uk en

Події та заходи

18.11.20

СПЕЦПРОЄКТ. ЗАДЛЯ ЄВРОПЕЙСЬКОГО ЗЕЛЕНОГО КУРСУ

13 листопада 2020 р. за ініціативи кафедри агротехнологій та екології ХНТУСГ відбулась Всеукраїнська практична онлайн-конференція для випускників-екологів провідних вузів за темою «Задля європейського зеленого курсу: наука+практика. Як синхронізувати знання і вимоги часу».

Модератор спецпроекту Людмила Циганок – Президент Професійної асоціації екологів України, шеф-редактор «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» привітала учасників, наголосила на необхідності проведення таких заходів і відзначила актуальність обговорюваних питань.

Відеозапис онлайн-конференції

Захід мав на меті дати відповіді на наступні ключові запитання:

 • Як подолати колосальний розрив між стандартами екологічної освіти та сучасними вимогами ринку?
 • Чи розуміють майбутні менеджери-природоохоронці, які виклики їх чекають?
 • Чи співпадає арсенал знань студентів з тими очікуваннями, які висуває роботодавець?
 • Як синхронізувати ці процеси?
 • Що повинен знати еколог-випускник вузу, щоб отримати роботу, про яку мріє?
 • Які скіли мають бути в арсеналі молодого спеціаліста?
 • Що забезпечить якісні результати задля довкілля з перших днів роботи?
 • Кого беруть на роботу підприємства та яким інструментарієм має володіти молодий спеціаліст?
 • З якими складнощами доведеться зіштовхнутися з перших днів та які перепони подолати та безліч інших практичних питань.

На конференції лідери екосфери, представники влади, бізнесу, провідні експерти-практики спільно з головними екологами підприємств України надали змістовні відповіді на ці та багато інших болючих запитань студентів-випускників, розповіли, на які моменти слід зараз звернути увагу, поділились лайфхаками під час підготовки себе до практичної діяльності. Для всіх учасників онлайн-конференції мотивуючі і надихаючі виступи підготували:

 • Руслан Стрілець – заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації;
 • Олексій Рябчин – радник віце-прем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції з EU Green Deal та міністра захисту довкілля і природних ресурсів;
 • Валентин Щербина – віце-президент Професійної асоціації екологів України, колишній головний еколог Нацполіції, «Укртелеком», експерт сфери управління відходами;
 • Олександр Дячук – голова комітету Професійної асоціації екологів України з питань боротьби зі зміною клімату та адаптації до неї, к.т.н., с.н.с., провідний науковий співробітник Сектору прогнозування розвитку ПЕК ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України»;
 • Владислав Антипов – голова комітету ПАЕУ з промислової екології та інновацій, генеральний директор і власник компанії «ЦЕРН» (Центр екології розвитку нових технологій);
 • Максим Сорока – голова комітету з охорони атмосферного повітря, PhD з екологічної безпеки, науково-технічний радник проекту «Чисте повітря для України», еколог з понад 10-ма роками досвіду інструментальних вимірювань та екологічного моніторингу довкілля;
 • Коваленко Вікторія – директор ТОВ «ЕКОМЕНЕДЖМЕНТ ГРУПП», EMGROUP;
 • Надія Збаровська – провідний фахівець з екології та виробничої безпеки АТ «Імперіал Тобакко Продакшн Україна»;
 • Інна Холіна – головний еколог «Запоріжсталь»;
 • Іван Проданик – адвокат, заступник керуючого партнера Адвокатського об’єднання «Екобезпека» та ін.

Експерти надали актуальну інформацію щодо політичних, економічних, соціальних реформ, які впливають на стан взаємодії підприємств і довкілля, що є позитивним індикатором змін та про головні ризики. Задля синхронізації розуміння, вузівської підготовки молодих фахівців і вимог бізнесу, ключовими темами онлайн-конференції стали Європейський зелений курс та виклики декарбонізації, екологічна модернізація, циркулярна економіка та управління відходами, а також стратегії сталого розвитку бізнесу та держави. Виступи під час онлайн-конференції були змістовними, обґрунтованими, з дуже цікавими презентаціями, які викликали жваву онлайн дискусію серед учасників заходу.

За результатами проведення конференції було започатковано:

 • «Практичну біржу» – для студентів екологічних спеціальностей, що працюватиме як центр із організації виробничих практик для студентів на провідних підприємствах (відповідно до обраної спеціалізації);
 • «Центр зайнятості еколога» – для випускників ВНЗ за екологічними спеціальностями, як практичний інструмент працевлаштування;
 • «Рекрутингове екологічне агентство» – для забезпечення бізнесу висококваліфікованими екологами із числа тимчасово не працевлаштованих.

В спецпроекті взяли участь понад 260 студентів-випускників і науковців провідних вищих навчальних закладів та наукових установ, а саме: КПІ імені Ігоря Сікорського, Національний Університет «Львівська політехніка», Інститут Сталого Розвитку ім. В.Чорновола Національного Університету «Львівська Політехніка», Інститут екології, економіки і права, Національний Авіаційний Університет, Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича, Інститут економіки природокористування, Екологічний коледж Львівського національного аграрного університету, Інститут економіки та прогнозування НАН України, Державна Екологічна академія (післядипломної освіти та управління), Інститут біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН України,         Інститут біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України, Інститут відновлюваної енергетики НАН України та ін.

Харківський національний технічний університет сільського господарства ім. П. Василенка представили здобувачі 3 курсу за спеціальністю 101 Екологія (Літвінова Любов, Малік Марія, Борисенко Вадим, Сухорукова Тетяна, Колесников Даниїл), а також викладачі кафедри агротехнологій та екології (доценти Є.А. Криштоп, О.С. Чала, О.В. Панкова).

Загалом спецпроект в черговий раз продемонстрував високий суспільно-експертний потенціал та підтвердив репутацію однієї з найбільш важливих суспільних подій у житті української екоспільноти. Такі заходи є дуже корисними для студентів і ефективними для налагодження професійних зв’язків та співробітництва, а набуті на конференції досвід і знання будуть запорукою успіху в навчальній і науковій діяльності.

To be continued…

Події та заходиПодії та заходиПодії та заходи

 Є.А. Криштоп, доцент кафедри агротехнологій та екології  ХНТУСГ.

 

27.10.2020

ІЗ ВДЯЧНІСТЮ ПРО АЛЬМА-МАТЕР…

З гарною ініціативою виступила профспілка працівників АПК Золочівського району Харківської області. До 90-річчя нашого університету (колишнього ХІМЕСГ) керівник профспілки Валентина Іванівна Іванова вирішила розповісти про колишніх випускників університету, які працюють або  працювали в  Золочівському районі на керівних посадах і зробили вагомий внесок у розвиток агропромислового комплексу.

До речі, В.І.Іванова сама є випусницею ХІМЕСГ 1975 року, тому з великою любов’ю і повагою ставиться до своєї Альма-матер. Підтвердженням цьому є і надісланий нею відеоролик про наших випускників, який пропонуємо вашій увазі.

Сподіваємося, що представники інших районів Харківщини також підтримають  ініціативу золочівських аграріїв  і надішлють цікаві розповіді про наших колишніх випускників, які  працювали або працюють на різних посадах. Перегляд за цим посиланням:

Події та заходи

Відділ медіакомунікацій ХНТУСГ.

