Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

НОВИНИ


Молода людина року – 2021

НОВИНИ

3 червня в Адміністрації Київського району відбулася урочиста церемонія нагородження переможців та лауреатів районного етапу міського конкурсу «Молода людина року – 2021».

Конкурс Молода людина року проводиться щорічно Управлінням у справах сім’ї та молоді Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради, починаючи с 2001 року. Цього року конкурсу виповнюється 20 років з моменту створення.

Мета конкурсу – підтримка обдарованої і талановитої молоді, відзначення вагомих досягнень молоді в різних сферах суспільного життя, нагородження кращих молодих фахівців в області виробничої, навчальної, громадської та творчої діяльності.

Лауреатом конкурсу в номінації «Наукова діяльність» стала аспірантка третього року навчання спеціальності “073 – Менеджмент” Софія Міненко.  Вітаємо чарівну Софію з перемогою , бажаємо натхнення й подальшого розвитку!

Завідувач аспірантури Нечитайло Ю.А.


Звітування аспірантів

На засіданні кафедри «Безпека життєдіяльності та право» 31 травня 2021 року було заслухано звіт про результати наукових досліджень аспірантки третього року навчання спеціальності «133 – Галузеве машинобудування», старшого викладача кафедри Алли Михайлівни Фесенко.

НОВИНИНОВИНИНаукові дослідження присвячені вдосконаленню роботи випарного відділення цукрових заводів шляхом оптимізації математичного забезпечення автоматизованих систем керування технологічним процесом (АСК ТП). У виступі було зазначено, що робота сучасних цукрових заводів характеризується значними перевитратами енергії через відхилення технологічних процесів випарювання соку. Як наслідок, знижується якість цукрової продукції та збільшується вплив виробництва на довкілля через збільшення обсягів викидів.

Підвищення якості продукції впродовж випарювання соку у багатокорпусній випарній установці цукрового заводу та зменшення екологічного та енергетичного навантаження можливе за рахунок розробки та впровадження сучасних математичних моделей, методів та алгоритмів автоматизованого керування, які враховують якісні критерії випарювання для застосування у математичному забезпеченні АСК ТП.

Було запропоновано вдосконалити тепловий розрахунок випарювання соку шляхом введення додаткових коефіцієнтів, що враховують кольоровість випарюваного соку. Встановлено, що чутливість змін кольоровості розчину до змін теплових процесів, що виникають при випарюванні, складає 1 – 1,5%. Таким чином, розроблена методика дозволяє мінімізувати тривалість випарювання соку, що, в свою чергу, покращує якість продукції, збільшує енергоефективність виробництва та його екологічність.

Результати досліджень протягом року були опубліковані у міжнародних наукових виданнях, що внесені до наукометричної бази SCOPUS, у фахових виданнях України та доповідались на науково-практичних конференціях.

За результатами доповіді, результати наукових досліджень аспірантки А.М. Фесенко кафедра Безпеки життєдіяльності та права визнала задовільними.

Професор кафедри БЖП Ляшенко С.О.


ОБГОВОРЕННЯ ПРОЄКТУ ПОРЯДКУ ПРИСУДЖЕННЯ ДОКТОРА НАУК

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проєкт Порядку присудження доктора наук, розробленого відповідно до Закону України від 30 березня 2021 року № 1369-IХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань присудження наукових ступенів та ліцензування освітньої діяльності».

Зауваження та пропозиції просимо надсилати до 7 червня 2021 року на електронну адресу dak@mon.gov.ua (Костецька Наталія, начальник відділу організаційно-аналітичного забезпечення департаменту атестації кадрів вищої кваліфікації).

Міністерство освіти і науки України


Великоднє привітання міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета

НОВИНИ

Від імені Міністерства освіти і науки України та від себе особисто щиро вітаю всіх християн східного обряду зі святом Великодня!

Пасха – основа всієї християнської віри та одне з найбільш урочистих свят, що символізує торжество життя, очищення від гріхів і усвідомлення любові як найвищого світу. Адже, як свідчить Біблія, саме Бог є любов та сенс усього сущого. І немає більшої любові, ніж любов до ближнього свого.

Радісна звістка про Воскресіння Христове надає нам надію на перемогу та духовні сили долати негаразди й виконувати поставлені завдання, йти на самопожертви. Незмінними залишаються й основні духовні цінності – турбота про рідних та близьких людей.

Тож нехай Великдень, який єднає нас усіх у спільній молитві з чистими помислами та глибокою вірою в серці, дарує Боже благословення на всі добрі справи, міцне здоров’я, мирне життя, щастя й злагоду!

Нехай Господь береже наших дітей та Україну!

Христос воскрес! Воістину воскрес!

Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет


МОН і держпродспоживслужба налагоджують співпрацю щодо забезпечення якісного розвитку агроосвіти

30 квітня 2021 року Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет провів робочу зустріч із Головою Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів Владиславою Магалецькою.

Вони обговорили питання співпраці МОН і Держпродспоживслужби щодо реалізації реформи шкільного харчування, започаткованої під патронатом Першої леді Олени Зеленської, та популяризації агроосвіти серед молоді.

Аграрний потенціал України є важливою основою для економіки нашої країни. Створення сучасних умов для розвитку конкурентоспроможного фахівця, який відповідатиме реальним потребам ринку праці та міжнародному рівню, – це якісний інструмент становлення агроосвіти країни“, – зазначив Сергій Шкарлет.

Також Міністр обговорив із Головою ДПСС низку питань щодо можливостей для здобувачів освіти аграрних спеціальностей закладів вищої освіти. Зокрема – отримання практичних навичок у центральному та територіальних органах Держпродспоживслужби.

Крім того, домовлено про залучення громадської організації “Асоціація “Украгроосвіта” до співпраці для забезпечення якісного розвитку сектору.

Серед питань, що обговорили Сергій Шкарлет і Владислава Магалецька, – проведення конференції з залученням представників закладів вищої освіти, які здійснюють підготовку фахівців аграрної освіти щодо розвитку та популяризації відповідної галузі.

Міністерство освіти і науки України


Міжнародний форум «Green Talents – International Forum for High Potentials in Sustainable Development»

запрошує всіх охочих до участі в програмі 2021 року. Для цього слід поділитися своїми інноваційними ідеями та розпочати тривалу співпрацю з німецькими науковими установами та міжнародними дослідниками.

НОВИНИ«Green Talents 2021» – це:

 • запрошення відвідати 7-денний віртуальний науковий форум у жовтні 2021 року:

– «наукові сесії» з провідними німецькими закладами, установами та компаніями з питань сталого розвитку, які в межах ексклюзивних віртуальних оглядів ознайомлять зі своїми передовими дослідженнями та проєктами;

– віртуальні зустрічі з німецькими експертами для обговорення перспектив подальших спільних досліджень і співпраці;

– широкий спектр семінарів, присвячених цілям сталого розвитку та просуванню наукової кар’єри;

– можливість розширення мережі професійних контактів з іншими «Зеленими талантами», випускниками «Зелених талантів» попередніх років та дослідниками;

– офіційна віртуальна церемонія нагородження з колегами «Зеленими талантами» та спеціальними гостями;

 • повністю оплачене наукове стажування в Німеччині тривалістю до трьох місяців в організації за вашим вибором у 2022 році;
 • необмежений доступ до мережі випускників престижної програми «Green Talents».

Заявки приймаються від магістрантів, докторантів і постдоків, а також від молодих фахівців, які пропрацювали за фахом не більше трьох років (без урахування досвіду роботи за фахом в процесі отримання наукового ступеня) і приділяють особливу увагу питанням сталого розвитку. Кандидат повинен вільно володіти англійською мовою і мати широкі наукові знання. Він не має бути громадянином Німеччини, постійно чи тимчасово проживати в Німеччині в момент подання заявки.

Прийом заявок закінчується 19 травня 2021 року о 14:00 (за центральноєвропейським часом).

Міністерство освіти і науки України


Welcome!!!

Кафедра мовної підготовки запрошує усіх бажаючих взяти  участь у  ІІІ-й Всеукраїнській науково-практичній конференції студентів, аспірантів і молодих вчених «ScienceEducationInnovations» (іноземними мовами).

Конференція відбудеться 13 квітня 2021 року о 14.00 онлайн за посиланням

https://meet.google.com/fhy-qdbd-muh

Завідувач кафедри мовної підготовки Полякова Т.Л.


Розвиток науки та інновацій

НОВИНИ

Урядом затверджено план пріоритетних дій на 2021 рік. Згідно з планом, команда МОН має намір здійснити кроки для реалізації реформ у всіх сферах діяльності Міністерства освіти і науки України за низкою пріоритетів.

З-поміж завдань, що поставлені на 2021 рік у сфері науки та інновацій, зокрема за ініціативи Президента України Володимира Зеленського, заплановано:

 • отримання українськими вченими та інноваторами можливості взяти участь у конкурсах рамкової програми досліджень та інновацій Європейського Союзу “Горизонт Європа”;
 • створення ефективних дослідницьких інфраструктур для забезпечення доступу вчених до сучасного обладнання;
 • вдосконалення механізмів та інструментів реалізації права учасників освітнього процесу та наукових працівників на академічну мобільність;
 • розроблення нової системи пріоритетних напрямів розвитку науки та інноваційної діяльності, що орієнтовані на досягнення цілей сталого розвитку;
 • розвиток цифрових сервісів для здійснення наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності.

