Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

Наукові дослідження – невід’ємна частина сучасної освіти!

«Наукові дослідження – невід’ємна частина сучасної освіти!» – під таким гаслом пройшла Міжнародна науково-практична конференція «Молодь і технічний прогрес в АПК» в стінах Навчально-наукового інституту механотроніки і систем менеджменту ХНТУСГ імені Петра Василенка.
Пленарне засідання відкрила Наталія Мєдвєдєва, к.т.н., доцент Національного університету біоресурсів і природокористування України з доповіддю на тему «Створення системи енергетичного менеджменту та забезпечення його ефективного функціонування на відповідність стандарту ISO 50001:2018». В процесі обговорення доповіді було підкреслено важливість та необхідність створення систем енергетичного менеджменту для підвищення енергетичної незалежності країни.

Наступним виступив Олександр Кривоконь, доктор історичних наук Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут». Його доповідь «Тракторобудування в Україні: короткий нарис історії» дала можливість присутнім перенестись до становлення тракторобудівної галузі в Україні, «познайомитись» з видатними дослідниками, інженерами та конструкторами.

Третьою доповідала студента Національного університету цивільного захисту України Дар’я Морозова на тему «Аналіз та попередження ризиків у м’ясопереробній галузі» (науковий керівник – Богдан Цимбал, к.т.н., старший викладач), яка присвячена проблемам травматизму на виробництві. Доповідь була дуже детальною та викликала жвавий інтерес у присутніх. Завідувач кафедри безпеки життєдіяльності та права, к.т.н., доцент Микола Кірієнко побажав не припиняти роботу та запросив Дар’ю Морозову на наступний рік з ще більш розгорнутою доповіддю.

Завершила пленарне засідання асистент Валерія Заєць з доповіддю на тему «Оцінка причин зниження твердості пружної стійки культиватора» (науковий керівник – Віталій Власовець, директор ННІ МСМ, д.т.н., професор), яка вразила своєю обізнаністю, кількістю отриманих даних та їх аналізом. Присутні відзначили фундаментальність досліджень та важливість впровадження отриманих наукових результатів у виробництво.

Після короткої перерви розпочались засідання секцій, на яких свої наукові та практичні досягнення представили студенти, аспіранти та молоді вчені з 21 установи України, Туркменістану, Білорусі.

Захід пройшов на високому рівні, про що свідчать позитивні відгуки від учасників конференції. Чекаємо наступного року, щоб зустрітись знову!