Сьогодні під головуванням в.о. ректора ХНТУСГ С.О. Заїки відбулося чергове засідання Вченої ради університету, на якому було розглянуто низку важливих питань, пов’язаних з організацією навчального процесу та науково-освітньою діяльністю закладу. У зв’язку з карантинними обмеженнями частина членів Вченої ради брала участь в засіданні в дистанційному режимі через канали відеозв’язку, що, однак, не завадило конструктивній та плідній роботі колегіального органу.
Зокрема, на засіданні Вченої ради було заслухано доповідь методиста навчально-методичного відділу М.В.Марченка, який проінформував про виконання плану видавничої діяльності кафедр ННІ за 2019/2020 н/р та затвердження Плану підготовки та видання наукової, навчальної, навчально-методичної літератури на 2020/2021 н/р.
Про стан виконання рекомендацій МОН України щодо тимчасового переходу на дистанційне навчання в університеті доповідала керівник навчального відділу ХНТУСГ Н.Г Бережна. Вона звернула увагу директорів ННІ та деканату ФТСЛ на необхідність активізації роботи зі студентами в on-line режимі та посилення контролю за проведенням занять в дистанційному режимі. З цією метою кураторам академічних груп також було рекомендовано провести відповідну роботу із студентами та ще раз наголосити на обов’язковості відвідування ними занять в умовах обмежувальних заходів.
Продовжуючи цю тему, проректор з НПР, розвитку економіки та інфраструктури А.В. Микитась проінформував членів Вченої ради про виконання наказу про тимчасовий перехід на дистанційне навчання та забезпечення безпечних умов перебування в гуртожитках тих осіб, які там залишилися.
На засіданні Вченої ради також було заслухано доповідь про результати участі студентів університету в конкурсах студентських наукових робіт, за підсумками яких ХНТУСГ посів третє місце серед інших закладів вищої освіти аграрного профілю. З цього питання доповідав доцент А.Б. Калюжний, який представив докладний аналіз про внесок кожного ННІ та науково-педагогічних працівників у цю справу. Див. Презентацію (2020). Доповнюючи свого колегу, проектор з наукової роботи В.І. Мельник зауважив, що третє місце — це гарний показник для нашого університету, але його потрібно покращувати за рахунок не використаних резервів. З цією метою також буде задіяна система преміювання тих викладачів, які були керівниками студентських наукових робіт і досягнули найкращих результатів.
Про підсумки вступної кампанії 2020 року на засіданні Вченої ради доповів відповідальний секретар Приймальної комісії С.І. Скофенко, який відзначив позитивну динаміку щодо вступу абітурієнтів, зокрема, на бюджетні місця. Суттєву роль тут відіграла профорієнтаційна робота серед випускників шкіл і коледжів, а також – робота освітнього центру університету і підготовчих курсів. Як зазначив С.І. Скофенко, із 88 осіб, які закінчили підготовчі курси в ХНТУСГ, 57 осіб вступили до нашого університету на бюджетні місця, а частина стала студентами інших вишів. Це говорить про високий рівень викладачів підготовчих курсів ХНТУСГ і якість їхньої роботи, яка дозволила багатьом випускникам успішно скласти ЗНО і вступити до закладів вищої освіти. Тому цей напрямок роботи із майбутніми вступниками потрібно розвивати й надалі, використовуючи різні методи і форми навчання, – наголосив доповідач.
На засіданні Вченої ради також було розглянуто низку інших питань, які були внесені до порядку денного. Зокрема, члени ВР затвердили індивідуальні плани і теми дисертаційних робіт аспірантів ХНТУСГ та підтримали визнання результатів підвищення кваліфікації низкою науково-педагогічних працівників університету. Крім того, була затверджена нова редакція Положення про проведення конкурсного відбору при заміщенні вакантних посад науково-педагогічних працівників університету та укладання з ними трудових договорів (контрактів) і новий склад етично-фахової комісії університету.
Відділ медіакомунікацій ХНТУСГ.