20.10.2020

VІ-А ВНУТРІВУЗІВСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ

VІ-а Внутрівузівська науково-практична конференція за підсумками виробничої практики студентів спеціальностей 071 «Облік і оподаткування» та 072 «Фінанси, банківська справа та страхування»

 

13 жовтня 2020 року на кафедрі обліку та аудиту навчально-наукового інституту бізнесу і менеджменту відбулася традиційна Внутрівузівська науково-практична конференція за підсумками виробничої практики студентів. Слід зазначити, що в цьому році доєдналися до проходження виробничої практики ще й студенти 2 курсу спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування». Тому в роботі конференції взяли участь студенти ІІ-V курсів  РВО «Бакалавр» та «Магістр» двох спеціальностей.

Відкриваючи конференцію, завідувачка кафедри обліку та аудиту, д.е.н., професор Маренич Т.Г. повідомила, що це вже шоста конференція за підсумками проходження студентами виробничої практики, підкреслила можливість обміну цінним досвідом для поліпшення практичної підготовки здобувачів, особливо в умовах встановлених обмежень.

Студенти виступили перед учасниками конференції з цікавими доповідями, зупинилися на особливостях проходження виробничої практики в умовах виробництва та висловили низку пропозицій щодо вдосконалення процесу проходження виробничої практики. Кращими доповідями на конференції були визнані виступи Романашенко Ірини , Кривич Наталії, Романашенко Марини, Полтавської Віолетти, Кривошей Марини.

Активну участь в обговоренні актуальних проблем організації та проходженні виробничої практики студентами ХНТУСГ взяли викладачі кафедри. Зокрема, к.е.н., доцент Поливана Л.А. наголосила на посиленні мотивації студентів до проходження виробничої практики та забезпеченні їх передовими базами практик.

Підсумовуючи роботу науково-практичної конференції, завідувачка кафедри обліку та аудиту Маренич Т.Г. відзначила високу зацікавленість та небайдужість студентів до проходження виробничої практики, висловила подяку студентам і викладачам, які взяли участь у цьому заході, та повідомила, що тези доповідей, які були подані до оргкомітету конференції, будуть обов’язково надруковані в окремому збірнику.

Зав.каф., д.е.н., проф. Маренич Т.Г.

Події та заходи Події та заходи Події та заходи Події та заходи Події та заходи

07.10.2020

СТУДЕНТИ ЗВІТУЮТЬ ПРО ВИРОБНИЧУ ПРАКТИКУ

У навчально-наукових інститутах та на факультеті ТСЛ триває захист студентами літніх практик, які є важливою частиною освітньо-професійних програм. Наприклад, студенти ІІ та ІІІ курсів ННІ БМ спеціальності 071 «Облік і оподаткування» влітку проходили виробничі практики  з первинного та фінансового обліку, по закінченню яких ними були складені письмові звіти. Всі вони отримали позитивні відгуки від керівників виробничої практики з провідних підприємств м. Харкова, Харківської, Донецької та Луганської областей у відповідності з договорами. А нещодавно на випусковій кафедрі відбувся публічний захист цих звітів, який викликав жвавий інтерес і у студентів, і у викладачів.

Презентуючи свої звіти про проходження практики та  відповідаючи на запитання, студенти показали високий рівень теоретичної та практичної підготовки. Всі майбутні бакалаври за своєчасне представлення звітів та якість виконаної роботи під час  захисту індивідуальних завдань отримали від комісії високі оцінки.

Варто зазначити, що основним завданням виробничої практики студентів є закріплення отриманих теоретичних знань під час спілкування з викладачами в аудиторіях і набуття умінь і навичок практичної роботи на підприємстві. Вони базуються на раніше вивчених нормативних та професійно-орієнтованих навчальних дисциплінах і формують економічне мислення, розвивають, систематизують і закріплюють знання, отримані під час теоретичної підготовки. Майбутні фахівці набувають практичного досвіду для подальшої професійної діяльності, роботи в трудовому колективі, а також продовження наукових досліджень економічних процесів на підприємстві в процесі підготовки курсових та дипломних робіт.

          Бажаємо нашим студентам і надалі примножувати величезний багаж професійних навичок і вмінь, який вже в недалекому майбутньому стане їм у нагоді!

Події та заходи Події та заходи Події та заходи Події та заходи

Т.Г. Маренич, завідувачка  кафедри обліку та аудиту,  д.е.н., професор,

ЦППКСМ  ХНТУСГ.

05.10.2020

ОРГАНІЗАЦІЯ  ТА  ПРОВЕДЕННЯ  ПРАКТИЧНОЇ  ПІДГОТОВКИ  СТУДЕНТІВ  У  ННІ ТС

На кафедрі технічних систем і технологій тваринництва ННІ ТС практична підготовка для студентів університету була організована та проведена з спеціальностей: 073 «Менеджмент», 051 «Економіка», 075 «Маркетинг», 071 «Облік і оподаткування», 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» – навчальна «Системи технологій»; 208 «Агроінженерія» – навчальна з дисципліни “Технологія виробництва продукції тваринництва”,  133 «Галузеве машинобудування » – навчальна, виробнича та науково-дослідна.

Кафедрою було заключено 21 договір з провідними підприємствами галузі тваринництва, господарствами різних форм власності Харківської, Кіровоградської та Сумської області для проведення практик.

Керівниками навчальних практик були призначені доценти Нагорний С.А., Ткачова І.В., Іщенко К.В., виробничою –  професор Нанка О.В., доцент Сиромятніков П.С.,  науково-дослідною  – професор Науменко О.А.

За результатами проходження практик студентами було складено звіти з виконанням індивідуальних завдань та проведено їх публічний захист.

Захист індивідуальних завдань з дисципліни “Технологія виробництва продукції тваринництва”  студенти спеціальності 208 «Агроінженерія»

Події та заходи Події та заходи Події та заходи Події та заходи Події та заходи Події та заходи

Публічний захист звітів з проходження виробничої та науково- дослідної практики студентами та магістрантами спеціальності 133 «Галузеве машинобудування».

Події та заходи Події та заходи Події та заходи Події та заходи Події та заходи Події та заходи Події та заходи

ЦППКСМ університету

01.10 2020

СТУДЕНТИ ННІ ПХВ ЗВІТУЮТЬ ПРО ПРАКТИЧНУ ПІДГОТОВКУ

Практична підготовка студентів в університеті є важливою складовою навчального процесу, яка проводиться з метою закріплення та поглиблення теоретичних знань, набуття практичних навичок, досвіду самостійної роботи у межах майбутньої спеціальності.

 Наскрізна програма практики студентів по спеціальностям 133 Галузеве машинобудування та 181 Харчові технології ННІ ПХВ включає навчально-ознайомчу без відриву від навчання (лабораторії кафедр), виробничу в галузевій науково-дослідній лабораторії та виробничої на профільних підприємствах за договорами.

Керівниками практик по спеціальностям були призначені: 133 Галузеве машинобудування – професор Богомолов О.В.,  доцент Денисенко С.А., доцент Лук’янов І.М., асистент Ільїна Н.О.; 181 Харчові технології – доцент Гавриш Т.В. та доцент Фоміна І.М.

