Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

З Днем захисника України!

Щиро вітаємо всіх студентів та співробітників університету з Днем захисника України та Днем українського корзацтва. Читати далі.

Шанування традицій – День українського козацтва!

14 жовтня в Україні святкують День козацтва!
Поважаючи традиції, шануючи нашу історію та розуміючи важливість державності й демократичного суспільства, наші студенти завжди прагнуть до розширення своїх знань через участь в освітянських та культурно-просвітницьких заходах. В нашому університеті багато уваги приділяється поширенню українських традицій. Так, цього року відбулось відкриття української світлиці, створеної колективом кафедри ЮНЕСКО «Філософія людського спілкування» та соціально-гуманітарних дисциплін. Саме в цій автентичній аудиторії для студентів 2 курсу спеціальності «Маркетинг» було проведено екскурсію та бесіду про історію створення й розвиток українського козацтва, про особливості сучасного козацького руху, про значний внесок у справу реального втілення національної ідеї в українському суспільстві, про важливість виховання патріотизму у молоді, загалом!

Історична довідка: (https://m.dilovamova.com/index.php…)
Зародження і формування української народності відбулося в XII-XV ст. на основі південно-західної частини східнослов’янського населення, яке входило раніше до складу Київської Русі (IX-XII ст.). На основі давньоруської народності сформувалися три східнослов’янські народи – український, російський і білоруський. Починаючи з XIII століття українці зазнали угорського, литовського, польського та молдавського завоювань. З кінця XV століття почалися набіги з татарських ханів, що затвердилися в Північному Причорномор’ї, які супроводжувалися масовим полоном і викраденням українців.

У XVI-XVII ст. в ході боротьби з іноземними завойовниками українська народність істотно консолідувалася. Найважливішу роль зіграло при цьому виникнення особливих військових формувань – козацтва (XV століття), яке створило державу (XVI століття) зі своєрідним республіканським ладом – Запорізьку Січ, яка стала політичним оплотом українців.
З початку відродження козацтва на Україні президентом України були підписані укази: «Про координаційну раду Українського козацтва», «Про національну програму розвитку Українського козацтва на 2002-2005 роки» та, звичайно ж, «Про день Українського козацтва».
Важко переоцінити роль козацтва в історії українського народу.

Олександра МАНДИЧ,

д.е.н., професор, завідувач кафедри маркетингу та медіакомунікацій