановичем Білінським. Він висловив задоволення роботою наших студентів і рівнем їх технічної підготовки. А от питань щодо умов їхнього проживання і харчування та щодо оплати праці навіть не виникало, бо такі питання в господарстві вирішують що називається автоматично і наші студенти ніколи на це не скаржилися.

Без перебільшення можемо сказати, що «Альфа» є одним з найкращих фермерських господарств Харківської області. Хоча насправді це потужне агропідприємство з великим земельним банком та сучасною технічною базою. Достатньо сказати, що сьогодні в активі ФГ «Альфа»  є близько 11 тисяч га сільгоспугідь, парк сучасної техніки із ремонтно-технічною  базою, три сушарки, тваринницька ферма на 700 голів, з яких 300 — дійне стадо і т.п. Крім того, господарство утримує чималу  соціальну інфраструктуру, яка знаходиться на території  села Одноробівка та ще на території 9 сільрад  Золочівського району, де господарює «Альфа». Детальніше про це господарство можна прочитати на сайті AGROTIME .

 Ми ж додамо, що  керівництво ФГ «Альфа» готове  не лише  надавати нашим  студентам можливість для проходження практики, а й для працевлаштування, адже господарство постійно оновлює свій технічний парк і запроваджує нові технології, в т.ч. точного землеробства, які потребують кваліфікованого обслуговування і супроводу. Сподіваємося, що майбутні  агроінженери, яких готує наш університет, повністю відповідатимуть цим вимогам і ніхто з них не залишиться без роботи. Наприклад, колишні студенти нашого університету  Ігор Опальков і Дмитро Буденко, які нещодавно проходили практику у ФГ «Альфі», зараз вже очолюють інженерні служби у великих  господарствах на півдні України. І це лише початок їхнього кар’єрного зростання.

Віктор Козоріз,

відділ медіакомунікацій ХНТУСГ.

Події та заходи Події та заходи Події та заходи

15.07.21

НАВЧАЛЬНА ПРАКТИКА СТУДЕНТІВ ННІ ТЕХНІЧНОГО СЕРВІСУ

На кафедрі технології матеріалів згідно з навчальним планом спеціальності 133 Галузеве машинобудування, триває навчальна практика  студентів І курсу ННІ Технічного сервісу. Метою практики є формування у студентів професійних навичок і умінь для ухвалення самостійних рішень та виконання практичних робіт  з обробки матеріалів в сучасних виробничих умовах та оволодіння студентами сучасними методами організації праці в галузі їх майбутньої професії.

Під час практики студенти вивчають і закріплюють основні закономірності будови, виробництва і обробки конструкційних матеріалів різноманітними методами, одержують навички та рішення практичних задач на основі знань цих закономірностей, технологічні можливості металообробних верстатів різноманітних типів та їх кінематичні розрахунки.

Також студенти виконують індивідуальні завдання з вивчення будови та налагодження металорізальних верстатів (токарних, фрезерних, зубонарізних, шліфувальних, свердлильних) для виготовлення різноманітних деталей, практично застосовують пристрої (приладдя) та інструменти, які використовуються при обробці матеріалів різальними інструментами.

С.В. Лисенко,

керівник практики,  старший викладач кафедри Технології матеріалів

Події та заходи Події та заходи Події та заходи

14.07.21

НАВЧАЛЬНА ПРАКТИКА СТУДЕНТІВ 2 КУРСУ ННІ БМП СПЕЦІАЛЬНОСТІ 242 ТУРИЗМ

Триває навчальна практика студентів 2 курсу ННІ БМП спеціальності 242 Туризм з дисципліни “Музеєзнавство, екскурсознавство, охорона пам’яток”.  Керівник практики – канд. іст. наук, доцент кафедри ЮНЕСКО “Філософія людського спілкування” та соціально-гуманітарних дисциплін Бондар Наталя Олександрівна. Під час практики студенти відвідали виставку “Звіриний стиль. Образи тварин у світовій культурі” в Галереї АВЕК, де ознайомились з можливостями використання культурно-рекреаційного, туристичного потенціалу вітчизняних галерей та сучасними трендами щодо розвитку музейної та галерейної діяльності.

Студенти-практиканти відвідали екскурсію музеєм ХНТУСГ, під час якої канд. іст. наук, ст. викладач кафедри ЮНЕСКО Лапченко Анастасія Сергіївна розповіла про принципи створення музейної експозиції, методи підбору експозиційного матеріалу та художнє оформлення музейних експозицій.

13 липня студенти-практиканти відвідали майстер клас з проведення екскурсії від Олени Чернухи – гіда-екскурсовода ОКЗ “Харківський організаційно-методичний центр туризму”. Студенти дізналися практичні поради щодо підготовки, організації, техніки і методики проведення екскурсій різних видів, на різні теми, для різних груп екскурсантів, а також стали учасниками цікавої екскурсії “Бронза та каміння” міським садом імені Тараса Шевченка.

Знання, набуті під час проходження практики, допоможуть сформувати у майбутніх фахівців зі спеціальності 242 Туризм практичні навички у сфері надання екскурсійних послуг.

К.і.н., Н.О. Бондар

Події та заходи Події та заходи Події та заходи

13.07.21

ПРАКТИКА МАЙБУТНІХ МЕБЛЯРІВ ТА ФАХІВЦІВ ЛІСОВОГО ГОСПОДАРСТВА

На кафедрі деревооброблювальних  технологій та системотехніки лісового комплексу (зав. каф. д.е.н., доцент Суска А.А.факультету Технологічних систем і логістики у відповідності з графіком навчального процесу організовано проходження практик бакалаврів та магістрів, що навчаються за спеціальностями 187 «Деревообробні та меблеві технології»  та 205 «Лісове господарство».

Навчальні технологічні практики проходять у навчально-виробничих майстернях. Керівники практики майстер виробничого навчання Смаль С.І., завідувач навчально-виробничої майстерні №2 Діщенко А.О. Під час практики студенти набувають навичок налаштування різноманітних деревообробних верстатів, виготовлення  деталей, встановлення фурнітури та збирання корпусних меблів.

Цікаво проходить практика і в майбутніх фахівців лісового господарства. Близько 50% лісів України (приблизно 50000 кв.км. ) є штучно створеними а отже потребують посиленого догляду. Тому  при підготовці студентів, які навчаються за спеціальністю 205 Лісове господарство, значна увага приділяється  питанням догляду за лісовими культурами – вирощуванню сіянців і саджанців та подальшому лісовідновленню й лісорозведенню.   Керівниками виробничої практики призначено старшого викладача к.т.н. Говоруху О.В. та к.т.н., доцента Градиського Ю.О., які мають значний педагогічний та практичний досвід.

ЦППКСМ

Події та заходи Події та заходи Події та заходи

07.07.21

ПРАКТИЧНИЙ ДОСВІД – ЗАПОРУКА ПІДГОТОВКИ ВИСОКОКВАЛІФІКОВАНОГО ФАХІВЦЯ

Нещодавно  студенти 1-го курсу ННІ ТС спеціальності 204 «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва» під час навчально-ознайомлювальної практики з дисципліни «Технологія виробництва продукції тваринництва» (керівник к.с.г.н., доцент Нагорний С.А.) відвідали Дергачівську дитячо-юнацьку кінно-спортивну школу, племінний репродуктор з розведення української верхової породи коней Харківської державної зооветеринарної академії, де ознайомилися з технікою безпеки при роботі з кіньми, технологією утримання та тренінгу спортивних коней, а також класичними видами кінного спорту (конкуром та виїздкою).

Окрім цього студенти на практиці вивчили статі коня, будову кінського спорядження, правила гнуздання, сідлання коней і правила верхової їзди, виміряли основні лінійні проміри з подальшим розрахунком індексів тілобудови на предмет відповідності до стандарту породи, провели етологічні дослідження шляхом групових хронометражних спостережень за табуном коней на пасовищі та дійними коровами на вигульно-кормовому майданчику.

Особливу подяку кафедра «Технічних систем і технологій тваринництва ім. Б.П. Шабельника»  ХНТУСГ ім. Петра Василенка висловлює директору кінно-спортивної школи М.П. Петрушці за гостинність і можливість практичного та поглибленого вивчення цієї особливої галузі тваринництва на виробництві.

ЦППКСМ.\

Події та заходи Події та заходи Події та заходи

06.07.21

ВИРОБНИЧА ПРАКТИКА СТУДЕНТІВ-ПРАВНИКІВ

Виробнича практика студентів навчально-наукового інституту бізнесу, менеджменту і права є невід’ємною складовою навчального процесу за спеціальністю 081 «Право». Під час практики студенти закріплюють та поглиблюють теоретичні знання, одержані в процесі вивчення загальних та спеціальних навчальних дисциплін.

При проходженні виробничої практики студенти стають учасниками практичної діяльності, спрямованої на застосування правових норм, спостерігають за діяльністю державних службовців і юристів-практиків. Також студенти набувають уміння та навички практичної діяльності, аналізують різні сторони діяльності юристів, вчаться здійснювати дії спрямовані на захист прав та законних інтересів фізичних та юридичних осіб.

Події та заходи Події та заходи Події та заходи

05.07.21

ВЧОРА АБІТУРІЄНТКА, А СЬОГОДНІ — СТУДЕНТКА

Минулого року Влада Чорна ось так же сиділа у Приймальній комісії університету і дуже хвилювалась за свій вступ. Як правильно зареєструвати  електронний кабінет, чи всі документи в порядку, чи вдасться пройти конкурсний відбір?… На щастя, у Приймальній комісії її заспокоїли й надали всю необхідну допомогу, а згодом Влада дізналася, що стала студенткою університету за обраною спеціальністю  141 Електроенергетика та електромаеханіка.

Сьогодні Влада Чорна  вже студентка 2-го курсу ННІ Енергетики та комп’ютерних технологій, успішно склала сесію і  свою першу практику проходить в Приймальній комісії. Відповідальний секретар Приймальної комісії Сергій Миколайович Скофенко говорить, що Влада дуже організована й дисциплінована студентка, добре справляється із своїми  обов’язками. Наразі вона працює з електронними документами і надає консультації цьогорічним вступникам. Будуть запитання — звертайтеся.

До речі,  отримати консультації щодо цьогорічної вступної кампанії до ХНТУСГ можна також  на  “гарячій лінії” Приймальної комісії за  телефонами: (057) 700 39 15, 716 41 35; 066-213-50-38, 098-012-26-93.

Відділ медіакомунікацій ХНТУСГ.

Події та заходи Події та заходи Події та заходи

05.07.21

ЛЕКЦІЯ-ЕКСКУРСІЯ В РАМКАХ НАВЧАЛЬНОЇ ТА ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ

2 липня 2021 року студенти спеціальностей 073 «Менеджмент» та 281 «Публічне управління та адміністрування» ННІ БМП в рамках навчальної та виробничої практики ознайомились з діяльністю державних службовців Департаменту агропромислового розвитку Харківської обласної державної адміністрації та організацією управлінської праці менеджерів.

Начальник управління адміністративно-організаційної роботи Департаменту Ніна Філатова провела для майбутніх спеціалістів лекцію-екскурсію, на якій студенти мали змогу ознайомитись з основними завданнями Департаменту, його структурою, сильними сторонами, перспективами розвитку, поспілкуватись зі спеціалістами відносно цікавих для них питань. Лекція-екскурсія викликала зацікавленість у студентів, дала безліч цікавої та корисної інформації.

 

Керівники практики: к.е.н., доцент Краля В.Г., к.е.н., доцент Майборода М.М., к.е.н., доцент Півень А.В.

Події та заходи Події та заходи Події та заходи

03.07.21

СТУДЕНТИ НА ПРАКТИЦІ

2 липня студенти спеціальності 051 Економіка разом з викладачами кафедри економіки та маркетингу Онегіною В.М., Антощенковою В.В., Кравченко О.М., Бабан Т.О., Кравченко Ю.М. в рамках програми виробничої практики з економіки відвідали приватне сільськогосподарське підприємство імені Фрунзе, що знаходиться в селі Бердянка Харківської області. Керує підприємством справжній господар – Глянь Іван Данилович. Молодша донька Івана Даниловича навчається в нашому університеті. Тетяна Глянь має в своєму портфоліо вже два дипломи бакалавра, в тому числі за спеціальністю Економіка. Наразі вона навчається в магістратурі.

В рамках ознайомлювальної практики   наші студенти познайомились з історією підприємства, його структурою, напрямками діяльності та основними виробничими досягненнями. Спеціалісти підприємства розповіли про специфіку їхньої роботи. Зокрема, про основні компетентності сучасного економіста розповіла головний економіст підприємства; про особливості вирощування сільськогосподарських культур розповів головний агроном; про особливості вирощування тварин розповіла заступник головного ветеринара підприємства.

Також студенти побували на фермі: побачили як утримуються свині та ВРХ, як збирають молоко і заготовляють сінаж. Побували на полі: побачили сучасну сільськогосподарську техніку в роботі. Також побували у машинно-тракторному парку підприємства. Новенькі комбайни фірми  Claas, наче космічні кораблі на колесах, зачаровували всіх. А комусь пощастило прокататись на новенькому тракторі John Deere.

Для студентів-практикантів на підприємстві є дуже гарні умови: зручні мебльовані кімнати, сучасна кухня, душова кімната. Господарі гостинно запрошують студентів різних спеціальностей до них на практику. Гарним завершенням екскурсії був смачний обід.

Екскурсанти щиро вдячні господарям ПСП ім. Фрунзе за гостинність та цікаву інформацію щодо сучасного розвитку аграрної сфери України. Сподіваємось, що ми знову відвідаємо ПСП імені Фрунзе з новими студентами та обов’язково познайомимось з  його новими здобутками.

Т.О. Бабандоцент кафедри економіки та маркетингу ХНТУСГ.

02.07.21

І НАУКА, І ПРАКТИКА

Студенти нашого університету, які навчаються за спеціальністю 201 Агрономія, під керівництвом старшого викладача, кандидата с.г. наук В. А. Бондаренко мали прекрасну можливість ознайомитися з останніми напрацювання аграрної науки в галузі рослинництва та насінництва. Сьогодні вони взяли участь у Дні поля, що проходив на базі Інституту рослинництва ім. В. Юр’єва НААН України, й на демонстраційному полігоні  оглянули  перспективні сорти і гібриди зернових культур та ознайомились і новітніми технологіями захисту рослин.

Освітньо-професійна програма 201 Агрономія, яка запроваджена в ХНТУСГ,  орієнтована на підготовку фахівців у сфері агрономії, які прагнуть до збалансованого природокористування, використання сільськогосподарської техніки та технологій з урахуванням основних принципів збереження родючості сільськогосподарських угідь та навколишнього середовища.

Відділ медіакомунікацій ХНТУСГ.

02.07.21

ДЕНЬ ПОЛЯ-2021. ФОТОРЕПОРТАЖ

Сьогодні на базі Інституту рослинництва імені В.Я. Юр’єва НААН України в селищі Елітне Харківського району пройшов традиційний День поля, присвячений популяризації селекційних  та технологічних  інновацій  в сучасному зерновому виробництві. Програма науково-практичного семінару.

Традиційною була участь в цьому важливому заході Харківського національного  технічного університету сільського господарства ім. П. Василенка, який представляли ректор О.В. Нанка, перший проректор М.Л. Лисиченко, директор ННІ МСМ В.М. Власовець, в.о. директора ННІ ЕКТ В.І.Жила, завідувачі кількох кафедр, співробітники і студенти  університету.

У рамках проведення Дня поля  наш університет представив свої інноваційні розробки та наукові видання а також освітньо-професійні програми з підготовки фахівців для сільського господарства і аграрного бізнесу. Власне, науково-освітні можливості та потенціал ХНТУСГ добре відомі більшості фахівців аграрної галузі, які є або випускниками нашого університету, або мають з ним тісну співпрацю. Тому День поля дав їм можливість ще раз зустрітися у неформальній обстановці, обмінятися досвідом та обговорити плани подальшої співпраці.