«Основні кроки МОН у сфері науки та технологій на 2021 рік – це насамперед удосконалення нормативно-правових актів – розроблення проєкту Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про наукову і науково-технічну експертизу”, “Про інноваційні парки”, “Про підтримку та розвиток інноваційної діяльності” та законопроєкту щодо врегулювання питань, пов’язаних з функціонуванням Національного фонду досліджень», – зазначив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Також продовжиться реформа системи академій наук України. Зокрема, у планах:

 • вдосконалення мережі наукових установ, що перебувають у віданні галузевих академій наук та забезпечення розвитку їх наукової діяльності;
 • підвищення ефективності використання коштів державного бюджету галузевими академіями наук;
 • створення законодавчої бази для підвищення ефективності використання земельних ділянок, які знаходяться у постійному користуванні галузевих академій наук, об’єктів державної власності, які входять до їх майнових комплексів.

Міністерство освіти і науки України


Розблоковано процес атестації кадрів вищої кваліфікації

НОВИНИ30 березня 2021 року Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких Законів України щодо присудження наукових ступенів» (реєстраційний №4667-1 ).

«Зміни до законодавства покликані розблокувати процес захисту дисертацій на здобуття ступенів кандидата та доктора наук. Здобувачі зможуть захищатися в постійно діючих докторських спеціалізованих вчених радах без встановлення обмежувальних термінів», – прокоментував Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Зазначимо, що закон комплексно вирішує питання щодо присудження наукових ступенів шляхом внесення змін до Законів України «Про вищу освіту», «Про освіту», «Про наукову і науково-технічну діяльність», «Про фахову передвищу освіту».

Також буде вдосконалюватися процес атестації кадрів на здобуття ступеня доктора філософії.

Завідувач аспірантури Нечитайло Ю.А.


Міжнародний форум «Молодь і сільськогосподарська техніка у XXI сторіччі»

Цей захід став у ХНТУСГ вже традиційним. 25–26 березня 2021 року  він відбувся сімнадцятий раз відповідно до Плану МОН України «Про формування переліку міжнародних, всеукраїнських науково–практичних конференцій здобувачів вищої освіти і молодих учених у 2021 році» (Лист ІМЗО від 20.10.20 № 22/1/10-2175). На пленарному засіданні з привітанням до учасників форуму та вступним словом виступив ректор ХНТУСГ імені Петра Василенка, професор, академік Інженерної академії України О. В. Нанка, який особливо підкреслив, що головною метою цього освітянського заходу є розширення науково-технічного кругозору молодих аграріїв та заохочення їх до участі в інноваційній роботі.

Одним із важливіших напрямків розвитку вітчизняного АПК є формування повноцінного молодіжного інтелектуального потенціалу для втілення в життя прогресивних напрямків розвитку аграрного сектору економіки України. Визначальними у цьому процесі мусять стати підвищення освітнього рівня та створення можливостей для якнайповнішого розкриття талантів молодих учених. Тому до участі у фаховому молодіжному заході, який проводився в нашому університеті, долучилися 483 учасники, в тому числі 15 учасників із зарубіжних країн: Німеччини, Данії, Польщі тощо. До організаційного комітету форуму надійшло 370 тез доповідей (у т. ч. з інших країн –15).

З огляду на складну санітрано-епідемічну обстановку  було прийнято рішення про онлайн-формат форуму. Зі своїми доповідями виступили докторанти Романюк С.П. і Рибалко І.М. (132 – Матеріалознавство), Єгіозар’ян А.Г. і Липовий Д.В. (073 – Менеджмент), Музильов Д.О. (275 – Транспортні технології (за видами)). Також про свої наукові дослідження доповіли аспіранти Мардзявко В.А., Павлов А.О., Панов А.О. (141 – Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка), Величко І.А., Кунденко О.М., Коршунов К.С., Руденко А.Ю. (163 – Біомедична інженерія),  Поліщук Т.С., Грищенко Н.В. (051 – Економіка), Кравцов М.Г., Волченко А.О., Фененко О.М. (131 – Прикладна механіка), Тікунов С.Р., Бредихіна Х.О., Зеленський О.П., Кісь-Коркіщенко Л.В., Даньшин Я.В., Боровікова Н.О. (133 – Галузеве машинобудування),  Ащаулов Д.П., Кур’янов О.С., Вічерін  А.Ю. (132 – Матеріалознавство), Міненко С.І., Грищенко В.А., Поліщук Д.О. (073 – Менеджмент), Войтов О.В., Лузан А.С. (275 – Транспортні технології (за видами)).

Доцент кафедри ТСРВ Бантковський В.А.

Завідувач аспірантури Нечитайло Ю.А.


Неформальна освіта аспірантів – вклад у ефективну наукову та педагогічну діяльність

Згідно з діючими правилами ХНТУСГ, здобувачі, які навчаються за третім (освітньо-науковим) РВО Доктор філософії мають право на визнання результатів отриманих на неформальних освітніх інтернет-платформах. Пройдені курси можуть бути зараховані в якості вивчення дисципліни, яку здобувач ХНТУСГ повинен засвоїти в рамках семестру (формального навчання) в університеті. Рішення про залік курсів і оцінку з предмета знаходиться в компетенції комісії, яка визначає, чи є можливість повного або часткового перезаліку дисципліни за результатами неформальної освіти.

Так, у березні 2021 відбулася дистанційна зустріч в GoogleMeet з метою розгляду можливості перезарахування частини кредитів з навчальної дисципліни “Педагогіка вищої школи”, згідно Положення ХНТУСГ “Про неформальну освіту”, аспіранту 1 курсу Попову Дмитру Олександровичу у зв’язку з представленням свідоцтва про проходження додаткових курсів на платформі Prometheus «Критичне мислення для освітян».

На зустрічі у складі комісії були присутні:

Проректор з наукової роботи, д.т.н., с.н.с., – Віктор Іванович Мельник,

Гарант ОНП д.е.н., професор – Олексій Олександрович Красноруцький

Завідувач кафедри ЮНЕСКО «Філософія людського спілкування» та соціально-гуманітарних дисциплін, д.е.н., доцент – Моісєєва Наталія Іванівна

Викладач дисципліни «Педагогіка вищої школи» д.пед.наук., доцент – Ірина Олексіївна Данченко

Аспірант – Попов Дмитро Олександрович

Науковий керівник к.е.н., доцент –  Сергій Валентинович Руденко

Представник Ради аспірантів Софія Іванівна Міненко

На підставі наданих здобувачем матеріалів та співбесіди з ним, комісія прийняла рішення перезарахувати  результати навчання неформальної освіти з Педагогіка вищої школи в обсязі 1 кредит ЄКТС (30 годин).

НОВИНИ НОВИНИ НОВИНИ

Довідка:

НОВИНИПлатформа масових відкритих онлайн-курсів Prometheus – перший та найбільший проєкт безкоштовної освіти для всіх та кожного в Україні.
Місія – зробити найкращі курси від провідних викладачів, університетів та організацій світу доступними для всіх.
Prometheus засновано 2014 року. Проєкт невпинно розвивається та зростає, збільшує кількість доступних курсів та впроваджує новітні навчальні методи для всіх.
Мета – революція в освіті в Україні. Разом із провідними закладами вищої освіти впроваджуємо технологію змішаного навчання та робимо все для розвитку нашої держави! Ми працюємо щогодини, аби ви відчували зміни щодня.


Олександр Володимирович Нанка – ювіляр, Відмінник освіти. Вітаємо!

Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка – osvitaexpoВІДМІННИК ОСВІТИ УКРАЇНИ = ОТЛИЧНИК ОБРАЗОВАНИЯ УКРАИНЫ = тяж.металл # Лот №6537716125 - купити в Україні на Crafta.ua
За вагомий внесок в розвиток сфери освіти і науки та з нагоди 60-річчя від Дня народження, Міністерство освіти та науки України нагородило ректора Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. П. Василенка О.В. Нанку нагрудним знаком “Відмінник освіти”. Також Олександр Володимирович отримав Почесну відзнаку Національної Академії Аграрних Наук України й Почесну Грамоту Харківської міської ради.
Шановний Олександре Володимировичу! Вітаємо Вас із ювілеєм!
Пишаємося Вами, зичимо міцного здоров’я, щедрої долі, щастя в житті, творчої наснаги у відповідальній роботі, реалізації найсміливіших планів і здійснення заповітних мрій! Нехай кожен день додає Вам життєвих сил та оптимізму для втілення всіх задумів і сподівань, а міцне здоров’я та гарний настрій сприяють подальшій успішній праці задля розвитку й розквіту рідного університету!

Аспіранти й докторанти ХНТУСГ


Контроль за якістю публікацій аспіранта

Яка інформація має міститися у дипломах, – постанова уряду

Оскільки в мережі Інтернет останнім часом з’являється значна кількість повідомлень про можливість швидкого оприлюднення наукових результатів у виданнях, які, начебто, є іноземними, здобувачам ступеня доктора ф лософії та науковим керівникам при виборі періодичного наукового видання для опублікування наукової праці рекомендуємо звертати увагу на його походження, поширення, тривалість та періодичність випусків, користувацький інтерфейс, та якість такого видання, а саме: тематичну спрямованість з певної галузі науки, наявність у складі редколегії фахівців з відповідної галузі науки, спеціалізацію видання з відповідної галузі науки, за якою планується захист дисертації, дотримання виданням вимог до редакційного оформлення тощо.

Лист МОН України

Директор департаменту атестації кадрів вищої кваліфікації МОН  Криштоф С.Д.


