Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

Практика – невід’ємна частина навчання

Теоретичне навчання для студентів першого курсу закінчується навчальною практикою. Так, в липні здобувачі спеціальностей 101 Екологія, 201 Агрономія та 208 Агроінженерія під керівництвом доцентів кафедри Агротехнологій та екології ННІ МСМ Ольги Чалої, Валентини Безпалько та Оксани Панкової, пройшли навчально-ознайомлювальну практику. За цей час студенти окрім аудиторних занять, де вони дізнались про практичні аспекти агрономії, здобули практичні навички. На базі учбового господарства ХНТУСГ ознайомились з різновидами сільськогосподарських культур колекційного розплідника та з представниками бур’янів на посівах сільськогосподарських культур, провели роботу з дослідження забур’яненості поля, фенологічні спостереження посівів сафлору красильного, відібрали зразки зернових культур та провели визначення  структури їх врожаю. Крім цього ознайомились з основними технологічними, фізичними та водними властивостями ґрунтів,  виконали лабораторні роботи з визначення  механічного складу ґрунту, кислотності ґрунтового розчину тощо.

У рамках практики студенти відвідали науково-практичний семінар “День Поля 2021. Селекційні та технологічні інновації у сучасному зерновому виробництві”, що проходив на базі Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва, Музей природи, науково-практичний семінар «Новітні технології вирощування овочевих і баштанних культур», що був організований Інститутом овочівництва і баштанництва НААН. Студенти побували на дослідному полі та ознайомились з науковими дослідами Інституту овочівництва і баштанництва, зокрема з сучасною технологією вирощування картоплі з використанням органо-мінерального контейнеру, побачили посів нової для країни культури –  батату та процес гібридизації кавунів, спробували методику визначення вмісту цукру за допомогою рефрактометру; ознайомились з роботою та обладнанням лабораторії біотехнології, де побачили культивування рослин в умовах in vitro.

Колектив кафедри агротехнологій та екології впевнений, що така всебічна практична підготовка з першого року навчання дозволить студентам стати висококваліфікованими фахівцями!

Колектив кафедри Агротехнологій та екології.