Відбувся публічний захист звітів студентів про виконання практичної підготовки. Членами комісії були заслухані та схвалені усі доповіді.

Події та заходи Події та заходи Події та заходи Події та заходи Події та заходи Події та заходи

ЦППКСМ університету

 

28.09.20

ЗАХИСТ ЗВІТІВ  З ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ СТУДЕНТІВ

21 вернесня на кафедрі агротехнологій та екології відбувся захист звітів  з виробничої практики студентів освітньо-професійних програм спеціальностей «Екологія» та «Агрономія». Базами практик були провідні підприємства та організації  міста та області, серед яких КП Харківводоканал, Харківський регіональний центр з гідрометеорології, ТОВ Харківська територіальна компанія з вивозу відходів ТОВ «Агро-ЮА» та інші сільськогосподарські підприємства, з якими кафедра заключила договори про співпрацю. Метою проведення виробничої практики  є узагальнення знань студентів за фахом і, як результат, складання та захист звіту. Усі студенти отримали позитивні відгуки від керівників і вдало  захистили свої роботи.

К.Г. Сировицький,

очільник навчально-виховної роботи дирекції ННІ МСМ

Події та заходиПодії та заходиПодії та заходиПодії та заходи

25.09.20

ПРАКТИКА – ЦЕ ПЕРША СХОДИНКА ДО ПРОФЕСІОНАЛІЗМУ

У підготовці кадрів вищої кваліфікації важливе місце посідає практика. Вона є важливою складовою навчального процесу, проводиться з метою закріплення і поглиблення теоретичних знань, набуття практичних навичок у межах майбутньої спеціальності чи спеціалізації, досвіду самостійної роботи. Тому практика для майбутнього підприємця, в силу специфіки цієї професії, має особливе значення, оскільки дозволяє досягти таких програмних результатів навчання як: використання знань для виявлення, постановки й вирішення завдань для різних практичних ситуацій; уміння критичного мислення, аналізу та синтезу у професійних цілях та ін. Зрозуміло, що сучасні теоретичні знання поряд із громадянською зрілістю, національною свідомістю, природними здібностями, життєвим досвідом є вирішальною передумовою вироблення практичних навичок майбутніх підприємців, оволодіння ними фаховою майстерністю.

Проходження практики студентами спеціальності 076 „Підприємництво, торгівля та біржова діяльність” — це не тільки освітня компонента навчального плану, а й неординарна подія у становленні молодого фахівця. Отже, науково-практична і виховна підготовка студента-підприємця — справа державна і обов’язкова умова для національною відродження і становлення України як незалежної, демократично-правової європейської держави. Це відповідальний і визначний період у процесі становлення молодого спеціаліста, серйозна перевірка рівня викладацької роботи, життєздатності лекційних курсів зі спеціальності та засвоєння їх студентами.

Наскрізна практика за освітньою програмою „Підприємництво, торгівля та біржова діяльність” передбачає проходження декількох етапів: навчально-ознайомчий; навчальний (без відриву від навчання); навчально-виробничий; виробничий на базі суб’єктів підприємництва і торгівлі, що дозволяє розв’язувати складні спеціалізовані завдання, проблеми у сферах підприємництва і торгівлі в умовах невизначеності і нестабільності.

Виробнича практика студентів спеціальності 076 “Підприємництво, торгівля та біржова діяльність” провадиться із відривом від навчання у підприємницьких, торгівельних та біржових структурах відповідно до освітньої програми. Так, наприклад, студенти 3 курсу Храмов Кирило, Кошель Карина, Литвиненко Валерія проходили практику у ФОП „Салівон”, який працює за франшизою міжнародної компанії Carlo Pazolini – одного із лідерів на ринку взуття, Левченко Дмитро – у ТОВ „Восторг”, де він мав можливість навіть пройти стажування у закладах громадського харчування для приготування суші.

Всі студенти – майбутні бакалаври і магістри представили та успішно захистили звіти з проходження практик на випусковій кафедрі.

Таким чином виконується головна вимога ринку праці – глибокі теоретичні знання та практичний досвід молодого і готового до роботи фахівця!

Ми пишаємося нашими студентами, набутим досвідом та бажаємо подальших успіхів у здобутій професії.

Керівник виробничої практики: к.е.н., доцент Гіржева О.М.

Події та заходиПодії та заходиПодії та заходи

Події та заходиПодії та заходиПодії та заходи

21.09.20

ЗВІТУЄ ННІЕКТ

          У відповідності з графіком навчального процесу в навчально-науковому інституті енергетики та комп’ютерних технологій студенти 1-го курсу другого (магістерського) РВО гр.52 Ем під керівництвом к.т.н., доц. Сорокіна М.С. проходили  виробничу практику по договорам на підприємствах та у спеціалізованій лабораторії кафедри автоматизованих електромеханічних систем.

Відбувся публічний захист звітів про виробничу практику. Студент Сичов О.С. звітував про практичну роботу в СФГ «Мехайлівське» Шевченківського р-ну  Харківської області. Студенти Кришталь В.І., Москаленко В.В. звітували про виконання індивідуального завдання, яке виконували у лабораторії кафедри АЕМС.

ЦППКСМ університету

Події та заходи Події та заходи Події та заходи    

Події та заходи Події та заходи Події та заходи

16.09.20

ПУБЛІЧНИЙ ЗАХИСТ ЗВІТІВ З МАГІСТЕРСЬКОГО СТАЖУВАННЯ ТРИВАЄ.

ЗВІТУЄ СПЕЦІАЛЬНІСТЬ 275  «ТРАНСПОРТНІ ТЕХНОЛОГІЇ»

У період з 30.06.2020 р. по 17.07. 2020 р. пройшов другий період магістерського стажування студентів 1-го року навчання факультету технологічних систем і логістики за ОКР «Магістр»  спеціальності 275 «Транспортні технології» група ТТ19 – 1М. Практичний досвід під час стажування студенти набували у ПАТ «Зміївська овочева фабрика» Харківської області, ТОВ «Агро-Нова» Золочівського району, ВП «Куп’янський відділ матеріально-технічного забезпечення», Харківському машинобудівному заводі «ФЕД», ТОВ «Злагода – опт» м. Харків, та ТОВ «Омега» м. Дніпро.

Результати стажування студентів були підведені під час публічного захисту звітів за практичну підготовку, яка відбулася 15 вересня 2020 року на кафедрі транспортних технологій і логістики під керівництвом завідувача кафедри д.т.н., професора Войтова В.А.

ЦППКСМ університету

Події та заходи Події та заходи Події та заходи Події та заходи Події та заходи Події та заходи Події та заходи

09.09.2020

ЗАХИСТ ЗВІТІВ ПРАКТИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ СТУДЕНТІВ ЗА 2019-2020 Н.Р. РОЗПОЧАВСЯ.

ЗВІТУЄ ФАКУЛЬТЕТ ТЕХНОЛОГІЧНИХ СИСТЕМ І ЛОГІСТИКИ

У відповідності з графіком навчального процесу 08.09.2020 р. на кафедрі деревооброблювальних технологій та системотехніки лісового комплексу факультету ТСЛ відбувся публічний  захист звітів з науково-дослідної практики магістрів 6 курсу з спеціальності 205 Лісове господарство.