Виставка-ярмарок “Бджільництво Слобожанщини 2021”

Виставка-ярмарок "Бджільництво Слобожанщини 2021" – вагомий крок до впровадження вищої освіти в галузі!

20-21 лютого 2021 року у Харкові пройшла традиційна виставка-ярмарок “Бджільництво Слобожанщини 2021”

Очолювана ректором Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. Петра Василенка професором Олександром Володимировичем Нанкою ініціативна група науково-педагогічних працівників, у складі якої були аспіранти Кунденко Олексій Миколайович (спеціальність 163 – Біомедична інженерія) і Вічерін Артем Юрійович (спеціальність 132 – Матеріалознавство).

Разом з керівництвом ДНЗ “Гадяцьке аграрне училище” Полтавської області, яке є одним з провідних професійних закладів з підготовки бджолярів, вироблено спільну позицію щодо спадкоємності освіти в галузі бджільництва на різних її ступенях.

Бджолярі-практики й селекціонери, виробники обладнання та інвентарю, спецодягу, ветпрепаратів та іншої продукції для бджіл активно відгукнулися на пропозицію разом створити в університеті сучасну лабораторно-практичну базу для навчання бджолярів вищої кваліфікації.

Найбільший внесок у комплектування лабораторно-практичного модуля утримання та розведення бджіл на сьогоднішній день забезпечують такі фірми як “Beenuck”, “Vita”, ТОВ ЕМ Україна, АПФ “Мелиса-93”, ТОВ “Драгон-Флай”, “Kennerbee Ukraine”, швейна фабрика “ЖалоСтоп”, виробничо-торгівельна компанія «Долина Меду» та інші.

Завідувач кафедри ТСТТ ім. Б.П. Шабельника Науменко О.А.


Участь у прес-конфереції співробітників кафедри ЕЕМ

НОВИНИ

Нещодавно, завідувач кафедри електропостачання та енергетичного менеджменту Мірошник Олександр Олександрович та аспірант Павлов Андрій Олексанрович взяли участь в прес-конференції Харківського прес-клубу на тему «Скажені платіжки. Як можна заощадити на електриці». Під час відео конференції обговорювалися питання енергоощадних технології для побутових споживачів, а також комплекс заходів для зниження платіжок за електричну енергію.

Завідувач кафедри ЕЕМ Мірошник О.


ІНСТРУМЕНТИ РОБОТИ АСПІРАНТІВ З РЕЛЕВАНТНОЮ НАУКОВОЮ ЛІТЕРАТУРОЮ ЗА СПЕЦІАЛЬНІСТЮ

   Аспіранти активно використовують можливості наукової бібліотеки ХНТУСГ, як в дистанційному так і в очному форматі. На період вимушеного карантину колектив Наукової бібліотеки ХНТУСГ повністю переходив на дистанційну форму роботи із забезпеченням безперервного доступу до електронних інформаційних ресурсів, таких як сайт, електронний каталог, репозитарії Open Archive KhNTUA, Web-портфоліо науковців ХНТУСГ.

НОВИНИАспірантка спеціальності 073 «Менеджмент» Міненко Софія  працює з репозитарієм Open Archive KhNTUA

    Із закінченням локдауну аспіранти знову отримали можливість здійснювати теоретичні дослідження із фізичною присутністю в науковій бібліотеці з дотриманням всіх карантинних вимог.

НОВИНИТеоретичні досліджені направлені  на дослідження монографій, наукових статей, підручників; оприлюднених результатів досліджень. Як для теоретичних, так і для прикладних досліджень головною ознакою є творчість як нові відкриття, як створення за певним задумом нових цінностей, встановлення невідомих раніше науці фактів, надання нової, цінної для людини інформації. Без теоретичного творчого мислення неможливо заперечити існуючі чи створити нові наукові гіпотези, дати глибоке пояснення процесів та явищ, які раніше були незрозумілими або мало вивченими, пов’язати в єдине ціле різні явища, тобто знайти стрижень дослідження. Саме безпосередня робота з літературними джерелами дозволяє критичний огляд думок інших науковців та сформулювати своє бачення, що є однією з базових компетентностей формування здобувача  третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти.

НОВИНИ

           НОВИНИ

Аспірантка спеціальності 051 «Економіка» Джумаєва Азада в роботі над дисертаційним дослідженням «Організаційно-економічні засади розвитку інтеграції підприємств агропромислового виробництва»


“На відстані, але разом”

         НОВИНИАспіранти спеціальностей 051 «Економіка» та 073 «Менеджмент» прийняли участь у зборі коштів в рамках співробітництва з Київською районною організацією Товариства Червоного Хреста Харківської області. Кожного року аспіранти, студенти та співробітники Навчально-наукового інституту бізнесу та менеджменту під керівництвом доцента кафедри економіки та маркетингу Бабан Тетяни Олександрівни збирають кошти для допомоги людям, які її потребують.

В Україні Міжнародний Рух представлений Товариством Червоного Хреста України, який здійснює свою діяльність ще з 1918 року, і на сьогодні складається з:

НОВИНИ? Національного комітету, як головного офісу Червоного Хреста в Києві,

? 24 обласних організацій,
? Київської міської організації,
? 283 місцевих організацій у районах України.

        Організація Товариства Червоного Хреста надає допомогу людям, проводить різноманітні заходи, направлені на соціалізацію населення, передачу гуманітарної допомоги. Також діяльність організації направлена на навчання навичкам надання першої допомоги, протидію поширенню COVID-19, популяризацію знань з міжнародного гуманітарного права, донорства крові, допомогу внутрішньо переміщеним особам та вразливим верствам населення, відновлення втрачених родинних зв’язків, проведення санітарно-просвітньої роботи тощо.


НОВИНИInternational Book Giving Day

Аспіранти спеціальності 051 «Економіка» Бічевін Максим Вікторович, Скрипник Олександр Олександрович презентували кафедрам цікаві книжки, які можуть бути використані як в роботі з аспірантами, так і зі студентами, що навчаються за цією спеціальністю.НОВИНИ

к.е.н., доцент, доцент кафедри економіки та маркетингу Бабан Т.О.


Публікація результатів наукових досліджень

Радимо прочитати

Проректор з наукової роботи ХНТУСГ Віктор Іванович Мельник презентує крайні номери  наукового журналу “Інженерія природокористування”, який  видається в нашому університеті. Журнал виходить 4 рази на рік і його включено до Переліку наукових фахових видань України відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України № 1328 від 21.12.2015.

До Редколегії журналу входять  авторитетні вчені та науковці як з Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. П. Василенка, так і з інших ЗВО, в. т ч. закордонних. Головним редактором журналу є  В.І. Мельник, д. т. н., академік Академії наук вищої освіти України.

Директор наукової бібліотеки Ніколаєнко Н.М.


Новітня розробка науковців університету

Новітня розробка науковців університету

Науковці ННІ переробних і харчових виробництв та представники виробництва ведуть постійні пошуки шляхів вдосконалення процесів післязбиральної обробки зерна. Новітньою розробкою колективу є решета з отворами у формі овалу Кассіні. Застосування решіт з отворами такої форми, замість класичних отворів круглої форми, дозволяє збільшити пропускну спроможність решета. Також зменшується «забиваємість» решіт, завдяки більшому живому перерізу.

Ефективність решіт з отворами у формі овалу Кассіні підтверджено випробуваннями Державної наукової установи «Український науково-дослідний інститут прогнозування та випробування техніки і технологій для сільськогосподарського виробництва імені Л. Погорілого».

До колективу науковців, які працювали над цією розробкою, входить аспірант С.Р. Тікунов (ХНТУСГ, спеціальність 133 – Галузеве машинобудування) зі своїм науковим керівником к.т.н.  В. В. Бредихіним, д.т.н. Н.В. Сметанкіною та  головним інженером  ПрАТ «Харківський комбікормовий завод» В.О. Мезенцевим.

Заступник директора ННІ ЕКТ Денисенко С.А.

 


ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РОБОЧОГО МІСЦЯ АСПІРАНТА

Аспіранти спеціальності 073 «Менеджмент» забезпечені в повній мірі можливістю здійснювати освітньо-наукову діяльність  за потреби в стінах університету. З цією метою виділені та обладнана аудиторії 309 та 302. Використання відбувається за попереднім погодженням з науковим керівником.

НОВИНИНОВИНИ            НОВИНИ

 


Міжнародний день жінок і дівчат у науці

Міжнародний день жінок і дівчат у науці

Щорічно 11 лютого за підтримки ЮНЕСКО та спеціальної структури ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок у світі відзначають Міжнародний день жінок і дівчат у науці.  Свої вітання з нагоди цього Дня жінкам і дівчатам нашого університету шлють їхні колежанки і колеги, які вже зуміли реалізувати себе в науці, але продовжують підкорювати наукові вершини.

Голова ради молодих вчених Мандич О.В.

 


Шановні  аспіранти і здобувачі ступеня доктора філософії!

Пропонуємо вам взяти участь у тренінгу «ТОЛЕРАНТНІСТЬ – МИСТЕЦТВО ЖИТИ В СВІТІ ВІДМІННОСТЕЙ».

Дата проведення тренінгу у зв’язку з карантином буде уточнена пізніше.


НОВИНИ Оголошено конкурс на здобуття премії Президента України для молодих вчених у 2021 р.

