Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

Відбулася онлайн-лекція Джессіки Зихович

18 березня  кафедрою ЮНЕСКО «Філософія людського спілкування» та соціально-гуманітарних дисциплін спільно з Центром фольклорних студій Кюля Університету Альберти (Канада) в межах міжнародної співпраці було проведено чергову публічну онлайн-лекцію на тему «Своя кімната: уроки феміністичних та гендерних студій у часи пандемії». Лекцію прочитала доктор Джессіка Зихович, яка глибоко розкрила суттість таких понять як «фемінізм» та «феміністки», продемонструвала історію становлення Вірджинії Вулф та презентувала свою книгу «Основа: мистецтво, активізм і фемінізм в Україні у 2004–2014», яка вийшла друком у Торонто.

Тема лекції викликала жваву дискусію наприкінці онлайн-зустрічі. Саме тому кафедра  ЮНЕСКО «Філософія людського спілкування» та соціально-гуманітарних дисциплін не зупиняється і за сприяння доцентки кафедри І.В. Скубій, яка зараз знаходиться в Канаді, продовжить реалізацію міжнародного проекту «Україна в глобальному вимірі». Наступна лекція відбудеться у квітні.

ДОВІДКОВО. Джессіка Зихович (постдокторський дослідник, Університет Альберти) була фулбрайтівською дослідницею у 2017-2018 у Києво-Могилянській академії. Зараз вона перебуває в Університеті Альберти на Програмі вивчення сучасної України. Др. Зихович також була стипендіаткою Школи Мунка та Глобальних студій Університету Торонто, гостьовим дослідником Інституту російських та східноєвропейських студій Університету Уппсали, а також проводила лекції в Університеті Св. Андрю в Единбурзі, Центрі європейських та середземноморських студій Університету Нью-Йорка тощо. Отримала ступінь доктора наук в Університеті Мічігана.

Анастасія Лапченко, асистентка кафедри ЮНЕСКО, к.і.н.