Таке спілкування тривало й під час огляду науково-демонстраційного полігону, на якому були представлені селекційні та агротехнічні інновації науково-дослідних установ Східного міжрегіонального наукового центру НААН України. Загалом на полігоні було представлено понад 20 сортів і гібридів зернових культур: жита озимого, тритикале озимого, пшениці м’якої озимої і твердих сортів.

Серед останніх розробок Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва нашу увагу привернув гібрид   жита озимого “Сатурн F1” з потенційною урожайністю 9,5-10,0 т/га, зимостійкого і  посухостійкого тритикале озимого “Олександра”,  високоурожайного гібриду пшениці м’якої “Вигадка”, яка дає  понад 7 т/га, тощо. Студенти нашого університету, які навчаються за спеціальністю 201 Агрономія, мали прекрасну можливість ознайомитись із цими надбаннями агрономічної науки та поповнити свої знання…

Загалом, День поля ще раз засвідчив важливість тісної співпраці аграрної науки, освіти, виробництва і бізнесу, які можуть посилювати один одного, забезпечувати продовольчу безпеку нашої держави  і підвищувати її аграрний потенціал, зокрема, на міжнародних ринках.

Відділ медіакомунікацій ХНТУСГ.

 Події та заходи Події та заходиПодії та заходи

30.06.21

У СТУДЕНТІВ РОЗПОЧАЛАСЯ НАВЧАЛЬНА ПРАКТИКА

Щороку з метою закріплення теоретичних знань, отриманих під час навчального процесу, студенти ХНТУСГ проходять  навчальну та виробничу практику на базі навчального Центру  університету, а також на базі сучасних підприємств, установ та організацій агропромислового комплексу.  Нещодавно роботу  навчального Центру ХНТУСГ  перевірив ректор університету О.В. Нанка, який оглянув його поля і дослідні ділянки, поспілкувався із співробітниками та першою групою студентів-практикантів.

Як зазначив, ректор, практична підготовка студентів ХНТУСГ є невід’ємною частиною навчального процесу і вона здійснюється відповідно до освітньо-професійних програм з урахуванням специфіки тієї чи іншої спеціальності. Така підготовка передбачає ознайомлення студентів із особливостями  виробничої діяльності тих чи інших підприємств, роботою техніки і обладнання, сучасними агротехнологіями тощо…

Ось і цього року студенти молодших курсів ХНТУСГ свою навчальну практику розпочали із ознайомлення із  специфікою діяльності навчально-дослідного господарства ХНТУСГ, технологіями вирощування різних культур та полях господарства та зразками сільсько-господарської техніки, яка тут  працює. Наприклад, цього року студенти вперше матимуть можливість ознайомитися із системами GPS-навігації Trimble EZ-GUIDE 250, якою обладнана тракторна техніка навчально-дослідного господарства і здобути  практичні навички керування такою технікою.

Практичні заняття із студентами проводять досвідчені викладачі Навчального центру та співробітники навчально-дослідного господарства, які дали свої коментарі щодо практичної підготовки студентів ХНТУСГ:

ФОТОЗВІТ

 

Відділ медіакомунікацій ХНТУСГ

 

11.06.21

РЕЗУЛЬТАТИ УЧАСТІ У МІЖНАРОДНІЙ СПЕЦАЛІЗОВАНІЙ ВИСТАВЦІ «ОСВІТА ТА КАР’ЄРА-2021»

В умовах карантинних обмежень, запроваджених Кабінетом Міністрів України, та з уведенням карантину у м. Києві Міжнародна спеціалізована виставка «Освіта та кар’єра -2021» проходила у квітні 2021 р. віртуально, з використанням нових онлайн-технологій на базі двох сайтів:

  • для учасників з України – сайт osvitaexpo.com.ua;Події та заходи
  • для учасників із закордону – online.edu-abroad.com.

У виставці взяли участь заклади освіти і організації з України, Німеччини, Чехії, Польщі, Словаччини, Канади, Литви, Кіпру, Ізраїлю, а загальна кількість учасників зареєстрованих на двох сайтах склала всього 86 закладів освіти, в тому числі 32 – з України.

У рамках виставки в онлайн-форматі на базі платформ ZOOM, ClickMeeting відбулись конференції, презентації, круглі столи, майстер-класи, конкурси за участі представників Національної академії педагогічних наук України, Державної установи «Інститут модернізації змісту освіти», Міністерства освіти і науки України.

Після закінчення карантинних обмежень відбулось засідання Оргкомітету з визначення переможців у об’явлених номінаціях Міжнародної спеціалізованої виставки «Освіта та кар’єра -2021» на сайті osvitaexpo.com.ua.

За результатами експертного оцінювання представлених на конкурс робіт учасників виставки, проведеного Інститутом модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України, Національною академією педагогічних наук України, правлінням Товариства «Знання» України, дирекцією Центру «Виставки, презентації» правління Товариства «Знання» України наш університет отримав нагороду «Гран-прі» у номінації «Науково-дослідна діяльність закладу вищої освіти» за проєкт «Інтеграція молоді до наукового простору – майбутнє інженерії» підготовленого кафедрою механотроніки та деталей машин, завідувач кафедри д.т.н., проф. Роман Антощенков. Крім того, університет удостоєний почесного звання «Лідер наукової та  науково-технічної діяльності».

Вітаємо колектив університету з високою оцінкою роботи у 2020/2021 навчальному році.

Микола Лисиченко, перший проректор ХНТУСГ.

Події та заходиПодії та заходи

24.05.21

ГОСТЬОВА ЛЕКЦІЯ ВІД ПРОВІДНИХ ФАХІВЦІВ-ПРАКТИКІВ

20 травня 2021 року студенти груп ПУ18-7б та ПУ19-8б пр спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування» в рамках дисципліни «Управління персоналом» відвідали онлайн Лекторіум к.ю.н., Кулик К.Д. «Конфлікт інтересів: запобігання та врегулювання» до Дня науки в Україні, організованого Радою молодих вчених Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого за підтримки Ради молодих вчених при Харківській обласній державній адміністрації.

Представлений матеріал викликав зацікавленість у студентів та дав відповіді на запитання: що ж таке конфлікт інтересів та його основні складові; в чому різниця потенційного та реального конфлікту інтересів; які існують способи врегулювання конфлікту інтересів; яка відповідальність за вчинення дій та прийняття рішень в умовах конфлікту інтересів.

Доцент кафедри організації виробництва, бізнесу та менеджменту

Майборода М.М. 

Події та заходиПодії та заходи

22.04.21

РЕЗУЛЬТАТИ УЧАСТІ У ПРОЕКТІ ПРОФІFEST. «ПРОФЕСІЙНА МЕРЕЖА МАЙБУТНЬОГО»

В рамках меморандуму про співпрацю між Міністерством освіти і науки України, Міністерством соціальної політики України, Державною службою занятості у сфері професійної орієнтації молоді фахівцями відділу профорієнтації Харківського міського центру занятості з 06.04 по 20.04.21 р. були проведенні тренінги в рамках проекту ПрофіFEST. «Професійна мережа майбутнього» (посилання № 1) в режимі відео конференції для студентів ХНТУСГ у відповідності з УГОДОЮ про співпрацю.

З метою поглиблення знань у студентів та розширення їх можливостей щодо подальшого працевлаштування та кар’єрного зростання у тренінгах взяли участь 571 учасник (посилання № 2). Самими активними учасниками проекту були студенти спеціальностей: 275 Транспортні технології133 Галузеве машинобудування141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка208 Агроінженерія187 Деревооброблювальні та меблеві технології075 Маркетинг на ін.

Студенти, викладачі та керівництво університету висловлює щиру подяку фахівцям відділу профорієнтації та керівництву ХМЦЗ за високий професіоналізм у проведенні тренінгів.

Центр практики, працевлаштування та кар’єри студентської молоді запрошує студентів усіх спеціальностей університету для подальшої співпраці з ХМЦЗ.

ЦППКСМ, ХНТУСГ

Події та заходиПодії та заходиПодії та заходи Події та заходи Події та заходи

07.04.21

СЬОГОДНІ СТУДЕНТ, ЗАВТРА — ПРАЦЕВЛАШТОВАНИЙ ІНЖЕНЕР

6 квітня 2021 р. відбулася презентація проекту «ПрофіFEST. Професійна мережа майбутнього», який в онлайн форматі створила команда Харківського міського центру зайнятості на чолі його директором С.В. Піженком.

У заході взяли участь керівники та викладачі закладів вищої освіти, студентська та учнівська молодь, представники громадських організацій, а також співробітники Центру практики, працевлаштування та кар’єри студентської молоді нашого університету (загалом   понад 200 осіб).

З вітальним словом до учасників проекту звернувся ректор  нашого ХНТУСГ О.В. Нанка. Він наголосив, що  сьогодні для кожної молодої людини отримання якісної університетської освіти є пріоритетом, а фахівці з інженерними спеціальностями, яких готує університет,  на сучасному ринку праці зараз займають лідируюче становище…

Хочемо зазначити, що Харківський національний технічний університет сільського господарства ім. Петра Василенка всіляко сприяє працевлаштуванню та кар’єрному зростанню своїх випускників. Тому не дивно і те, що студенти та викладачі нашого університету стали найактивнішими учасниками ПрофіFESTу і вже запланували на квітень участь в роботі 20 кейсів, які супроводжуватимуть фахівці ХМЦЗ.

Нагадаємо, що головною метою проекту «ПрофіFEST. Професійна мережа майбутнього» є  розвиток сучасних компетенцій для побудови майбутньої кар’єри сучасного пошукача роботи. Запрошуємо всіх бажаючих до участі в цьому проекті

ЦППКСМ ХНТУСГ.

 

 

05.04.21.

І РОБОТА, І ПРАКТИКА

У навчально-дослідному господарстві ХНТУСГ розпочалися весняно-польові роботи, а заодно і практичні заняття для студентів. Наразі, у зв’язку з карантинними обмеженнями,  студенти проходять практичну підготовку заочно, щоб влітку продовжити її в польових умовах.  Професор В.М. Власовець і  доцент А.П. Горбаньов   розповідають студентам про особливості агротехнічних робіт, які проводяться на одному з полів навчально-дослідного господарства університету.

Відділ медіакомунікацій ХНТУСГ.

 

05.04.21

КРОК ЗА КРОКОМ ДО ПРОФЕСІЙНОГО ЗРОСТАННЯ

З метою поглиблення знань у студентів та розширення їхніх можливостей щодо подальшого працевлаштування та кар’єрного зростання   Центр практики, працевлаштування та кар’єри студентської молоді ХНТУСГ запрошує студентів усіх спеціальностей університету долучитись до онлайн-заходу ПрофіFEST. «Професійна мережа майбутнього», який відбудеться 6 квітня 2021 року об 11.00 годині. Подключитися до відео-конференції можна на платформі Zoom о 10.5Події та заходи

https://zoom.us/j/9411699577?pwd=THNrbkFvaFpvSVVnTDB0OURzRlRSdz09

Ідентифікатор конференции: 941 169 9577,  Код доступу: NfvHH6

Посилання на програму 1-го дня див. нижче.

Даний захід проводиться в рамках меморандуму про співпрацю між Міністерством освіти і науки України, Міністерством соціальної політики України та Державною службою зайнятості.  Харківський національний технічний університет сільського господарства ім. Петра Василенка є активним учасником  даного проєкту  і для його успішної реалізації співпрацює з Харківським міським центром занятості.

ПрофiFEST._Професiйна_мережа_майбутнього

Події та заходи

 

02.04.21

ФУНДАМЕНТ ДЛЯ СУЧАСНОГО АГРОБІЗНЕСУ

Швидкі кліматичні зміни, які відбуваються сьогодні, потребують від агробізнесу точних, виважених рішень. Оптимальне управління для кожного квадратного метра поля – це не майбутнє, а вимога часу. Таке управління успішно реалізовується технологіями точного землеробства. На сьогоднішній день існують комплексні рішення від наших партнерів – представників компаній John Deere та Case IH. Студенти в рамках освітніх програм Навчально-наукового інституту механотроніки і систем менеджменту вже вивчають їх на заняттях та практичних семінарах, що проводять представники компаній – лідерів галузі. Але існує ціла низка невеликих та середніх фермерських господарств, агропідприємств, які використовують широкий спектр різномарочних агрегатів. Для таких господарств найчастіше використовується обладнання від світового лідера з систем точного землеробства – компанії Trimble.

Дуже приємно бачити, як початок співпраці з основним офісом компанії Trimble (м.Київ), на якому були визначені основні шляхи співпраці ННІ МСМ для впровадження систем точного землеробства, був продовжений з офіційним дистриб’ютором на Харківщині – ООО ТК «АСТЕРРА». Регіональний менеджер компанії з продажів навігаційного обладнання Борис Юрченко разом директором ННІ МСМ проф. Віталієм Власовцем вже окреслили план практичної співпраці. І перший крок: в рамках співробітництва з компанією за безпосередньої участі керівництва університету, колективу навчально-дослідного господарства ХНТУСГ здобувачами вже опановується нова система – GPS-навігатор, курсовказівник Trimble EZ-GUIDE 250 з надійною високоточною антеною AG-15.

Вже з понеділка для студентів ННІ МСМ розпочинається перша частина цьогорічних навчальних практик: механіко-технологічної та з керування сільськогосподарською технікою. Приємно повідомити, що підготовка буде проходити вже з використанням нового обладнання! Перший крок – практичне застосування системи паралельного водіння в навчально-дослідному господарстві університету. Наступник крок – впровадження в практичну складову освітніх компонент кафедр оптимізації технологічних систем ім.Т.П. Євсюкова та тракторів і автомобілів.

Дирекція ННІ МСМ.

 

 

17.03.21

СПІВПРАЦЯ З ПРЕДСТАВНИКАМИ АКАДЕМІЧНОЇ СПІЛЬНОТИ

 11 березня 2021 р. здобувачі вищої освіти за спеціальністю 101 «Екологія» і 201 «Агрономія» та викладачі кафедри агротехнологій та екології зустрілися зі стейкхолдерами-представниками академічної спільноти. На початку зустрічі зі словами привітання виступили директор ННІ МСМ, доктор техн. наук, професор В.М. Власовець і завідувач кафедри агротехнологій та екології, заслужений діяч науки і техніки, доктор с.-г. наук, професор В.К. Пузік. Вони наголосили, що подібна робота є системною, оскільки освітня програма – це динамічний документ, який покликаний підвищити ефективність і конкурентоздатність її слухачів на сьогоднішньому ринку праці.

Багаторічним досвідом у сфері агропромислового комплексу  на зустрічі зі здобувачами поділився академік НААН України, заслужений діяч науки і техніки, доктор с.-г. наук, професор

В. В. Кириченко. Досвідчений вчений ознайомив присутніх із своїми науковими досягнення і практичним досвідом на посаді директора Інституту ім. В.Я. Юр’єва, охарактеризував сучасні тенденції в галузі селекції, рослинництва та екології. Віктор Васильович також поділився нагальними проблемами, характерними для аграрного сектора України, зокрема Харківської  області. Однією з них є глобальні зміни клімату, які неможливо передбачити і які з року в рік змушують вносити певні корективи в технологію вирощування різних с.-г. культур. Дуже важливим, на його думку, за умов зміни клімату є розширення генетичного біорізноманіття традиційних у нашій країні культур та введення в культуру і в селекцію нових, споріднених з традиційними, але значно стійкіших до змінених умов культури. Тому поряд з потребою в агротехнічних засобах стабілізації рослинництва виникає необхідність вирощування нетрадиційних культур, здатних адекватно реагувати на зміну погодних умов та особливу увагу потрібно приділити новітнім методам біотехнології.

