Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

Вступники мають самостійно розраховувати бал атестата

Випускникам шкіл, які цього року вступатимуть до закладів вищої освіти, необхідно самостійно розраховувати середній бал свідоцтва (атестата) про повну загальну середню освіту. Відповідне роз’яснення надане Міністерством освіти і науки.

У відомстві звертають увагу абітурієнтів і членів приймальних комісій на те, що під час подання заяви до закладу вищої освіти – як в електронному, так і в паперовому вигляді – випускникові школи необхідно самому порахувати середній бал свідоцтва. Перевірятимуть правильність обчислення приймальні комісії закладів вищої освіти.

Середній бал свідоцтва має обчислюватися за 12-бальною шкалою з округленням до десятих частин.

Бал розраховують як середнє арифметичне всіх зазначених у додатку до свідоцтва оцінок (інваріантна частина, варіативна частина, державна підсумкова атестація).

Предмети, за якими зроблено запис «звільнений(а)», у загальну кількість не враховуються.

Разом з тим, якщо в додатку до свідоцтва все ж зазначений середній бал, то його обов’язково необхідно перевірити та з’ясувати, чи за правильною методикою він розрахований. Якщо бал розрахований за неправильною методикою, то вступнику необхідно самостійно розрахувати бал за правильною методикою і вказувати його під час подання заяв.

У разі подання заяв в електронному вигляді вступник має зазначити середній бал в особистому кабінеті. Якщо потім він виявить помилку в розрахунку, то зможе самостійно її виправити до подання першої заяви.

ЯК РОЗРАХУВАТИ СЕРЕДНІЙ БАЛ АТЕСТАТА

За інформацією порталу Освіта.ua