Газета “Світоч знань”
Звіт ректора затвердили одноголосно
29.12.2020Сьогодні в ХНТУСГ ім. П. Василенка відбулися збори трудового колективу, на яких із звітом щодо виконання умов контракту з МОН України та виконання положень Статуту університету виступив ректор ХНТУСГ О.В. Нанка. Збори проходили в конференц-залі університету, де були присутні представники ректорату, а більшість членів трудового колективу брали участь у зборах дистанційно через засоби відеозв’язку. Як повідомив перший проректор університету М. Л. Лисиченко, звіт ректора в електронній формі попередньо був розісланий представникам структурних підрозділів університету і вони вже мали можливість з ним ознайомитися. Тому для доповіді ректора було відведено близько 20 хвилин.
ЧитатиПРО НАС ПИШУТЬ
17.12.2020В газеті “Время” вийшла актуальна стаття спеціального кореспондента О. Зеленіної на тему продовольчої безпеки України. Одним із експертів цієї теми виступила професор Харківського національного технічного університету імені Петра Василенка Руслана Левкіна, яка повідомила, що Україна знаходиться на першому місці в світі з продажу соняшникової шроту, насіння соняшнику і соняшникової олії. Україна на другому місці в світі за експортом ячменю і ріпаку. Наше друге місце за експортом ячменю навіть ставить деякі держави в залежність від України. На третьому місці наша країна з експорту жита і сорго, на четвертому – по кукурудзі на зерно, на п’ятому – з продажу пшениці, горіхів, меду і т.д. Вирощування овочів і фруктів в основному зосереджено в особистих присадибних господарствах, дрібнотоварному секторі. І це створює певні труднощі для оцінки обсягів виробництва… Читати далі: КАК В ХАРЬКОВЕ ОЦЕНИЛИ РИСКИ ПРОДОВОЛЬСТВЕННОЙ БЕЗОПАСНОСТИ
ЧитатиБЛАГОРОДНАЯ ПРОЧНОСТЬ МЕТАЛЛА (До 90-річчя ХНТУСГ)
23.11.2020Как говаривал один из знаменитых европейских философов, наш ум — это металл, извлеченный из формы, а форма — это наши действия. Когда несколько лет назад специалисты Харьковского национального университета строительства и архитектуры обследовали перед реконструкцией здание киноконцертного зала «Украина» в саду Шевченко, они с удовлетворением отметили, что несущая система его висячей конструкции, несмотря на почти 65 (!) лет эксплуатации, достаточно надежно обеспечена. Напомним, что это здание — выдающееся достижение городской архитектуры и инженерной мысли второй половины ХХ века, отличается оригинальностью конструктивного решения. И, наряду со строителями, надежность его стальной конструкции с помощью разработки новых марок стали обеспечивали харьковские ученые-металлурги совместно с сотрудниками Института электросварки имени Е. О. Патона. И когда вы будете на представлении в обновленном киноконцертном зале, вспомните, что в их числе — тогда еще делавшая свои первые шаги в большой науке Тамара Скобло. Одна из плеяды выдающихся украинских ученых-металлургов, лауреат Государственной премии Украины, академик Академии инженерных наук Украины, профессор Харьковского национального технического университета сельского хозяйства имени Петра Василенко (ХНТУСХ). О ней сегодня наш рассказ в проекте «Времени» «Великое украшение Харькова».
ЧитатиРезультати інтерактивного вебінару WIX FILTERS MANN+HUMMEL
11.11.202010 листопада ц.р. відбувся вебінар на тему «Особливості конструкції фільтрів WIX FILTERS та сучасні стратегії їх розвитку». В вебінарі прийняли участь викладачі кафедр оптимізації технологічних систем імені Т.П. Євсюкова, тракторів та автомобілів, мехатроніки та деталей машин, здобувачі вищої освіти ННІ МСМ, ННІ БМ, фермери та інженери господарств Харківської області. Також приєдналися до семінару викладацький склад та студенти Сумського національного аграрного університету. Загалом у вебінарі прийняло участь 90 учасників.
ЧитатиСафлор — перспективна олійна культура
22.07.2020Сьогодні в навчально-дослідному господарстві ХНТУСГ ім. П. Василенка пройшла виїзна нарада співробітників кафедри агротехнологій та екології, під час якої науковці та студенти-практиканти ознайомились із попередніми результатами дослідів, що були закладені на експериментальних ділянках з використанням різних сортів зернових та технічних культур.
ЧитатиЗапускаємо флешмоб #ЯвибираюХНТУСГ
10.07.2020Іноді важко зрозуміти, чому майбутні студенти вибирають для вступу той чи інший університет. Для одних – це мрія дитинства і усвідомлений вибір, для інших – вибір батьків або порада друзів, ще для когось такий вибір продиктований бажанням реалізувати свій творчий потенціал та зануритися у веселу і цікаву атмосферу студентського життя…
ЧитатиДЕРЕВООБРОБНІ ТА МЕБЛЕВІ ТЕХНОЛОГІЇ. ЦЕ ЦІКАВО
23.06.2020Завідувачка кафедри деревооброблювальних технологій та системотехніки лісового комплексу ХНТУСГ А.А. Суска презентує спеціальності, за якими готують фахівців на очолюваній нею кафедрі, зокрема: 187 “Деревообробні та меблеві технології” і 205 “Лісове господарство”.
ЧитатиВідкриті для спілкування та співпраці
20.06.2020У Харківському національному технічному університеті сільського господарства ім. П. Василенка пройшов черговий День відкритих дверей. Цього разу через карантинні заходи він проходив в онлайн-режимі з використанням електронних засобів комунікації.
ЧитатиБібліотека: місце традицій, простір інновацій
18.06.2020Вітаємо всіх, хто прагне навчатися, розвивати знання і створювати успішне майбутнє України. Наукова бібліотека ХНТУСГ готова допомагати вам навчатися і відпочивати разом з книгою, зорієнтуватися в морі нової інформації і знайти відповіді на всі хвилюючі питання, бо бібліотека це Всесвіт.
ЧитатиІменні стипендії — кращим науковцям
12.06.2020Сьогодні у приміщенні Харківської обласної державної адміністрації відбулося урочисте вшанування кращих науковців Харківщини, які мають особисті досягнення в галузі науки або зробили вагомий внесок у вирішення науково-технічних та соціально-економічних проблем Харківської області. Відзнаки вручав голова Харківської обладміністрації Олексій Кучер.
ЧитатиДо 90-річчя Університету | Наш День Народження
12.06.2020Сьогодні історичний день. Рівно 90 років тому, 12 червня 1930 року, Рада Народних Комісарів УРСР ухвалила Постанову про реорганізацію ВИШів та ВТИШів і про передачу їх у відання відповідних наркоматів. У розділі «Сільськогосподарська галузь» передбачалося створення у Харкові інституту механізації та електрифікації сільського господарства на базі відділень механізації Харківського та Полтавського сільськогосподарських інститутів. Ця реформа, затверджена пізніше Постановою ВЦВК і РНК СРСР від 23 липня 1930 року, спричинила дроблення старих сільськогосподарських навчальних закладів і створення десятків нових галузевих однофакультетних інститутів, в тому числі Харківського інституту механізації та електрифікації сільського господарства (ХІМЕСГ).
ЧитатиРезультати наукової діяльності ХНТУСГ за показниками SCOPUS та Web of Science
09.06.2020З метою популяризації наукових традицій і сучасних досягнень вчених ХНТУСГ пропонуємо до вашої уваги огляд показників «значимості» публікацій і рейтингу університету в найавторитетніших наукометричних БД Scopus та Web of Science.
Читати