Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

Новини ХНТУСГ

Рейтинг закладів вищої освіти Харкова

Інформаційний ресурс “Освіта.ua” оприлюднив рейтинг закладів вищої освіти м. Харкова та Харківської області, що посіли найвищі місця в консолідованому рейтингу закладів вищої освіти України 2021 року. До рейтингу включено 31 заклад вищої освіти, серед яких перші місця традиційно посідають Харківський національний університет  ім. В.Н. Каразіна, Харківський національний університет радіоелектроніки та Харківський національний медичний університет.

Читати
Рейтинг закладів вищої освіти Харкова

Приємне знайомство у стінах університету

Сьогодні у Приймальній комісії ХНТУСГ познайомились з цьогорічним випускником Балаклійського ліцею Антоном Бєлєвцовим та його мамою Оленою Анатоліївною. Вони приїхали до університету щоб отримати консультацію щодо вступу Антона до нашого закладу за спеціальністю 208 Агроінженерія.

Читати
Приємне знайомство у стінах університету

Презентуємо спеціальності

Уявіть собі торговий центр. У ньому близько 200 магазинів, в кожному з яких тисячі найменувань товарів, а на першому поверсі великий магазин продуктів. Протягом дня цей торговий центр “спустошують” сотні покупців. Але за ніч товари і продукти з’являються на полицях магазинів знову — магія! Не менше! Все це чарівництво влаштовують логісти — фахівці з транспортних потоків. Це завдяки їм по всьому світові курсують поїзди, кораблі, літаки і вантажівки з зерном, картоплею, одягом, паливом та іншим. Товари доставляють в магазини, а пасажирів — до місця призначення вчасно. Логістика — це і практичний, і науковий напрям, який вивчає методи оптимізації транспортування товарів і людей. Завдання кожного процессу транспортування, який би він довгий не був – зробити так, щоб товари або пасажири були доставлені:

Читати
Презентуємо спеціальності

Вітаємо з Днем народження!

Сьогодні відзначає свій День народження прекрасна людина, гарна та вишукана жінка, завідувачка кафедри агрологістики та управління ланцюгами постачань  Тетяна Федорівна Ларіна! З щирістю і глибокою повагою вітаємо Вас з Днем народження, шановна Тетяно Федорівна,  та бажаємо Вам гарного настрою, сталевого терпіння та успіхів у справах! А найголовніше – міцного здоров’я,  благополуччя та сімейного затишку! Нехай збуваються всі Ваші найзаповітніші мрії!

Читати
Вітаємо з Днем народження!

Триває вступна кампанія 2021

Із самого ранку біля Приймальної комісії ХНТУСГ можна бачити невеликі групки людей, які приходять сюди щоб отримати консультації щодо цьогорічного вступу до університету. І це добрий знак. Бо більшість з тих, що  приходять (а це здебільшого цьогорічні випускники та їхні батьки), вже чітко визначились в якому університеті вони хочуть навчатися, і за якою спеціальністю. Але є безліч нюансів, які не прописані ні в Умовах, ні в Правилах вступу до закладів вищої освіти 2021 року. До того ж, щороку в цих документах з’являються якісь зміни та новації, що  потребують роз’яснення фахівців. Саме цим і займаються співробітники Приймальної комісії разом з відповідальним секретарем Сергієм Миколайовичем Скофенком. Вони    надають цьогорічним вступникам і групові, й індивідуальні консультації, а в разі потреби проводять з ними  профорієнтаційну роботу.

Читати
Приймальна комісія проводить консультації (08.07.2021)

Липневі сюжети. Фоторепортаж.

Наш університет прекрасний в будь-яку пору року, а влітку — він просто неповторний, бо увесь потопає в зелені та буянні квітів. Незважаючи на примхливу погоду, липневу спеку та інші великі й маленькі “сюрпризи”. Треба просто уміти бачити і цінувати цю красу, як уміє це робити редактор відділу медіакомунікацій Олена Голубова. Пропонуємо вашій увазі її фоторепортаж, зроблений біля головного корпусу ХНТУСГ на вулиці Алчевських, 44. Див. МЕДІАГАЛЕРЕЯ.

Читати
Липневі сюжети 2021

НАЗЯВО шукає експертів

Шановні колеги! 6 липня 2021 р. Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти оголосило конкурсний донабір експертів з акредитації освітніх програм з числа науково-педагогічних працівників. Заявки-анкети приймаються з 6 липня до 6 серпня 2021 року шляхом заповнення відповідної заявки в електронному вигляді (клікніть для переходу).

Читати
НАЗЯВО шукає експертів

Уряд вдосконалив порядок розподілу видатків державного бюджету між закладами вищої освіти

Для підготовки здобувачів вищої освіти за державним замовленням Уряд вдосконалив порядок розподілу видатків державного бюджету на освіту між закладами вищої освіти. Відповідні зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 24 грудня 2019 р.№1146 “Про розподіл видатків державного бюджету між закладами вищої освіти на основі показників їх освітньої, наукової та міжнародної діяльності” ухвалено сьогодні, 7 липня 2021 року.

Читати
Уряд вдосконалив порядок розподілу видатків державного бюджету між закладами вищої освіти

В університеті розпочалися вступні іспити

Відповідно до Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2021 році  певні категорії осіб мають право вступати до закладів вищої освіти за результатами вступних іспитів  з певних навчальних предметів та конкурсного відбору. Сьогодні в нашому університеті розпочалися вступні іспити для 14 осіб, які підпадають під визначені категорії. Наразі вони складали іспит з української мови та літератури. Після перевірки тестових завдань члени екзаменаційної комісії  оприлюднять результати вступного іспиту.

Читати
В університеті розпочалися вступні іспити

Відбулося перше засідання комісії з реорганізації ХНТУСГ

06 липня 2021 року відбулося засідання комісії з реорганізації ХНТУСГ, створеної на виконання Наказу МОН від 18.06.21 №689  «Про утворення Державного біотехнологічного університету» та Наказу МОН від 25.06.21 №717. Засідання провів Голова комісії з реорганізації Руслан Сергійович Тихонченко, до якого згідно норм чинного законодавства, зокрема, статті 105 ЦКУ, наразі перейшли всі повноваження з управління закладом вищої освіти, як юридичної особи публічного права. В засіданні взяли участь члени комісії, був прийнятий та затверджений «План заходів з реорганізації Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка», а також низка організаційних та управлінських рішень з забезпечення його вчасного виконання.

Читати
Відбулося перше засідання комісії з реорганізації ХНТУСГ

Про вартість навчання в ХНТУСГ за контрактом

Минулого року Міністерство освіти і науки України запровадило мінімальну ціну контрактного навчання для 38-ми зі 121-ої спеціальності (так звану індикативну собівартість). З 1 вересня 2020 року для вступників на найбільш популярні спеціальності контрактне навчання складало не менше 60% вартості, яку держава сплачувала за бюджетні місця. А з 2021 року вартість контракту в університетах має складати вже не менше 70% до фактичних витрат.

Читати
Випуск бакалаврів в ННІ бізнесу, менеджменту та права