uk en

Психологічна служба ХНТУСГ

Психологічна служба ХНТУСГ

Данченко Ірина Олексіївна   

Керівник Психологічної служби, доктор педагогічних наук, доцент, професор кафедри ЮНЕСКО «Філософія людського спілкування» та соціально-гуманітарних дисциплін ХНТУСГ ім. Петра Василенка

тел.: 095-515-2272

e-mail: irinadanchenco@khntusg.info

 

Психологічна служба ХНТУСГ

Омельченко Галина Юріївна

Співробітник Психологічної служби,

старший викладач кафедри ЮНЕСКО «Філософія людського спілкування» та соціально-гуманітарних дисциплін ХНТУСГ ім. Петра Василенка,

кандидат економічних наук,

практичний психолог

тел.: 050-827-1056

e-mail: galinomelchenko@gmail.com

 

Психологічна служба ХНТУСГ

Кожна людина прагне бути щасливою, бути в гармонії з оточуючим світом та з собою. Світ повний недомовленості, непорозуміння та «тупикових» ситуацій. Протягом життя з кожною людиною може трапитися важка ситуація або сумна подія. Часом накопичується втома або псуються відносини з близькими і друзями. Чи не розумієш оточуючих людей, буває важко розібратися в тому, що відбувається і може навіть здаватися, що зі сформованої ситуації немає виходу …

Не має значення: лідер ти чи ні, першокурсник або випускник, викладач чи вихователь – у кожного знайдеться хоча б одне питання, відповісти на який зможе тільки досвідчений фахівець.

Психологічна служба в системі освіти – це сукупність закладів, установ, що складають єдину систему, основу якої становлять фахівці у сфері практичної психології і соціальної педагогіки.

Психологічна служба ХНТУСГ

Простіше кажучи, психологічну службу в закладах освіти представляють практичні психологи, які мають стежити за розвитком та психічним станом студентів, психологічним кліматом колективу, як студентського так і педагогічного.

Дуже часто практичних психологів плутають з психіатрами і психотерапевтами. Чим же відрізняються ці фахівці?

Психіатр – це лікар-фахівець (тобто обов’язково має медичну освіту) в області діагностики й лікування психічних розладів (захворювань). Використовує переважно медикаментозні методи лікування, а також різні види психотерапії. Психіатр працює з людьми психічно нездоровими, що мають серйозні відхилення в психіці.

Психотерапевт – це людина, що має психологічну або медичну освіту та спеціальну професійну підготовку в одній або декількох галузях психотерапії.

Психологічна служба ХНТУСГ

Практичний психолог – це спеціаліст, який має психологічну освіту надає психологічну допомогу учасникам навчально-виховного процесу у закладі освіти. Така допомога включає повний чи частковий спектр напрямків, передбачених відповідними посадовими обов’язками. Отже, психолог – це не лікар, але фахівець, який допоможе навчитися знаходити виходи з кризових ситуацій, повірити у свої сили, знайти внутрішні резерви, вийти з депресії, налагодити стосунки з оточуючими, зрозуміти себе тощо.

При цьому обов’язково слід зазначити про існування величезної кількості міфів навколо цих спеціалістів. Правдою є те, що психолог не чарівник, він не вирішує ваших проблем, не дає порад. Практичний психолог намагається допомогти людині знайти в собі самій вихід, який потрібно побачити і зрозуміти. Працює тільки зі здоровими людьми.

Презентації Психологічної служби університету

  1. Стрес не проблема
  2. Заняття з елементами тренінгу.
  3. Щорічна Всеукраїнська акція “16 днів проти насильства”

Психологічна служба ХНТУСГ Психологічна служба ХНТУСГПсихологічна служба ХНТУСГ