Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

Студенти на практиці

2 липня студенти спеціальності 051 Економіка разом з викладачами кафедри економіки та маркетингу Онегіною В.М., Антощенковою В.В., Кравченко О.М., Бабан Т.О., Кравченко Ю.М. в рамках програми виробничої практики з економіки відвідали приватне сільськогосподарське підприємство імені Фрунзе, що знаходиться в селі Бердянка Харківської області. Керує підприємством справжній господар – Глянь Іван Данилович. Молодша донька Івана Даниловича навчається в нашому університеті. Тетяна Глянь має в своєму портфоліо вже два дипломи бакалавра, в тому числі за спеціальністю Економіка. Наразі вона навчається в магістратурі.

В рамках ознайомлювальної практики   наші студенти познайомились з історією підприємства, його структурою, напрямками діяльності та основними виробничими досягненнями. Спеціалісти підприємства розповіли про специфіку їхньої роботи. Зокрема, про основні компетентності сучасного економіста розповіла головний економіст підприємства; про особливості вирощування сільськогосподарських культур розповів головний агроном; про особливості вирощування тварин розповіла заступник головного ветеринара підприємства.

Також студенти побували на фермі: побачили як утримуються свині та ВРХ, як збирають молоко і заготовляють сінаж. Побували на полі: побачили сучасну сільськогосподарську техніку в роботі. Також побували у машинно-тракторному парку підприємства. Новенькі комбайни фірми  Claas, наче космічні кораблі на колесах, зачаровували всіх. А комусь пощастило прокататись на новенькому тракторі John Deere.

Для студентів-практикантів на підприємстві є дуже гарні умови: зручні мебльовані кімнати, сучасна кухня, душова кімната. Господарі гостинно запрошують студентів різних спеціальностей до них на практику. Гарним завершенням екскурсії був смачний обід.

Екскурсанти щиро вдячні господарям ПСП ім. Фрунзе за гостинність та цікаву інформацію щодо сучасного розвитку аграрної сфери України. Сподіваємось, що ми знову відвідаємо ПСП імені Фрунзе з новими студентами та обов’язково познайомимось з  його новими здобутками.

Т.О. Бабан, доцент кафедри економіки та маркетингу ХНТУСГ.