Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

Він навчався у Харкові. До 120-річчя Семена Кузнеця

Ім’я Лауреата Нобелівської премії з економіки Семена (Саймона)  Кузнеця добре відоме в науковому світі. Але не всі пам’ятають, що до 1922 року  він проживав в Україні й здобував  освіту у Харкові. Нинішнього року виповнюється 120 років від дня народження відомого вченого.

До цієї визначної дати  (30 квітня) готується і Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка, який успадкував історичне приміщення колишнього Харківського комерційного інституту. Саме в стінах цього інституту в 1918-1919 роках навчався Семен Кузнець,   відвідуючи лекції авторитетних вчених і професорів: П. Фоміна (політекономія), В. Левитського (Історія економічних вчень), А. Фатєєва (Загальна теорія права), О. Серікова (Комерційна арифметика) та інших.

Кращі освітні  традиції, які були закладені ще в Харківському комерційному інституті, нині продовжують  викладачі навчально-наукового інституту бізнесу і менеджменту ХНТУСГ, до складу якого входять 6 кафедр, в т.ч. кафедра Організації виробництва, бізнесу та менеджменту, Обліку та аудиту, Економіки та маркетингу та інші. На базі цих кафедр буде проведено низку науково-практичних конференцій, під час яких згадають і про наукові досягнення вченого. Зокрема, 26 квітня з 10:00 до 11:00 завідувачка кафедри економіки і маркетингу, професор В.М. Онегіна в Google Meet прочитає відкриту лекцію на тему “Наукова спадщина С. Кузнеця”. Посилання для учасників: https://meet.google.com/xup-furp-gbo

Як відомо, Нобелівську премію з економіки С. Кузнець отримав «за емпірично обґрунтоване тлумачення економічного зростання, яке призвело до нового, глибшого розуміння економічної і соціальної структури і процесу розвитку в цілому».

Десять років тому на будівлі ХНТУСГ по вулиці Алчевських, 44 було встановлено меморіальну дошку, присвячену Семену Кузнецю.

Відділ медіакомунікацій ХНТУСГ.