22 серпня о 18:00 завершився прийом електронних заяв вступників, які виявили бажання навчатися у закладах вищої освіти для здобуття освітнього ступеня «бакалавр» та «магістр» за різними спеціальностями на базі 11 класів. Загалом, як інформує МОН України, цьогорічними вступниками було створено майже 190 тисяч електронних кабінетів і подано близько 970 тисяч е-заяв до українських вишів. Нагадаємо, що цього року вступники мали право подавати заяви відразу до 5 закладів вищої освіти, зазначаючи їх пріоритетність.
За даними Інтернет-ресурсу vstup.osvita.ua, найбільша кількість заяв подана вступниками до ЗВО м. Києва (332 160), Харківської (123 412) та Львівської (109 823) областей. Але не всі ЗВО отримали бажану кількість заяв навіть для того, щоб закрити ліцензійний обсяг підготовки фахівців (прийому, набору). Ліцензійний обсяг – це максимальна кількість студентів, які можуть бути зараховані до університету на даний напрям підготовки, він включає в себе місця державного замовлення та місця за кошти фізичних чи юридичних осіб.
Із 33-х ЗВО м. Харкова та Харківської області закрити ліцензійний обсяг змогли лише 12, по решті ЗВО – спостерігається недобір заяв, іноді дуже суттєвий. Див. Рейтинг Харківських ЗВО.
У той же час по деяких ЗВО можна спостерігати суттєвий «перебір» в кількості поданих заяв, що загалом є дуже добре, адже це забезпечує реальну конкуренцію між вступниками і вступити на бюджетні та контрактні місця зможуть дійсно кращі з них, які мають вищий середній бал документа про освіту і кращі результати ЗНО. Дуже приємно, що серед таких ЗВО опинився й Харківський національний технічний університет сільського господарства ім. П. Василенка. За підсумками цьогорічної вступної кампанії він отримав 8 589 заяв, що більш ніж удвічі перекриває ліцензійний обсяг (3943 місць). Причому, цього року університет отримав на 2300 заяв більше, ніж минулого року, що свідчить про стабільне зростання популярності університету і окремих спеціальностей, за якими тут готують фахівців. Наразі за кількістю отриманих заяв ХНТУСГ знаходиться на 7-му місці серед усіх харківських вишів, а за динамікою приросту заяв входить у трійку лідерів (разом з ХНУ ім. В.Н. Каразіна та Харківським національним педагогічним університетом імені Г.С. Сковороди). Але ці цифри ще не остаточні, оскільки для деяких категорій вступників (заочників, іноземців) вступна кампанія ще триває і про її остаточні підсумки можна буде говорити пізніше.
Цікаво відзначити ще одне спостереження. Наразі за кількістю отриманих заяв ХНТУСГ імені П. Василенка посів друге місце серед 20 аграрних закладів вищої освіти України (після Національного університету біоресурсів і природокористування України). Див. Рейтинг аграрних ЗВО. І це теж багато про що говорить. А ще більше зобов’язує керівництво університету і увесь трудовий колектив дбати про те, щоб відповідати статусу одного з найкращих і найпрестижніших університетів України, який цього року відзначає своє 90-річчя.
Наразі Приймальна комісія ХНТУСГ продовжує свою роботу. Не пізніше 12.00 27 серпня 2020 року вона має оприлюднити рейтингові списки випускників, рекомендованих до зарахування студентами університету.
Відділ медіакомунікацій ХНТУСГ.