Основними питаннями, які вирішувалися на практиці було вирішення проблем лісового господарства: захист та збереження лісового фонду, лісовідновлення та розведення лісових культур, озеленення територій та сучасні проблеми екології, а також економічні аспекти розвитку лісового господарства Слобожанщини та  України в цілому.

Теми, вирішувані студентами, є актуальними, мають проблематику, та можуть бути рекомендовані для використання в лісовому господарстві.

 

ЦППКСМ університету.

Події та заходи Події та заходи Події та заходи Події та заходи

07.09.2020

Практичний досвід – запорука фахового спеціаліста нашого університету

Щойно завершилась практична підготовка студентів нашого університету в літній період за 2019-2020 навчальний рік.

У цьому навчальному році, на жаль, були певні складнощі у заключенні договорів на проведення виробничих практик по спеціальностям на підприємствах, але керівники практик на кафедрах, відповідальні за практики в інститутах та факультеті приклали всі можливості для того, щоб студенти нашого університету були направлені на проходження практичної підготовки в літній період на профільні підприємства.

Підведені перші підсумки проходження практик, вони такі.

Студенти ННІ БМ проходили практику по таким спеціальностям: 073, 051, 071, 072, 075, 281 та 242. Навчальну практику пройшли 241 студента на профільних кафедрах, виробничу практику на підприємствах по договорам пройшли 116 студентів. Виробничу практику для студентів було організовано у 12 районах Харківської області, м. Харкові (на профільних підприємствах), Луганській, а також у Донецькій та Чернігівській областях. Магістри проходили практику у ДП «ДГ «Кутузівка» Інститут сільського господарства Північного Сходу НААН.

Студенти ННІ ТС проходили практичну підготовку з спеціальностей 133, 076, 192. Навчальну практику пройшли 30 студентів на профільних кафедрах та на підприємствах. Для 182 студентів виробничу практику 3-го курсу та першого прискореного курсу було організовано на підприємствах 13 районах Харківської області, профільних підприємствах м. Харкова, а також у Сумській та Донецькій областях. Науково-дослідна практика для магістрів була організована у ДП «Дослідне господарство «Красноградське» Красноградського р-ну,  Державній установі Інституту зернових культур ім. В.Я. Юр’єва НААН України»,  ДП «Дослідне господарство «Елітне» Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН України» Харківського р-н у, м. Харкові філії Укр. НДІ ПВТ ім. Леоніда Погорілого, а також на профільних кафедрах інституту.

ННІ ЕКТ організував проведення практик з спеціальностей: 141, 123, 151, 163. Навчальну практику пройшли 36 студентів на профільних кафедрах. Виробнича практика по договорам на профільних підприємствах 2-х районів Харківської області, м. Харкова, м. Дніпро  була організована для 127  студентів, 37 пройшли на кафедрах. Для 80 магістрів виробничу практику організовано на профільних підприємствах по договорам, а  25 студентів пройшли виробничу практику на профільних кафедрах інституту.

У ННІ МСМ практична підготовка студентів була проведена для таких спеціальностей: 208, 081, 201, 274, 101. Навчальну практику пройшли 130 студентів на профільних кафедрах та 24 студенти по договорам на підприємствах. Виробнича практика для студентів 3-го курсу була організована по договорам з підприємствами для 69 студентів у 4-х районах Харківської області, 26 студентів пройшли  виробничу практику на профільних кафедрах інституту. 32 магістранти пройшли науково-дослідну практику на підприємствах та 72 на профільних кафедрах.

ННІ ПХВ організовував практичну підготовку студентів з спеціальностей 133 та 181.  31 студент пройшов навчальну практику на профільних кафедрах інституту. Виробнича практика для 97 студентів була організована по договорам на профільних підприємствах у 4-х районах Харківської області та підприємствах м. Харкова. 29 студентів пройшли виробничу практику у галузевих лабораторіях інституту. Магістерське стажування для 53 студентів було проведено у галузевих лабораторіях інституту.

На факультеті ТСЛ практику проходили студенти з спеціальностей: 187, 205 та 275. Навчальна (виробничо-технологічна) практика для 95 студентів була організована на кафедрах, для 17 студентів на підприємствах, виробничу практику для студентів 3-го курсу  по договорам з профільними підприємствами 4-х районів Харківської області, м. Харкова пройшли 54 студенти, 23 на кафедрах. Магістерське стажування 29 студентів на підприємствах по договорам та 10 на профільних кафедрах.

Для іноземних студентів, які навчаються в нашому університеті було організовано практичну підготовку у всіх ННІ та факультеті ТСЛ. Навчальну практику пройшли 65 студентів, виробничу 75, науково-дослідну 1 та 3 магістерське стажування.

Попереду стоїть не менш відповідальний період – це складання звітів про виконання практичної підготовки  за 2019-2020 навчальний рік та їх публічний захист. Чекаємо на результати.

ЦППКСМ університету.

10.08.2020

СТУДЕНТИ ХНТУСГ: «ДЯКУЄМО «АЛЬФІ»!»

В господарстві «Альфа» – одному з найкращих  у області – завершилося збирання ранніх зернових, в якому взяли участь студенти нашого університету.  Вони проходять тут практику, освоюючи експлуатацію  сільськогосподарської техніки.

– Нам дуже хотілося побачити, як реально функціонує велике господарство, попрацювати на новій техніці,- розповідає третьокурсник ННІ МСМ Владислав Немашкало. – Не в кожному районі, і навіть не в кожній області є таке господарство як «Альфа», і хотілося попасти саме сюди.

У мене батько тракторист—говорить його однокурсник Іван Яценко.— І хоча я отримав спеціальність агронома в Липковатівському аграрному коледжі, який закінчив з червоним дипломом, тяга до техніки перемогла. Взагалі, майбутній керівник сільгосппідприємства має освоїти якомога більше професійних секретів у всіх напрямках своєї діяльності, і в цьому відношенні господарство «Альфа» дає нам великі можливості. Працівники дуже відкриті, доброзичливі. І комбайнер, і агроном, і головний інженер ( теж, до речі, випускник ХНТУСГ)  детально пояснюють нюанси роботи, дають відповіді на всі запитання. Не менше значення має сама участь у роботі високо професіонального трудового колективу, розуміння того, як відбувається взаємодія між керівною і виконавчою ланками господарства, забезпечується виробнича дисципліна.

– Окрім цікавої роботи, господарство забезпечує працівникам і гідну заробітну платню. Передові технології, нова техніка, яка оновлюється кожні 4-5 років, потребують серйозних знань. Університет дає нам дуже багато, але по справжньому розуміти комбайн я навчився саме на практиці. Парта практики не замінить. І збирання овочів у країнах Євросоюзу для майбутнього інженера таку практику надасть не завжди — висловлює свою думку студент 3 курсу Максим Герман.

– Підготовка студентів ХНТУСГ традиційно досить висока. А 2-3 сезони такої практики – і ваших студентів можна допускати до керівництва будь-яким господарством –  говорить виконавчий директор господарства «Альфа»Микола Романович Андрієнко.

