Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

Попередні підсумки вступної кампанії серед аграрних ЗВО

23 серпня о 18:00 завершується прийом електронних заяв вступників на базі 11 класів, що планують навчатися в закладах  вищої освіти на бакалавраті та магістратурі.  24 липня усім вступникам необхідно буде перевірити статус своїх заяв у персональному кабінеті. У конкурсному відборі братимуть участь тільки ті заяви, які матимуть статус:

  • «Допущено до конкурсу»– для заяв, що подані на бюджет;
  • «Допущено до конкурсу (навчання за кошти фізичних і юридичних осіб)»– для заяв виключно на контракт.

А 28 липня вступники дізнаються, чи отримали вони за підсумками широкого конкурсу рекомендацію на навчання на місця державного або регіонального замовлення.

Отож, про остаточні підсумки цьогорічної вступної кампанії говорити поки що зарано. Але деякі  висновки вже можна зробити на основі даних про кількість поданих заяв вступників до того чи іншого закладу вищої освіти. Ми проаналізували якою є ситуація серед 19 закладів вищої освіти аграрного профілю, а також включили до цього рейтингу Харківський державний університет харчування та торгівлі.

Як і минулого року, лідером за кількістю поданих заяв вступників є Національний університет біоресурсів і природокористування. За даними  Єдиної державної електронної бази з питань освіти, на  04:00 22.07.2021 до цього університету подано 19117 заяв вступників (на всі спеціальності й на всі форми навчання).

На другому місці, як і минулого року, залишається Харківський національний технічний університет сільського господарства імені П. Василенка – подано 7330 заяв. І на третьому місці  Вінницький національний аграрний університет  – 5 717 заяв.

Дещо відстають від них Національний університет водного господарства та природокористування (м. Рівне) та Львівський національний  аграрний університет. За один день, протягом якого вступники ще можуть подати заяви про вступ,  картина суттєво не зміниться. Тому можна говорити, що серед ЗВО аграрного профілю  найбільшу  популярністю серед цьогорічних вступників мають  Національний університет біоресурсів і природокористування та Харківський національний технічний університет сільського господарства імені П.Василенка.

У Приймальній комісії ХНТУСГ нам повідомили, що серед 25 спеціальностей, які пропонує університет вступникам, цього року найбільшою популярністю користуються такі:

133 Галузеве машинобудування;

208 Агроінженерія;

073 Менеджмент;

051 Економіка;

181 Харчові технології;

242 Туризм.

Показники динаміки подачі заяв до ЗВО агарного профілю можна побачити в таблиці, яку ми підготували: ДИНАМІКА ПОДАЧІ ЗАЯВ ДО ЗВО у 2021 році

Відділ медіакомунікацій ХНТУСГ.