Секретаріат Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки оголошує конкурс робіт на здобуття щорічної премії Президента України для молодих вчених. Необхідні матеріали підготувати відповідно до «Положення про премію Президента України для молодих вчених», затвердженого Указом Президента України від 12 червня 2000 р. № 779/2000, і направити їх в одному примірнику до Національної академії аграрних наук з супровідним листом від Інституту не пізніше 1 лютого 2021 року, для розгляду на засіданні Президії НААН.

Висунуті роботи на здобуття щорічної премії Президента України для молодих вчених Комітет з Державних премій України в галузі науки і техніки приймає щороку до 1 березня. Документи і матеріали подаються до Комітету особисто одним із претендентів.

Звертаємо вашу увагу, що наукова цінність роботи, представленої на здобуття зазначеної вище премії, має бути на рівні кращих світових та вітчизняних аналогів. Впровадження її результатів мають сприяти дальшому розвитку науки, суспільному прогресу і утверджувати високий авторитет вітчизняної науки у світі. Інформацію щодо оформлення робіт можна знайти на веб-сайті Комітетуwww.kdpu-nt.gov.ua


НОВИНИВІТАЄМО!

Відповідно до наказу МОН України №1284 Наказ МОН від 16.10.2020 № 1284 “Про призначення академічної стипендії імені М. С. Грушевського аспірантам на 2020/2021 навчальний рік” Міненко Софії Іванівні призначена стипендія імені М.С. Грушевського.

Академічні стипендії ім. М.С.Грушевського призначаються аспірантам закладів вищої освіти та наукових установ, які найбільш відзначилися в навчальній та науковій роботі. Цього року 11 обдарованих аспірантів другого року навчання отримуватимуть стипендію. Серед 2 найкращих аспірантів з Харківської області і аспірантка Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка– Міненко С.І. (науковий керівник – к.е.н., доцент Дудник О.В.).

Міненко С.І у 2018 р. закінчила з відзнакою ХНТУСГ та здобула кваліфікацію магістра з менеджменту. У вересні 2018 р. вступила до аспірантури за спеціальністю 073 Менеджмент.

Софія Іванівна успішно виконує індивідуальний план аспіранта. Публікує наукові статті у вітчизняних та зарубіжних виданнях, бере активну участь у роботі різноманітних науково-практичних і науково-методичних конференцій, проводить активну науково-дослідну роботу. За час навчання в аспірантурі зарекомендувала себе як старанна, дисциплінована аспірантка, яка володіє методологією і методикою наукової та навчальної роботи.

Щиро вітаємо Софію Іванівну з отриманням академічної стипендії ім. М.С. Грушевського та бажаємо міцного здоров’я, життєвої наснаги, професійних успіхів, особистих творчих досягнень, вдалого завершення навчання в аспірантурі та скорішого захисту дисертації доктора філософії!

Колектив відділу аспірантури та докторантури ХНТУСГ

Завідувач аспірантури Нечитайло Ю.А.


Уряд ухвалив законопроєкт щодо стимулювання діяльності вчених у ЗВО та наукових установах

НОВИНИ

З метою створення сприятливих умов і підвищення спроможності для впровадження розробок закладами вищої освіти та науковими установами, збільшення потенціалу інноваційно активних підприємств, виробництва конкурентоздатної інноваційної та високотехнологічної продукції Міністерство освіти і науки України розробило проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання діяльності у сфері трансферу технологій». 20 січня 2021 року він схвалений на засіданні Уряду та відповідно до Регламенту КМУ буде переданий до Верховної Ради України.

«Проєкт законодавчих змін спрямований на активізацію процесу перетворення прав на результат інтелектуальної діяльності на прибутковий товар, введення його в цивільний оборот і отримання прибутку від його використання, підвищення рівня комерціалізації результатів наукових досліджень шляхом запровадження системи фінансових і юридичних інструментів», – зазначив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Ухвалення законопроєкту сприятиме реалізації наступних заходів:

 • посилення підтримки з боку держави у сфері трансферу технологій;
 • унормування процедури закупівлі технологій за бюджетні кошти;
 • доступність до іноземних баз даних з економічною та патентною інформацією;
 • спрощенню умов укладення договорів про трансфер технологій.

Окрім того, законодавчі зміни дозволять:

 • забезпечити проведення моніторингу технологічного рівня й готовності до впровадження технологій та їх складових, створених за бюджетні кошти;
 • запровадити механізм здійснення закордонного патентування за кошти державного бюджету;
 • визначити особливості закупівлі технологій за бюджетні кошти шляхом встановлення загального порядку, який передбачений для публічних закупівель з обов’язковим проведенням експертизи;
 • надати закладам вищої освіти та науковим установам доступ до економічної і патентної інформації з іноземних джерел та баз даних шляхом створення вебпорталу щодо інноваційної діяльності та трансферу технологій;
 • здійснити  субсидіювання проєктів із створення вітчизняними промисловими підприємствами за участю вітчизняних наукових установ або закладів вищої освіти високотехнологічних виробництв;
 • удосконалити процедуру погодження трансферу технологій, створених або придбаних за бюджетні кошти, за кордон;
 • спростити умови укладання договору про трансфер технологій.

Законопроєктом також передбачено запровадження нових та вдосконалення чинних пояснень із метою уникнення їх неоднозначного тлумачення на практиці, деталізовано перелік законодавчих актів та покращено механізм координації між органами виконавчої влади у сфері трансферу технологій.

Документ розроблено відповідно до цілі 13.5 «Розвиток науки та інновацій» Програми діяльності Кабінету Міністрів України, затвердженої постановою КМУ від 12 червня 2020 р. № 471 та Державної програми стимулювання економіки для подолання негативних наслідків, спричинених COVID-19.

Міністерство освіти і науки України


Відкрито доступ до ScienceDirect та Scopus

Семинар издательства Elsevier, посвященный использованию информационных и аналитических ресурсов Scopus и ScienceDirect в образовательном и научном процессах | МГППУ

Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка отримав доступ до повнотекстової бази наукових досліджень ScienceDirect та міжнародної наукометричної бази даних Scopus. Передплату за кошти держбюджету забезпечило Міністерство освіти і науки України  завдяки підписанню договору між ДНТБ України та компанією Elsevier  щодо доступу до електронних наукових баз та аналітичних ресурсів.

ScienceDirect – повнотекстова база даних компанії Elsevier – одна з найбільших онлайн-колекцій опублікованих наукових досліджень. З 01.01.2021 р. по 31.12.2021 р. науковці мають доступ до майже 39 тис. електронних книг (включно з безстроковим доступом до колекції з 2088 електронних монографій 2019–2020 рр.).

На платформі ScienceDirect представлені: електронні книги Elsevier (eBooks), книжкові серії (Book Series), довідкові видання (Handbook), навчальні посібники (Textbooks) тощо.

Понад 1,2 мільйона статей на ScienceDirect мають відкритий доступ.

Scopus – міжнародна наукометрична база даних, яка надає можливість ознайомлюватися з рефератами та бібліографією праць, опублікованих у наукових виданнях, відстежувати їх цитованість. Безкоштовний доступ надається до 31 травня 2021 року.

Доступ до баз даних можливий з мережі університету та здійснюється за посиланнями:

ScienceDirect: https://www.sciencedirect.com/

Scopus: https://www.scopus.com/

Серед переваг використання платформи ScienceDirect – зручний та інтуїтивно-зрозумілий інтерфейс, широко розповсюджені формати завантаження повних текстів (PDF і HTML) та наявність гіперпосилань на значну кількість науково-технічних і медичних статей на платформах інших видавництв.

Перші кроки у ScienceDirect

ScienceDirect – можливості у відкритому доступі

Директор наукової бібліотеки Ніколаєнко Н.М.


Ректору ХНТУСГ вручено відзнаку “Слобожанська Слава”

НОВИНИ

Напередодні Нового року в нашому університеті сталася знаменна подія, яка, безперечно, увійде в історію ХНТУСГ ім. П. Василенка. За  визначні заслуги в розбудові Харківського регіону та вагомий внесок у розвиток науки і освіти Харківщини  ректор університету О.В. Нанка був нагороджений почесною відзнакою Харківської обласної ради  “Слобожанська слава”.

Цю високу нагороду професору і академіку Інженерної академії України О.В. Нанці вручив Президент Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування,  доктор наук з державного управління, а в недавньому голова Харківської обласної ради, С.І. Чернов, який особисто завітав до університету та зустрівся з його керівництвом.

Вручаючи ректору почесну відзнаку, Сергій Іванович Чернов зазначив, що вона є найвищою нагородою Харківської обласної ради й подякував Олександру Володимировичу Нанці за його наполегливу і багаторічну працю на ниві освіти та науки і за  вагомий внесок у розвиток Харкова і Харківської області.

С.І. Чернов також привітав студентів, аспірантів і викладачів університету з визначною подією  — 90-річчям з часу заснування університету, який для нього також  не є чужим. Нагадаємо, що  С.І. Чернов є випускником ХНТУСГ (колишнього ХІМЕСГ), а також є головою Наглядової ради університету, чим дуже пишається.

Відділ медіакомунікацій ХНТУСГ.


Стартує конкурс українсько-китайських науково-дослідних проєктів на 2021–2022 роки

НОВИНИ

З 1 січня 2021 року Міністерство освіти і науки України та Міністерство науки і техніки Китайської Народної Республіки оголошують конкурс спільних українсько-китайських науково-дослідних проєктів на 2021–2022 роки.

Роботи приймають до 28 лютого 2021 року.