Господар підприємства «Альфа», депутат обласної ради Віктор Іванович Бєлінський згадує: «Я сам свого часу  одержав аграрну  освіту, тому,  хоча ціную кожного працівника, до студентів ХНТУСГ в мене відношення особливе. Ми готові надавати їм місця не лише для проходження практики, але й працевлаштовувати, адже наше господарство постійно розширюється, оновлюється його технічний парк».

Голова Харківської облдержадміністрації Олексій Володимирович Кучер, який завітав до господарства «Альфа»,  подякував студентам нашого університету та підкреслив:  «Сільське господарство становить третину економіки нашого регіону. Ми й далі будемо підтримувати наших аграріїв, забезпечувати їх державною підтримкою, робити все для того, щоб позитивна динаміка в аграрній сфері зберігалася».

Багато років  возить студентів на практику до господарства професор Анатолій Петрович  Горбаньов, що сам починав свій трудовий шлях інженера саме тут. З повним знанням справи, професор говорить: «Передова техніка, новітні технології, ефективне керівництво. Тут є чому повчитися. Кращі з тих, хто отримав путівку в професію через практику в господарстві «Альфа», сьогодні очолюють  фірми, господарства, інженерні служби. Нинішня зміна майбутніх фахівців і керівників виявилася не гіршою за попередні».

Відділ медіакомунікацій ХНТУСГ.

Події та заходиПодії та заходиПодії та заходиПодії та заходиПодії та заходиПодії та заходиПодії та заходиПодії та заходи Події та заходи

03.08.2020

ПРАКТИКА СТУДЕНТІВ ТРИВАЄ

У фермерському господарстві “Альфа” (Золочівського району), де проходять виробничу практику студенти нашого університету, вже намолотили 25 тисяч тонн ранніх зернових. Про це повідомив керівник практики Анатолій Петрович Горбаньов, який підтримує постійний зв’язок із студентами та керівництвом фермерського господарства. Середня урожайність по господарству ранніх зернових культур складає близько 75 цн/га, що майже удвічі більше, ніж середньостатистичні показники по Харківській області. На полях ФГ працють 10 зернозбиральних екіпажів, у складі яких працюють 6 студентів ХНТУСГ.

 

Відділ медіакомунікацій ХНТУСГ

24.07.2020

ФОТОРЕПОРТАЖ ІЗ ЖНИВНОГО ПОЛЯ

Цьогоріч в Харківській області  планують зібрати близько 2,9 млн. тонн ранніх зернових культур, що дорівнюватиме минулорічному врожаю. За інформацією Харківської облдержадміністрації, ранні зернові та зернобобові культури в області займають  703 тис. га, з яких  524,4 тис. га під   озимою пшеницею, 13,8 тис. га – під озимим ячменем, 3,4 тис. га – під озимим житом, 5,9 тис. га – яровою пшеницею, 128,9 тис. га – ярим ячменем і т.д.

Наразі середня урожайність ранніх зернових по області складає бл. 44 цн/га. Але є господарства, в яких вже зараз середня урожайність суттєво перевищує середньостатистичні показники по області. Наприклад, у фермерському господарстві «Альфа» Золочівського району, де ми нещодавно побували, середня урожайність ранніх зернових складає близько 75 цн/га. Лише під посівами пшениці тут знаходиться близько 4 тис. га. Тому щоб вчасно і без втрат зібрати вирощений урожай в господарстві  вивели на поле 10 комбайнів (6 власних і 4 залучених), які працюють зранку до вечора.

Як ми вже повідомляли, у складі 6 збиральних екіпажів ФГ «Альфа» помічниками комбайнерів працюють студенти-практиканти нашого університету, які освоюють агротехнологічні процеси та удосконалюють свої навички з обслуговування зернозбиральної техніки. І комбайнери, і керівники фермерського господарства задоволені роботою студентів, які старанно виконують свої обов’язки і настанови керівника практики А.П. Горбаньова.

Відділ медіакомунікацій ХНТУСГ.

Події та заходиПодії та заходиПодії та заходиПодії та заходиПодії та заходиПодії та заходиПодії та заходиПодії та заходиПодії та заходи

21.07.2020

СТУДЕНТИ ХНТУСГ ПРОХОДЯТЬ ПРАКТИКУ

Щороку з метою закріплення теоретичних знань, отриманих під час навчального процесу, студенти ХНТУСГ проходять  виробничу практику на базі сучасних підприємств, установ та організацій агропромислового комплексу (в т.ч. закордонних),  з якими укладені відповідні угоди та договори про співпрацю. Одним з таких підприємств є фермерське господарство «Альфа», що знаходиться в Золочівському районі Харківської області і спеціалізується на вирощуванні зернових та зерно-бобових культур а також на розвитку молочного тваринництва.

Без перебільшення можемо сказати, що це одне з найкращих сільгосппідприємств Харківщини, яке має у своєму користуванні понад 10 тисяч га сільгоспугідь, сучасну техніку і ремонтно-технічну базу, тваринницьку ферму на 300 голів ВРХ, три сушарки і т.п. Крім того, господарство утримує чималу  соціальну інфраструктру, яка знаходиться на території  села Одноробівка та ще на території 9 сільрад  Золочівського району, де господарює «Альфа».

Уже багато років (з 1994 року) цим господарством керує  Віктор Іванович Бєлінський, якого добре знають в аграрних колах. І не тільки тому, що він є  Заслуженим працівником сільського господарства України та депутатом Харківської обласної ради, а й тому, що у ФГ «Альфа» намагаються дотримуватись наукових принципів ведення землеробства, що на сьогоднішній день є неабияким досягненням. Свого часу саме ця обставина і стала вирішальною для започаткування співпраці між фермерським господарством та  Харківським національним технічним університетом сільського господарства імені Петра Василенка, яка триває вже понад 15 років. А одним з гарантів цієї співпраці (якщо можна так сказати) є доцент  кафедри агротехнологій та екології  ХНТУСГ, Заслужений працівник сільського господарства України Анатолій Петрович  Горбаньов.

Свого часу, після закінчення ХІМЕСГ (1974 р.), Анатолій Петрович працював головним інженером Івашківської птахофабрики, тому його  досі добре пам’ятають у Одноробівці в Золочівському районі. Отож, цілком логічно, що саме він  взяв на себе відповідальність  за організацію і проходження виробничої практики студентами ХНТУСГ на базі ФГ «Альфа»: проводить з ними інструктажі, надає консультації і взагалі підтримує постійний зв’язок, щоб бути в курсі всіх справ.

Наразі у ФГ «Альфа» проходять виробничу практику семеро студентів нашого університету: Руслан Бойко, Артем Сметана, Іван Яценко, Максим Гершан, Владислав Немашкало, Владислав Бурлака та Євген Бондарь. Шестеро студентів працюють помічниками комбайнерів, а Євген Бондарь – самостійно працює на тракторі, оскільки має права тракториста і досвід роботи. Побувавши сьогодні у «Альфі», ми з’ясували, що роботою наших студентів керівництво фермерського господарства цілком задоволене і створює всі умови для того, щоб вони  також отримали задоволення від своєї роботи. Про умови їхнього проживання і харчування ми навіть не будемо говорити (з цим у «Альфі» ніколи не було проблем), а про матеріальне і моральне заохочення скажемо пізніше, коли в господарстві підбиватимуть підсумки жнивної кампанії та нагороджуватимуть кращих працівників. Переконані, що у списку кращих будуть і студенти нашого університету (це вже традиційно), які крім безцінного практичного досвіду отримають ще й  грошові винагороди та грамоти за свою роботу.

