Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

Класична юридична освіта в ХНТУСГ. Запрошуємо на навчання!

Шановні абітуріенти! Кафедра безпеки життєдіяльності і права запрошує Вас на навчання за спеціальністю Право.

Професія юриста – одна з найцікавіших професій в світі. Право як частина культури робить наш світ єдиним, в якому б куточку земної кулі ми не перебували.

Професія юриста з’явилася за часів античності. Уже в пантеоні богів давньої Еллади була присутня богиня правосуддя Феміда, богиня правди і справедливості Діке, богиня помсти Немезида.

Створене в Стародавньому Римі так зване Римське право і понині в обов’язковому порядку вивчається на будь-якому поважному юрфаці. На його нормах заснована більш ніж половина сучасного цивільного законодавства країн континентальної системи, в тому числі й України.

Ще римляни розділили все право на публічне (то, яке цікаво державі) і приватне цивільне (то, яке цікаво населенню), і цей поділ існує до цих пір.

Хто ж такий юрист сьогодні?

Юрист – це практикуючий фахівець в області юридичних наук і права. Основна робота юриста – захист прав і контроль над дотриманням законів.

Професія юриста об’єднує фахівців різних правових сфер, сюди входять нотаріуси, адвокати, судді, прокурори, юрисконсульти, фахівці податкових, кримінальних, цивільних, військових і інших галузей.

Регулярно можна почути вигуки про перевиробництво юристів на душу населення, хоча, по суті, їх величезна недовиробництво. У чому ж справа?

Справа в тому, що на багатьох посадах, пов’язаних з правозастосування і додається паперовою роботою, вкрай необхідно вищу юридичну освіту.

У деяких Міністерствах твориться хаос в силу непрохідної юридичної безграмотності його працівників, бо більшість з них з різними видами освіти. А юрист, взагалі-то, може керувати будь-якою владною структурою.

Так Так. У випускника юрфаку, який знає нюанси законів, вміє знаходити лазівки в них, а при нагоді і відносно чесно зловживати ними, є невеликий шанс покерувати рідною країною, незаперечний історичний факт.

Якими ж якостями треба володіти юрист?

Юристу необхідно володіти розвиненою волею і підвищеним почуттям відповідальності – часто в його руках долі людей, і помилки можуть коштувати дуже дорого.

Юристу потрібен чіпкий аналітичний розум, чудова пам’ять, здатність співвідносити різні категорії і факти, виділяти причинно – наслідкові зв’язки. Для роботи потрібна хороша концентрація уваги і посидючість.

Юрист повинен бути наполегливий, напористий і мати високий ступінь емоційної стабільності і стійкості до стресу.

Ну і важлива деталь, якої в наш час часто нехтують – юрист повинен володіти високими моральними принципами і непідкупністю. Саме це робить його справжнім благородним борцем за права.

Яких же юристів готує кафедра безпеки життєдіяльності та права?

На перших двох курсах студент-юрист отримує класичне юридичну освіту, вивчаючи: теорію права, роботу судових і правоохоронних органів, конституційне, адміністративне право, кримінальне, цивільне, господарське право.

З третього курсу студенти вивчають дисципліни, необхідні для юристів сфери агробізнесу: аграрне право, земельне право, податкове право, біржове право, корпоративне право, міжнародне приватне право.

Після кожного курсу студенти проходять практику в юридичних відділах і фірмах, в поліції, прокуратурі та суді.

Поступаючи на спеціальність «Право» Ви вибираєте цікаву професію, 4 роки незабутньою студентського життя  у центрі міста і блискучі перспективи в благородної сфері захисту прав людини! Запрошуємо на навчання!

 

Кафедра безпеки життєдіяльності та права ХНТУСГ