Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

Газета “Світоч знань”

ВІТАННЯ РЕКТОРА

Дорогі наші жінки! Любі дружини, дочки, матері, тещі, подруги і всі-всі представниці прекрасної статі! Щиро вітаю вас з початком весни, краси і гармонії! Бажаю, щоб ваші серця належали тим, хто вас любить і обожнює, щоб кожен день ви відчували турботу, відданість, вірність, допомогу і підтримку!

Читати
ВІТАННЯ РЕКТОРА

Звіт ректора затвердили одноголосно

Сьогодні в ХНТУСГ ім. П. Василенка відбулися збори трудового колективу, на яких із звітом щодо виконання умов контракту з МОН України та виконання положень Статуту університету виступив  ректор ХНТУСГ  О.В. Нанка. Збори проходили в конференц-залі університету, де були присутні представники ректорату, а більшість членів трудового колективу брали участь у зборах дистанційно через засоби відеозв’язку.  Як повідомив перший проректор університету М. Л. Лисиченко, звіт ректора в електронній формі  попередньо був розісланий представникам структурних підрозділів університету і вони вже мали можливість з ним ознайомитися. Тому для доповіді ректора було відведено близько 20 хвилин.

Читати
Звіт ректора затвердили одноголосно

ПРО НАС ПИШУТЬ

В газеті “Время” вийшла актуальна стаття спеціального кореспондента  О. Зеленіної на тему  продовольчої безпеки України. Одним із експертів цієї теми виступила  професор Харківського національного технічного університету імені Петра Василенка Руслана Левкіна, яка повідомила, що Україна знаходиться на першому місці в світі з продажу соняшникової шроту, насіння соняшнику і соняшникової олії. Україна на другому місці в світі за експортом ячменю і ріпаку. Наше друге місце за експортом ячменю навіть ставить деякі держави в залежність від України. На третьому місці наша країна з експорту жита і сорго, на четвертому – по кукурудзі на зерно, на п’ятому – з продажу пшениці, горіхів, меду і т.д. Вирощування овочів і фруктів в основному зосереджено в особистих присадибних господарствах, дрібнотоварному секторі. І це створює певні труднощі для оцінки обсягів виробництва… Читати далі: КАК В ХАРЬКОВЕ ОЦЕНИЛИ РИСКИ ПРОДОВОЛЬСТВЕННОЙ БЕЗОПАСНОСТИ 

Читати
ПРО НАС ПИШУТЬ

БЛАГОРОДНАЯ ПРОЧНОСТЬ МЕТАЛЛА (До 90-річчя ХНТУСГ)

Как говаривал один из знаменитых европейских философов, наш ум — это металл, извлеченный из формы, а форма — это наши действия. Когда несколько лет назад специалисты Харьковского национального университета строительства и архитектуры обследовали перед реконструкцией здание киноконцертного зала «Украина» в саду Шевченко, они с удовлетворением отметили, что несущая система его висячей конструкции, несмотря на почти 65 (!) лет эксплуатации, достаточно надежно обеспечена. Напомним, что это здание — выдающееся достижение городской архитектуры и инженерной мысли второй половины ХХ века, отличается оригинальностью конструктивного решения. И, наряду со строителями, надежность его стальной конструкции с помощью разработки новых марок стали обеспечивали харьковские ученые-металлурги совместно с сотрудниками Института электросварки имени Е. О. Патона. И когда вы будете на представлении в обновленном киноконцертном зале, вспомните, что в их числе — тогда еще делавшая свои первые шаги в большой науке Тамара Скобло. Одна из плеяды выдающихся украинских ученых-металлургов, лауреат Государственной премии Украины, академик Академии инженерных наук Украины, профессор Харьковского национального технического университета сельского хозяйства имени Петра Василенко (ХНТУСХ). О ней сегодня наш рассказ в проекте «Времени» «Великое украшение Харькова».

Читати
БЛАГОРОДНАЯ ПРОЧНОСТЬ МЕТАЛЛА (До 90-річчя ХНТУСГ)

Результати інтерактивного вебінару WIX FILTERS MANN+HUMMEL

10 листопада ц.р. відбувся вебінар на тему «Особливості конструкції фільтрів WIX FILTERS та сучасні стратегії їх розвитку». В вебінарі прийняли участь викладачі кафедр оптимізації технологічних систем імені Т.П. Євсюкова, тракторів та автомобілів, мехатроніки та деталей машин, здобувачі вищої освіти ННІ МСМ, ННІ БМ, фермери та інженери господарств Харківської області. Також приєдналися до семінару викладацький склад та студенти Сумського національного аграрного університету. Загалом у вебінарі прийняло участь 90 учасників.