Наразі хлопці працюють у складі жнивувальних екіпажів на збиранні ранніх зернових і разом із своїми комбайнерами вже намолотили не одну тисячу тонн пшениці. В їхні обов’язки входить регламентне обслуговування  комбайнів Сlaas, які, за їхніми словами, дуже високопродуктивні і надійні в роботі. Тому  тут складнощів не виникає. Але управління такою технікою вимагає постійної уваги і концентрації.

За словами А.П. Горбаньова, така практика  для майбутніх бакалаврів та магістрів зовсім не буде зайвою, оскільки вони мають можливість краще познайомитися з роботою іноземної техніки, оцінити її переваги і недоліки  а також отримати досвід обслуговування цієї техніки і управління нею в реальних умовах.  По закінченню виробничої практики студенти підготують звіти про свою роботу, захист яких відбудеться вже під час осінньої сесії.

Віктор Козоріз, Олена Голубова (фото),

Відділ медіакомунікацій ХНТУСГ.

Події та заходиПодії та заходиПодії та заходиПодії та заходиПодії та заходиПодії та заходиПодії та заходиПодії та заходиПодії та заходи

04.03.20.

ПРАКТИЧНИЙ ДОСВІД – НЕВІДЄМНА ЧАСТИНА ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ НАВЧАННЯ

В рамках навчально-ознайомлювальної практики «Агрономія», відповідно до договорів про співпрацю, для студентів ННІ механотроніки та систем менеджменту освітньо-професійних програм «Агрономія», «Екологія» та «Агроінженерія» під керівництвом викладачів кафедри агротехнологій та екології Безпалько В.В. та Панкової О.В. були проведені виїзні екскурсії у навчально-дослідні інститути.

Події та заходи

14 лютого 2020 року студенти відвідали лабораторії центру генетичних ресурсів рослин України, якості зерна та насіннєзнавства інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН. Завідувачі лабораторіями Богуславський Борис ЛьвовичБілинська Олена Володимирівна та Огурцов Юрій Євгенович познайомили студентів з завданнями та напрямками роботи лабораторій, обладнанням та методиками що використовуються в їх наукових дослідженнях.

Події та заходи

19 лютого 2020 року студенти відвідали Харківський ННЦ Інститут грунтознавства та агрохімії ім. О.Н. Соколовського. Завідуючим лабораторії відділу ґрунтових ресурсів, кандидатом сільськогосподарських наук Соловей Вадимом Борисовичем була проведена екскурсія по підрозділам інституту та проведена ознайомлювальна лекція. Студенти ознайомилися з профілем ґрунтових зон України, а також відвідали лабораторію охорони ґрунтів від ерозії, лабораторію родючості, ґрунтозахисних технологій та лабораторію родючості зрошувальних і солонцевих ґрунтів.

Події та заходи

Керівництво і викладачі ННІ механотроніки та систем менеджменту висловлюють подяку співробітникам інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН та Харківського ННЦ Інститут грунтознавства та агрохімії ім. О.Н. Соколовського за приділений час та пізнавальні лекції.

18.02.2020

СТУДЕНТИ ПРОХОДЯТЬ ПРАКТИКУ

У рамках навчальної (ознайомлювальної) практики студентів спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування»  студенти ННІ БМ разом із керівником навчальної практики к.е.н., доцентом Ю.М. Сагачко та викладачем кафедри організації виробництва, бізнесу та менеджмент к.е.н., доцент О.В. Смігуновою відвідали Харківську обласну державну адміністрацію, де ознайомилися з роботою  Департамент агропромислового розвитку.

Начальник управління адміністративно-організаційної роботи Н.С. Філатова ознайомила студентів зі специфікою роботи даного Департаменту, а також відповіла на їхні запитання щодо посадових обов’язків, режиму робочого дня, особистих якостей державного службовця, досвіду роботи тощо. Співробітники Департаменту агропромислового розвитку також провели екскурсію даним закладом, під час якої студенти змогли безпосередньо ознайомитися з роботою державних службовців, зокрема співробітників відділу економіки.

Загалом лекція-екскурсія видалася напрочуд продуктивною, пізнавальною і цікавою. У зв’язку з цим  висловлюємо щиру вдячність Н.С. Філатовій за проведений захід і сподіваємося на подальшу співпрацю, під час якої наші студенти зможуть отримати ще більше інформації про специфіку роботи державних службовців а також – необхідні навички і уміння.

Ю. М. Сагачко,  

к.е.н., доцент кафедри організації виробництва, бізнесу та менеджменту

 

Події та заходи Події та заходи Події та заходи

11.02.2020

ПРАКТИКА СТУДЕНТІВ БІОМЕДИЧНОЇ ІНЖЕНЕРІЇ.

10.02.2020р. з метою формування розуміння теоретичного та практичного підходу  до створення та керування медичним обладнанням та медичною технікою, набуття вмінь здійснювати інженерний супровід, сервіс та інше технічне обслуговування при експлуатації лабораторно-аналітичної техніки, медичних діагностичних і терапевтичних компексів та систем, а також отримання навичків планування і огранізації направлення та контролювання  медико-технічних та біоінженерих  систем і процесів, в перший день виробничої практики студенти 13 групи ННІ ЕКТ разом зі своїм кураторм  ст. викладачем кафедри ІЕТП Шинкаренко І.М. та керівником практики к.т.н. Бородай І.І. відвідали Харківський обласний центр служби крові. Ознайомчу відкриту лекцію провів завідуючий відділом Верховенко Юрій Олексійович.  Він розповів про весь цикл донорської процедури.  В рамках лекції студенти побували на дільницях групи виготовлення компонентів нетестованої крові, дільниці групи вхідного контролю кваліфікації, паспортизації донорської крові та їх компонентів. У  залі для заготовлення крові та її компонентів студенти ознайомились з сучасним устаткуванням, яке дозволяє отримувати від донора будь-яку комбінацію якісних компонентів крові швидко та з високим рівнем безпеки.

Події та заходи Події та заходи Події та заходи

27.09.2019

СТУДЕНТИ ЗВІТУЮТЬ ПРО ПРОХОДЖЕННЯ  ПРАКТИКИ

На кафедрах та факультетах університету триває захист звітів про проходження студентами літньої виробничої практики.

На кафедрі  інтегрованих електротехнологій та процесів ННІ енергетики та комп’ютерних технологій пройшов захист звітів студентами спеціальностей 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» та 163 «Біомедична інженерія». Звіти приймали керівники практики к.т.н., доцент Ольга Єгорова та старший викладач Ірина Шинкаренко. За їхніми оцінками, студенти справилися з поставленими  завданнями. Під час проходження виробничої практики вони показали здатність планувати, організовувати й проводити експериментальні дослідження, здійснювати їх математичну обробку, проводити аналіз техніко-економічної ефективності розробки.

