Так склалося, що в колишньому Золочівському районі Харківської області (тепер це Богудухівський район) ледь не половина усіх керівників фермерських господарств і сільськогосподарських підприємств є випускниками нашого університету й вони досі підтримують з ним теплі та дружні стосунки. Про одного з таких випускників – Анатолія Васильовича Цилюрика, який є засновником селянського фермерського господарство «Цилюрик», а також очолює раду сільгоспвиробників Золочівщини, ми нещодавно писали: див. «НАС НАВЧАЛИ БУТИ ЛЮДЬМИ…» Тоді ж під час зустрічі Анатолія Васильовича з представниками університету він запросив їх відвідати його господарство, а також зустрітися з керівництвом Золочівської ОТГ щоб обговорити можливі шляхи співпраці в питаннях підготовки кваліфікованих кадрів.
І ось така зустріч на золочівській землі відбулася. Перший проректор ХНТУСГ М.Л. Лисиченко, доцент кафедри Агротехнологій та екології А.П. Горбаньов і керівник Центру практики, працевлаштування та кар’єри студентської молоді П.С. Сиром’ятніков зустрілись з головою Золочівської ОТГ В. М. Коваленком та вже згаданим головою ради сільгоспвиробників А.В. Цилюриком. Спільних тем для обговорення не бракувало, але все ж головною з них стала тема підготовки й перепідготовки кадрів для аграрного сектора Золочівщини.
Як наголосив перший проректор ХНТУСГ М.Л. Лисиченко, це пов’язано з тим, що внаслідок зміни форми власності та реформування агарної галузі за останні десятиліття було втрачено державний контроль за підготовкою кадрів для цієї галузі. Тому в багатьох фермерських і сільськогосподарських підприємствам залишились представники старшого покоління інженерно-технічних працівників, а також молодь, яка ще не має відповідного досвіду. У зв’язку з цим наш університет розробив концептуальний проект відновлення кадрового балансу в сільській місцевості Харківської області й пропонує його реалізувати на рівні нових районів та об’єднаних територіальних громад. До цього проєкту, насамперед, мають бути залучені органи місцевого самоврядування, заклади середньої і професійно-технічної освіти а також сільгоспвиробники, зацікавлені в підготовці кваліфікованих кадрів для своїх господарств. Фактично йдеться про формування регіонального замовлення на підготовку кадрів для агро-промислового комплексу Харківського регіону, але вже на новій основі і в нових реаліях.
Як повідомив М.Л. Лисиченко, університет пропонує розпочати реалізацію проекту із Золочівської ОТГ, а далі до нього будуть долучені й інші райони та громади відповідно до їхньої специфіки та потреб.
Голова Золочівської ОТГ В.М. Коваленко підтримав запропоновані підходи й повідомив, що очолювана ним громада вже співпрацює в цьому напрямку з кількома харківськими університетами. Отож, він не бачить перешкод для підписання договору про співпрацю з нашим університетом. Наразі проєкт такого договору розробляється і після узгодження всіх деталей буде винесений на обговорення зацікавлених сторін.
Нагадаємо, що 13 червня 2021 року Кабінет Міністрів ухвалив постанову «Про державне замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, на підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів у 2021 році». Зокрема, згаданою постановою збільшено державне на замовлення на підготовку фахівців за спеціальностями 201 Агрономія, 204 Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва, 205 Лісове господарство, 208 Агроінженерія та інші.
Відділ медіакомунікацій ХНТУСГ.