Після спілкування зі здобувачами відбулась зустріч з гарантами освітніх програм, професорсько-викладацьким складом, на якій учасники зустрічі обговорили низку питань щодо підготовки кваліфікованих фахівців та розглянули освітні програми, за якими ведеться підготовка кадрів на факультеті, а також питання теоретично-практичних курсів викладання навчальних дисциплін, баз практики, значущості викладання вибіркових навчальних дисциплін, проходження виробничої практики здобувачами (першого бакалаврського рівня) вищої освіти в передових господарствах різних форм власності.

Знайомство здобувачів вищої освіти з установою стейкхолдера, її специфікою, робота під керівництвом провідних кваліфікованих фахівців упродовж виробничої і навчальної практики надає здобувачам можливість перевірити набуті знання, вміння і навички в умовах реальної професійної діяльності, оцінити свою компетентність в професійній сфері, співвіднести результати навчання з тим, що потрібно знати і вміти для подальшого виконання професійних функцій.

Щодо співробітництва з академічною спільнотою, то воно дозволяє об’єктивно, спільними зусиллями вирішувати проблеми, що виникають в процесі реформування вищої освіти і забезпечення її якості.

Бажаємо всім успіхів та плідної подальшої співпраці!

В.М. Власовець, директор ННІ МСМ, доктор техн. наук.

https://youtu.be/KnGMfptuOc8 Відео ролік

 

16.03.21

МАЙБУТНІ ПРАВНИКИ ПРОХОДЯТЬ ПРАКТИКУ

Виробнича практика є невід’ємною складовою процесу підготовки фахівців за спеціальністю 081 «Право» у  Харківському національному  технічному університеті сільського господарства імені Петра Василенка. Вона  орієнтована на самостійне пізнання студентами юридичних процесів і правових явищ, а також забезпечує тісний зв’язок між теоретичною підготовкою майбутніх правників та їх практичним професійним становленням. При проходженні виробничої практики студенти не тільки закріплюють і поглиблюють теоретичні знання, одержані в процесі вивчення загальних та спеціальних юридичних навчальних дисциплін, а й набувають уміння й навички правозастосовної діяльності.

Студенти 2 та 3 курсів, які навчаються за спеціальністю 081 «Право», проходять виробничу практику в органах державної влади, місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності, в тому числі у судових та правоохоронних органах. При цьому  керівниками практики є високопрофесійні фахівці, які  мають величезний досвід  не тільки науково-педагогічної роботи, а й практичної роботи у правоохоронних органах.

Події та заходи

У процесі проходження виробничої практики студенти стають учасниками юридичної діяльності, всебічно спостерігають та аналізують діяльність юристів-практиків, навчаються вчиняти процесуальні дії, пов’язані із захистом прав і законних інтересів фізичних і юридичних осіб та складати відповідні процесуальні документи, знайомиться зі структурою та функціонально-організаційними особливостями діяльності судових та правоохоронних органів. Також студенти отримують можливість творчо застосовувати одержані теоретичні знання у судовій та правоохоронній діяльності.

Варто зазначити, що сьогодні в Україні юристи є представниками професійної сфери з найвищою конкуренцією. Основне побажання роботодавців – отримати юристів-універсалів, які володіють такими професійними компетентностями, що дозволяють їм реалізувати себе в будь-якій професійній сфері. Щоб успішно конкурувати у цій професії, мало мати диплом, потрібно мати ще й певний професійний досвід та інші конкурентні переваги. Саме такі переваги і отримують майбутні правники в процесі проходження виробничої практики.

Події та заходи Події та заходи

Події та заходи  Події та заходиПодії та заходиПодії та заходи

Кафедра Безпеки життєдіяльності та права ХНТУСГ.

15.03.21

НАВЧАЮТЬСЯ І НАВЧАЮТЬ МАЙБУТНІ ТУРИСТИ

Студенти 2 курсу спеціальності 242 «Туризм» ХНТУСГ успішно пройшли навчальну практику з дисципліни «Організація дозвілля» і нині захищають звіти. Причому, під час проходження практики  деякі студенти змогли втілили свої розробки  в конкретних заходах. Так, студентка групи ЗТ19-9б Єлізавета Дейнеко, провела квест «ХХ століття в історії Біловодського краю» з учнями 7 класу ліцею №1 селища Біловодськ.

Викладачі кафедри кафедри культури, спорту та туризму продовжують  знайомити студентів із методикою проведення різноманітних культурно-дозвіллєвих заходів. Зокрема, 4 березня 2021 р. студенти побували на  відкритті виставки ляльок «Магія української ляльки» в КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва». На виставці були представлені вузлові ляльки (авторські та святкові) майстринь Любові Подолінної, Марини Дубровської та їхніх вихованців. Виставка працюватиме до 19 березня, а майбутні туристи  продовжать  освоювати теоретичні й практичні основи своєї професії.

Події та заходи Події та заходи Події та заходи

    Н.Г.  Грабар,  доктор наук із соціальних комунікацій, професор кафедри культури, спорту та туризму.

09.03.21

ВИРОБНИЧА ПРАКТИКА ЯК НЕВІД’ЄМНА СКЛАДОВА НАВЧАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ

Одним з важливих етапів набуття якісних професійних навичок у сучасних студентів є  їх практична підготовка. Основним завданням  практичної підготовки майбутніх фахівців є забезпечення її неперервності та послідовності в набутті необхідного обсягу практичних знань, умінь і навичок.

Відповідно до графіку навчального процесу, студенти, що навчаються за спеціальністю 133 «Галузеве машинобудування» на кафедрі Технологічних систем ремонтного виробництва імені О.І. Сідашенка, проходять практику на фахових підприємствах України. Загальну організацію практики студентів і контроль за її проведенням здійснює керівник практики к.т.н., доцент В.М. Романченко, який перед її початком провів інструктаж з техніки безпеки, допоміг оформити необхідні документи та видав індивідуальні завдання.

У процесі проходження практики студенти виконують весь цикл основних робіт, перебуваючи на робочих місцях, вивчаючи значну за обсягом ділянку виробництва і набуваючи практичних навичок при роботі з сучасним обладнанням за своєю спеціальністю. Після закінчення виробничої практики студенти здають керівникові належним чином оформлений звіт і заповнений щоденник,  а на кафедрі проходить публічний захист цих звітів.

За результатами проходження виробничої практики студентам надається можливість працевлаштування на цих підприємствах після закінчення навчання в Університеті.

О.О.Гончаренко, доцент кафедри ТСРВ ННІ ТС.

Події та заходиПодії та заходи

06.03.21: ВИРОБНИЧА ПРАКТИКА З ДІАГНОСТИКИ ТА ОБСЛУГОВУВАННЯ МАШИН

Наявність карантину не забезпечує постійної роботи машин та агрегатів агропромислового комплексу. Вони не перестають зношуватися, руйнуватися та потребувати вчасної діагностики технічного стану, вибору раціональних режимів експлуатації та якісного обслуговування.

Саме тому здобувачі ННІ ТС спеціальності 133 «Галузеве машинобудування» Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка успішно пройшли виробничу практику в автосервісі з діагностики і ремонту автомобілів. Дана практика є завершенням циклу дисциплін з експлуатації та діагностики тракторів, автомобілів і сільськогосподарських агрегатів, які викладалися на Кафедрі експлуатації, надійності, міцності та будівництва ім. В.Я. Аніловича.

Молоді фахівці – це майбутнє будь-якої компанії. Тому представники автосервісу планують свій розвиток на кілька років вперед. Звичайно, не обійтися без молодих майбутніх фахівців, яких готує ННІ ТС. Саме для залучення таких кадрів була організована і проведена виробнича практика.

Автосервіс – це сучасний технічний центр, обладнаний професійною технікою для високоточної діагностики та якісного ремонту автомобілів. Зростання ролі і значення технічної діагностики автомобілів пов’язане з загальним технічним розвитком і ускладненням їх технічних систем, з необхідністю забезпечення технічної та екологічної безпеки, ефективної експлуатації.

Здобувачі ознайомилися з особливостями роботи в зоні продажів, з повним циклом роботи сервісу (від візиту клієнта до видачі автомобіля після проведеного ремонту), змогли оцінити і випробувати рівень оснащеності виробничого цеху. У зв’язку з карантинними нормами виробнича практика проводилась групами по 2-3 людини, чим була безпечною та ефективною.

Перелік виконуваних робіт на автосервісі з якими були ознайомлені здобувачі: комп’ютерна діагностика, регулювання (профілактика) і ремонт двигунів автомобілів; комп’ютерна діагностика і ремонт ходової частини автомобілів; діагностика і ремонт автоматичних коробок передач; діагностика і ремонт електричних систем автомобілів; весь комплекс з профілактики паливної системи, включаючи ультразвукову промивку форсунок; часткова і повна заміна масла в АКПП.

Завдяки проходженню практики в автосервісі здобувачі змогли зрозуміти, як повинна бути організована робота автосервісу, які послуги можуть бути надані клієнтам і на якому рівні, як відбувається спілкування з клієнтом. Проходження практики дозволило застосувати наявні знання, набути досвіду роботи, отримати нові професійні знання та навички.

Дирекція ННІ ТС.

Події та заходиПодії та заходи

03.03.21 ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ЗА ФАХОМ. ПОДБАЙ ПРО ЦЕ ВЖЕ СЬОГОДНІ

З метою поглиблення знань у студентів та розширення їх можливостей щодо подальшого працевлаштування та кар’єрного зростання   Центр практики, працевлаштування та кар’єри студентської молоді разом з Харківським міським центром зайнятості у відповідності з Угодою про співпрацю пропонує провести тренінги (заняття) за такими напрямками: ПрофiFEST._Професiйна_мережа_майбутнього

Запропоновані такі форми проведення занять (тренінгів):

  • у приміщенні ХМЦЗ (тренінг, екскурсія);
  • в аудиторіях університету з дотриманням усіх карантинних обмежень;
  • дистанційно (відео-конференція, ZOOM).

Шановні студенти! Доєднуйтеся  до запропонованого заходу.

Зі своїми пропозиціями та запитаннями  щодо  участі в тренінгах  за відповідними напрямками звертайтесь у Центр практики, працевлаштування та кар’єри студентської молоді за адресою вул. Алчевських, 44, кім. 316 або пишіть на: E-mail:  centrpraktyky@gmail.com

Події та заходи

 ЦППКСМ ХНТУСГ.

01.03.21

ПРАКТИЧНА ПІДГОТОВКА СТУДЕНТІВ У ННІ ТС

У підготовці кадрів вищої кваліфікації важливе місце посідає практика.Практика студентів є невід’ємною складовою підготовки фахівців у Харківському національному технічному університеті сільського господарства імені Петра Василенка. Вона спрямована на закріплення теоретичних знань, отриманих студентами за час навчання, набуття й удосконалення практичних навичок і умінь, визначених освітньо-професійною програмою підготовки фахівців за відповідною освітньою програмою.

Навчальним планом для студентів спеціальності: 133 «Галузеве машинобудування» передбачена навчальна, виробнича та науково-дослідна практика.

Місцями практики є підприємства по виготовленню, ремонту, технічного обслуговування сільськогосподарської техніки, машин та обладнання для тваринництва, а також підприємства об’єктів агробізнесу (СТОВ, ПП, ФГ, АТ та ін.).

На кафедрі технічних систем і технологій тваринництва ім. Б.П. Шабельника керівниками практик було призначено: виробничою –доцента Сиромятнікова П.С., науково-дослідною – к.т.н., професора, завідувача кафедри Науменко О.А.

У процесі проходження виробничої практики студенти поглиблюють, закріплюють та удосконалюють теоретичні знань за фахом, отриманих у процесі вивчення професійно-орієнтованих дисциплін та здобувають практичних навичок у самостійному вивченні у виробничих умовах основних технологічних процесів виробництва, організації праці, стану безпеки праці й виробничої санітарії, у аналізуванні структури і фінансової діяльності підприємства, у формуванні висновків з оцінкою процесів, які відбуваються під час виготовлення продукції, та її переробки, організації робіт з експлуатації та обслуговування обладнання підприємств машинобудівного та сільськогосподарського напрямку, в зборі, аналізуванні та обробці даних для виконання індивідуального завдання та формування звіту.

91% студентів (групи ТС20-3пр. та ТС-18-3б), закріплених за кафедрою проходять виробничу практику за договорами на підприємствах у 9 районах Харківської області (Богодухівський, Шевченківський, Куп’янський, Зміївський, Харківський, Близнюківський, Первомайський, Двурічанський, Золочівський) та м. Харкові. По закінченню практики студенти складуть звіти у відповідності з програмою практики та індивідуального завдання.

Студенти Рачковський А.С., Удовіков В.О., Кондращенко В.О. та Ярмола К.В.  – місце виробничої практики АТП-16355 м. Харків.

Перший етап науково-дослідної практики студентів 1 курсу другого (магістерського) РВО (групи ТС20-1мн та ТС20ТСм) проходять в науково-дослідних лабораторіях ННІ ТС та науковій бібліотеці університету у відповідності з індивідуальним завданням для кожного магістранта.

Метою науково-дослідної практики є:

  • набуття практичного досвіду і навичок розв’язання складних завдань і проблем галузевого машинобудування, що передбачає проведення досліджень та/або здійснення інновацій що характеризується невизначеністю умов і вимог;
  • формування у магістрів загальних компетентностей: здатність використовувати знання у практичних ситуаціях, здатність навчатися та оволодівати сучасними знаннями, Здатність шукати та опрацьовувати інформацію з різних джерел, абстрактно мислити, генерувати нові ідеї, аналізувати та їх синтезувати;

і спеціальних компетентностей: здатність застосовувати передові для галузевого машинобудування наукові факти, концепції, теорії, принципи, здатність втілювати передові інженерні розробки для отримування практичних результатів, використовувати знання в розв’язуванні завдань підвищування якості продукції та її контролювання, здатність створювати і вміння захищати інтелектуальну власність;

  • оволодіння вміннями та навичками самостійно ставити експеримент, аналізувати отримані результати і робити висновки;
  • придбання та розвиток навичок ведення науково-дослідницької роботи, а саме, постановки експерименту, аналізу, математичної обробки та опису отриманих експериментальних даних у вигляді таблиць, графіків, діаграм, тощо, опанування методик проведення експериментів, поглиблення теоретичних знань в галузі дослідження процесів відновлення та зміцнення деталей машин і обладнання, підбір та аналіз існуючого фактичного матеріалу з інформаційних джерел та поєднання його з результатами експериментів в процесі написання кваліфікаційної магістерської робот
  • Події та заходи

ЦППКСМ

01.03.21

НАВЧАЛЬНА ПРАКТИКА МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ ЛІСОВОГО ГОСПОДАРСТВА

Однією з дисциплін циклу професійної та практичної підготовки, які студенти спеціальності 205 Лісове господарство починають вивчати вже на першому курсі, є «Дендрологія». Тож значна кількість питань, винесених на навчальну практику першокурсників, відноситься саме до цієї дисципліни.

На кафедрі Деревооброблювальних технологій та системотехніки лісового комплексу факультету ТСЛ студенти вивчають морфологічні характеристики окремих елементів деревних рослин, використовуючи гербарії та стенди, на яких представлені плоди та насіння лісових культур (зокрема, селекції одного з перших викладачів кафедри ДТСЛК – д.б.н. Бадалова П.П.), та практикуються розпізнавати морфологічні ознаки дерев і кущів відповідно до ключів визначника та ідентифікувати деревні породи.

Ці знання обов’язково знадобляться майбутнім фахівцям і в роботі, і в житті.

Події та заходи

Сергій Шевченко, доцент кафедри ДТСЛК, к.т.н.

