Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

Безпека в туризмі. Обов’язковість забезпечення

17 березня ц.р. за ініціативою ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму» було проведено семінар «Безпека в туризмі. Обов’язковість забезпечення» для суб’єктів туристичної діяльності Харківщини. Одним з учасників цього заходу була Галина Юріївна Омельченко, практичний психолог, кандидат економічних наук, старший викладач кафедри ЮНЕСКО «Філософія людського спілкування» та соціально-гуманітарних дисциплін. Під час семінару вона висвітлила тему «Психологія безпечного туризму», яка на сьогодні є надзвичайно актуальною як для самих туристів, так і для операторів туристичної галузі.

 “На сьогодні психологія безпечного туризму становить важливу ланку в структурі заходів щодо забезпечення безпеки подорожей, – вважає Г. Ю. Омельченко, – тому  проблеми надзвичайних ситуацій та травматизму при сучасному розвитку туризму неможливо вирішувати тільки адміністративними та інженерними-технічними методами. Особливо, коли йдеться про відомі стреси, які можуть виникати  під час проведення подорожей, та інші психологічні стани мандрівників”.

Учасники семінару обговорювали психологічні фактори, які  постійно або тимчасово підвищують можливість появи небезпечної ситуації чи нещасних випадків. В цьому контексті Г.Ю. Омельченко порушила  питання щодо надзвичайно актуальної на сьогоднішній день проблеми страху, яка може зіпсувати будь-яку подорож (і навіть не розпочати її) та шляхи її подолання. Вона зазначила, що психологічна наука дає рекомендації щодо корекції поведінкових реакцій людини і дій у надзвичайних ситуаціях. Одним з головних психологічних аспектів забезпечення безпеки в туризмі вважається повага звичаїв, антипатій місцевих жителів, а також знання англійської або місцевої мови, що дозволяє зробити покупки та замовлення в ресторані або знайти дорогу до готелю і заручитися підтримкою корінних жителів…

Сподіваємося, що проведений семінар був  цікавим і корисним для його учасників, в тому числі завдяки участі  в ньому фахівця кафедри ЮНЕСКО.  Планується, що  представники нашої кафедри, яка входить до міжуніверситетської платформи випускових кафедр з туризму при ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму», і надалі братимуть участь в подібних заходах.

Кафедра ЮНЕСКО «Філософія людського спілкування» та соціально-гуманітарних дисциплін ХНТУСГ.