Подати їх можна за такими пріоритетними напрямами:

 • інформаційні та комунікаційні технології;
 • енергетика та енергоефективність;
 • раціональне природокористування, у тому числі агротехнології;
 • науки про життя, зокрема лікування коронавірусної пневмонії та дослідження ефективних ліків;
 • нові речовини й матеріали;
 • фундаментальні науки.

Конкурс відкритий для будь-яких науково-дослідних груп закладів вищої освіти, наукових установ та підприємств обох країн.

Міністерство освіти і науки України


Уряд затвердив перелік найважливіших науково-технічних розробок на 2020-2021 роки

НОВИНИ

Для забезпечення розвитку економіки, суспільства, зміцнення національної безпеки на основі використання наукових та науково-технічних досягнень Уряд затвердив перелік найважливіших науково-технічних розробок у межах виконання державного замовлення  у 2020-2021 роках. Відповідне розпорядження схвалено на засіданні Кабінету Міністрів України 9 грудня 2020 року.

До переліку включено 19 нових науково-технічних розробок за пріоритетними напрямами:

 • інформаційні та комунікаційні технології – 3;
 • енергетика та енергоефективність – 3;
 • раціональне природокористування – 5;
 • науки про життя, нові технології профілактики та лікування найпоширеніших захворювань – 4;
 • нові речовини і матеріали – 4.

Завершення цих робіт заплановано у грудні 2021 року. Прогнозований розмір фінансування становить 29 млн 46 тис. грн.

Міністерство освіти і науки України


ХНТУСГ — лідер вищої освіти України

20-21 листопада 2020 р. за підтримки  Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України та Державної  наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України відбулася Міжнародна виставка «Освіта та кар’єра – 2020», одним з учасників якої став і наш університет.ХНТУСГ — лідер вищої освіти України

Зважаючи на карантинні обмеження, запроваджені Кабінетом Міністрів України, виставка відбувалась в онлайн-режимі. Попри це, вона була проведена на високому рівні і дозволила  вітчизняним та закордонним навчальним закладам презентувати свої кращі напрацювання, зокрема: молодіжні програми, програми обміну учнями та студентами, досвід співпраці з Європейськими країнами у галузі освіти та працевлаштування молоді, сучасні інноваційні технології у галузі освіти тощо.

ХНТУСГ взяв активну участь в роботі  виставки, представивши розширену інформацію про спеціальності, за якими проводиться підготовка фахівців першого та другого рівнів вищої освіти, рекламний буклет і презентаційний відеоролик. Крім того, на виставці були представлені матеріали щодо участі нашого університету в конкурсі на звання «Лідер вищої освіти» та в конкурсі з тематичних номінацій «Міжнародне співробітництво в галузі освіти і науки», де було презентовано проєкт «Співпраця університету із закордонними навчальними закладами – як шлях підвищення якості освіти та місця ХНТУСГ в світовому освітянському просторі».

Відповідно до рішення оргкомітету виставки, за результатами експертного оцінювання представлених на конкурс робіт та проєктів, Харківський національний технічний університет сільського господарства ім. П. Василенка отримав Гран-Прі в номінації «Міжнародне співробітництво в галузі освіти і науки» та був удостоєний Почесного звання «Лідер вищої освіти України».

Такі нагороди спонукають колектив університету докладати ще більще зусиль для підвищення якості освіти та подальшої інтеграції в міжнародний освітянський простір.

Подяка О.В. Нанці

Лiдер_вищої_освіти_2020

Гран-прi_лист_2020

Проект_листа_2020 

Перший проректор ХНТУСГ Лисиченко М.Л.


До уваги аспірантів

 

Запрошуємо скористатися послугами оновленого електронного ресурсу «ВЕБ портфоліо науковців ХНТУСГ». Нині до нього додано розділ  «Публікації в Scopus, WoS», який дає змогу відстежити ті публікації авторів-співробітників ХНТУСГ, що були проіндексовані базами даних Scopus та Web of Science Core Collection.

Списки сформовано за хронологічною ознакою і  містять  бібліографічні відомості: назву публікації, рік публікації, назва видання, № тому (№ випуску), сторінки, перелік авторів (співавторів), бібліографічний опис для цитування за «ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 “Система стандартів з інформації, бібліотечної та видавничої справи. Бібліографічний запис. Бібліографічний опис. Загальні вимоги та правила складання».  Крім того, кожна публікація має відмітку про те, в яких саме базах індексується публікація – Scopus  чи  Web of Science Core Collection , або в окремих випадках – обома базами даних.

Звертаємо увагу, що в переліку авторів (співавторів)  прізвища науковців ХНТУСГ мають гіперпосилання, які  спрямовують звернення до персоніфікованої сторінки автора у ресурсі «ВЕБ портфоліо науковців ХНТУСГ».

Директор наукової бібліотеки Ніколаєнко Н.М.


10 листопада – Всесвітній день науки в ім’я миру та розвитку

НОВИНИ

Щорічно 10 листопада в усьому світі відзначають Всесвітній день науки в ім’я миру та розвитку (World Science Day for Peace and Development) – свято, засноване у 2001 році під егідою ЮНЕСКО.

Заходи цього дня спрямовані на популяризацію науки в суспільстві, необхідність взаємодії науки та громадськості, стимулювання праці науковців.

Сьогодні Міністерство освіти і науки України активно працює для підвищення рівня престижу наукової праці та запровадження інновацій:

 • розроблено законодавчі зміни щодо активізації діяльності наукових парків;
 • розроблено Концепцію реалізації державної політики розвитку українських е-інфраструктур до 2023 року;
 • розроблено Концепцію державної програми розвитку дослідницьких інфраструктур в Україні у 2021-2026 рр.;
 • вперше за 20 років збільшено обсяг виплат працівникам антарктичної станції «Академік Вернадський».

Команда МОН вітає науковців із професійним святом. Висловлюємо повагу за нелегку працю та зичимо міцного здоров’я, натхнення, вагомих здобутків на благо суспільства!

Міністерство освіти і науки України


Дистанційне навчання триває

НОВИНИ
У рамках рекомендацій МОН України щодо тимчасового переходу на дистанційне навчання, фахівцями навчального відділу ХНТУСГ постійно здійснюються перевірки занять, які проводяться на платформі Google Meet.
Варто відзначити високу якість надання освітніх послуг зі сторони науково-педагогічного персоналу ХНТУСГ та відповідальність наших здобувачів, які з розумінням поставилися до таких вимушених умов навчання. Віримо, що через певний час  ми знову зустрінемося в затишних навчальних аудиторіях університету.

Начальник навчального відділу Бережна Н.Г.


Зустріч зі стейкхолдерами

НОВИНИ

Міжнародна компанія DataArt є провідним розробником

Завідувач аспірантури Нечитайло Ю.А.


Зустріч зі стейкхолдерами

програмного забезпечення для підприємств різних галузей господарювання як в Україні, так і за її межами. Компанія має понад 20 років досвіду роботи на ринку ІТ, сильні команди інженерів, глибокі знання в різних галузях бізнесу і готовність вкладати сили в професійний розвиток і освіту.

Провідний фахівець компанії Ольга Бублій (Delivery Manager ) надала детальну інформацію щодо особливостей ринку ІТ-технологій, шляхів отримання першого робочого місця випускниками вищих навчальних закладів, корпоративних кар’єрних можливостей для здобувачів, серед яких були аспіранти спеціальностей 141 “Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка” Антон Панов і Віталій Мардзявко та 163 “Біомедична інженерія” Ігор Величко й Олексій Кунденко. Зокрема, під час свого виступу Ольга Бублій наголосила  на тому, що випускники українських університетів можуть вільно конкурувати за місце на ринку праці і отримувати робочі місця за своїми професійними компетентностями, а отже — знаннями, вміннями, навичками.

Ця зустріч була дуже цікавою і корисною як для здобувачів, так і  викладачів. Після зустрічі завідувач кафедри автоматизації та комп’ютерно–інтегрованих технологій С.А. Тимчук, директор ІПО А.К. Автухов, директор ННІ ЕКТ Жила В.І.  та О.А. Бублій обговорили  й намітили плани подальшої співпраці ХНТУСГ з компанією DataArt. Переконані, що така співпраця матиме плідний результат.

Методист Інституту післядипломної освіти Дуброва О.В.


Зустріч зі стейкхолдерами

НОВИНИ

17 вересня 2020 року представник ТОВ “АГРО-НОВА” прочитав лекцію “Застосування новітніх технологій при перевезенні сільськогосподарських вантажів у міжміському сполученні” здобувачам кафедри транспортних технологій і логістики, серед яких були й аспіранти спеціальності 131 “Прикладна механіка”  Олександр Фененко, Альона Волченко й Максим Кравцов.
Слід наголосити, що компанія є партнерами кафедри (з ними підписано договори про співпрацю) та, за сумісництвом, потенційними роботодавцями для наших студентів-транспортників.

Завідувач кафедри ТТЛ Войтов В.А. 


 Зустріч зі стейкхолдерами

НОВИНИ

8 вересня 2020 року на кафедрі транспортних технологій і логістики було проведено зустріч із Генеральним директором ПрАТ «Зміївська овочева фабрика» Сисенком І.І., який провів лекцію на тему: “Аналіз транспортного забезпечення овочевої фабрики та перспективи його розвитку”, серед слухачів якої були аспіранти спеціальності 275 – “Транспортні технології (за видами)” Катерина Петриченко, Аміл Насіров, Олексій Войтов, Аліса Лузан.