26.02.21 

ТРИВАЄ ПРАКТИЧНА ПІДГОТОВКА СТУДЕНТІВ

На кафедрі транспортних технологій і логістики для студентів факультету ТСЛ було організовано та проведено перший (теоретичний)  етап навчальної, виробничої (технологічної) та обліково-аналітичної практики, передбачених навчальним планом спеціальності 275 «Транспортні технології».

Теоретичну частину практики у відповідності з її програмою проводили в лабораторіях кафедри, а також в онлайн-форматі.  Студенти опрацьовували науково-методичну літературу, виконували індивідуальні завдання, розв’язували типові  задачі транспортної  логістики, які можуть зустрітись під час проходження другого періоду практичної підготовки на підприємстві.

Зокрема, під час проходження практики студенти виконували практичні завдання з оптимізації логістичних операцій та координації замовлення на перевезення вантажів від виробника до споживача, з дотримання законів, правил та вимог систем управління якістю;  з проектування транспортних (транспортно-виробничих, транспортно-складських) систем і їх окремих елементів; оцінювання експлуатаційних, техніко-економічних, технологічних, правових, соціальних, та екологічних складових організації перевезень і т.п.

Керівниками практик були д.т.н., професор, завідувач кафедри В.А. Войтов та к.е.н., доцент кафедри Т.Е. Городецька.

Події та заходи  Події та заходи

Події та заходи Події та заходи Події та заходи Події та заходи Події та заходи

25.02.21

ПРАКТИЧНА ПІДГОТОВКА СТУДЕНТІВ НА КАФЕДРІ ОБЛІКУ ТА АУДИТУ

Практична підготовка студентів є обов’язковим компонентом освітньо-професійної програми для здобуття будь-якого ступеню вищої освіти. Метою практичної підготовки студентів в нашому університеті є узагальнення набутих теоретичних і практичних знань, одержання професійних навичок і умінь, що формують спеціалістів з вищою освітою відповідного ступеня та сприяють підвищенню якості підготовки фахівців вищої кваліфікації.

В системі підготовки студентів спеціальностей 071 «Облік і оподаткування» та 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» важливе місце займають виробничі практики.

В цьому році базами практик виступили: ТОВ «Аудиторська фірма «Фактор-Аудит» (м. Харків), ДП «Корюківське лісове господарство»  Корюківського району Чернігівської області, ПРАТ «Страхова компанія «Арсенал Страхування» (м. Харків), ПРАТ «Балаклійське хлібоприймальне підприємство» (м. Балаклія Харківської області), ПП «Аспект-Аудит» (м. Харків), Липковатівський аграрний коледж Нововодолазького району Харківської області, ТОВ «АККО МОТОРС» та ін.

Відповідно до навчального плану студенти денної форми навчання проходять різні види практики. Так, студенти 2 курсу спеціальності 071 «Облік і оподаткування» РВО «Бакалавр» знаходяться з 08.02.2021 р. на виробничій практиці з первинного обліку, 3 курсу – на комплексній виробничій практиці. У студентів 4 курсу цієї ж спеціальності нині закінчується комплексна виробнича практика, яка розпочалася 18.01.2021 р. Студенти І курсу спеціальності 071 «Облік і оподаткування» РВО «Магістр» проходять з 18.01.2021 р. по 26.02.2021 р. виробничу практику (за фахом). У студентів ІІ курсу скороченого терміну навчання спеціальності 071 «Облік і оподаткування» РВО «Бакалавр» теж закінчується переддипломна практика. Виробнича практика з фінансів у студентів 2 курсу спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» РВО «Бакалавр» розпочалася 08.02.2021 р., а студенти 3 курсу проходять у цей період комплексну виробничу практику.

У цілому І етап виробничих практик у студентів 2-3 курсів закінчується 26.02.2021 р., а з червня буде продовження практики.

Керівники виробничих практик – викладачі кафедри обліку та аудиту – регулярно надають інформаційну підтримку студентам при проходженні практики, допомагають вирішувати поточні питання, пов’язані з перебуванням студентів на підприємствах, в організаціях, фірмах тощо. В умовах карантинних обмежень зустрічі зі студентами-практикантами відбувалися в онлайн-режимі.

Бажаємо студентам наснаги в оволодінні професійними знаннями, закріпити здобуті теоретичні знання з навчальних дисциплін в умовах виробництва.

Події та заходиПодії та заходиПодії та заходи

Події та заходи Події та заходи Події та заходи Події та заходи Події та заходи

Події та заходи Події та заходи Події та заходи

Завідувач кафедри обліку та аудиту

Т.Г. Маренич

25.02.21

НАВЧАЛЬНА ПРАКТИКА У СТУДЕНТІВ-МАРКЕТОЛОГІВ

Добігає кінця проходження навчальної практики студентами-маркетологами другого року навчання, яка є важливим етапом формування професійних компетентностей майбутніх фахівців. Програма практики «Організація маркетингу на підприємстві» передбачає ознайомлення студентів з майбутньою професією, перспективами розвитку спеціальності, з характером, змістом та умовами організації маркетингової і рекламної діяльності.

Метою навчальної практики є поглиблення та систематизація знань студентів шляхом вирішення виробничо-ситуаційних проблем, ознайомлення на конкретних практичних прикладах з роллю фахівців з маркетингу в підвищенні конкурентоспроможності підприємства.

У процесі проходження навчальної практики студенти збирали необхідну інформацію, здійснювали спостереження, обробляли матеріали, розробляли анкети для опитування споживачів, проводили онлайн-анкетування та аналізували їх результати, а також розв’язували ситуаційні задачі та вправи на основі зібраних фактичних матеріалів.

Події та заходиПодії та заходи

Події та заходиПодії та заходи  Події та заходи

Кафедра маркетингу та медіакомунікацій 

24.02.21

НА ПРАКТИЦІ В ІНСТИТУТІ РОСЛИННИЦТВА ІМЕНІ В.Я. ЮР’ЄВА

У рамках навчально-ознайомлювальної практики студенти І курсу ННІ механотроніки та систем менеджменту освітньої програми «Агрономія» (спеціальність 201 «Агрономія») здобували практичні навички в Інституті рослинництва ім. В. Я. Юр’єва. Керівник практики – к.т.н., доцент В. В. Безпалько.

Під час практики студенти познайомилися із співробітниками Інституту та  роботою його лабораторій.  Зокрема, в лабораторії якості зерна, якою завідує  кандидат біологічних наук О.В. Білинська, студенти набули навичок підготовки зернових зразків для випікання якісного хліба.

В лабораторії насінництва та насіннєзнавства, якою завідує  Ю. Є. Огурцов, студенти безпосередньо практикувались у визначенні вологості зерна та відбору зразків на різні види аналізів, а також визначали посівні якості насіння сої.

Зазначимо, що Інститут рослинництва ім. В. Я. Юр’єва  Національної академії аграрних наук України є однією з провідних науково-дослідних установ України аграрного профілю, яка проводить різноманітні дослідження сучасних селекційно-рослинницьких напрямів. Інститут був заснований у 1908 році і його кращі  традиції сьогодні продовжують та примножують  118 науковців, в т.ч. 14 докторів наук та 53 кандидатів наук, 4 професори та 46 старших наукових співробітників.

Харківський національний технічний університет сільського господарства ім. П. Василенка має тісну співпрацю з Інститутом рослинництва ім. В.Я. Юр’єва, яка допомогає розвивати сучасну аграрну науку та виховувати для неї молоді  кадри.

Події та заходи Події та заходи Події та заходи Події та заходи Події та заходи Події та заходи Події та заходи Події та заходи Події та заходи Події та заходи  Події та заходи Події та заходи

В.М. Власовець,  директор ННІ механотроніки і систем менеджменту, професор.

24.02.21

ПРАКТИКА СТУДЕНТІВ ННІ МСМ, ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ «АГРОНОМІЯ»

15 лютого 2021 року студенти І курсу ХНТУСГ, ННІ механотроніки та систем менеджменту освітньої програми «Агрономія» спеціальності 201 «Агрономія», в рамках навчально-ознайомлювальної практики (керівник практики к.т.н., доцент Безпалько В.В.) за участі директора ННІ механотроніки та систем менеджменту» д.т.н., професора Власовця Віталія Михайловича відвідали Харківський ННЦ Інститут Ґрунтознавства та Агрохімії ім. О.Н. Соколовського де отримали практичні навички роботи. Практика проводилась завідуючим лабораторії відділу ґрунтових ресурсів кандидатом сільськогосподарських наук, старшим науковим співробітником Соловей Вадимом Борисовичем та старшим науковим співробітником Назаренко Ольгою Іванівною. Під час екскурсії студенти набули практичних навичок з визначення профілей ґрунтових зон України. Відвідали лабораторію інструментальних методів досліджень ґрунтів, метрології та стандартизації. В цій лабораторії проводять хімічний, аналітичний аналіз грунтів, визначають макро та мікро елементи, органічну речовину, рухомі форми фосфору та калію за Чириковим. Студенти взяли участь у визначенні рН сольового складу водної витяжки та гідролітичної кислотності грунту.

Дирекція ННІ МСМ

Відділ медіакомунікацій

https://youtu.be/CVCKbYp9xxY відео ролік

24.02.21

НАВЧАЛЬНА ПРАКТИКА ОНЛАЙН

Згідно навчального плану тривають навчальні практики «Вступ до фаху» у студентів 1 курсу. Практика є невід’ємною частиною навчального процесу. Метою навчальних практик є ознайомлення студентів з особливостями майбутньої професії, її змістом та завданнями.

Під час проведення навчальної практики студенти ознайомлюються з основними положеннями про організацію вищої освіти в Україні, з загальними питаннями стандарту вищої освіти зі спеціальності,  зі змістом освітніх програм, з особливостями організації навчальної, науково-дослідницької, самостійної i виховної роботи у ХНТУСГ. Наразі навчальна практика для студентів-першокурсників проходить онлайн, що не є перешкодою для виконання програми навчальної практики.

Керівники практик, викладачі кафедри організації виробництва, бізнесу та менеджменту: д.п.н, професор Нагаєв В.М, к.е.н., доцент Богомолова К.С., к.е.н., доцент Подольська О.В., к.ф.н, доцент Бобловський О.Ю.

Події та заходи  Події та заходи Події та заходи Події та заходиПодії та заходи

О. Смігунова, доцент кафедр ОВБМ, к.е.н.

23.02.21

ВИРОБНИЧА ПРАКТИКА СТУДЕНТІВ ННІ ПХВ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «ГАЛУЗЕВЕ МАШИНОБУДУВАННЯ»

Виробнича практика студентів ННІ ПХВ спеціальності «Галузеве машинобудування», що навчаються за ОПП «Інженерія переробних і харчових виробництв», завжди цікава, оскільки пов’язана з виробництвом продуктів харчування.

Отримавши ґрунтовні теоретичні знання на кафедрі «Обладнання та інжирінгу переробних і харчових виробництв», студенти покращують свою практичну підготовку на м’ясокомбінатах, молочних комбінатах, комбікормових заводах тощо. До сфери діяльності студентів входить робота з холодильною технікою, системами кондиціювання та технікою з переробки будь – яких продуктів харчування, працюють у конструкторських бюро.

Під час виробничої практики студент не тільки отримує досвід роботи з інноваційним обладнанням, але і психологічно настроюється на роботу з виробничниками, засвоює лексику та психологію підприємства, оскільки у подальшому має змогу працевлаштуватись саме на це підприємство.

Слід відмітити, що попит на випускників саме цієї спеціальності збільшується з кожним роком, про це свідчить динаміка росту кількості вступників на ОПП «Інженерія переробних і харчових виробництв”.

Події та заходи Події та заходи

Дирекція ННІ ПХВ

22.02.21

КАФЕДРА ЕКОНОМІКИ ТА МАРКЕТИНГУ ННІ БМ ЗВІТУЄ

На кафедрі економіки та маркетингу ННІ БМ з 01.02 по 12.02. 2021 р. проходила  навчальна (ознайомлювальна) практик «Організація економічної служби підприємства» для студентів групи ЕП20-бстн спеціальність 051 «Економіка». Керівник практики к.е.н. старший викладач ЗВО Кравченко Юлія Миколаївна.

Мета навчальної практики полягає в ознайомленні студентів з особливостями майбутньої професії, її змістом та завданнями економічної діяльності, визначенням ролі економіста в діяльності сучасного підприємства, особливостями організації підготовки фахівців з економіки.

Під час практики студенти опанували систему вмінь і набули практичні навички щодо вирішення типових завдань; ознайомились з особливостями організації навчальної, науково-дослідницької, самостійної і виховної роботи у виші, інституті та на випусковій кафедрі; порозумілись у особливостях функціонування новітніх інноваційних та комп’ютерних технологіях, методах активізації навчання під час проведення лекційних, семінарських занять, практикумів, поточного та підсумкового контролю знань, державної атестації якості підготовки студентів; отримали уявлення про  місце та роль фахівця з економіки підприємства; визначили значення комп’ютерних технологій в забезпеченні ґрунтовних практичних умінь і навичок у підготовці фахівця; ознайомились з кваліфікаційними вимогами та основними видами і змістом діяльності фахівця.

Події та заходи Події та заходи Події та заходи Події та заходи Події та заходи

ЦППКСМ

19.02.21

ТРИВАЄ НАВЧАЛЬНА ПРАКТИКА У СТУДЕНТІВ-ДРУГОКУРСНИКІВ

Навчальна практика є невід’ємною складовою освітньо-професійної підготовки здобувачів вищої освіти. Наразі триває навчальна (ознайомлювальна) практика для студентів-другокурсників спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування» та навчальна практика «Організація праці менеджера» для студентів спеціальності 073 «Менеджмент».

На заняттях закріплюються теоретичні знання, отримані студентами під час навчання; набуваються і вдосконалюються компетентності, визначені відповідною освітньою програмою вищої освіти; здійснюється оволодіння сучасних методик, форм організації та засобів праці, необхідних для майбутньої професії студентів; формуються професійні уміння і навички для прийняття самостійних рішень під час конкретної роботи в реальних; виховуються потреби систематично поновлювати свої знання та творчо їх застосовувати в практичній діяльності.

Керівники практики:

к.е.н., доцент кафедри організації виробництва, бізнесу та менеджменту Майборода М.М.;

к.е.н., доцент кафедри організації виробництва, бізнесу та менеджменту Півень А.В.

Події та заходи Події та заходи

Кафедра ОВБМ

18.02.21

МІЖНАРОДНА ТУРИСТИЧНА ШКОЛА

Важливе місце у формуванні компетентностей фахівців будь якої галузі займає практична підготовка. Саме набуттю практичних навичок у туристичній сфері  сприяє участь у Міжнародній туристичній школі. Від нашого університету в ній взяли участь к.е.н., ст. викладач кафедри ЮНЕСКО «Філософія людського спілкування» та соціально-гуманітарних дисциплін Омельченко Г.Ю. та студентка 3 курсу спеціальності 242 Туризм Цукренко Ірина. Стажування в Єгипті, яке відбулося з 2 по 9 лютого, дозволило учасникам програми удосконалити набуті знання, отримати нові практичні навички з різних аспектів туристичної індустрії. Все це стало можливим завдяки тісній співпраці з єгипетською туристичною компанією Moshatm та учасниками Міжнародної туристичної школи, яка об’єднала викладачів та студентів з різних регіонів України, а саме м. Київ, м. Дніпро, м. Луцьк та м. Харків. Учасники мали можливість познайомитися з роботою національних туристичних компаній Єгипту, обговорити нагальні проблеми тур індустрії. Програма Міжнародної туристичної школи була дуже насиченою, це і цікаві зустрічі, круглий стіл, відвідування історичних культурних пам’яток, різноманітні екскурсії, тощо.

