Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

ТРАЄКТОРІЯ УСПІХУ

Шановні друзі! Відділ медіакомунікацій ХНТУСГ започатковує нову рубрику “Траєкторія успіху. Презентація спеціальностей”, у якій  ми будемо знайомити наших читачів та майбутніх абітурієнтів із основними спеціальностями, за якими готують фахівців у нашому Університеті. Сподіваємося, це допоможе їм краще зорієнтуватись у виборі майбутньої  професії та обрати для навчання саме Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка, який має багатий досвід підготовки фахівців не тільки для аграрної сфери, а й для інших галузей народного господарства.

Наразі презентуємо спеціальність  076 «ПІДПРИЄМНИЦТВО, ТОРГІВЛЯ ТА БІРЖОВА ДІЯЛЬНІСТЬ».

“ПІДПРИЄМНИЦТВО – це стан розуму людей,

які хочуть змінити майбутнє”

(Гай Кавасакі)

Напевно, кожен хоча б раз у житті задумувався над  питанням: Яким я хочу бачити своє майбутнє? Який шлях обрати серед безлічі варіантів? Ці ж питання не дають спокою майбутнім абітурієнтам та їхнім батьків. Уже сьогодні вони задумуються над тим, до якого вишу вступати, яку спеціальність обрати, щоб вона була і до душі, й гарантувала можливість працевлаштування з гідною оплатою праці?

Звичайно, кожен сам обирає своє майбутнє. І ті абітурієнти, які для подальшого навчання вирішать обрати спеціальність «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», – не помиляться у виборі свого майбутнього. Це доволі молода спеціальність, але за нею багатовікова історія та досвід багатьох поколінь, який говорить, що підприємництво й торгівля були, є і будуть на економічній мапі світу. Багато відомих та успішних людей були підприємцями.

 Якщо розшифрувати складові нашої спеціальності, то отримаємо таку картину:

ПІДПРИЄМНИЦТВО – розглядається як своєрідний вид фінансово-господарського мистецтва, економічної творчості, новаторства, вільного прояву ініціативи, зваженого ризику.

ТОРГІВЕЛЬНА ДІЯЛЬНІСТЬ – це аванпост для дотримання балансу між виробництвом і споживанням, де формується суттєва частка валової доданої вартості в Україні й забезпечується робочими місцями економічно активне населення.

БІРЖОВА ДІЯЛЬНІСТЬ – навчає аналітиці, правильному вибору стратегій, які дозволяютьють успішно торгувати акціями, ETF, нафтою, криптовалютами,  лісом, зерном, золотом тощо.

Випускники нашого Університету, які отримують спеціальність «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» можуть обіймати посади:

  • керівників та менеджерів структурних підрозділів суб’єктів господарювання у всіх сферах економічної діяльності;
  • фахівців з питань економіки, планування та організації бізнесу;
  • спеціалістів із стратегічного та поточного планування, розробки і оцінювання проєктів;
  • консультантів та експертів з економічних питань на підприємствах, в установах та організаціях всіх форм власності, в органах влади, громадських організаціях;
  • можуть започаткувати і розвивати власний бізнес;
  • працювати брокерами на різних формах бірж, біржовими аналітиками, оцінщиками тощо.

А загалом перед наших випускниками відкривається дуже великий спектр працевлаштування, починаючи від менеджерських ланок, HR-ів та закінчуючи успішними підприємцями, які вже керують власним бізнесом.

Тож, ласкаво просимо! Наш сучасний, активний та професійний колектив викладачів запрошує вас, наші майбутні абітурієнти, до цікавого та вражаючого СВІТУ ПІДПРИЄМНИЦТВА, ТОРГІВЛІ ТА БІРЖОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ!

Ольга Хлопоніна-Гнатенко,

к.е.н., доцент кафедри підприємництва,

торгівлі і біржової діяльності ХНТУСГ