26 листопада 2020 року о 10.00 в актовій залі ХНТУСГ (головний корпус, вул. Алчевських, 44) відбулось чергове онлайн-засідання вченої ради Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. П. Василенка, на якому розглянуто низку важливих питань.
На початку зібрання перший проректор ХНТУСГ М.Л. Лисиченко звернув увагу на дотримання під час заходу визначених карантинних обмежень (присутність у масках, належна відстань між членами ради і т.п.).
З першим питанням про підсумки організації освітнього процесу кафедр в умовах карантину (COVID-19), аналіз, оцінка ризиків, пропозиції щодо покращення доповіла проректор з НПР С.О.Заїка. Світлана Олександрівна звернула увагу на SWOT- аналіз організації освітнього процесу кафедр в умовах карантину (COVID-19) де було розглянуто сильні, слабкі сторони організації освітнього процесу з використанням дистанційних заходів, можливості організації освітнього процесу з використанням дистанційних технологій та загрози як негативного впливу технічного забезпечення здобівачів ВО. Були розглянуті питання пов’язані з лекційними, лабораторними та практичними заняттями з використанням інтернет-платформ, врахування результатів навчання, отриманих за допомогою систем Moodle-1.9 та Moodle-3.0, перевірка звітів лабораторних робіт і практичних занять за допомогою додатку Google клаc та інше. Також акцентовано увагу на готовністі корпусів до виходу на лабораторно-практичні заняття та захисту кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти, створення безпечних умов організації освітнього процесу. На завершенні доповіді був представлений проект рішення. Презентацію “Про підсумки організації освітнього процесу кафедр в умовах карантину (Covid-19): аналіз, оцінка ризиків, пропозиції щодо покращення” переглянути: ТУТ
Заступник директора наукової бібліотеки О.М.Рибальченко виступила з доповіддю та наглядною презентацією про організацію роботи сервісу з перевірки робіт на ознаки плагіату. Олена Миколаївна представила низку законів України «Про освіту», «Про вищу освіту» пов‘язаних із створенням атмосфери академічної доброчесності у закладах вищої освіти що обґрунтовано законами. Підготовлено НАКАЗ на виконання ст.42 Закону України « Про освіту» від 05.09.2017 № 2145-УІІІ, та пункту 3 статті 63 Закону України «Про вищу освіту») Призначити відповідальних від ННІ/ факультету, спеціалізованих вчених рад, редколегій наукових фахових видань, вчених рад ННІ з організації і контролю за додержанням принципів академічної доброчесності в університеті. Доповідала про сервіс UNICHECK, яким користуються близько мільйона користувачів (студентів, викладачів, блогерів, редакторів), адже він забезпечує швидку та кваліфіковану перевірку академічних робіт на плагіат, доречі сервіс створено українською компанією «Антиплагіат» у 2014 році. На завершенні доповіді був представлений проект рішення вченої ради з питання “Про організацію роботи з перевірки робіт на знаки плагіату UNICHECK в ХНТУСГ”. Презентація доповіді: ТУТ
На засіданні вченої ради з доповідями виступили директори інститутів, завідуючі кафедр з питаннями про представлення до вченого звання доцента відповідних кафедр Є.Л.Гриня, Ю.А.Брагіна, К.З.Назирова, А.В.Півень, В.В.Безпалько, В.А.Бондаренко, М.М.Крекота, до представлення вченого звання професора кафедри “Надійності, міцності, будівництва та технічного сервісу машин ім. В.Я.Аніловича” Є.І.Калініна.
Про представлення до звання «Почесний професор ХНТУСГ» С.М.Скофенка доповів перший проректор М.Л. Лисиченко.
Методист навчально-методичного відділу Марченко М.В. доповів про затвердження Положення про порядок перевірки у ХНТУСГ текстових документів: дисертаційних робіт, звітів з науково-дослідними роботами, наукових публікацій, матеріалів наукових конференцій, магістерських і бакалаврських кваліфікаційних робіт, наукової, навчальної літератури та засобів навчання на наявність текстових запозичень.
Директор інституту післядипломної освіти А.К. Автухов розглянув питання про затвердження Положення про підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників ХНТУСГ, доповідь викликала жваве обговорення серед учасників засідання вченої ради.
Різні питання стосувались організації та удосконалення навчального процессу, науково-освітної діяльності закладу та питанням 90-річного ювілею університету.
По кожному питанню були прийняті відповідні рішення.
Ознайомитися з порядком денним засідання вченої ради можна: ТУТ
Відділ медіакомунікацій ХНТУСГ