 Події та заходи Події та заходи

Події та заходи Події та заходиПодії та заходи  Події та заходиПодії та заходи

Кафедра ЮНЕСКО «Філософія людського спілкування» та соціально-гуманітарних дисциплін

17.02.21

ВИРОБНИЧА ПРАКТИКА – ВАЖЛИВА СКЛАДОВА ПІДГОТОВКИ ФАХІВЦЯ

У відповідності до графіка навчального процесу Університету з 15 лютого студенти ННІ Переробних і Харчових Виробництв проходять виробничу практику на підприємствах Харківщини.

Виробнича практика дає студенту можливість ознайомитись із новітнім обладнанням та технологіями безпосередньо на сучасному підприємстві та перевірити свою теоретичну підготовку, яку вони отримали в стінах Університету.

Кафедра «Технологій переробних і харчових виробництв», яку очолює Т.В. Гавриш має давні науково-практичні зв’язки з провідними підприємствами Східного регіону України та за кордоном, тому студенти, які навчаються за ОПП  спеціальності «Харчові технології» мають змогу обрати підприємства для практичної підготовки із широкого каталогу «Баз практик» на будь який смак. Наші студенти проходять практику на підприємствах – гігантах: Кулінічі, Ин Бев Пивзавод Рогань, АВК, Харківський м’ясокомбінат та багато інших.

В перший день практики студенти отримали завдання від керівника практики, прослухали інструктаж з техніки безпеки та приступили до практичного навчання, а після завершення практики необхідно захистити звіт.

Також, на практиці студент може обрати підприємство, до якого буде працевлаштований після завершення навчання в Університеті.

Події та заходи Події та заходи

Події та заходи Події та заходи

Кафедра ТПХВ

16.02.2021

ОРГАНІЗАЦІЯ ПРАКТИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ СТУДЕНТІВ НА  КАФЕДРІ «ТЕХНІЧНІ СИСТЕМИ І ТЕХНОЛОГІЇ ТВАРИННИЦТВА ІМ. Б.П. ШАБЕЛЬНИКА»

11.02.2021р. студенти 1-го курсу ННІ МСМ під час навчально-ознайомлювальної практики з дисципліни «Технологія виробництва продукції тваринництва» (керівник к.с.г.н., доцент Нагорний С.А.) відвідали Дергачівську дитячо-юнацьку кінно-спортивну школу Дергачівського району Харківської області, племінний репродуктор з розведення української верхової породи коней ХДЗВА, де ознайомилися з технологією утримання та тренінгу спортивних коней, а також класичними видами кінного спорту (конкуром та виїздкою).

Окрім цього студенти на практиці вивчили статі коня, будову кінського спорядження, двохмісного коневозу, правила гнуздання та сідлання коней, особливості догляду за копитним рогом, виміряли основні лінійні проміри з подальшим розрахунком індексів тілобудови на предмет відповідності до стандарту породи, проаналізували умови утримання коней (температурний режим, коефіцієнт штучного освітлення, типорозміри денників тощо), порівняно до норм технологічного проектування. За змістовну і цікаву екскурсію та проведення практичних занять доповідачі отримали щирі оплески. Особливу подяку кафедра технічних систем і технологій тваринництва ім. Б.П. Шабельника ХНТУСГ ім. Петра Василенка висловлює директору кінно-спортивної школи Петрушці М.П. за гостинність і можливість практичного, більш поглибленого вивчення цієї особливої галузі тваринництва.

  Події та заходи Події та заходи Події та заходи

Події та заходиПодії та заходиПодії та заходи

Події та заходи Події та заходиПодії та заходиПодії та заходи

Події та заходи Події та заходи

ЦППКСМ

 

 

15.02.2021

ВИРОБНИЧА ПРАКТИКА У СТУДЕНТІВ

З 8 січня розпочалася виробнича практика у студентів 3 курсу спеціальності 242 Туризм. Перед початком практики керівниками було проведено інструктаж з техніки безпеки. Студенти проходять практику на таких об’єктах туризму, як ОКЗ «Харківський організаційно-методичний цент туризму», КЗ «Зміївський краєзнавчий музей», Слобожанський національний природний парк, КЗ «Палац культури ім. В.М. Сосюри» м. Лисичанськ, КЗ «Харківський історичний музей», База відпочинку «Тихий кут», ПОГ «Міжнародний клуб подорожувань та туризму «Альфа»», Храм Святителя Луки Кримського (м. Енергодар) та інші, отримують нові навички, виконують завдання, на реальних прикладах бачать, як працює туристична сфера.

Події та заходи Події та заходи Події та заходи

Події та заходи Події та заходи Події та заходи

Події та заходи Події та заходи Події та заходи

Кафедра ЮНЕСКО “Філософія людського спілкування”

та соціально-гуманітарних дисциплін

21.12.20.

ПІЗНАВАЛЬНА ЕКСКУРСІЯ СТУДЕНТІВ-ЕКОЛОГІВ ННІ МСМ З ПРОДОВЖЕННЯМ У ВЕСНЯНИЙ ЧАС

    17 грудня 2020 р. студенти першого курсу ННІ МСМ спеціальності “Екологія 101” відвідали славетний державний заклад – науково-дослідний інститут рослинництва ім. В.Я. Юр’єва. Співробітники інституту на чолі з директором Л.Н. Кобизєвою провели ознайомлюючу екскурсію, розповіли історію заснування й розвитку установи, презентували передові досягнення с-г науки та сучасні дослідження які проводяться в інституті: інноваційні технологічні аспекти вирощування ячменю; інформаційну систему «Генофонд рослин» та ефективне управління зразками генофонду Національного Генбанку рослин України, база паспортних даних яка включає інформацію про 95,7 тис. зразків та ін. З великим зацікавленням студенти відвідали лабораторію генетики, біотехнології та якості зерна. Завідувач лабораторії О.В. Білинська, кандидат біологічних наук ознайомила з роботою  лабораторії, її оснащенням та дослідними зразками селекційних культур. Такі заходи, вважаємо ми, є пізнавальними та необхідними для ефективного професійного становлення майбутнього еколога. Директор інституту Л.Н. Кобизєва радо запропонувала студентам на весні здійснити виїзд на дослідні поля в с. Елітне. Зустріч була інформативно-насиченою та пройшла в теплій й дружній атмосфері.

Доцент кафеди агротехнологій та екології Я.Г. Гриньова

Події та заходиПодії та заходиПодії та заходиПодії та заходи  Події та заходи

18.11.20

СПЕЦПРОЄКТ. ЗАДЛЯ ЄВРОПЕЙСЬКОГО ЗЕЛЕНОГО КУРСУ

13 листопада 2020 р. за ініціативи кафедри агротехнологій та екології ХНТУСГ відбулась Всеукраїнська практична онлайн-конференція для випускників-екологів провідних вузів за темою «Задля європейського зеленого курсу: наука+практика. Як синхронізувати знання і вимоги часу».

Модератор спецпроекту Людмила Циганок – Президент Професійної асоціації екологів України, шеф-редактор «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» привітала учасників, наголосила на необхідності проведення таких заходів і відзначила актуальність обговорюваних питань.

Відеозапис онлайн-конференції

Захід мав на меті дати відповіді на наступні ключові запитання:

  • Як подолати колосальний розрив між стандартами екологічної освіти та сучасними вимогами ринку?
  • Чи розуміють майбутні менеджери-природоохоронці, які виклики їх чекають?
  • Чи співпадає арсенал знань студентів з тими очікуваннями, які висуває роботодавець?
  • Як синхронізувати ці процеси?
  • Що повинен знати еколог-випускник вузу, щоб отримати роботу, про яку мріє?
  • Які скіли мають бути в арсеналі молодого спеціаліста?
  • Що забезпечить якісні результати задля довкілля з перших днів роботи?
  • Кого беруть на роботу підприємства та яким інструментарієм має володіти молодий спеціаліст?
  • З якими складнощами доведеться зіштовхнутися з перших днів та які перепони подолати та безліч інших практичних питань.

На конференції лідери екосфери, представники влади, бізнесу, провідні експерти-практики спільно з головними екологами підприємств України надали змістовні відповіді на ці та багато інших болючих запитань студентів-випускників, розповіли, на які моменти слід зараз звернути увагу, поділились лайфхаками під час підготовки себе до практичної діяльності. Для всіх учасників онлайн-конференції мотивуючі і надихаючі виступи підготували:

  • Руслан Стрілець – заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації;
  • Олексій Рябчин – радник віце-прем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції з EU Green Deal та міністра захисту довкілля і природних ресурсів;
  • Валентин Щербина – віце-президент Професійної асоціації екологів України, колишній головний еколог Нацполіції, «Укртелеком», експерт сфери управління відходами;
  • Олександр Дячук – голова комітету Професійної асоціації екологів України з питань боротьби зі зміною клімату та адаптації до неї, к.т.н., с.н.с., провідний науковий співробітник Сектору прогнозування розвитку ПЕК ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України»;
  • Владислав Антипов – голова комітету ПАЕУ з промислової екології та інновацій, генеральний директор і власник компанії «ЦЕРН» (Центр екології розвитку нових технологій);
  • Максим Сорока – голова комітету з охорони атмосферного повітря, PhD з екологічної безпеки, науково-технічний радник проекту «Чисте повітря для України», еколог з понад 10-ма роками досвіду інструментальних вимірювань та екологічного моніторингу довкілля;
  • Коваленко Вікторія – директор ТОВ «ЕКОМЕНЕДЖМЕНТ ГРУПП», EMGROUP;
  • Надія Збаровська – провідний фахівець з екології та виробничої безпеки АТ «Імперіал Тобакко Продакшн Україна»;
  • Інна Холіна – головний еколог «Запоріжсталь»;
  • Іван Проданик – адвокат, заступник керуючого партнера Адвокатського об’єднання «Екобезпека» та ін.

Експерти надали актуальну інформацію щодо політичних, економічних, соціальних реформ, які впливають на стан взаємодії підприємств і довкілля, що є позитивним індикатором змін та про головні ризики. Задля синхронізації розуміння, вузівської підготовки молодих фахівців і вимог бізнесу, ключовими темами онлайн-конференції стали Європейський зелений курс та виклики декарбонізації, екологічна модернізація, циркулярна економіка та управління відходами, а також стратегії сталого розвитку бізнесу та держави. Виступи під час онлайн-конференції були змістовними, обґрунтованими, з дуже цікавими презентаціями, які викликали жваву онлайн дискусію серед учасників заходу.

За результатами проведення конференції було започатковано:

  • «Практичну біржу» – для студентів екологічних спеціальностей, що працюватиме як центр із організації виробничих практик для студентів на провідних підприємствах (відповідно до обраної спеціалізації);
  • «Центр зайнятості еколога» – для випускників ВНЗ за екологічними спеціальностями, як практичний інструмент працевлаштування;
  • «Рекрутингове екологічне агентство» – для забезпечення бізнесу висококваліфікованими екологами із числа тимчасово не працевлаштованих.

В спецпроекті взяли участь понад 260 студентів-випускників і науковців провідних вищих навчальних закладів та наукових установ, а саме: КПІ імені Ігоря Сікорського, Національний Університет «Львівська політехніка», Інститут Сталого Розвитку ім. В.Чорновола Національного Університету «Львівська Політехніка», Інститут екології, економіки і права, Національний Авіаційний Університет, Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича, Інститут економіки природокористування, Екологічний коледж Львівського національного аграрного університету, Інститут економіки та прогнозування НАН України, Державна Екологічна академія (післядипломної освіти та управління), Інститут біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН України,         Інститут біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України, Інститут відновлюваної енергетики НАН України та ін.

Харківський національний технічний університет сільського господарства ім. П. Василенка представили здобувачі 3 курсу за спеціальністю 101 Екологія (Літвінова Любов, Малік Марія, Борисенко Вадим, Сухорукова Тетяна, Колесников Даниїл), а також викладачі кафедри агротехнологій та екології (доценти Є.А. Криштоп, О.С. Чала, О.В. Панкова).

Загалом спецпроект в черговий раз продемонстрував високий суспільно-експертний потенціал та підтвердив репутацію однієї з найбільш важливих суспільних подій у житті української екоспільноти. Такі заходи є дуже корисними для студентів і ефективними для налагодження професійних зв’язків та співробітництва, а набуті на конференції досвід і знання будуть запорукою успіху в навчальній і науковій діяльності.

To be continued…

Події та заходиПодії та заходиПодії та заходи

 Є.А. Криштоп, доцент кафедри агротехнологій та екології  ХНТУСГ.

 

27.10.2020

ІЗ ВДЯЧНІСТЮ ПРО АЛЬМА-МАТЕР…

З гарною ініціативою виступила профспілка працівників АПК Золочівського району Харківської області. До 90-річчя нашого університету (колишнього ХІМЕСГ) керівник профспілки Валентина Іванівна Іванова вирішила розповісти про колишніх випускників університету, які працюють або  працювали в  Золочівському районі на керівних посадах і зробили вагомий внесок у розвиток агропромислового комплексу.

До речі, В.І.Іванова сама є випусницею ХІМЕСГ 1975 року, тому з великою любов’ю і повагою ставиться до своєї Альма-матер. Підтвердженням цьому є і надісланий нею відеоролик про наших випускників, який пропонуємо вашій увазі.

Сподіваємося, що представники інших районів Харківщини також підтримають  ініціативу золочівських аграріїв  і надішлють цікаві розповіді про наших колишніх випускників, які  працювали або працюють на різних посадах. Перегляд за цим посиланням:

Події та заходи

Відділ медіакомунікацій ХНТУСГ.

20.10.2020

VІ-А ВНУТРІВУЗІВСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ

VІ-а Внутрівузівська науково-практична конференція за підсумками виробничої практики студентів спеціальностей 071 «Облік і оподаткування» та 072 «Фінанси, банківська справа та страхування»

 

13 жовтня 2020 року на кафедрі обліку та аудиту навчально-наукового інституту бізнесу і менеджменту відбулася традиційна Внутрівузівська науково-практична конференція за підсумками виробничої практики студентів. Слід зазначити, що в цьому році доєдналися до проходження виробничої практики ще й студенти 2 курсу спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування». Тому в роботі конференції взяли участь студенти ІІ-V курсів  РВО «Бакалавр» та «Магістр» двох спеціальностей.

Відкриваючи конференцію, завідувачка кафедри обліку та аудиту, д.е.н., професор Маренич Т.Г. повідомила, що це вже шоста конференція за підсумками проходження студентами виробничої практики, підкреслила можливість обміну цінним досвідом для поліпшення практичної підготовки здобувачів, особливо в умовах встановлених обмежень.

Студенти виступили перед учасниками конференції з цікавими доповідями, зупинилися на особливостях проходження виробничої практики в умовах виробництва та висловили низку пропозицій щодо вдосконалення процесу проходження виробничої практики. Кращими доповідями на конференції були визнані виступи Романашенко Ірини , Кривич Наталії, Романашенко Марини, Полтавської Віолетти, Кривошей Марини.

Активну участь в обговоренні актуальних проблем організації та проходженні виробничої практики студентами ХНТУСГ взяли викладачі кафедри. Зокрема, к.е.н., доцент Поливана Л.А. наголосила на посиленні мотивації студентів до проходження виробничої практики та забезпеченні їх передовими базами практик.

Підсумовуючи роботу науково-практичної конференції, завідувачка кафедри обліку та аудиту Маренич Т.Г. відзначила високу зацікавленість та небайдужість студентів до проходження виробничої практики, висловила подяку студентам і викладачам, які взяли участь у цьому заході, та повідомила, що тези доповідей, які були подані до оргкомітету конференції, будуть обов’язково надруковані в окремому збірнику.

Зав.каф., д.е.н., проф. Маренич Т.Г.

