Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

Психологічна служба ХНТУСГ

Психологічна служба ХНТУСГ

Данченко Ірина Олексіївна   

Керівник Психологічної служби, доктор педагогічних наук, доцент, професор кафедри ЮНЕСКО «Філософія людського спілкування» та соціально-гуманітарних дисциплін ХНТУСГ ім. Петра Василенка

тел.: 095-515-2272

e-mail: irinadanchenco@khntusg.info

 

Психологічна служба ХНТУСГ

Омельченко Галина Юріївна

Співробітник Психологічної служби,

старший викладач кафедри ЮНЕСКО «Філософія людського спілкування» та соціально-гуманітарних дисциплін ХНТУСГ ім. Петра Василенка,

кандидат економічних наук,

практичний психолог

тел.: 050-827-1056

e-mail: galinomelchenko@gmail.com

 

Психологічна служба ХНТУСГ

Кожна людина прагне бути щасливою, бути в гармонії з оточуючим світом та з собою. Світ повний недомовленості, непорозуміння та «тупикових» ситуацій. Протягом життя з кожною людиною може трапитися важка ситуація або сумна подія. Часом накопичується втома або псуються відносини з близькими і друзями. Чи не розумієш оточуючих людей, буває важко розібратися в тому, що відбувається і може навіть здаватися, що зі сформованої ситуації немає виходу …

Не має значення: лідер ти чи ні, першокурсник або випускник, викладач чи вихователь – у кожного знайдеться хоча б одне питання, відповісти на який зможе тільки досвідчений фахівець.

Психологічна служба в системі освіти – це сукупність закладів, установ, що складають єдину систему, основу якої становлять фахівці у сфері практичної психології і соціальної педагогіки.

Психологічна служба ХНТУСГ

Простіше кажучи, психологічну службу в закладах освіти представляють практичні психологи, які мають стежити за розвитком та психічним станом студентів, психологічним кліматом колективу, як студентського так і педагогічного.

Дуже часто практичних психологів плутають з психіатрами і психотерапевтами. Чим же відрізняються ці фахівці?

Психіатр – це лікар-фахівець (тобто обов’язково має медичну освіту) в області діагностики й лікування психічних розладів (захворювань). Використовує переважно медикаментозні методи лікування, а також різні види психотерапії. Психіатр працює з людьми психічно нездоровими, що мають серйозні відхилення в психіці.

Психотерапевт – це людина, що має психологічну або медичну освіту та спеціальну професійну підготовку в одній або декількох галузях психотерапії.

Психологічна служба ХНТУСГ

Практичний психолог – це спеціаліст, який має психологічну освіту надає психологічну допомогу учасникам навчально-виховного процесу у закладі освіти. Така допомога включає повний чи частковий спектр напрямків, передбачених відповідними посадовими обов’язками. Отже, психолог – це не лікар, але фахівець, який допоможе навчитися знаходити виходи з кризових ситуацій, повірити у свої сили, знайти внутрішні резерви, вийти з депресії, налагодити стосунки з оточуючими, зрозуміти себе тощо.

При цьому обов’язково слід зазначити про існування величезної кількості міфів навколо цих спеціалістів. Правдою є те, що психолог не чарівник, він не вирішує ваших проблем, не дає порад. Практичний психолог намагається допомогти людині знайти в собі самій вихід, який потрібно побачити і зрозуміти. Працює тільки зі здоровими людьми.

Презентації Психологічної служби університету

  1. Стрес не проблема
  2. Заняття з елементами тренінгу.
  3. Щорічна Всеукраїнська акція “16 днів проти насильства”

Психологічна служба ХНТУСГ    Психологічна служба ХНТУСГ

Психологічна служба ХНТУСГПсихологічна служба ХНТУСГ

Психологічна служба ХНТУСГ

https://meet.google.com/ops-iimc-rmr

Психологічна служба ХНТУСГ

https://meet.google.com/nrj-kvuc-xjg

 

«ПРОГРАМА ЗАПОБІГАННЯ ТА ПРОТИДІЯ БУЛІНГУ (ЦЬКУВАННЮ) В ХНТУСГ»

 

ВСТУП

Основним завданням сучасного закладу вищої освіти, що стверджується й поширюється Міністерством освіти і науки України та Міжнародною організацією ЮНІСЕФ є створення нового освітнього простору в закладі освіти, головними засадами якого є створення безпечного освітнього середовища, а також забезпечення прав, свобод та інтересів здобувачів вищої освіти.

Світова освітня спільнота звертає увагу на поширення в освітньому середовищі проблеми булінгу та порушення норм поведінки здобувачами освіти. Існування цієї проблеми не дозволяє в повному обсязі досягти поставлених демократичних орієнтирів, тому з метою профелактики та протидії булінгу розроблено «ПРОГРАМУ ЗАПОБІГАННЯ ТА ПРОТИДІЯ БУЛІНГУ (ЦЬКУВАННЮ) В ХНТУСГ».

Загальна декларація прав людини у своїй преамбулі зазначає, що держави повинні «шляхом освіти сприяти поважанню прав і свобод людини».  https://bit.ly/397mQRv

Просвіта в сфері прав людини має включати в себе освітні програми та діяльність, спрямовані на забезпечення рівності людської гідності, у поєднанні з іншими програмами, які сприяють міжкультурному навчанню, участі і розширенню прав та можливостей, про що зазначено у Програмі освіти в сфері прав людини для молоді Ради Європи. https://bit.ly/2HvbtaI

ЗАПОБІГАННЯ ТА ПРОТИДІЯ БУЛІНГУ (ЦЬКУВАННЮ)

Психологічна служба ХНТУСГ Психологічна служба ХНТУСГ

З 10 червня 2021 року Психологічною службою рзпочато просвітницькі лекції, спрямовані на запобігання та протдію булінгу (цькуванню) в освітньому процесі.

Осномною метою спілкування зі студентами є: визначити поняття «булінгу» та його види; скласти доступний алгоритм реагування та протидії булінгу; створювати безпечне освітнє середовище в університеті; визначити стану, причин і передумов поширення булінгу (цькування); підвищення рівня поінформованості учасників освітнього процесу про форми, прояви, причини та наслідки булінгу (цькування).

Лекції зі студентами проходять, як беспосередньо в аудиторіях, так і в дистанційному режимі.

Першими відвідувачами стали студенти спеціальності «Туризм».