Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

Відбулося засідання Вченої ради

Із сьогоднішнього дня університет переходить на дистанційну форму роботи і  навчання. Таке рішення було ухвалене на засіданні Вченої ради університету, яке відбулося в онлайн-режимі під головування ректора ХНТУСГ О.В. Нанки.

На початку засідання ректор ознайомив членів Вченої ради з листом Департаменту освіти та науки Харківської облдержадміністрації, яким було рекомендовано всім закладам вищої освіти Харківської області перейти на дистанційну форму роботи і навчання у зв’язку з погіршенням епідемічної ситуації,  викликаної поширенням коронавірусної хвороби.  Також, О.В. Нанка закликав  науково-педагогічний склад університету та студентів  неухильно дотримуватись санітарно-профілактичних заходів та максимально використовувати в навчальному процесі дистанційні форми та щоб при цьому в жодному разі не постраждала якість навчання. «Наше основне завдання в даній ситуації – це зберегти життя і здоров’я співробітників та студентів університету, але без втрати якості роботи», – наголосив ректор.

Про підвищення якості навчального процесу та наукової роботи в університеті говорили й  інші члени Вченої ради. Зокрема, проректор з НПР та міжнародних зв’язків Ю.П.Вітковський доповів про організацію навчання в англомовних групах для іноземних громадян, а також про наповнення університетської системи Moodle відповідними навчальними матеріалами.

Керівник навчального відділу Н.Г.  Бережна проінформувала про результати перевірки ННІ та факультету ТСЛ щодо відвідуваності занять у березні 2021 року та завдання щодо організації навчального процесу на платформі Google Meet.

Професор П.В. Гурський доповів про результати чергового планового наглядового аудиту за сертифікованою системою менеджменту ХНТУСГ на відповідність Міжнародного стандарту ISO 9001:2015. Зокрема, він наголосив, що університет успішно пройшов ресертифікацйний аудит, а незначні недоліки, які були виявлені в ході його проведення, будуть виправлені в робочому порядку.

З цих питань були ухвалені відповідні рішення.

 Під час засідання Вченої ради також було розглянуто низку робочих питань, зокрема, щодо організації та функціонування в університеті електронної пропускної системи та про перейменування назви кафедри фізики і теоретичної механіки.  Вчена рада одноголосно підтримала пропозицію названої кафедри щодо присвоєння їй імені професора Олександра Івановича Спольніка, який понад 40 років був завідувачем цієї кафедри і нещодавно пішов із життя.

Вчена рада також підтримала кандидатуру директора Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки НААН, академіка НААН України, д.і.н., професора В.А. Вергунова на заміщення вакансії члена-кореспондента НАН України за напрямом «Історія України» (відділення історії, філософії та права).

За підсумками роботи Вченої ради ректор університету О.В. Нанка надав свій коментар.

Відділ медіакомункацій ХНТУСГ.