Доцент кафедри ТТЛ Музильов Д.А.


Стан і перспективи розвитку лісового господарства Полтавщини

НОВИНИ

Саме з такою відкритою лекцією виступив у ХНТУСГ начальник Полтавського обласного  управління лісового та мисливського господарства Тараненко Ю.М.

На початку виступу Тараненко Ю.М. коротко охарактеризував лісорослинні умови, притаманні Полтавщині, та основні показники виробничо-фінансової діяльності лісових господарств за перше півріччя 2020 р.

Жвавий інтерес у слухачів, серед яких були аспіранти спеціальності “133 – Галузеве машинобудування” Наталя Заславська й Вадим Погорілий,  викликала розповідь про створення нових лісів на землях, не придатних для ведення сільськогосподарського виробництва, роботи з поліпшення породного складу лісів області, охорону та захист лісу від шкідників і пожеж, форми та системи оплати праці в господарствах.

Доцент кафедри ДТСЛК Шевченко С.А.


Рекомендації МОН

УВАГА!

У рамках підготовки закладів загальної вищої, фахової передвищої  освіти, наукових установ до нового навчального року Міністерство освіти та науки Україно підготувало  РЕКОМЕНДОВАНИЙ АЛГОРИТМ ДІЙ керівника закладу вищої, фахової передвищої освіти у разі виявлення у здобувача освіти, викладача та/або працівника ЗВО, ЗФПО ознак гострого респіраторного захворювання. Див. Лист  МОН України

Завідувач аспірантури Нечитайло Ю.А.


23 серпня – день Прапора

24 серпня – День незалежності України

З Днем державного прапора! З Днем незалежності України!

Шановні студенти,  колеги, друзі! Щиро вітаю вас з Днем державного прапора України та  Днем незалежності, які є  нашими найбільшими національними  святами. Нехай ці свята п3 серпть у ваш дім радість і надію, мир і злагоблагополуччя!

Бажаю кожному з вас щедрої долі і щастя, вагомих здобутків у праці і навчанні, щоб ваші добрі справи примножували славу рідної України.

Ректор Нанка О.В.

Завідувач кафедри ДТСЛК Суска А.А.


Видавнича діяльність ХНТУСГ


Презентація спеціальності 

НОВИНИ

Сьогодення диктує запити на нові професії і спеціальності для творчих людей, наприклад – дизайнер меблевих виробів, технолог столярних виробів, конструктор-технолог дерев’яного домобудування. Саме таких фахівців готують в Харківському національному технічному університеті сільського господарства ім. П. Василенка на кафедрі деревооброблювальних технологій та системотехніки лісового комплексу Факультету технологічних систем і логістики.

Аспіранти спеціальності “133 – Галузеве машинобудування” Заславська Н.В. і Погорілий В.К. допомагають студентам опановувати дизайн дерев’яних виробів, починаючи від елементів декору і до дерев’яного домобудування, а також особливості їх конструювання та технології виготовлення, реалізувати свої творчі фантазії й «оживляти» речі за допомогою ЗD- проектування. Дуже важливо, що навчальні програми орієнтовані на використання ресурсоощадних технологій із використанням інновацій галузі деревообробки.

Завідувач кафедри ДТСЛК Суска А.А.


Видавнича діяльність ХНТУСГ

УНІВЕРСИТЕТ РОЗШИРЮЄ ВИДАВНИЧУ ДІЯЛЬНІСТЬ

УНІВЕРСИТЕТ РОЗШИРЮЄ ВИДАВНИЧУ ДІЯЛЬНІСТЬ

Важливе місце в науково-освітній діяльності Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. П. Василенка посідає видавнича діяльність, яка дозволяє співробітникам та студентам університету (а також фахівцям з інших ЗВО)  друкувати свої наукові напрацювання, обмінюватись досвідом з іншими колегами та розвивати наукову співпрацю. На сьогодні університет має 4 фахових виданнях категорії «Б» –  «Актуальні проблеми інноваційної економіки» (наказом МОН № 1643 від 28.12.2019 р.), Agricultural and Resource Economics: International Scientific E-journal (наказ МОН № 409 від 17.03.2020 р., як співзасновник), а також такі видання як «Інженерія природокористування» та «Технічний сервіс агропромислового, лісового та транспортного комплексів». Наказом МОН України «Про затвердження рішень атестаційної колегії міністерства» № 886 від 02.07.2020 року https://cutt.ly/6o2eMJb, останні два видання отримали підтвердження на категорію «Б» за фахом технічні науки для спеціальностей  – 131, 132, 133, 134, 135, 271, 272, 273, 274, 275.

Вітаємо редколегії наукових журналів «Інженерія природокористування», «Технічний сервіс агропромислового, лісового та транспортного комплексів» з цим визнанням та запрошуємо до співпраці!

Директор наукової бібліотеки Ніколаєнко Н.М.


Партнерство з КНР

НОВИНИ

2 липня  відбулась чергова зустріч керівництва Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка з китайськими партнерами, серед яких був аспірант спеціальності “051-Економіка” Лю Хао Лінь. Перший проректор ХНТУСГ М. Л. Лисиченко та проректор з науково-педагогічної роботи і міжнародних зв’язків Ю. П. Вітковський зустрілися з представниками Українсько-китайського центру міжнародних освітніх технологій (Пекін, КНР), які передали колективу університету 1000 захисних масок та дезінфікуючі засоби.

Журналіст відділу медіакомунікацій Козоріз В.П.


КАРАНТИН НАУЦІ НЕ ЗАГРОЗА!

Незважаючи на зміни в традиційному підході до освітнього процесу, аспіранти ННІ бізнесу та менеджменту вчасно виконують індивідуальний графік та періодично звітують в очній та дистанційній формі як перед очільницею відділу аспірантури та докторантури, так і на засіданнях провідних кафедр. Так, наприкінці червня 2020 року на кафедрі організації виробництва, бізнесу та менеджменту відбулася робоча зустріч викладачів кафедри під керівництвом завідувача кафедри д.е.н. професора Красноруцького Олексій Олександровича, на якій заслухали звіт аспірантки Міненко Софії Іванівни та обговорили виконання індивідуальних планів решти аспірантів, що звітували дистанційно.

Аспірантка Міненко С.І. представила результати власних досліджень, що отримані за навчальний рік, а також список опублікованих статей та тез доповідей. Доценти кафедри відзначили повне виконання запланованого обсягу роботи. Науковий керівник – к.е.н., доцент, доцент кафедри організації виробництва, бізнесу та менеджменту – Дудник Олена Василівна відзначила сумлінне ставлення до роботи аспірантки, представила плани роботи на наступний рік та надала рекомендації щодо подальших наукових пошуків.

Тож бажаємо всім аспірантам кафедри продуктивної праці та наснаги в отриманні запланованих результатів.

НОВИНИНОВИНИ

к.е.н., доцент, доцент кафедри ОВБМ Смігунова О.В.


ВІДБУЛОСЯ ПРЕДСТАВЛЕННЯ ПІВРІЧНИХ ЗВІТІВ АСПІРАНТІВ НА КАФЕДРІ ОРГАНІЗАЦІЇ ВИРОБНИЦТВА, БІЗНЕСУ ТА МЕНЕДЖМЕНТУ

Аспіранти кафедри організації виробництва, бізнесу та менеджменту систематично звітують про виконання індивідуально навчально-наукового плану аспірантів. Звітування відбувається кожного півріччя в присутності науково-педагогічних працівників кафедри, наукового керівника та гаранта ОНП. Така система звітування сприяє підвищенню комунікаційних навичок, публічної презентації наукового дослідження, здатності до спілкування в діалоговому режимі з фахівцями обраної спеціальності,  отримувати суб’єктивну оцінку своїх наукових здобутків та відстоювати власну позицію.

Звітування у зв’язку з епідеміологічною ситуацією відбувається як в дистанційному режимі, так і в очному з дотриманням карантинних заходів.

НОВИНИ НОВИНИ

к.е.н., доцент, доцент кафедри ОВБМ Дудник О.В.


 

День поля

НОВИНИ

НОВИНИ

НОВИНИ

Традиційний науково-практичний семінар «День поля 2020» пройшов 30 червня на базі селекційного центру Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН України у дослідному господарстві “Елітне” за участі голови Облради Чернова С.І., ректора Нанки О.В., проректора з наукової роботи Мельника В.І, науковців університету й аспірантів спеціальності “133 – Галузеве машинобудування” Бредихіна Х.О. (науковий керівник д.т.н. Мельник В.І.), Кісь-Коркіщенко Л.В. (науковий керівник д.т.н. Богомолов О.В.), Осинкін О.О. (науковий керівник д.т.н. Войтов В.А.), Никифорова А.П. (науковий керівник к.т.н. Лук’яненко В.М.).

Завідувач аспірантури Нечитайло Ю.А.


28 червня – День Конституції України

Возможно, это изображение (1 человек)

Шановні! Щиро вітаю всіх  студентів, аспірантів, викладачів, співробітників, випускників університету з найважливішим державним святом – Днем Конституції України!