Публічний захист звітів про проходження навчальної, виробничої практик та магістерського стажування пройшов і на факультеті технологічних систем і логістики. Тут «захищалися» студенти, що навчаються за спеціальностям: 275 «Транспортні технології», 205 «Лісове господарство» та 187 «Деревооброблювальні та меблеві технології». Цьогорічна географія баз практик майбутніх фахівців в галузі транспорту, лісового господарства, деревообробних та меблевих технологій охопила Харківську, Сумську, Полтавську, Чернігівську, Донецьку області та м. Харків.

Результати захисту звітів про проходження практик у 2018-2019 н.р. показав високу якість підготовки. Студенти з великим задоволенням та навіть із захопленням розповідали про загальне враження від практичної підготовки на підприємствах. Вони охоче ділились результатами отриманих знань, вмінь, практичних навичок та досвіду після виконання програми практики. Деяким студентам факультету було запропоновано подальше працевлаштування на базових підприємствах.

Центр практики, працевлаштування та кар’єри студентської молоді ХНТУСГ  

Події та заходи Події та заходи Події та заходи

04.10.2019

«Кар’єрний студентський фестиваль «Імпульс» та «Ярмарок вакансій»

В рамках всеукраїнського турне роботодавців 20 листопада 2019 року на вул. Алчевських, 44 з 11:00 по 16:00 заплановано проведення загальноміської зустрічі роботодавців «Кар’єрний студентський фестиваль «Імпульс» та «Ярмарок вакансій» для молоді Харкова та області, що бажають працевлаштуватися в Україні.

            Ініціатором заходу виступає Центр кар’єрного розвитку СТУД-ПОІНТ, молодіжні організації міста, міський та обласний Центри зайнятості, Центр практики, працевлаштування та кар’єри студентської молоді ХНТУСГ.

            Метою заходу є допомога у працевлаштуванні студентам та випускникам, налагодження діалогу між студентами, випускниками та роботодавцями, підбір студентів на практику та стажування , поширення інформації про сучасний стан ринку праці України,  Харкова та Харківської області. Формат фестивалю включає ярмарок вакансій, де відбуватиметься представлення інформаційних стендів роботодавців, безпосереднє спілкування представників компаній з відвідувачами, проведення презентацій компаній та студентських програм, організація навчальних семінарів з питань працевлаштування із залученням експертів та компетентних фахівців.

Вся інформація на сайті за посиланням: https://impulse.stud-point.com/kharkiv

Сайт проекту – імпульс.укр

Fb-event в Харкові – fb.com/events/396461377725767

 

Цент практики, працевлаштування та кар’єри студентської молоді.

10.10.2019

НАУКА І ПРАКТИКА ІДУТЬ ПОРУЧ

9 жовтня 2019 року на кафедрі обліку та аудиту ННІ бізнесу і менеджменту пройшла  традиційна науково-практична конференція за підсумками проходження виробничої практики студентами, що навчаються за  спеціальністю «Облік і оподаткування». У роботі конференції взяли участь студенти ІІ, ІІІ, ІV, VІ курсів РВО «Бакалавр» та «Магістр», викладачі кафедри та гості, зокрема, заступник директора ННІ бізнесу і менеджменту С. Калініченко, керівник Центру практики, працевлаштування та кар’єри студентської молоді П.С. Сиром’ятніков, головний бухгалтер ПрАТ «Промислово-страхова компанія» А.В. Островерх та директор департаменту автострахування названої кампанії Г.М. Гармаш.

Відкриваючи конференцію, завідувачка кафедрою обліку і аудиту професор Т.Г. Маренич повідомила, що це вже п’ята конференція за підсумками проходження студентами виробничої практики і подібні наукові заходи завжди викликають у студентів щирий інтерес. Адже останнім часом вони мають більше можливостей для  проходження практики за кордоном, а повернувшись додому, діляться цінним  досвідом із своїми одногрупниками та однокурсниками.

Ось і цього разу  студентка 4-го курсу Ірина Романашенко поділилися своїми враженнями від проходження практики в одному з приватних готелів Німеччини (земля Верхня Баварія). Вона розповіла, що власник готелю також має чимало землі, яку обробляє власними силами. Отож Ірина мала можливість познайомитися з організацією та веденням фермерського господарства, а також із деякими особливостями фінансово-господарської звітності в цьому господарстві. До речі, свою доповідь на конференції дівчина  виголосила прекрасною англійською мовою. Але разом з цим наголосила, що в родині німецького фермера, де вона проходила практику, не дуже охоче спілкуються англійською, тому їй довелося інтенсивно вивчати ще й німецьку мову. Вона закликала студентів наслідувати цей приклад, адже знання кількох іноземних мов відкриває ширші можливості не лише для проходження практики, а й для майбутнього працевлаштування та  професійного зростання.

Цікавим досвідом щодо проходження практики у європейських країнах також поділилися студентки Наталія Кривич та Марина Романашенко, які виступили перед учасниками конференції з короткими доповідями. У свою чергу Валерія Волошина, Олена Пацюк, Богдан Мурашко та інші студенти  поділилися досвідом проходження практики на базі вітчизняних підприємств аграрної галузі та  фермерських господарств, де вони також могли поповнити свої теоретичні знання і здобути практичні навички. Приміром, Богдан Мурашко проходив виробничу практику на базі ТОВ Агрофірма «Обрій LTD», що в Чернігівській області.  Він залишився задоволений роботою в агрофірмі, але разом з тим висловив низку пропозицій щодо вдосконалення процесу проходження студентами ХНТУСГ практики, в тому числі й через створення при університеті окремого відділу, який буде забезпечувати організацію практики студентів, налагоджувати та підтримувати зв’язки з підприємствами.

Практичним досвідом щодо роботи та кар’єрного зростання із майбутніми фінансистами та аудиторами поділилися представники ПрАТ «Промислово-страхова компанія» А.В. Островерх та Г.М. Гармаш. А керівник Центру практики, працевлаштування та кар’єри студентської молоді П.С. Сиром’ятніков повідомив, що 20 листопада на базі університету пройде велика ярмарка-вакансій, де студенти зможуть отримати інформацію щодо працевлаштування та безпосередньо познайомитися з роботодавцями.

Підсумовуючи роботу науково-практичної конференції, зав. кафедрою обліку та аудиту Т.Г. Маренич висловила подяку студентам та гостям, які взяли участь у цьому заході. Також вона повідомила, що тези доповідей, які були подані до оргкомітету конференції, будуть надруковані в окремому збірнику.

Віктор Козоріз, Кирило  Коробов (фото),

відділ медіакомунікацій ХНТУСГ.

Події та заходи Події та заходи Події та заходи

18.10.2019

ВИРОБНИЧА ПРАКТИКА У НІМЕЧЧИНІ І ШВЕЙЦАРІЇ

Нещодавно наш університет з робочим візитом відвідав керівник спілки фермерів Баварії (Німеччина), почесний професор ХНТУСГ пан Райнхард Нойдорфер. Він  зустрівся з викладачами та  студентами університету, які проходили виробничу практику та стажування на передових підприємствах Баварії, і вручив стажерам сертифікати  міністерства сільського господарства та спілки фермерів Баварії. Також пан Райнхард провів співбесіду з тими студентами, які також мають бажання проходити практику на підприємствах Баварії за офіційною програмою, і провів серед них конкурсний відбір. Такий відбір пройшли 20 студентів, які наступного року поїдуть до Німеччини.

