Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

Гості з Краснопавлівки

Чим ближче до початку вступної кампанії, тим більше хвилювання у батьків, діти яких цього року вступатимуть до закладів вищої освіти. І це зрозуміло. По-перше, цього року змінились умови і правила прийому до ЗВО. По-друге, через епідемію коронавірусу змістились терміни вступної кампанії. По-третє, уже відомі результати складання ЗНО з більшості профільних предметів, за якими формуватимуться конкурсні пропозиції для вступу в той чи інший виш, на ту, чи іншу спеціальність. А тому майбутнім вступникам та їхнім батькам уже зараз потрібно реально  оцінити свої можливості та вибрати правильні пріоритети і щодо  закладу вищої освіти, і щодо  майбутньої спеціальності, і щодо форми навчання: бюджетної чи контактної, очної чи заочної і т.д.

Одне слово, без допомоги фахівців тут не обійтися. І найкраще шукати таких фахівців у приймальних комісіях закладів вищої освіти, які надають необхідні консультації, причому, абсолютно безкоштовно. Сьогодні в цьому переконались і мами двох  випускників Краснопавлівської ЗОШ I-III ст. Лозівського району, які разом із своїми синами завітали до приймальної комісії Харківського національного технічного університету сільського господарства імені П. Василенка.

Для Ольги Ветренко та її сина це не перше знайомство з нашим університетом, бо  раніше він навчався тут на підготовчих курсах і вже добре знає дорогу до вишу. Хлопець планує стати агроінженером і навчатися в ННІ мехатроніки і систем менеджменту.  А от  Інна Сичова  і її син Саша вперше в ХНТУСГ і  для них тут все нове. Тому щоб зорієнтуватися у виборів майбутньої спеціальності та спеціалізації, знадобилась поглиблена консультація співробітників приймальної комісії. Під час особистого спілкування вони оцінили здібності і нахили Саші, результати складання ним  ЗНО і порадили вступати до навчально-наукового інституту енергетики та комп’ютерних технологій  на спеціальність 151 “Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології”.

Ольга Яківна і Саша із вдячністю прийняли таку пораду і тепер готуються до подачі заяви та документів. Тим більше, що вони вже встигли поспілкуватися з  директором ННІ ЕКТ Віктором Івановичем Жилою, який детально розповів про умови навчання і відпочинку  студентів-енергетиків, особливості проходження ними виробничої практики і перспективами працевлаштування за обраною спеціальністю тощо. Крім того, директор інституту дав кілька, так би мовити, батьківських порад  майбутнім студентам  і їхнім мамам, які обов’язково знадобляться їм під час навчання у великому місті. А це те, що іноді буває важливіше за десятки офіційних правил та інструкцій…

Отож, як нам здалося, обидві мами поїхали сьогодні додому (у Краснопавлівку) цілком задоволеними і впевненими у майбутньому своїх дітей. І не вони одні. Як повідомив відповідальний секретар приймальної комісії ХНТУСГ Сергій Миколайович Скофенко, останнім часом до ПК щоденно звертаються (і особисто, і за телефонами) десятки батьків, які потребують тих чи інших консультацій або порад щодо вступу до університету їхніх дітей. Жодне з таких звернень не лишається без уваги. Тим більше, що далеко не завжди батьки можуть самостійно розібратися у численних ньюансах вступної кампанії, наприклад, щодо отримання вступниками додаткових балів або пільг для окремих категорій вступників і т.п.

Секретар приймальної комісії запевнив, що така робота триватиме і надалі, аж до закінчення вступної кампанії. Тому у батьків та їхніх дітей ще є час для того, щоб визначитись до якого ЗВО вони вступатимуть і яку спеціальність та яку форму навчання краще обрати для своєї дитини. “Звичайно, ми зацікавлені в тому, щоб діти, особливо із сільських районів, вступали до Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. П. Василенка, – наголосив С.М. Скофенко, –  і якщо вони визначились із своїм вибором, ми завжди готові їм прийти на зустріч”.

Телефони приймальної комісії ХНТУСГ: 063-248-05-25; 066-213-50-38; 098-012-26-93.

Відділ медіакомункацій ХНТУСГ.