Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

Співробітники ХНТУСГ долучились до дослідницького проекту

Співробітники Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка Руслана Левкіна та Віктор Козоріз взяли участь у презентації аналітичного дослідження «Індекс Євроінтеграційного Економічного поступу регіонів України 2014-2019. Результати по Харківській області», яка відбулась 19 травня у Харківському прес-клубі.

Співробітники ХНТУСГ долучились до дослідницького проекту

Дослідження презентували експерти мережі UPLAN та Харківського Фонду місцевої демократії. Вони розповіли про методику дослідження та оприлюднили його основні результати. Зокрема, експерти  наголосили на тому, що економіка Харківської області має високий експортний потенціал, а також високий рівень інвестиційної привабливості для країн ЄС. Запровадження Зони Вільної Торгівлі з ЄС та митних преференцій для українських товарів сприяли реалізації цього потенціалу прискореними темпами. На кінець 2019 року частка експорту товарів до країн ЄС від загальнообласного обсягу товарообороту Харківської області  склала близько 25%, а імпорту – 32,0%.  Частка експорту послуг з Харківської області до країн ЄС становила 35,0%, а імпорту – 38%. У той же час низький рівень інституційної підтримки процесів євроекономічного інтеграційного поступу зумовив загальне зниження рейтингу Харківської області серед інших регіонів України. За результати дослідження у 2014 році Харківська область в загальному рейтингу областей України за Індексом євроінтеграційного економічного поступу посідала 15 місце, але протягом 2015 – 2019 років опустилася на 22 місце.

Під час обговорення результатів аналітичного дослідження професор кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності ХНТУСГ Руслана Левкіна звернула увагу на товарній структурі українського експорту до країн ЄЄ, наголосивши на тому, що за останні роки в цьому експорті суттєво зросла доля продукції агропромислового виробництва. Це має суттєве значення для розвитку аграрного сектора. Також Руслана Володимирівна наголосила, що сьогодні на європейському ринку є великий попит на органічну продукцію і в Харківській області є чимало підприємств, які активно освоюють цю ринкову нішу…

Довідково. Дослідження «Індекс Євроінтеграційного Економічного поступу регіонів України 2014-2019″ проводилось в рамках проекту «Індекс євроінтеграційного економічного поступу: посилення підтримки громадянського суспільства у впровадженні проєвропейських економічних реформ в регіонах України», що реалізується Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень та Асоціацією регіональних аналітичних центрів за сприяння Програми «МАТRA» Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Партнером проекту в Харківській області  є Харківський Фонд місцевої демократії, одним експертів якого є провідний редактор  відділу медіакомунікацій Віктор Козоріз.

Відділ медіакомунікацій ХНТУСГ.