Події та заходи Події та заходи Події та заходи Події та заходи Події та заходи

07.10.2020

СТУДЕНТИ ЗВІТУЮТЬ ПРО ВИРОБНИЧУ ПРАКТИКУ

У навчально-наукових інститутах та на факультеті ТСЛ триває захист студентами літніх практик, які є важливою частиною освітньо-професійних програм. Наприклад, студенти ІІ та ІІІ курсів ННІ БМ спеціальності 071 «Облік і оподаткування» влітку проходили виробничі практики  з первинного та фінансового обліку, по закінченню яких ними були складені письмові звіти. Всі вони отримали позитивні відгуки від керівників виробничої практики з провідних підприємств м. Харкова, Харківської, Донецької та Луганської областей у відповідності з договорами. А нещодавно на випусковій кафедрі відбувся публічний захист цих звітів, який викликав жвавий інтерес і у студентів, і у викладачів.

Презентуючи свої звіти про проходження практики та  відповідаючи на запитання, студенти показали високий рівень теоретичної та практичної підготовки. Всі майбутні бакалаври за своєчасне представлення звітів та якість виконаної роботи під час  захисту індивідуальних завдань отримали від комісії високі оцінки.

Варто зазначити, що основним завданням виробничої практики студентів є закріплення отриманих теоретичних знань під час спілкування з викладачами в аудиторіях і набуття умінь і навичок практичної роботи на підприємстві. Вони базуються на раніше вивчених нормативних та професійно-орієнтованих навчальних дисциплінах і формують економічне мислення, розвивають, систематизують і закріплюють знання, отримані під час теоретичної підготовки. Майбутні фахівці набувають практичного досвіду для подальшої професійної діяльності, роботи в трудовому колективі, а також продовження наукових досліджень економічних процесів на підприємстві в процесі підготовки курсових та дипломних робіт.

          Бажаємо нашим студентам і надалі примножувати величезний багаж професійних навичок і вмінь, який вже в недалекому майбутньому стане їм у нагоді!

Події та заходи Події та заходи Події та заходи Події та заходи

Т.Г. Маренич, завідувачка  кафедри обліку та аудиту,  д.е.н., професор,

ЦППКСМ  ХНТУСГ.

05.10.2020

ОРГАНІЗАЦІЯ  ТА  ПРОВЕДЕННЯ  ПРАКТИЧНОЇ  ПІДГОТОВКИ  СТУДЕНТІВ  У  ННІ ТС

На кафедрі технічних систем і технологій тваринництва ННІ ТС практична підготовка для студентів університету була організована та проведена з спеціальностей: 073 «Менеджмент», 051 «Економіка», 075 «Маркетинг», 071 «Облік і оподаткування», 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» – навчальна «Системи технологій»; 208 «Агроінженерія» – навчальна з дисципліни “Технологія виробництва продукції тваринництва”,  133 «Галузеве машинобудування » – навчальна, виробнича та науково-дослідна.

Кафедрою було заключено 21 договір з провідними підприємствами галузі тваринництва, господарствами різних форм власності Харківської, Кіровоградської та Сумської області для проведення практик.

Керівниками навчальних практик були призначені доценти Нагорний С.А., Ткачова І.В., Іщенко К.В., виробничою –  професор Нанка О.В., доцент Сиромятніков П.С.,  науково-дослідною  – професор Науменко О.А.

За результатами проходження практик студентами було складено звіти з виконанням індивідуальних завдань та проведено їх публічний захист.

Захист індивідуальних завдань з дисципліни “Технологія виробництва продукції тваринництва”  студенти спеціальності 208 «Агроінженерія»

Події та заходи Події та заходи Події та заходи Події та заходи Події та заходи Події та заходи

Публічний захист звітів з проходження виробничої та науково- дослідної практики студентами та магістрантами спеціальності 133 «Галузеве машинобудування».

Події та заходи Події та заходи Події та заходи Події та заходи Події та заходи Події та заходи Події та заходи

ЦППКСМ університету

01.10 2020

СТУДЕНТИ ННІ ПХВ ЗВІТУЮТЬ ПРО ПРАКТИЧНУ ПІДГОТОВКУ

Практична підготовка студентів в університеті є важливою складовою навчального процесу, яка проводиться з метою закріплення та поглиблення теоретичних знань, набуття практичних навичок, досвіду самостійної роботи у межах майбутньої спеціальності.

 Наскрізна програма практики студентів по спеціальностям 133 Галузеве машинобудування та 181 Харчові технології ННІ ПХВ включає навчально-ознайомчу без відриву від навчання (лабораторії кафедр), виробничу в галузевій науково-дослідній лабораторії та виробничої на профільних підприємствах за договорами.

Керівниками практик по спеціальностям були призначені: 133 Галузеве машинобудування – професор Богомолов О.В.,  доцент Денисенко С.А., доцент Лук’янов І.М., асистент Ільїна Н.О.; 181 Харчові технології – доцент Гавриш Т.В. та доцент Фоміна І.М.

Відбувся публічний захист звітів студентів про виконання практичної підготовки. Членами комісії були заслухані та схвалені усі доповіді.

Події та заходи Події та заходи Події та заходи Події та заходи Події та заходи Події та заходи

ЦППКСМ університету

 

28.09.20

ЗАХИСТ ЗВІТІВ  З ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ СТУДЕНТІВ

21 вернесня на кафедрі агротехнологій та екології відбувся захист звітів  з виробничої практики студентів освітньо-професійних програм спеціальностей «Екологія» та «Агрономія». Базами практик були провідні підприємства та організації  міста та області, серед яких КП Харківводоканал, Харківський регіональний центр з гідрометеорології, ТОВ Харківська територіальна компанія з вивозу відходів ТОВ «Агро-ЮА» та інші сільськогосподарські підприємства, з якими кафедра заключила договори про співпрацю. Метою проведення виробничої практики  є узагальнення знань студентів за фахом і, як результат, складання та захист звіту. Усі студенти отримали позитивні відгуки від керівників і вдало  захистили свої роботи.

К.Г. Сировицький,

очільник навчально-виховної роботи дирекції ННІ МСМ

Події та заходиПодії та заходиПодії та заходиПодії та заходи

25.09.20

ПРАКТИКА – ЦЕ ПЕРША СХОДИНКА ДО ПРОФЕСІОНАЛІЗМУ

У підготовці кадрів вищої кваліфікації важливе місце посідає практика. Вона є важливою складовою навчального процесу, проводиться з метою закріплення і поглиблення теоретичних знань, набуття практичних навичок у межах майбутньої спеціальності чи спеціалізації, досвіду самостійної роботи. Тому практика для майбутнього підприємця, в силу специфіки цієї професії, має особливе значення, оскільки дозволяє досягти таких програмних результатів навчання як: використання знань для виявлення, постановки й вирішення завдань для різних практичних ситуацій; уміння критичного мислення, аналізу та синтезу у професійних цілях та ін. Зрозуміло, що сучасні теоретичні знання поряд із громадянською зрілістю, національною свідомістю, природними здібностями, життєвим досвідом є вирішальною передумовою вироблення практичних навичок майбутніх підприємців, оволодіння ними фаховою майстерністю.

Проходження практики студентами спеціальності 076 „Підприємництво, торгівля та біржова діяльність” — це не тільки освітня компонента навчального плану, а й неординарна подія у становленні молодого фахівця. Отже, науково-практична і виховна підготовка студента-підприємця — справа державна і обов’язкова умова для національною відродження і становлення України як незалежної, демократично-правової європейської держави. Це відповідальний і визначний період у процесі становлення молодого спеціаліста, серйозна перевірка рівня викладацької роботи, життєздатності лекційних курсів зі спеціальності та засвоєння їх студентами.

Наскрізна практика за освітньою програмою „Підприємництво, торгівля та біржова діяльність” передбачає проходження декількох етапів: навчально-ознайомчий; навчальний (без відриву від навчання); навчально-виробничий; виробничий на базі суб’єктів підприємництва і торгівлі, що дозволяє розв’язувати складні спеціалізовані завдання, проблеми у сферах підприємництва і торгівлі в умовах невизначеності і нестабільності.

Виробнича практика студентів спеціальності 076 “Підприємництво, торгівля та біржова діяльність” провадиться із відривом від навчання у підприємницьких, торгівельних та біржових структурах відповідно до освітньої програми. Так, наприклад, студенти 3 курсу Храмов Кирило, Кошель Карина, Литвиненко Валерія проходили практику у ФОП „Салівон”, який працює за франшизою міжнародної компанії Carlo Pazolini – одного із лідерів на ринку взуття, Левченко Дмитро – у ТОВ „Восторг”, де він мав можливість навіть пройти стажування у закладах громадського харчування для приготування суші.

Всі студенти – майбутні бакалаври і магістри представили та успішно захистили звіти з проходження практик на випусковій кафедрі.

Таким чином виконується головна вимога ринку праці – глибокі теоретичні знання та практичний досвід молодого і готового до роботи фахівця!

Ми пишаємося нашими студентами, набутим досвідом та бажаємо подальших успіхів у здобутій професії.

Керівник виробничої практики: к.е.н., доцент Гіржева О.М.

Події та заходиПодії та заходиПодії та заходи

Події та заходиПодії та заходиПодії та заходи

21.09.20

ЗВІТУЄ ННІЕКТ

          У відповідності з графіком навчального процесу в навчально-науковому інституті енергетики та комп’ютерних технологій студенти 1-го курсу другого (магістерського) РВО гр.52 Ем під керівництвом к.т.н., доц. Сорокіна М.С. проходили  виробничу практику по договорам на підприємствах та у спеціалізованій лабораторії кафедри автоматизованих електромеханічних систем.

Відбувся публічний захист звітів про виробничу практику. Студент Сичов О.С. звітував про практичну роботу в СФГ «Мехайлівське» Шевченківського р-ну  Харківської області. Студенти Кришталь В.І., Москаленко В.В. звітували про виконання індивідуального завдання, яке виконували у лабораторії кафедри АЕМС.

ЦППКСМ університету

Події та заходи Події та заходи Події та заходи    

Події та заходи Події та заходи Події та заходи

16.09.20

ПУБЛІЧНИЙ ЗАХИСТ ЗВІТІВ З МАГІСТЕРСЬКОГО СТАЖУВАННЯ ТРИВАЄ.

ЗВІТУЄ СПЕЦІАЛЬНІСТЬ 275  «ТРАНСПОРТНІ ТЕХНОЛОГІЇ»

У період з 30.06.2020 р. по 17.07. 2020 р. пройшов другий період магістерського стажування студентів 1-го року навчання факультету технологічних систем і логістики за ОКР «Магістр»  спеціальності 275 «Транспортні технології» група ТТ19 – 1М. Практичний досвід під час стажування студенти набували у ПАТ «Зміївська овочева фабрика» Харківської області, ТОВ «Агро-Нова» Золочівського району, ВП «Куп’янський відділ матеріально-технічного забезпечення», Харківському машинобудівному заводі «ФЕД», ТОВ «Злагода – опт» м. Харків, та ТОВ «Омега» м. Дніпро.

Результати стажування студентів були підведені під час публічного захисту звітів за практичну підготовку, яка відбулася 15 вересня 2020 року на кафедрі транспортних технологій і логістики під керівництвом завідувача кафедри д.т.н., професора Войтова В.А.

ЦППКСМ університету

Події та заходи Події та заходи Події та заходи Події та заходи Події та заходи Події та заходи Події та заходи

09.09.2020

ЗАХИСТ ЗВІТІВ ПРАКТИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ СТУДЕНТІВ ЗА 2019-2020 Н.Р. РОЗПОЧАВСЯ.

ЗВІТУЄ ФАКУЛЬТЕТ ТЕХНОЛОГІЧНИХ СИСТЕМ І ЛОГІСТИКИ

У відповідності з графіком навчального процесу 08.09.2020 р. на кафедрі деревооброблювальних технологій та системотехніки лісового комплексу факультету ТСЛ відбувся публічний  захист звітів з науково-дослідної практики магістрів 6 курсу з спеціальності 205 Лісове господарство.

Основними питаннями, які вирішувалися на практиці було вирішення проблем лісового господарства: захист та збереження лісового фонду, лісовідновлення та розведення лісових культур, озеленення територій та сучасні проблеми екології, а також економічні аспекти розвитку лісового господарства Слобожанщини та  України в цілому.

Теми, вирішувані студентами, є актуальними, мають проблематику, та можуть бути рекомендовані для використання в лісовому господарстві.

 

ЦППКСМ університету.

Події та заходи Події та заходи Події та заходи Події та заходи

07.09.2020

Практичний досвід – запорука фахового спеціаліста нашого університету

Щойно завершилась практична підготовка студентів нашого університету в літній період за 2019-2020 навчальний рік.

У цьому навчальному році, на жаль, були певні складнощі у заключенні договорів на проведення виробничих практик по спеціальностям на підприємствах, але керівники практик на кафедрах, відповідальні за практики в інститутах та факультеті приклали всі можливості для того, щоб студенти нашого університету були направлені на проходження практичної підготовки в літній період на профільні підприємства.

Підведені перші підсумки проходження практик, вони такі.

Студенти ННІ БМ проходили практику по таким спеціальностям: 073, 051, 071, 072, 075, 281 та 242. Навчальну практику пройшли 241 студента на профільних кафедрах, виробничу практику на підприємствах по договорам пройшли 116 студентів. Виробничу практику для студентів було організовано у 12 районах Харківської області, м. Харкові (на профільних підприємствах), Луганській, а також у Донецькій та Чернігівській областях. Магістри проходили практику у ДП «ДГ «Кутузівка» Інститут сільського господарства Північного Сходу НААН.

Студенти ННІ ТС проходили практичну підготовку з спеціальностей 133, 076, 192. Навчальну практику пройшли 30 студентів на профільних кафедрах та на підприємствах. Для 182 студентів виробничу практику 3-го курсу та першого прискореного курсу було організовано на підприємствах 13 районах Харківської області, профільних підприємствах м. Харкова, а також у Сумській та Донецькій областях. Науково-дослідна практика для магістрів була організована у ДП «Дослідне господарство «Красноградське» Красноградського р-ну,  Державній установі Інституту зернових культур ім. В.Я. Юр’єва НААН України»,  ДП «Дослідне господарство «Елітне» Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН України» Харківського р-н у, м. Харкові філії Укр. НДІ ПВТ ім. Леоніда Погорілого, а також на профільних кафедрах інституту.

ННІ ЕКТ організував проведення практик з спеціальностей: 141, 123, 151, 163. Навчальну практику пройшли 36 студентів на профільних кафедрах. Виробнича практика по договорам на профільних підприємствах 2-х районів Харківської області, м. Харкова, м. Дніпро  була організована для 127  студентів, 37 пройшли на кафедрах. Для 80 магістрів виробничу практику організовано на профільних підприємствах по договорам, а  25 студентів пройшли виробничу практику на профільних кафедрах інституту.

У ННІ МСМ практична підготовка студентів була проведена для таких спеціальностей: 208, 081, 201, 274, 101. Навчальну практику пройшли 130 студентів на профільних кафедрах та 24 студенти по договорам на підприємствах. Виробнича практика для студентів 3-го курсу була організована по договорам з підприємствами для 69 студентів у 4-х районах Харківської області, 26 студентів пройшли  виробничу практику на профільних кафедрах інституту. 32 магістранти пройшли науково-дослідну практику на підприємствах та 72 на профільних кафедрах.

ННІ ПХВ організовував практичну підготовку студентів з спеціальностей 133 та 181.  31 студент пройшов навчальну практику на профільних кафедрах інституту. Виробнича практика для 97 студентів була організована по договорам на профільних підприємствах у 4-х районах Харківської області та підприємствах м. Харкова. 29 студентів пройшли виробничу практику у галузевих лабораторіях інституту. Магістерське стажування для 53 студентів було проведено у галузевих лабораторіях інституту.