Основний закон країни закріпив суверенне право українського народу на власну державу  та його виключну власність на землю, надра, водні ресурси і повітряний простір своєї країни. Конституція є основою демократизації  суспільства, збереження духовних цінностей нації, забезпечення благополуччя кожного громадянина. Проте варто пам’ятати, що конституційні права невіддільні від обов’язків по їх захисту. Кожен громадянин України має давати відсіч всім, хто намагається привласнити собі право розпоряджатися народною власністю, порушувати державний суверенітет, який є вираженням суверенітету нації. На протязі всього періоду розвитку суверенної української держави наш університет успішно виконує свою місію, в основі якої лежить підготовка нових поколінь національно свідомих лідерів-організаторів інноваційного  розвитку суспільства, готових присвятити життя служінню інтересам України.

Друзі, ще раз, щиро вітаю всіх зі святом! Всі ми своєю щоденною працею, високими досягненнями, перемогами і завзятістю покликані всіляко доводити відданість своїй державі. Здоров’я всім та творчих успіхів! Нехай наша спільна щира праця приносить загальне благополуччя, а слава України поповниться в майбутньому  здобутками наших вихованців.

Ректор Нанка О.В.


Пресконференція «Розвиток зеленої енергетики»

НОВИНИ

10 червня у Харківському пресклубі відбулася пресконференція, присвячена перспективам розвитку в Україні зеленої електроенергетики.

Спікерами конференції були: Роман Зайцев – завідувач кафедри фізичного матеріалознавства для електроніки та геліоенергетики Інженерно-фізичного інституту НТУ «ХПІ», Андрій Павлов – аспірант кафедри електропостачання Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка (ХНТУСГ, спеціальність “141 – Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка”), Станіслав Ігнатьєв – голова правління Харківського енергетичного кластеру, Олексій Жук – Founder and CEO у ESM Solar, Богдан Новіков – директор у AES Solar.

Андрій Павлов зазначив, що за останнє десятиліття  в Україні фактично виникла нова галузь економіки — відновлювальна енергетика і вона продовжує активно розвиватися. Наразі доля відновлювальної електроенергетики в загальному енергетичному балансі України складає понад 12%. Особливо стрімкий розвиток відновлювальної електроенертетики, зокрема сонячної, відбувався протягом останніх трьох років. За цей період  потужності сонячних електростанцій збільшилися майже у два рази. Наразі лише в Харківській області працює близько десяти сонячних електростанцій, які продають свою електроенергію в загальну мережу за так званим “зеленим тарифом”.

Завідувач аспірантури Нечитайло Ю.А.


Польові дослідження

Кафедра СГМ на польових дослідженнях в Інституті овочівництва і баштанництва НААН України

 

6 червня нарешті погода дала змогу співробітникам каферівник дри сільськогосподарських машин виїхати на дослідне поле Інституту овочівництва і баштанництва НААН України  для закладки польових агротехнологічних дослідів по  технології «Strip-Till». У дослідженнях взяв участь аспірант спеціальності “133 – Галузеве машинобудування” Крохмаль Денис Володимирович (науковий керівник проф. Пастухов В.І.). Сумісна науково-дослідна робота кафедри СГМ нашого Університету і лабораторії адаптивного овочівництва Інституту овочівництва і баштанництва виконується за договором про творчу та наукову співпрацю і націлена на розробку енергозберігаючої екологічної технології вирощування овочів.

Завідувач кафедри СГМ Пастухов В.І.


Карантин продовжено 

Карантин продовжено. Вчимося онлайн

На підставі постанови Кабінету Міністрів України № 392 від 20 травня 2020 року “Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів”, ректор ХНТУСГ ім. П. Василенка О.В. Нанка видав НАКАЗ, яким вніс зміни до попередніх наказів, що передбачають продовження карантинних заходів і проведення навчальних занять в дистанційному режимі до 31.05.2020 року.

Новина на сайті ХНТУСГ

Завідувач аспірантури Нечитайло Ю.А.


21 травня – день вишиванки

НОВИНИ

Наукова бібліотека ХНТУСГ (https://library.khntusg.com.ua/) запрошує взяти участь у віртуальному флешмобі до Дня вишиванки під гаслом «Вишиванка – твій генетичний код!», під час якого продемонструвати красу своєї вишиваної сорочки і навіть захисної маски (якщо вона має вишивку), без якої не обійтись сьогодні, зможе кожен охочий!

Сфотографуйте себе, родину, своїх дітей (як дорослих так і маленьких) у вишиванках (як вдома так і на святах, на фоні улюблених місць рідного Харкова), творчі роботи вишиті особисто і ті, що отримали в спадок чи подарунок і викладайте світлини з хештегом #День_вишиванки#флешмоб_День_вишиванки#вишиванка_ХНТУСГ на сторінці НБ у соціальній мережі Facebook.
Долучайтеся до участі у флешмобі!

Нехай День вишиванки принесе тільки позитив і гарний настрій!

Директор наукової бібліотеки Ніколаєнко Н.М.


16 травня – День науки

НОВИНИ

Шановні науковці університету!

У державі і світі триває карантин. Ми всі боремося із коронавірусом. В цій боротьбі ми перемагаємо і скоро переможемо, адже справжній науковець, це той, хто завжди ближче до істини. Однак, визнаю: це суттєво заважає і працювати, і святкувати. Водночас, будь-яку ситуацію і всякий ресурс можна використати собі на користь. Наприклад горобці, приносять у своє гніздо наші недопалки, щоб захиститися від кліщів і тим забруднення навколишнього середовища обертають собі на користь. А ми з вами Homo sapiens (Людина розумна) отже і Бог велів нам саме зараз навчитися ефективно працювати у віддаленому режимі, освоїти Інтернет-технології спілкування, які до сьогодні нам здавалися непотрібними і незрозумілими.

У квартирному спокої можна сконцентруватись на оформленні статей та побудові планів, обдумати ідеї. Ситуація, в яку ми потрапили не настільки складна, на скільки нова, і ми її можемо використати собі на користь. Наш університет плідно спрацював у поточному році, більшість показників зросли, а, отже, немає сумніву, що ми не опустимо планку і зараз.

Шановні науковці університету, всі небайдужі до пошуку істини і всі інші  «не от мира сего». Я щиро вітаю Вас зі святом «День науки в Україні», бажаю здоров’я, терпіння і креативності в подоланні негараздів карантинного життя. Бажаю плідної праці і щоб Ваші наукові результати найшвидшим часом знайшли своє застосування на користь людства.

Проректор з наукової роботи Мельник В.І.


Карантин продовжено!

Загальнонаціональний карантин продовжено до 22 травня – рішення Уряду | Міністерство освіти і науки України

Уряд продовжив строки загальнонаціонального карантину в Україні – він триватиме до 22 травня 2020 року. Таке рішення було прийняте сьогодні, 4 травня 2020 року, під час засідання Кабміну в Києві.

“Рішення Уряду передбачає послаблення деяких карантинних обмежень з 11 травня. Українці зможуть знову ходити в парки та сквери, запрацюють перукарні, буде дозволена оптова і роздрібна торгівля непродовольчими товарами. Однак для закладів освіти все залишиться незмінним – вони проводять дистанційне навчання та готуються до завершення навчального року”, – пояснила т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

Новина на сайті МОН

Завідувач аспірантури Нечитайло Ю.А.


«Теорія і практика сучасної науки очима молоді»

НОВИНИ

30 квітня 2020 року в ХНТУСГ відбулася І Всеукраїнська студентська науково-практична конференція, яка пройшла  з використанням он-лайн технологій на базі додатку Meet. Ініціатором конференції виступила кафедра агрологістики і управління ланцюгами постачань Факультету ТСЛ. У конференції взяли участь аспіранти спеціальностей:

131 – Прикладна механіка Волченко Альона Олександрівна (науковий керівник професор, д.т.н. Шраменко Н.Ю.), Фененко Олександр Миколайович (науковий керівник професор, д.т.н. Войтов В.А.);

133 – Галузеве машинобудування Погорілий Вадим Костянтинович і Заславська Наталя Вікторівна (науковий керівник доцент, д.т.н. Шевченко С.А.)

275 – Транспортні технології (за видами) Петриченко Катерина Сергіївна  (науковий керівник професор, д.е.н. Ларіна Т.Ф.), Кравцов Сергій Григорович (науковий керівник професор, д.т.н. Войтов В.А.)

Докладніше на сайті ХНТУСГ

Завідувач аспірантури Нечитайло Ю.А.


Дуальна освіта

НОВИНИ

У квітні  ННІ переробних і харчових виробництв розпочав новий освітній проект – online навчання у провідних фахівців-практиків галузі. Дуже приємно, що провідником у цьому напрямку став випускник нашого інституту, нині відомий експерт переробної галузі, директор Білозаводського елеватора Сергій Щербань. Сергій добре відомий як в Україні, так і далеко за її межами своїм професіоналізмом і небайдужістю до обраної справи.

Сергій запропонував впровадити дуальне навчання для здобувачів, що бажають уже на етапі навчання в університеті отримувати постійні поради і знання від кращих фахівців галузі з виїздом на провідні підприємства галузі і участю у спеціалізованих конференціях, щоб отримати суттєвий вантаж специфічних профільних практичних знань і навичок, які доступні фахівцям, які безпосередньо працюють на виробництві.

Першу лекцію, яка проводилась у форматі Skype, прослухало двадцять дев’ять учасників. Серед слухачів були аспіранти спеціальності 133 “Галузеве машинобудування” Даньшин Я.В., Боровікова Н.О., Кісь-Коркіщенко Л.В., Корецький В.В.

На тепер проведено дві online лекції на яких було розглянуто низку цікавих і актуальних питань, а саме:

 • розвиток елеваторної галузі за 10 років;
 • види підприємств, їх призначення, керівництво;
 • сучасні цілі і задачі елеваторної промисловості;
 • стан елеваторної галузі України на 2020 рік.

