Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

“Нас навчали бути людьми…”

Ці слова належать колишньому випускнику нашого університету, а точніше — ХІМЕСГ — Анатолію Васильовичу Цилюрику, який в далекому  1982 році закінчив електрофакультет (нині – ННІ енергетики та комп’ютерних технологій).  З того часу відбулося багато змін і в житті університету, і в житті його випускників. Але  більшість з них з приємністю згадують свої студентські роки і при нагоді відвідують  рідну Альма-Матер.  От і Анатолій Васильович нещодавно завітав до ХНТУСГ, щоб зустрітися зі своїм колишнім однокурсником Віктором Івановичем Жилою (в.о. директора ННІ ЕКТ) та іншими співробітниками університету. І не просто зустрітися, а обговорити  шляхи співпраці між нашим університетом та Радою сільгоспвиробників  Золочівського (а тепер Богодухівського)  району.

Справа в тому, що Анатолій Васильович Цилюрик є відомим і досить успішним аграрієм на Золочівщині, очолює селянське фермерське господарство “Цилюрик”. Крім того, він очолює Раду сільгоспвиробників Золочівщини і добре знає  проблеми місцевих фермерів та керівників сільгосппідприємств. Однією з таких проблем є  брак кваліфікованих інженерно-технічних кадрів, які можуть працювати із  складною сільгосптехнікою, зокрема іноземного виробництва. Коштує така техніка дуже дорого і відповідно — вимагає  грамотого обслуговування. Тому підготовка кваліфікованих інженерно-технічних кадрів для фермерських та інших  сільгосппідприємств набуває першочергового значення…

Саме про це говорили з А.В. Цилюриком  перший проректор університету М.Л. Лисиченко, Заслужений працівник сільського господарства  України А.П. Горбаньов, в.о. директора ННІ ЕКТ В.І. Жила. Домовилися розвивати співпрацю між університетом, сільгоспвиробниками Золочівщини та загальноосвітніми закладами  Золочівської територіальної громади. Можливо, першим результатом такої співпраці стане підписання трьохстороннього договору про співпрацю та наповнення його конкретним змістом. А там нові форми співпраці будуть поширені й на інші райони Харківської області.

Під кінець зустрічі перший проректор ХНТУСГ М.Л. Лисиченко вручив А.В. Цилюрику  пам’ятні сувеніри з нагоди 90-річчя університету, яке відзначали минулого року.  А також побажав гостю гарної погоди і щедрих  врожаїв на його полях. А ми у свою чергу записали цікаве інтерв’ю з Анатолієм Васильовичем, яке пропонуємо вашій увазі.

Відділ медіакомунікацій ХНТУСГ.