Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

Добрі сходи обіцяють гарний урожай

Співробітники кафедри Оптимізації технологічних систем ім. Т.П. Євсюкова продовжують виконувати польові дослідження якості сівби сумісних кормових культур дослідною сівалкою Vega-8w Profi. Цього року польові дослідження виконуються за календарним планом договору «Наукові дослідження та удосконалення дослідного зразка посівної машини Vega-8w Profi для сумісного посіву просапних культур» між ПАТ «Ельворті» та ХНТУСГ.

На початку травня здійснено сівбу кукурудзи сорту «Аморок» та сої сорту «Хуторянка» та закладено кілька дослідних ділянок з різними варіантами сівби. Тепер настав час перевірити якість роботи. З цією метою на кожній дослідній ділянці випадковим методом науковці виділили певну частину  рядка і перевірили кількість рослин, які там зійшли, та відстань між кожною із них. Отримані результати виявились кращими, ніж в попередні роки. Група дослідників також залишилась задоволеною деякими конструктивними змінами сівалки. Наступним етапом наукових досліджень стане визначення біологічної врожайності висіяних культур.

В дослідженнях брали  участь керівник наукової теми: доцент Михайло Циганенко та його колеги з кафедри Олександр Романашенко, Валентин Качанов та Микола Цехмейструк. Загальна координація роботи здійснюється проректором з НДР ХНТУСГ доктором технічних наук, професором Віктором Мельником.

Кафедра ОТС ім. Т.П. Євсюкова ХНТУСГ.