Наш проект розвивається і видозмінюється, ми знаходимо нові форми співпраці і паралельні проекти.

Досвід проведених лекцій, показав ефективність такого формату навчання студентів і підвищення кваліфікації викладачів. Таким чином, ЗВО і виробники переходять від взаємних зауважень до Світової практики, а саме спільної підготовки студента до майбутньої роботи за фахом. Маємо надію, що шляхом Сергія Щербаня піде ще не один виробничник, і керівництво інституту буде робити усе можливе, для просування проекту дуальної освіти. Основна мета: отримання високоякісного фахівця-випускника, що максимально підготовлений, володіє сучасними знаннями і навичками і, що дуже важливо, морально готовий до роботи на новітньому обладнанні у співпраці з фахівцями-виробничниками.

Директор ННІ ПХВ Бредихін В.В.


Продовження карантину

ОФІЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ

Загальнонаціональний карантин продовжено до 11 травня 2020 року – відповідне рішення Уряд ухвалив сьогодні, 22 квітня 2020 року. Всі заклади освіти продовжують працювати з використанням технологій дистанційного навчання.

“Карантин продовжено, а це означає, що ми маємо бути готові до завершення навчального року дистанційно. МОН надало роз’яснення для всіх закладів освіти та публікує рекомендації на офіційних ресурсах”, – зазначила т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

Новина на сайті МОН

Завідувач аспірантури Нечитайло Ю.А.


Дистанційне навчання в ХНТУСГ на період карантину

Станом на 05.04.2020 сервісом ХНТУСГ  ДН користуються 2700 здобувачів та 297 викладачів. У  системі Moodle-1.9 і відкрито доступ до всіх дисциплін, що викладаються згідно навчальних планів. Викладачі й здобувачі не обмежені у використанні будь-яких інших платформ: проводити скайп-конференції, виконувати завдання і просто пересилати файл на електронну пошту, спілкуватися у чатах тощо. Існує ще й вільний доступ до репозиторію наукової бібліотеки ХНТУСГ, Viber, Skype, особисте спілкування телефоном або електронною поштою, інші засоби. І більшість викладачів активно користуються цими засобами. При виникненні будь-яких питань щодо входу чи користування ресурсом дистанційної системи Moodle  http://www.moodle.khntusg.com.ua  можна звернутися  за E-mail educationmoodle2@gmail.com , і співробітники відділу дистанційного навчання нададуть всі необхідні консультації та конвертують ваші матеріали в систему Moodle.

Керівник відділу дистанційного навчання Шушляпін С.В.


Карантин продовжено

Загальнонаціональний карантин продовжено

25 березня 2020 року Уряд ухвалив рышення щодо продовження загальнонаціонального карантину до 24 квітня включно.

Навчання аспірантів триває у дистанційному режимі з використанням інноваційних технологій (платформи Google Meet, Zoom, Moodle, Skype), спілкування з викладачами й науковими керівниками – у мессенджерах Telegram, Viber, WhatsApp, електронною поштою. Із запитаннями звертатися на електронну скриньку аспірантури aspirantura_khntusg@ukr.net

Завідувач аспірантури Нечитайло Ю.А.


МОН ТА МОЗ ДАЮТЬ РОЗ’ЯСНЕННЯ

НОВИНИ

Новина на сайті МОН

Завідувач аспірантури Нечитайло Ю.А.


Увага! Карантин!

Школьные новости

11 березня 2020 року Кабінет Міністрів України ухвалив  Постанову  про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19 та  запровадження карантину в усіх типів закладах освіти, зокрема й закладах вищої освіти.  Карантин триватиме три тижні – з 12 березня по 3 квітня 2020 року і цей термін може змінитись в залежності від епідемічної ситуації в Україні. За додатковою інформацією звертатися до відділу аспірантури особисто, за телефоном (057) 716-41-73 або електронним листуванням  aspirantura_khntusg@ukr.net)

Завідувач аспірантури Нечитайло Ю.А.


Семінар з альтернативної енергетики

НОВИНИ

4 березня 2020 року кафедра електропостачання та енергетичного менеджменту спільно з компанією Теплодом організувала семінар присвячений альтернативній енергетиці. Представники фірми Altek розповіли присутнім представникам організацій, які займаються монтажем енергетичного обладнання, про особливості використання сонячної черепиці Hanergy на дахах будинків, а також про використання теплових насосів, як в побуті так і в промисловості.

Учасниками семінару також були аспіранти ННІ ЕКТ Павлов АНдрій Олександрович, Панов Антон Олександрович, Величко Ігор Анатолійович, які беруть активну участь у розробці пристроїв альтернативної енергетики.

Директор ННІ ЕКТ Мороз О.М.


“Академічна доброчесність як основа успіху”

Академічна доброчесність як основа успіху

3 березня 2020 року з метою ознайомлення та популяризації основних принципів академічної доброчесності в ХНТУСГ співробітники Наукової бібліотеки провели семінар «Академічна доброчесність як основа успіху», у якому взяли участь здобувачі ННІ МСМ (у тому числі аспіранти Бредихіна Х.О., Крутас К.В., Фесенко А.М., Никифорова А.П., Крохмаль Д.В.). Дотримання в університеті здобувачами та викладачами принципів академічної доброчесності – запорука довіри до результатів навчання, успішного працевлаштування випускників, забезпечення гідного рівня життя.

Директор наукової бібліотеки Ніколаєнко Н.М.


Сонячна електростанція у Мерефі

НОВИНИ

У 2019 році у передмісті Харкова, місті Мерефа, було збудовано промислову сонячну електростанцію розрахунковою потужністю 3,9 МВт. У проектуванні, оформленні документації та монтажі найбільшої на Харківщині сонячної електростанції, рекордсменки за кількістю модулів (на 38% більше, ніж інстальовано на всіх дахах приватних сонячних електростанцій Харкова та області), взяв активну участь аспірант Павлов Андрій Олександрович.

У 2005 році Андрій Павлов здобув вищу освіту за спеціальністю 141 “Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка” ХНТУСГ. Працював за спеціальністю за кордоном, набув досвіду, щоб повернутися до рідної України, впроваджувати сонячні кооперативи на Батьківщині. Влітку 2019 року Андрій Олександрович, досвічений спеціаліст, щасливий сім’янин, батько трьох дітей, повернувся до рідної Альма-матер, щоб продовжити навчання.

7 лютого 2020 р. аспірант спеціальності 141 “Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка” Павлов Андрій Олександрович зі сваїм науковим керівником, професором, доктором технічних наук, директором ННІ ЕКТ Морозом Олександром Миколайовичем і співробітниками кафедри електропостачання та енергетичного менеджменту відвідали сонячну електростанцію в Мерефі. Співробітництво триває!

Завідувач аспірантури Нечитайло Ю.А.


Екскурсія до Ландау-центру

НОВИНИ

29 січня 2020 р. група викладачів (Полянова Н.В., Ляшенко Г.А.), аспірантів (Кунденко О.М., Беспалов М.В.) і студентів ННІ ЕКТ відвідали Ландауцентр Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна. Вони ознайомилися з макетами, які відображають основні закони механіки та оптики. Особливу увагу привернули явища тримірної оптичної ілюзії. До усіх виставочних стендів можна доторкнутися, на собі відчути ті або інші фізичні явищ,а самостійно зібрати головоломки.

Демонстрація роботи експонатів викликала зацікавленість здобувачів і вони ставили багато запитань екскурсоводу. Такі екскурсії розширюють світогляд студентів та сприяють їх залученню до наукових досліджень.

Доцент кафедри ТТЕ Ляшенко Г.А.


День Соборності України

НОВИНИ

Офіційно в Україні День Соборності відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. У сучасній Україні цю традицію встановлено з 1999 року.

22 січня 2020 р. в урочистих заходах з нагоди Дня Соборності України біля пам’ятника Т.Г. Шевченку взяли участь аспіранти спеціальності “133 – Галузеве машинобудування” ННІ ПХВ Харківського національного технічного університету сільського господарства імені П. Василенка Кісь-Коркіщенко Лілія Вікторівна, Даньшин Ярослав Вячеславович, Боровікова Наталія Олексіївна, Тікунов Станіслав Романович.

Завідувач аспірантури Нечитайло Ю.А.


У суботу, 11 січня до ННІ ЕКТ завітала ватага колядників.

НОВИНИ

Це учасники вертеп-фесту, дитячий фольклорний ансамбль «Співаночки» дитячої школи мистецтв № 4 міста Києва з керівницею Сокольвак Серафимою Олегівною. Вони показали справжню вертепну виставу з пастушками, циганами, царями. Красиво звучали колядки, записані в Донецькому краї, на Західній Україні, та на Придніпров’ї, як приклад органічності та неподільності України.

За гарний виступ учасникам подякували заступник директора Хандола Юрій Миколайович, завідувач кафедри електропостачання та енергетичного менеджменту професор Мірошник Олександр Олександрович, аспіранти спеціальностей “141 – Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка” й “163 – Біомедична інженерія”  ННІ ЕКТ Панов Антон Олександрович , унденко Олексій Миколайович, Щукін Андрій Геннадійович, Величко Ігор Анатолійович. Колядників пригощали червонобокими яблуками, апельсинами, цукерками, печивом.   Юні артисти були захоплені такою щирою гостинністю.

Доцент кафедри АКІТ Піскарьов О.М.