На факультеті ТСЛ практику проходили студенти з спеціальностей: 187, 205 та 275. Навчальна (виробничо-технологічна) практика для 95 студентів була організована на кафедрах, для 17 студентів на підприємствах, виробничу практику для студентів 3-го курсу  по договорам з профільними підприємствами 4-х районів Харківської області, м. Харкова пройшли 54 студенти, 23 на кафедрах. Магістерське стажування 29 студентів на підприємствах по договорам та 10 на профільних кафедрах.

Для іноземних студентів, які навчаються в нашому університеті було організовано практичну підготовку у всіх ННІ та факультеті ТСЛ. Навчальну практику пройшли 65 студентів, виробничу 75, науково-дослідну 1 та 3 магістерське стажування.

Попереду стоїть не менш відповідальний період – це складання звітів про виконання практичної підготовки  за 2019-2020 навчальний рік та їх публічний захист. Чекаємо на результати.

ЦППКСМ університету.

10.08.2020

СТУДЕНТИ ХНТУСГ: «ДЯКУЄМО «АЛЬФІ»!»

В господарстві «Альфа» – одному з найкращих  у області – завершилося збирання ранніх зернових, в якому взяли участь студенти нашого університету.  Вони проходять тут практику, освоюючи експлуатацію  сільськогосподарської техніки.

– Нам дуже хотілося побачити, як реально функціонує велике господарство, попрацювати на новій техніці,- розповідає третьокурсник ННІ МСМ Владислав Немашкало. – Не в кожному районі, і навіть не в кожній області є таке господарство як «Альфа», і хотілося попасти саме сюди.

У мене батько тракторист—говорить його однокурсник Іван Яценко.— І хоча я отримав спеціальність агронома в Липковатівському аграрному коледжі, який закінчив з червоним дипломом, тяга до техніки перемогла. Взагалі, майбутній керівник сільгосппідприємства має освоїти якомога більше професійних секретів у всіх напрямках своєї діяльності, і в цьому відношенні господарство «Альфа» дає нам великі можливості. Працівники дуже відкриті, доброзичливі. І комбайнер, і агроном, і головний інженер ( теж, до речі, випускник ХНТУСГ)  детально пояснюють нюанси роботи, дають відповіді на всі запитання. Не менше значення має сама участь у роботі високо професіонального трудового колективу, розуміння того, як відбувається взаємодія між керівною і виконавчою ланками господарства, забезпечується виробнича дисципліна.

– Окрім цікавої роботи, господарство забезпечує працівникам і гідну заробітну платню. Передові технології, нова техніка, яка оновлюється кожні 4-5 років, потребують серйозних знань. Університет дає нам дуже багато, але по справжньому розуміти комбайн я навчився саме на практиці. Парта практики не замінить. І збирання овочів у країнах Євросоюзу для майбутнього інженера таку практику надасть не завжди — висловлює свою думку студент 3 курсу Максим Герман.

– Підготовка студентів ХНТУСГ традиційно досить висока. А 2-3 сезони такої практики – і ваших студентів можна допускати до керівництва будь-яким господарством –  говорить виконавчий директор господарства «Альфа»Микола Романович Андрієнко.

Господар підприємства «Альфа», депутат обласної ради Віктор Іванович Бєлінський згадує: «Я сам свого часу  одержав аграрну  освіту, тому,  хоча ціную кожного працівника, до студентів ХНТУСГ в мене відношення особливе. Ми готові надавати їм місця не лише для проходження практики, але й працевлаштовувати, адже наше господарство постійно розширюється, оновлюється його технічний парк».

Голова Харківської облдержадміністрації Олексій Володимирович Кучер, який завітав до господарства «Альфа»,  подякував студентам нашого університету та підкреслив:  «Сільське господарство становить третину економіки нашого регіону. Ми й далі будемо підтримувати наших аграріїв, забезпечувати їх державною підтримкою, робити все для того, щоб позитивна динаміка в аграрній сфері зберігалася».

Багато років  возить студентів на практику до господарства професор Анатолій Петрович  Горбаньов, що сам починав свій трудовий шлях інженера саме тут. З повним знанням справи, професор говорить: «Передова техніка, новітні технології, ефективне керівництво. Тут є чому повчитися. Кращі з тих, хто отримав путівку в професію через практику в господарстві «Альфа», сьогодні очолюють  фірми, господарства, інженерні служби. Нинішня зміна майбутніх фахівців і керівників виявилася не гіршою за попередні».

Відділ медіакомунікацій ХНТУСГ.

Події та заходиПодії та заходиПодії та заходиПодії та заходиПодії та заходиПодії та заходиПодії та заходиПодії та заходи Події та заходи

03.08.2020

ПРАКТИКА СТУДЕНТІВ ТРИВАЄ

У фермерському господарстві “Альфа” (Золочівського району), де проходять виробничу практику студенти нашого університету, вже намолотили 25 тисяч тонн ранніх зернових. Про це повідомив керівник практики Анатолій Петрович Горбаньов, який підтримує постійний зв’язок із студентами та керівництвом фермерського господарства. Середня урожайність по господарству ранніх зернових культур складає близько 75 цн/га, що майже удвічі більше, ніж середньостатистичні показники по Харківській області. На полях ФГ працють 10 зернозбиральних екіпажів, у складі яких працюють 6 студентів ХНТУСГ.

 

Відділ медіакомунікацій ХНТУСГ

24.07.2020

ФОТОРЕПОРТАЖ ІЗ ЖНИВНОГО ПОЛЯ

Цьогоріч в Харківській області  планують зібрати близько 2,9 млн. тонн ранніх зернових культур, що дорівнюватиме минулорічному врожаю. За інформацією Харківської облдержадміністрації, ранні зернові та зернобобові культури в області займають  703 тис. га, з яких  524,4 тис. га під   озимою пшеницею, 13,8 тис. га – під озимим ячменем, 3,4 тис. га – під озимим житом, 5,9 тис. га – яровою пшеницею, 128,9 тис. га – ярим ячменем і т.д.

Наразі середня урожайність ранніх зернових по області складає бл. 44 цн/га. Але є господарства, в яких вже зараз середня урожайність суттєво перевищує середньостатистичні показники по області. Наприклад, у фермерському господарстві «Альфа» Золочівського району, де ми нещодавно побували, середня урожайність ранніх зернових складає близько 75 цн/га. Лише під посівами пшениці тут знаходиться близько 4 тис. га. Тому щоб вчасно і без втрат зібрати вирощений урожай в господарстві  вивели на поле 10 комбайнів (6 власних і 4 залучених), які працюють зранку до вечора.

Як ми вже повідомляли, у складі 6 збиральних екіпажів ФГ «Альфа» помічниками комбайнерів працюють студенти-практиканти нашого університету, які освоюють агротехнологічні процеси та удосконалюють свої навички з обслуговування зернозбиральної техніки. І комбайнери, і керівники фермерського господарства задоволені роботою студентів, які старанно виконують свої обов’язки і настанови керівника практики А.П. Горбаньова.

Відділ медіакомунікацій ХНТУСГ.

Події та заходиПодії та заходиПодії та заходиПодії та заходиПодії та заходиПодії та заходиПодії та заходиПодії та заходиПодії та заходи

21.07.2020

СТУДЕНТИ ХНТУСГ ПРОХОДЯТЬ ПРАКТИКУ

Щороку з метою закріплення теоретичних знань, отриманих під час навчального процесу, студенти ХНТУСГ проходять  виробничу практику на базі сучасних підприємств, установ та організацій агропромислового комплексу (в т.ч. закордонних),  з якими укладені відповідні угоди та договори про співпрацю. Одним з таких підприємств є фермерське господарство «Альфа», що знаходиться в Золочівському районі Харківської області і спеціалізується на вирощуванні зернових та зерно-бобових культур а також на розвитку молочного тваринництва.

Без перебільшення можемо сказати, що це одне з найкращих сільгосппідприємств Харківщини, яке має у своєму користуванні понад 10 тисяч га сільгоспугідь, сучасну техніку і ремонтно-технічну базу, тваринницьку ферму на 300 голів ВРХ, три сушарки і т.п. Крім того, господарство утримує чималу  соціальну інфраструктру, яка знаходиться на території  села Одноробівка та ще на території 9 сільрад  Золочівського району, де господарює «Альфа».

Уже багато років (з 1994 року) цим господарством керує  Віктор Іванович Бєлінський, якого добре знають в аграрних колах. І не тільки тому, що він є  Заслуженим працівником сільського господарства України та депутатом Харківської обласної ради, а й тому, що у ФГ «Альфа» намагаються дотримуватись наукових принципів ведення землеробства, що на сьогоднішній день є неабияким досягненням. Свого часу саме ця обставина і стала вирішальною для започаткування співпраці між фермерським господарством та  Харківським національним технічним університетом сільського господарства імені Петра Василенка, яка триває вже понад 15 років. А одним з гарантів цієї співпраці (якщо можна так сказати) є доцент  кафедри агротехнологій та екології  ХНТУСГ, Заслужений працівник сільського господарства України Анатолій Петрович  Горбаньов.

Свого часу, після закінчення ХІМЕСГ (1974 р.), Анатолій Петрович працював головним інженером Івашківської птахофабрики, тому його  досі добре пам’ятають у Одноробівці в Золочівському районі. Отож, цілком логічно, що саме він  взяв на себе відповідальність  за організацію і проходження виробничої практики студентами ХНТУСГ на базі ФГ «Альфа»: проводить з ними інструктажі, надає консультації і взагалі підтримує постійний зв’язок, щоб бути в курсі всіх справ.

Наразі у ФГ «Альфа» проходять виробничу практику семеро студентів нашого університету: Руслан Бойко, Артем Сметана, Іван Яценко, Максим Гершан, Владислав Немашкало, Владислав Бурлака та Євген Бондарь. Шестеро студентів працюють помічниками комбайнерів, а Євген Бондарь – самостійно працює на тракторі, оскільки має права тракториста і досвід роботи. Побувавши сьогодні у «Альфі», ми з’ясували, що роботою наших студентів керівництво фермерського господарства цілком задоволене і створює всі умови для того, щоб вони  також отримали задоволення від своєї роботи. Про умови їхнього проживання і харчування ми навіть не будемо говорити (з цим у «Альфі» ніколи не було проблем), а про матеріальне і моральне заохочення скажемо пізніше, коли в господарстві підбиватимуть підсумки жнивної кампанії та нагороджуватимуть кращих працівників. Переконані, що у списку кращих будуть і студенти нашого університету (це вже традиційно), які крім безцінного практичного досвіду отримають ще й  грошові винагороди та грамоти за свою роботу.

Наразі хлопці працюють у складі жнивувальних екіпажів на збиранні ранніх зернових і разом із своїми комбайнерами вже намолотили не одну тисячу тонн пшениці. В їхні обов’язки входить регламентне обслуговування  комбайнів Сlaas, які, за їхніми словами, дуже високопродуктивні і надійні в роботі. Тому  тут складнощів не виникає. Але управління такою технікою вимагає постійної уваги і концентрації.

За словами А.П. Горбаньова, така практика  для майбутніх бакалаврів та магістрів зовсім не буде зайвою, оскільки вони мають можливість краще познайомитися з роботою іноземної техніки, оцінити її переваги і недоліки  а також отримати досвід обслуговування цієї техніки і управління нею в реальних умовах.  По закінченню виробничої практики студенти підготують звіти про свою роботу, захист яких відбудеться вже під час осінньої сесії.

Віктор Козоріз, Олена Голубова (фото),

Відділ медіакомунікацій ХНТУСГ.

Події та заходиПодії та заходиПодії та заходиПодії та заходиПодії та заходиПодії та заходиПодії та заходиПодії та заходиПодії та заходи

04.03.20.

ПРАКТИЧНИЙ ДОСВІД – НЕВІДЄМНА ЧАСТИНА ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ НАВЧАННЯ

В рамках навчально-ознайомлювальної практики «Агрономія», відповідно до договорів про співпрацю, для студентів ННІ механотроніки та систем менеджменту освітньо-професійних програм «Агрономія», «Екологія» та «Агроінженерія» під керівництвом викладачів кафедри агротехнологій та екології Безпалько В.В. та Панкової О.В. були проведені виїзні екскурсії у навчально-дослідні інститути.

Події та заходи

14 лютого 2020 року студенти відвідали лабораторії центру генетичних ресурсів рослин України, якості зерна та насіннєзнавства інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН. Завідувачі лабораторіями Богуславський Борис ЛьвовичБілинська Олена Володимирівна та Огурцов Юрій Євгенович познайомили студентів з завданнями та напрямками роботи лабораторій, обладнанням та методиками що використовуються в їх наукових дослідженнях.

Події та заходи

19 лютого 2020 року студенти відвідали Харківський ННЦ Інститут грунтознавства та агрохімії ім. О.Н. Соколовського. Завідуючим лабораторії відділу ґрунтових ресурсів, кандидатом сільськогосподарських наук Соловей Вадимом Борисовичем була проведена екскурсія по підрозділам інституту та проведена ознайомлювальна лекція. Студенти ознайомилися з профілем ґрунтових зон України, а також відвідали лабораторію охорони ґрунтів від ерозії, лабораторію родючості, ґрунтозахисних технологій та лабораторію родючості зрошувальних і солонцевих ґрунтів.

Події та заходи

Керівництво і викладачі ННІ механотроніки та систем менеджменту висловлюють подяку співробітникам інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН та Харківського ННЦ Інститут грунтознавства та агрохімії ім. О.Н. Соколовського за приділений час та пізнавальні лекції.

18.02.2020

СТУДЕНТИ ПРОХОДЯТЬ ПРАКТИКУ

У рамках навчальної (ознайомлювальної) практики студентів спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування»  студенти ННІ БМ разом із керівником навчальної практики к.е.н., доцентом Ю.М. Сагачко та викладачем кафедри організації виробництва, бізнесу та менеджмент к.е.н., доцент О.В. Смігуновою відвідали Харківську обласну державну адміністрацію, де ознайомилися з роботою  Департамент агропромислового розвитку.

Начальник управління адміністративно-організаційної роботи Н.С. Філатова ознайомила студентів зі специфікою роботи даного Департаменту, а також відповіла на їхні запитання щодо посадових обов’язків, режиму робочого дня, особистих якостей державного службовця, досвіду роботи тощо. Співробітники Департаменту агропромислового розвитку також провели екскурсію даним закладом, під час якої студенти змогли безпосередньо ознайомитися з роботою державних службовців, зокрема співробітників відділу економіки.

Загалом лекція-екскурсія видалася напрочуд продуктивною, пізнавальною і цікавою. У зв’язку з цим  висловлюємо щиру вдячність Н.С. Філатовій за проведений захід і сподіваємося на подальшу співпрацю, під час якої наші студенти зможуть отримати ще більше інформації про специфіку роботи державних службовців а також – необхідні навички і уміння.

Ю. М. Сагачко,  

к.е.н., доцент кафедри організації виробництва, бізнесу та менеджменту

 

Події та заходи Події та заходи Події та заходи

11.02.2020

ПРАКТИКА СТУДЕНТІВ БІОМЕДИЧНОЇ ІНЖЕНЕРІЇ.

10.02.2020р. з метою формування розуміння теоретичного та практичного підходу  до створення та керування медичним обладнанням та медичною технікою, набуття вмінь здійснювати інженерний супровід, сервіс та інше технічне обслуговування при експлуатації лабораторно-аналітичної техніки, медичних діагностичних і терапевтичних компексів та систем, а також отримання навичків планування і огранізації направлення та контролювання  медико-технічних та біоінженерих  систем і процесів, в перший день виробничої практики студенти 13 групи ННІ ЕКТ разом зі своїм кураторм  ст. викладачем кафедри ІЕТП Шинкаренко І.М. та керівником практики к.т.н. Бородай І.І. відвідали Харківський обласний центр служби крові. Ознайомчу відкриту лекцію провів завідуючий відділом Верховенко Юрій Олексійович.  Він розповів про весь цикл донорської процедури.  В рамках лекції студенти побували на дільницях групи виготовлення компонентів нетестованої крові, дільниці групи вхідного контролю кваліфікації, паспортизації донорської крові та їх компонентів. У  залі для заготовлення крові та її компонентів студенти ознайомились з сучасним устаткуванням, яке дозволяє отримувати від донора будь-яку комбінацію якісних компонентів крові швидко та з високим рівнем безпеки.

