Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

ДЕРЕВООБРОБНІ ТА МЕБЛЕВІ ТЕХНОЛОГІЇ. ЦЕ ЦІКАВО

Завідувачка кафедри  деревооброблювальних технологій та системотехніки лісового комплексу ХНТУСГ А.А. Суска презентує спеціальності, за якими готують фахівців на очолюваній нею кафедрі, зокрема: 187 “Деревообробні та меблеві технології” і 205 “Лісове господарство”.

Кафедру деревооброблювальних технологій та системотехніки лісового комплексу (ДТСЛК) було створено у 2003 році. З того часу, кафедра здійснює успішну підготовку висококваліфікованих фахівців. Наразі кафедра ДТСЛК готує спеціалістів для деревообробної галузі та сфери лісового господарства.ДЕРЕВООБРОБНІ ТА МЕБЛЕВІ ТЕХНОЛОГІЇ. ЦЕ ЦІКАВО

Та можемо вас запевнити – це зовсім не те, що ви собі зараз уявили!

Спочатку познайомимося зі спеціальністю «Деревообробні та меблеві технології». В межах цієї спеціальності, студенти мають змогу вивчати все, що пов’язано з деревиною, а саме: дизайн дерев’яних виробів, починаючи від елементів декору і до дерев’яного домобудування. Також особливості їх конструювання та технології виготовлення. Ну, і звісно, усе це важливо навчитися здійснювати у рамках ресурсоощадних технологій із використанням інновацій галузі деревообробки.

Другою спеціальністю кафедри ДТСЛК є – «Лісове господарство», навчаючись на якій, студенти вивчають різноманітні породи деревини, їх якості, особливості їх вирощування, відновлення, використання та транспортування. А також, озеленення та ландшафтний дизайн.

Звісно, гордістю будь-якої кафедри є випускники, які займають високі посади на різних підприємствах. Та не менш важливим є цікаве та різноманітне навчання, а також ДОСЯГНЕННЯ наших студентів і викладачів.

Для кафедри вже стали традиційними щорічні екскурсії та експедиції. І для цього є багато причин, бо розпочинаючи вивчення нових дисциплін, студенти мають нагоду заздалегідь ознайомитись з функціональними можливостями та особливостями конструкції машин та верстатів. А для першокурсників – це ще й слушна нагода для знайомства зі студентами споріднених спеціальностей та згуртовування студентських груп.ДЕРЕВООБРОБНІ ТА МЕБЛЕВІ ТЕХНОЛОГІЇ. ЦЕ ЦІКАВО

Серед найулюбленіших є екскурсії до ДП «Харківська лісова науково-дослідна станція», яке входить до науково-дослідної мережі Українського науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г.М. Висоцького. Щорічно тут створюють близько 30 га лісових культур, зокрема таких цінних порід як горіх чорний, ялина звичайна, сосна кримська, липа дрібнолиста. Завжди вельми змістовні екскурсії й на ПКФ «Лана».

Також традиційними стали поїздки викладачів і студентів в Київ на виставку LISDEREVMASH. Однак термін «виставка», що передусім асоціюється зі статичною експозицією, не надто влучно передає суть заходу, оскільки значна частина обладнання завжди демонструється в роботі.

А про дослідження традицій домобудування Прикарпаття та Закарпаття, та вивчення сучасних технологій цього давнього мистецтва можна розповідати вічно.

Та це далеко не весь перелік заходів, адже студенти разом з викладачами беруть участь у багатьох Всеукраїнських олімпіадах та конкурсах, виставках і конференціях, безлічі спортивних та культурних заходах. Ми впевнені, що навчання не просто може, а має бути цікавим! І ми все для цього робимо, а може й більше.

Наша сторінка: www.stlk.com.ua 

Пошта: kafDTSLK@gmail.com.Тел.:(0572)62-21-25, (097)984-37-11

А.А. СУСКА,

завідувачка Кафедри  деревооброблювальних технологій та системотехніки лісового комплексу ХНТУСГ