Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

НОВИЙ ПІЛОТНИЙ ПРОЄКТ

Вчора розпочав роботу новий пілотний проєкт «Виїзне засідання ректорату». Мета проєкту –  аналіз роботи ННІ та ФТСЛ,  обговорення проблем на місцях і  ухвалення конструктивних рішень.   Перше засідання під керівництвом ректора  ХНТУСГ О.В. Нанки  відбулося  в ННІ ЕКТ.

Спочатку представники ректорату оглянули матеріально-технічну базу та поспілкувалися із завідувачами кафедр та науковцями інституту, які продемонстрували обладнання для лабораторних та практичних занять студентів. Зокрема, завідувачка кафедрою біомедичної інженерії та теоретичної електротехніки Н.Г. Косуліна продемонструвала наукову розробку «Вплив інформаційного електромагнітного поля на біологічні об’єкти»; завідувач кафедрою автоматизованих електромеханічних систем М.С. Сорокін ознайомив із лабораторією електроприводу, яка першою в ННІ ЕКТ була авторизована світовим виробником електричного обладнання  «Shnaider Electric»;  завідувач кафедрою автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій С.О. Тимчук продемонстрував модель «розумного будинку», яким можна керувати із смартфона, а завідувач кафедрою електропостачання та енергетичного менеджменту О.О. Мірошник ознайомив з лабораторією електропостачання, де містяться моделі сонячних панелей. Після огляду цієї лабораторії ректор університету дав доручення розробити бізнес-план щодо встановлення сонячних батарей на одному з корпусів університету і переведення їх на альтернативні джерела електропостачання.

Доповідь «Аналіз стану роботи ННІ ЕКТ, оцінка ризиків та перспективи розвитку» зробив в.о. директора навчально-наукового інституту енергетики та комп’ютерних технологій (ЕКТ) В.І. Жила. В обговоренні виступили: перший проректор М.Л. Лисиченко, проректор з наукової роботи В.І. Мельник, проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Ю.П. Вітковський.

Підводячи підсумки виїзного засідання, ректор О.В. Нанка подякував керівництву ННІ ЕКТ за докладне висвітлення діяльності  та сформулював низку доручень, спрямованих на удосконалення навчально-методичної і наукової діяльності.

Варто зазначити, що на початку 2021 року Вченою радою ННІ ЕКТ була затверджена Стратегія розвитку інституту на 2021-2025 роки і  колектив інституту націлений на її виконання,  в тому числі з урахуванням тих пропозицій і зауважень, що прозвучали під час виїзного засідання ректорату.  Більшість з них зводилися до того, що ННІ ЕКТ має всі умови для успішного розвитку та посилення своїх конкурентноздатних позицій на ринку освітніх послуг і наукової діяльності.

Відділ медіакомунікацій ХНТУСГ.