Події та заходи Події та заходи Події та заходи

27.09.2019

СТУДЕНТИ ЗВІТУЮТЬ ПРО ПРОХОДЖЕННЯ  ПРАКТИКИ

На кафедрах та факультетах університету триває захист звітів про проходження студентами літньої виробничої практики.

На кафедрі  інтегрованих електротехнологій та процесів ННІ енергетики та комп’ютерних технологій пройшов захист звітів студентами спеціальностей 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» та 163 «Біомедична інженерія». Звіти приймали керівники практики к.т.н., доцент Ольга Єгорова та старший викладач Ірина Шинкаренко. За їхніми оцінками, студенти справилися з поставленими  завданнями. Під час проходження виробничої практики вони показали здатність планувати, організовувати й проводити експериментальні дослідження, здійснювати їх математичну обробку, проводити аналіз техніко-економічної ефективності розробки.

Публічний захист звітів про проходження навчальної, виробничої практик та магістерського стажування пройшов і на факультеті технологічних систем і логістики. Тут «захищалися» студенти, що навчаються за спеціальностям: 275 «Транспортні технології», 205 «Лісове господарство» та 187 «Деревооброблювальні та меблеві технології». Цьогорічна географія баз практик майбутніх фахівців в галузі транспорту, лісового господарства, деревообробних та меблевих технологій охопила Харківську, Сумську, Полтавську, Чернігівську, Донецьку області та м. Харків.

Результати захисту звітів про проходження практик у 2018-2019 н.р. показав високу якість підготовки. Студенти з великим задоволенням та навіть із захопленням розповідали про загальне враження від практичної підготовки на підприємствах. Вони охоче ділились результатами отриманих знань, вмінь, практичних навичок та досвіду після виконання програми практики. Деяким студентам факультету було запропоновано подальше працевлаштування на базових підприємствах.

Центр практики, працевлаштування та кар’єри студентської молоді ХНТУСГ  

Події та заходи Події та заходи Події та заходи

04.10.2019

«Кар’єрний студентський фестиваль «Імпульс» та «Ярмарок вакансій»

В рамках всеукраїнського турне роботодавців 20 листопада 2019 року на вул. Алчевських, 44 з 11:00 по 16:00 заплановано проведення загальноміської зустрічі роботодавців «Кар’єрний студентський фестиваль «Імпульс» та «Ярмарок вакансій» для молоді Харкова та області, що бажають працевлаштуватися в Україні.

            Ініціатором заходу виступає Центр кар’єрного розвитку СТУД-ПОІНТ, молодіжні організації міста, міський та обласний Центри зайнятості, Центр практики, працевлаштування та кар’єри студентської молоді ХНТУСГ.

            Метою заходу є допомога у працевлаштуванні студентам та випускникам, налагодження діалогу між студентами, випускниками та роботодавцями, підбір студентів на практику та стажування , поширення інформації про сучасний стан ринку праці України,  Харкова та Харківської області. Формат фестивалю включає ярмарок вакансій, де відбуватиметься представлення інформаційних стендів роботодавців, безпосереднє спілкування представників компаній з відвідувачами, проведення презентацій компаній та студентських програм, організація навчальних семінарів з питань працевлаштування із залученням експертів та компетентних фахівців.

Вся інформація на сайті за посиланням: https://impulse.stud-point.com/kharkiv

Сайт проекту – імпульс.укр

Fb-event в Харкові – fb.com/events/396461377725767

 

Цент практики, працевлаштування та кар’єри студентської молоді.

10.10.2019

НАУКА І ПРАКТИКА ІДУТЬ ПОРУЧ

9 жовтня 2019 року на кафедрі обліку та аудиту ННІ бізнесу і менеджменту пройшла  традиційна науково-практична конференція за підсумками проходження виробничої практики студентами, що навчаються за  спеціальністю «Облік і оподаткування». У роботі конференції взяли участь студенти ІІ, ІІІ, ІV, VІ курсів РВО «Бакалавр» та «Магістр», викладачі кафедри та гості, зокрема, заступник директора ННІ бізнесу і менеджменту С. Калініченко, керівник Центру практики, працевлаштування та кар’єри студентської молоді П.С. Сиром’ятніков, головний бухгалтер ПрАТ «Промислово-страхова компанія» А.В. Островерх та директор департаменту автострахування названої кампанії Г.М. Гармаш.

Відкриваючи конференцію, завідувачка кафедрою обліку і аудиту професор Т.Г. Маренич повідомила, що це вже п’ята конференція за підсумками проходження студентами виробничої практики і подібні наукові заходи завжди викликають у студентів щирий інтерес. Адже останнім часом вони мають більше можливостей для  проходження практики за кордоном, а повернувшись додому, діляться цінним  досвідом із своїми одногрупниками та однокурсниками.

Ось і цього разу  студентка 4-го курсу Ірина Романашенко поділилися своїми враженнями від проходження практики в одному з приватних готелів Німеччини (земля Верхня Баварія). Вона розповіла, що власник готелю також має чимало землі, яку обробляє власними силами. Отож Ірина мала можливість познайомитися з організацією та веденням фермерського господарства, а також із деякими особливостями фінансово-господарської звітності в цьому господарстві. До речі, свою доповідь на конференції дівчина  виголосила прекрасною англійською мовою. Але разом з цим наголосила, що в родині німецького фермера, де вона проходила практику, не дуже охоче спілкуються англійською, тому їй довелося інтенсивно вивчати ще й німецьку мову. Вона закликала студентів наслідувати цей приклад, адже знання кількох іноземних мов відкриває ширші можливості не лише для проходження практики, а й для майбутнього працевлаштування та  професійного зростання.

Цікавим досвідом щодо проходження практики у європейських країнах також поділилися студентки Наталія Кривич та Марина Романашенко, які виступили перед учасниками конференції з короткими доповідями. У свою чергу Валерія Волошина, Олена Пацюк, Богдан Мурашко та інші студенти  поділилися досвідом проходження практики на базі вітчизняних підприємств аграрної галузі та  фермерських господарств, де вони також могли поповнити свої теоретичні знання і здобути практичні навички. Приміром, Богдан Мурашко проходив виробничу практику на базі ТОВ Агрофірма «Обрій LTD», що в Чернігівській області.  Він залишився задоволений роботою в агрофірмі, але разом з тим висловив низку пропозицій щодо вдосконалення процесу проходження студентами ХНТУСГ практики, в тому числі й через створення при університеті окремого відділу, який буде забезпечувати організацію практики студентів, налагоджувати та підтримувати зв’язки з підприємствами.

Практичним досвідом щодо роботи та кар’єрного зростання із майбутніми фінансистами та аудиторами поділилися представники ПрАТ «Промислово-страхова компанія» А.В. Островерх та Г.М. Гармаш. А керівник Центру практики, працевлаштування та кар’єри студентської молоді П.С. Сиром’ятніков повідомив, що 20 листопада на базі університету пройде велика ярмарка-вакансій, де студенти зможуть отримати інформацію щодо працевлаштування та безпосередньо познайомитися з роботодавцями.

Підсумовуючи роботу науково-практичної конференції, зав. кафедрою обліку та аудиту Т.Г. Маренич висловила подяку студентам та гостям, які взяли участь у цьому заході. Також вона повідомила, що тези доповідей, які були подані до оргкомітету конференції, будуть надруковані в окремому збірнику.

Віктор Козоріз, Кирило  Коробов (фото),

відділ медіакомунікацій ХНТУСГ.

Події та заходи Події та заходи Події та заходи

18.10.2019

ВИРОБНИЧА ПРАКТИКА У НІМЕЧЧИНІ І ШВЕЙЦАРІЇ

Нещодавно наш університет з робочим візитом відвідав керівник спілки фермерів Баварії (Німеччина), почесний професор ХНТУСГ пан Райнхард Нойдорфер. Він  зустрівся з викладачами та  студентами університету, які проходили виробничу практику та стажування на передових підприємствах Баварії, і вручив стажерам сертифікати  міністерства сільського господарства та спілки фермерів Баварії. Також пан Райнхард провів співбесіду з тими студентами, які також мають бажання проходити практику на підприємствах Баварії за офіційною програмою, і провів серед них конкурсний відбір. Такий відбір пройшли 20 студентів, які наступного року поїдуть до Німеччини.

Варто зазначити, що  між нашим університетом та спілкою фермерів Баварії «Agroimpuls-Bayern e.V.» вже 18 років діє прямий договір про співпрацю, який  щороку пролонгується. Отож, щорічно студенти ХНТУСГ мають можливість проходити закордонну практику на високотехнологічних сільськогосподарських підприємствах Німеччини.  Також вони   можуть проходити практику на підприємствах Швейцарії. Основними організаціями-партнерами тут виступають спілка фермерів Баварії «Agroimpuls-Bayern e.V.» та спілка фермерів Швейцарії «Agrimpuls CH».  Завдяки співпраці з цими організаціями  ми маємо робочі контакти майже з  300 сільськогосподарськими підприємствами у Баварії,  200 в Швейцарії і близько 500 в Скандинавських країнах, де  наші студенти можуть отримувати безцінний практичний досвід, покращити свою фахову підготовку і таким чином підвищувати свою конкурентоспроможність на ринку праці.  Головною передумовою для проходження практики за кордоном є знання іноземної мови. Останнім часом цьому питанню  в нашому університеті приділяють особливу  увагу. Так чи інакше, але ми рухаємося до європейського освітянського простору і наразі не можливо уявити якісну освіту без проходження студентами нашого університету практики на високорозвинених закордонних підприємствах чи навіть отримання освіти в закордонних вишах.

Ще одним важливим напрямком міжнародної діяльності ХНТУСГ  є  проходження стажувань викладачами нашого університету та обмін досвідом з іноземними вишами і науково-дослідними інститутами. З цією метою наш Центр тісно співпрацює з Німецькою Службою Академічних Обмінів (DAAD), а також бере участь у підготовці  заявок на отримання грантів та стипендіальних програм. Такі форми роботи сприяють підвищенню якості освіти та престижності університету,  який намагається іти в ногу з часом.

Артем Вечерін,

провідний фахівець Центру практики та кар’єри ХНТУСГ.

Події та заходи Події та заходи Події та заходи

20.11.2019

ГОТУЄМОСЯ ДО КАР’ЄРНОГО ФЕСТИВАЛЮ

20 листопада 2019 року в рамках всеукраїнського турне роботодавців в ХНТУСГ відбудуться загальноміські зустрічі роботодавців «Кар’єрний студентський фестиваль «Імпульс» та «Ярмарок вакансій» для молоді Харкова та області, що бажають працевлаштуватися в Україні. Заходи проходитимуть в головному корпусі ХНТУСГ (на вул. Алчевських, 44) з 11:00 по 16:00.

Ініціатором заходу виступає Центр кар’єрного розвитку СТУД-ПОІНТ, молодіжні організації міста, міський та обласний Центри зайнятості, Центр практики, працевлаштування та кар’єри студентської молоді ХНТУСГ.

Метою заходу є допомога в працевлаштуванні студентам та випускникам, налагодження діалогу між студентами, випускниками та роботодавцями, підбір студентів на практику та стажування, поширення інформації про сучасний стан ринку праці України,  Харкова та Харківської області.

Формат фестивалю включає ярмарок вакансій, де відбуватиметься представлення інформаційних стендів роботодавців, безпосереднє спілкування представників компаній з відвідувачами, проведення презентацій компаній та студентських програм, організація навчальних семінарів з питань працевлаштування із залученням експертів та компетентних фахівців.

Вся інформація про кар’єрний фестиваль та ярмарок вакансій розміщена на сайті за посиланням: https://impulse.stud-point.com/kharkiv#Main

Fb-event в Харкові – fb.com/events/396461377725767 

Цент практики, працевлаштування

та кар’єри студентської молоді ХНТУСГ.

21.11.2019

2700 студентів взяли участь у STUD-FEST “IMPULSE”-2019 в ХНТУСГ

20 листопада близько 2700  харківських студентів скористалися можливістю стати співробітниками провідних компаній за один день  на Всеукраїнському кар’єрному студентському фестивалі, який пройшов у нашому університеті.

Мета фестивалю, який одночасно представляв собою ярмарку вакансій – зробити процес працевлаштування легким та доступним кожному.

У рамках фестивалю діяли:

  • зона тренінгів;
  • унікальний хакатон від провідних українських компаній;
  • ярмарка вакансій з понад 26 роботодавцями, серед яких: Альфа-Банк, Сільпо, HILTI, P&G, CRH, Головне управління національної поліції України в Харківській області та багато інших;
  • зона українських стартапів та громадських організацій;
  • зона інновацій;
  • погодинні розіграші брендованих подарунків, зона кави, релаксу та нетворкінгу.

Організатори наймасштабнішого студентського фестивалю в Україні STUD-POINT, InternsGo, Happy Monday та Enactus попіклувалися про те, щоб молоді спеціалісти вміли складати правильно резюме, тому для відвідувачів ярмарку організатори проводили кар’єрні консультації з написання резюме і проходження співбесід.

Кожен із учасників заходу мав змогу знайти роботу і пройти співбесіду з HR-менеджером відповідної компанії чи установи відразу на місці.

Однак, якщо ти не був на STUD-FEST “IMPULSE – 2019”, але маєш бажання знайти роботу, не потрібно чекати півроку, на сайті фестивалю можна знайти роботодавця своєї мрії, дізнатися про усі актуальні вакансії та відправити своє резюме.

На основі більше 1800 заповнених студентами реєстраційних форм була досліджена структура інтересів молоді з приводу працевлаштування та очікувань щодо майбутньої роботи з точністю у 95%. Очікування студентів від майбутньої роботи розмістилися в такому порядку: умови особистого росту (перше місце), заробітня плата, креативність робочого процесу, зручне розташування офісу, корпоративна культура, стабільність умов праці, соціальний пакет (останнє місце).

Матеріали про фестиваль розміщені тут: https://impulse.stud-point.com/kharkiv
Естафету проведення студентського фестивалю “IMPULSE” у  наступному році від нашого університету приймає Київський національний університет ім. Т. Шевченка, що відкриє свої двері для чергової ярмарки вакансій вже навесні, 17-18 березня 2020 року.

Події та заходи Події та заходи Події та заходи Події та заходи

Події та заходи Події та заходи Події та заходи

21.11.2019

ЗАВЕРШИВСЯ СТУДЕНСЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ “ІМПУЛЬС” ТА ЯРМАРОК ВАКАНСІЙ

Завершився кар’єрний студентський фестиваль «Імпульс» та ярмарок вакансій для молоді Харкова та області, що проходили на базі нашого університету  20 листопада 2019 року.

Організатори заходу та представники роботодавців подякували керівництву університету за високий рівень організації фестивалю та ярмарку, відмітили зацікавленість студентів та випускників до пошуку гідної роботи та достатній рівень підготовки майбутніх фахівців.

Важливою подією став ярмарок вакансій і для харківського студентства.  У ході  навчальних семінарів з питань працевлаштуваня, що їх проводили компетентні фахівці організацій і підприємств, та безпосереднього спілкування з майбутніми колегами, які вже знайшли своє місце в професії, молодь отримала більше інформації про умови та перспективи майбутньої роботи.

Інтерв’ю з організаторами заходу, студентами та їх майбутніми роботодавцями розміщено на сторінці ХНТУСГ в ФБ.

Події та заходи Події та заходи Події та заходи