Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

Іменні стипендії — кращим науковцям

Сьогодні у приміщенні Харківської обласної державної адміністрації відбулося урочисте вшанування кращих науковців Харківщини, які мають  особисті досягнення в галузі науки або зробили вагомий внесок у вирішення науково-технічних та соціально-економічних проблем Харківської області. Відзнаки вручав голова Харківської обладміністрації Олексій Кучер.

Серед тих, хто отримав  пам’ятні дипломи обласних іменних стипендіатів в галузі науки у 2020 році двоє співробітників нашого  університету. В номінації «Аграрні науки» стипендію імені Олексія Никаноровича Соколовського отримала доктор сільськогосподарських наук, професор кафедри оптимізації технологічних систем ім. Т.П. Євсюкова Людмила Михайлівна ПУЗІК та доктор економічних наук, доцент, завідувач кафедри деревооброблювальних технологій та системотехніки лісового комплексу ХНТУСГ Анастасія Анатоліївна СУСКА.

Після урочистих заходів у обладміністрації ми запросили Людмилу Михайлівну та Анастасію Анатоліївну до відділу медіакомунікацій, щоб особисто привітати їх із заслуженими нагородами і поспілкуватися про перспективи розвитку   сучасної аграрної науки.  Вийшло дуже цікаве і плідне спілкування, в ході якого ми довідалися, що попри проблеми з державним фінансуванням сучасна аграрна наука, зокрема, університетська, не стоїть на місці, а поступово розширює базу теоретичних і практичних напрацювань.  Про це свідчить кількість монографій, підручників і посібників, виданих науковцями ХНТУСГ, а також кількість наукових і науково-методичних публікацій, що були надруковані ними у спеціалізованих виданнях, в тому числі зарубіжних. Наприклад, Людмила Михайлівна Пузік має 210 наукових праць, з яких 7 увійшли до науково-метричної бази Scopus. Вона також  є співавтором трьох державних стандартів з технології плодів овочевих рослин, 40 науко-методичних розробок, 11 навчальних посібників, 8 монографій і 17 патентів на корисні моделі.

Вагомі особисті досягнення в галузі науки має і її колега Анастасія Анатоліївна Суска, яка, між іншим, є  член-кореспондентом Академії економічних наук України і має понад 100 наукових публікацій, монографій, підручників та посібників. У науково-дослідницькій роботі вона спеціалізується на досить рідкісному для України напрямку, що стосується становлення ринку соціально-екологічних послуг лісів.

У Харківському національному технічному університеті сільського господарства вона працює порівняно недавно. Але за цей час зарекомендувала себе як здібний науковець і організатор освітянської справи. У тому, що з недавніх пір університет почав готувати фахівців за спеціальністю 205 «Лісове господарство» є і її велика заслуга (А. А. Суска є одним з розробників відповідної освітньо-професійної програми).

Наразі за показниками своєї діяльності кафедра деревооброблювальних технологій та системотехніки лісового комплексу є однієї з найкращих в університеті. І це підтверджують не лише підприємства та установи, з якими вона співпрацює, а й студенти та випускники університету, які навчаються або навчалися за профільними спеціальностями цієї кафедри.

Від імені ректорату та колективу нашого Університету ще раз вітаємо Людмилу Михайлівну Пузік та Анастасію Анатоліївну Суску з отриманням іменних стипендій в галузі науки і бажаємо їм подальших наукових досягнень та нагород, які примножуватимуть славу нашого університету.

Віктор Козоріз, Кирило Коробов (фото),

відділ медіакомунікацій ХНТУСГ.

Використані 2 фото із сайту Харківської ОДА