Читати
Результати інтерактивного вебінару WIX FILTERS MANN+HUMMEL

Сафлор — перспективна олійна культура

Сьогодні в навчально-дослідному господарстві ХНТУСГ ім. П. Василенка пройшла виїзна нарада  співробітників кафедри агротехнологій та екології, під час якої науковці  та студенти-практиканти ознайомились із попередніми  результатами  дослідів, що були закладені на експериментальних  ділянках  з використанням різних сортів зернових та технічних культур.

Читати
Сафлор — перспективна олійна  культура

Запускаємо флешмоб #ЯвибираюХНТУСГ

 Іноді важко зрозуміти, чому майбутні студенти вибирають для вступу той чи інший університет.  Для одних – це мрія дитинства і усвідомлений вибір, для  інших – вибір батьків або порада друзів, ще для когось такий вибір продиктований бажанням реалізувати свій творчий потенціал та зануритися у веселу і цікаву атмосферу студентського життя…

Читати
Запускаємо флешмоб #ЯвибираюХНТУСГ

ДЕРЕВООБРОБНІ ТА МЕБЛЕВІ ТЕХНОЛОГІЇ. ЦЕ ЦІКАВО

Завідувачка кафедри  деревооброблювальних технологій та системотехніки лісового комплексу ХНТУСГ А.А. Суска презентує спеціальності, за якими готують фахівців на очолюваній нею кафедрі, зокрема: 187 “Деревообробні та меблеві технології” і 205 “Лісове господарство”.

Читати
Бути собою, бути успішним

Відкриті для спілкування та співпраці

У Харківському національному технічному університеті сільського господарства ім. П. Василенка пройшов черговий  День відкритих дверей. Цього разу  через карантинні заходи він проходив в онлайн-режимі з використанням електронних засобів комунікації.

Читати
Відкриті для спілкування та співпраці

Бібліотека: місце традицій, простір інновацій

Вітаємо  всіх, хто прагне  навчатися, розвивати знання і створювати успішне майбутнє України.  Наукова бібліотека ХНТУСГ готова допомагати вам навчатися  і відпочивати разом з книгою, зорієнтуватися в морі нової інформації і знайти  відповіді на всі хвилюючі питання, бо бібліотека це Всесвіт.

Читати
Бібліотека: місце традицій, простір інновацій

Іменні стипендії — кращим науковцям

Сьогодні у приміщенні Харківської обласної державної адміністрації відбулося урочисте вшанування кращих науковців Харківщини, які мають  особисті досягнення в галузі науки або зробили вагомий внесок у вирішення науково-технічних та соціально-економічних проблем Харківської області. Відзнаки вручав голова Харківської обладміністрації Олексій Кучер.

Читати
Іменні стипендії — кращим науковцям

До 90-річчя Університету | Наш День Народження

Сьогодні історичний день. Рівно 90 років тому, 12 червня 1930 року, Рада Народних Комісарів  УРСР ухвалила Постанову про реорганізацію ВИШів та ВТИШів і про передачу їх у відання відповідних наркоматів. У розділі «Сільськогосподарська галузь» передбачалося створення у Харкові інституту механізації та електрифікації сільського господарства на базі відділень механізації Харківського та Полтавського сільськогосподарських інститутів. Ця реформа, затверджена пізніше Постановою ВЦВК і  РНК СРСР від 23 липня 1930 року, спричинила дроблення старих сільськогосподарських навчальних закладів і створення десятків нових галузевих однофакультетних інститутів, в тому числі Харківського інституту механізації та електрифікації сільського господарства (ХІМЕСГ).

Читати
До 90-річчя Університету | Наш День Народження

Результати наукової діяльності ХНТУСГ за показниками SCOPUS та Web of Science

З метою популяризації наукових традицій і сучасних досягнень вчених ХНТУСГ пропонуємо до вашої уваги огляд показників «значимості» публікацій і рейтингу університету в найавторитетніших наукометричних БД Scopus та Web of Science.

Читати
Результати наукової діяльності ХНТУСГ  за показниками SCOPUS та Web of Science