Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

ВИРОБНИЧА ПРАКТИКА З ДІАГНОСТИКИ ТА ОБСЛУГОВУВАННЯ МАШИН

Наявність карантину не забезпечує постійної роботи машин та агрегатів агропромислового комплексу. Вони не перестають зношуватися, руйнуватися та потребувати вчасної діагностики технічного стану, вибору раціональних режимів експлуатації та якісного обслуговування.

Саме тому здобувачі ННІ ТС спеціальності 133 «Галузеве машинобудування» Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка успішно пройшли виробничу практику в автосервісі з діагностики і ремонту автомобілів. Дана практика є завершенням циклу дисциплін з експлуатації та діагностики тракторів, автомобілів і сільськогосподарських агрегатів, які викладалися на Кафедрі експлуатації, надійності, міцності та будівництва ім. В.Я. Аніловича.

Молоді фахівці – це майбутнє будь-якої компанії. Тому представники автосервісу планують свій розвиток на кілька років вперед. Звичайно, не обійтися без молодих майбутніх фахівців, яких готує ННІ ТС. Саме для залучення таких кадрів була організована і проведена виробнича практика.

Автосервіс – це сучасний технічний центр, обладнаний професійною технікою для високоточної діагностики та якісного ремонту автомобілів. Зростання ролі і значення технічної діагностики автомобілів пов’язане з загальним технічним розвитком і ускладненням їх технічних систем, з необхідністю забезпечення технічної та екологічної безпеки, ефективної експлуатації.

Здобувачі ознайомилися з особливостями роботи в зоні продажів, з повним циклом роботи сервісу (від візиту клієнта до видачі автомобіля після проведеного ремонту), змогли оцінити і випробувати рівень оснащеності виробничого цеху. У зв’язку з карантинними нормами виробнича практика проводилась групами по 2-3 людини, чим була безпечною та ефективною.

Перелік виконуваних робіт на автосервісі з якими були ознайомлені здобувачі: комп’ютерна діагностика, регулювання (профілактика) і ремонт двигунів автомобілів; комп’ютерна діагностика і ремонт ходової частини автомобілів; діагностика і ремонт автоматичних коробок передач; діагностика і ремонт електричних систем автомобілів; весь комплекс з профілактики паливної системи, включаючи ультразвукову промивку форсунок; часткова і повна заміна масла в АКПП.

Завдяки проходженню практики в автосервісі здобувачі змогли зрозуміти, як повинна бути організована робота автосервісу, які послуги можуть бути надані клієнтам і на якому рівні, як відбувається спілкування з клієнтом. Проходження практики дозволило застосувати наявні знання, набути досвіду роботи, отримати нові професійні знання та навички.

Дирекція ННІ ТС.