Варто зазначити, що  між нашим університетом та спілкою фермерів Баварії «Agroimpuls-Bayern e.V.» вже 18 років діє прямий договір про співпрацю, який  щороку пролонгується. Отож, щорічно студенти ХНТУСГ мають можливість проходити закордонну практику на високотехнологічних сільськогосподарських підприємствах Німеччини.  Також вони   можуть проходити практику на підприємствах Швейцарії. Основними організаціями-партнерами тут виступають спілка фермерів Баварії «Agroimpuls-Bayern e.V.» та спілка фермерів Швейцарії «Agrimpuls CH».  Завдяки співпраці з цими організаціями  ми маємо робочі контакти майже з  300 сільськогосподарськими підприємствами у Баварії,  200 в Швейцарії і близько 500 в Скандинавських країнах, де  наші студенти можуть отримувати безцінний практичний досвід, покращити свою фахову підготовку і таким чином підвищувати свою конкурентоспроможність на ринку праці.  Головною передумовою для проходження практики за кордоном є знання іноземної мови. Останнім часом цьому питанню  в нашому університеті приділяють особливу  увагу. Так чи інакше, але ми рухаємося до європейського освітянського простору і наразі не можливо уявити якісну освіту без проходження студентами нашого університету практики на високорозвинених закордонних підприємствах чи навіть отримання освіти в закордонних вишах.

Ще одним важливим напрямком міжнародної діяльності ХНТУСГ  є  проходження стажувань викладачами нашого університету та обмін досвідом з іноземними вишами і науково-дослідними інститутами. З цією метою наш Центр тісно співпрацює з Німецькою Службою Академічних Обмінів (DAAD), а також бере участь у підготовці  заявок на отримання грантів та стипендіальних програм. Такі форми роботи сприяють підвищенню якості освіти та престижності університету,  який намагається іти в ногу з часом.

Артем Вечерін,

провідний фахівець Центру практики та кар’єри ХНТУСГ.

Події та заходи Події та заходи Події та заходи

20.11.2019

ГОТУЄМОСЯ ДО КАР’ЄРНОГО ФЕСТИВАЛЮ

20 листопада 2019 року в рамках всеукраїнського турне роботодавців в ХНТУСГ відбудуться загальноміські зустрічі роботодавців «Кар’єрний студентський фестиваль «Імпульс» та «Ярмарок вакансій» для молоді Харкова та області, що бажають працевлаштуватися в Україні. Заходи проходитимуть в головному корпусі ХНТУСГ (на вул. Алчевських, 44) з 11:00 по 16:00.

Ініціатором заходу виступає Центр кар’єрного розвитку СТУД-ПОІНТ, молодіжні організації міста, міський та обласний Центри зайнятості, Центр практики, працевлаштування та кар’єри студентської молоді ХНТУСГ.

Метою заходу є допомога в працевлаштуванні студентам та випускникам, налагодження діалогу між студентами, випускниками та роботодавцями, підбір студентів на практику та стажування, поширення інформації про сучасний стан ринку праці України,  Харкова та Харківської області.

Формат фестивалю включає ярмарок вакансій, де відбуватиметься представлення інформаційних стендів роботодавців, безпосереднє спілкування представників компаній з відвідувачами, проведення презентацій компаній та студентських програм, організація навчальних семінарів з питань працевлаштування із залученням експертів та компетентних фахівців.

Вся інформація про кар’єрний фестиваль та ярмарок вакансій розміщена на сайті за посиланням: https://impulse.stud-point.com/kharkiv#Main

Fb-event в Харкові – fb.com/events/396461377725767 

Цент практики, працевлаштування

та кар’єри студентської молоді ХНТУСГ.

21.11.2019

2700 студентів взяли участь у STUD-FEST “IMPULSE”-2019 в ХНТУСГ

20 листопада близько 2700  харківських студентів скористалися можливістю стати співробітниками провідних компаній за один день  на Всеукраїнському кар’єрному студентському фестивалі, який пройшов у нашому університеті.

Мета фестивалю, який одночасно представляв собою ярмарку вакансій – зробити процес працевлаштування легким та доступним кожному.

У рамках фестивалю діяли:

 • зона тренінгів;
 • унікальний хакатон від провідних українських компаній;
 • ярмарка вакансій з понад 26 роботодавцями, серед яких: Альфа-Банк, Сільпо, HILTI, P&G, CRH, Головне управління національної поліції України в Харківській області та багато інших;
 • зона українських стартапів та громадських організацій;
 • зона інновацій;
 • погодинні розіграші брендованих подарунків, зона кави, релаксу та нетворкінгу.

Організатори наймасштабнішого студентського фестивалю в Україні STUD-POINT, InternsGo, Happy Monday та Enactus попіклувалися про те, щоб молоді спеціалісти вміли складати правильно резюме, тому для відвідувачів ярмарку організатори проводили кар’єрні консультації з написання резюме і проходження співбесід.

Кожен із учасників заходу мав змогу знайти роботу і пройти співбесіду з HR-менеджером відповідної компанії чи установи відразу на місці.

Однак, якщо ти не був на STUD-FEST “IMPULSE – 2019”, але маєш бажання знайти роботу, не потрібно чекати півроку, на сайті фестивалю можна знайти роботодавця своєї мрії, дізнатися про усі актуальні вакансії та відправити своє резюме.

На основі більше 1800 заповнених студентами реєстраційних форм була досліджена структура інтересів молоді з приводу працевлаштування та очікувань щодо майбутньої роботи з точністю у 95%. Очікування студентів від майбутньої роботи розмістилися в такому порядку: умови особистого росту (перше місце), заробітня плата, креативність робочого процесу, зручне розташування офісу, корпоративна культура, стабільність умов праці, соціальний пакет (останнє місце).

Матеріали про фестиваль розміщені тут: https://impulse.stud-point.com/kharkiv
Естафету проведення студентського фестивалю “IMPULSE” у  наступному році від нашого університету приймає Київський національний університет ім. Т. Шевченка, що відкриє свої двері для чергової ярмарки вакансій вже навесні, 17-18 березня 2020 року.

Події та заходи Події та заходи Події та заходи Події та заходи

Події та заходи Події та заходи Події та заходи

21.11.2019

ЗАВЕРШИВСЯ СТУДЕНСЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ “ІМПУЛЬС” ТА ЯРМАРОК ВАКАНСІЙ

Завершився кар’єрний студентський фестиваль «Імпульс» та ярмарок вакансій для молоді Харкова та області, що проходили на базі нашого університету  20 листопада 2019 року.

Організатори заходу та представники роботодавців подякували керівництву університету за високий рівень організації фестивалю та ярмарку, відмітили зацікавленість студентів та випускників до пошуку гідної роботи та достатній рівень підготовки майбутніх фахівців.

Важливою подією став ярмарок вакансій і для харківського студентства.  У ході  навчальних семінарів з питань працевлаштуваня, що їх проводили компетентні фахівці організацій і підприємств, та безпосереднього спілкування з майбутніми колегами, які вже знайшли своє місце в професії, молодь отримала більше інформації про умови та перспективи майбутньої роботи.

Інтерв’ю з організаторами заходу, студентами та їх майбутніми роботодавцями розміщено на сторінці ХНТУСГ в ФБ.

Події та заходи Події та заходи Події та заходи