Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

День відкритих дверей кафедри «технологічні системи ремонтного виробництва ім. О.і. сідашенка»

17 травня 2021р. в ННІ ТС було проведено в режимі «on line» конференції масовий профорієнтаційний захід «День відкритих дверей кафедри технологічних систем ремонтного виробництва ім. О.І. Сідашенка ХНТУСГ» для старшокласників загальноосвітніх шкіл, ліцеїв та студентів технікумів і коледжів м. Харкова та Харківської області.
Захід вітальною промовою відкрив директор ННІ ТС, доктор технічних наук, Сайчук Олександр Васильович, який щиро привітав усіх присутніх та розповів про перспективи, які відкриваються всім бажаючим навчатися у широко відомому, як в Україні так і за її межами, Харківському національному технічному університеті сільського господарства імені Петра Василенка. Олександр Васильович розповів про цьогорічні, затверджені Міністерством освіти і науки України, особливості та терміни, щодо вступу учнівської молоді до закладів вищої освіти, і в першу чергу, до ХНТУСГ; окреслив для присутніх, майбутніх абітурієнтів, можливості, які надає навчання в нашому університеті; коротко охарактеризував спеціальності за якими навчаються в ННІ технічного сервісу; надав вичерпні відповіді присутнім стосовно вступної компанії 2021 року.
Заступник директора ННІ ТС, кандидат економічних наук, доцент кафедри ТСРВ Колпаченко Н.М. ознайомила присутніх із презентаційними матеріалами, присвяченими процесу навчання, умовам проживання в гуртожитках, дозвіллю, культурному розвитку та спортивним досягненням студентів ННІ ТС, а також надала всю необхідну контактну інформацію для бажаючих навчатися за спеціальностями нашого університету.
Завідувач кафедри ТСРВ, кандидат технічних наук, доцент Романченко В.М. розповів майбутнім абітурієнтам нашого університету історію створення кафедри технологічних систем ремонтного виробництва, охарактеризував персональний склад її науково-педагогічних працівників та ознайомив присутніх із основними багаторічними науково-практичними досягненнями однієї із найстаріших та авторитетніших кафедр ХНТУСГ, кафедри із багатющими усталеними традиціями – кафедри ТСРВ. Романченком В.М. було також представлено презентаційні відеоматеріали присвячені технологічному оснащенню 13-ти лабораторій кафедри, комп’ютерному забезпеченню процесу навчання на кафедрі ТСРВ та створеним на кафедрі організаційно-технологічним можливостям, щодо ефективного навчання та проведення наукових досліджень інноваційного спрямування.
Асистент Маніло В.Л. розповів про комп’ютерно-мультимедійне супроводження навчального процесу на кафедрі ТСРВ, у тому числі із використанням двох комп’ютерних класів на 16 ПК, та аудиторій які обладнані проекторами і телевізорами для проведення відеопрезентацій та використання їх для дистанційного навчання та інших сучасних форм комунікації. Також Маніло В.Л. розповів про особливості та переваги використання в навчальному процесі 3D принтера з метою забезпечення початкового рівня вивчення або підвищення рівня володіння процесом 3D моделювання. Наглядна інформація про технологічні можливості 3D моделювання була представлена доповідачем у короткій презентації.
Один з найдосвідченіших фахівців ремонтної справи, завідувач лабораторії кафедри ТСРВ, кандидат технічних наук, доцент Аветісян В.К. поділився із присутніми гостями зустрічі інформацією стосовно технологічного оснащення навчально-наукових лабораторій кафедри. На кафедрі не перший рік використовується в навчальному процесі сучасне, у т. ч. лазерне, устаткування для напилення робочих поверхонь деталей машин та нанесення на них зміцнюючих покриттів, а також інше технологічне обладнання призначене для ремонту та відновлення працездатності різних машин та механізмів. Аветісян В.К. також розповів майбутнім абітурієнтам про технологічні пристрої, розроблені та виготовлені співробітниками кафедри ТСРВ, за які вони, свого часу,отримали авторські свідоцтва та патенти України на корисну модель.
Голова профбюро ННІ ТС, кандидат технічних наук, доцент Мартиненко О.Д. надав присутнім коротку інформацію, щодо основних напрямків діяльності профспілкового комітету нашого університету, розповів про існуючі державні соціальні льготи для студентства, успішне функціонування в університеті студентських творчих колективів художньої самодіяльності, а також можливість оздоровлення студентів на базі пансіонату, розташованому у с.м.т. Кирилівка на Азовському морі.
На кафедрі технологічних систем ремонтного виробництва завжди шанували спортивну активність студентства і викладачів, саме про це розповів, з використанням фото та відеоматеріалів, кандидат технічних наук, доцент Тіхонов О.В. З 2002 року по нинішній час колектив кафедри ТСРВ всіляко підтримує студентську регбійну команду університету «ТЕХ-А-С». Команда 19 років грає в чемпіонатах України вищої ліги з регбі-7 і регбі-15. Дружній та згуртований колектив команди не раз виборював призові місця в чемпіонатах Украйни з регбі та Універсіадах українського студентства. Останній раз гравці команди «ТЕХ-А-С» у 2019 році вибороли бронзові медалі 14-ї літньої Універсіади з регбі -7, що проводилась в місті Одеса. Команда тренується під керівництвом майстра спорту Кірсанова Миколи. Доповідач запросив всів бажаючих відвідати командні тренування «ТЕХ-А-С», які відбуваються чотири рази на тиждень, з 17-00 до 19-00 години, на полі облаштованому поруч із гуртожитком ННІ ТС на Ювілейному проспекті. Також Тіхонов О.В. розповів і про інші напрямки спортивного розвитку особистості, які доступні студентам в нашого університету.
Нинішні студенти Гобиш В., Федулов Д., Правдюк Б., та колишні студенти, а тепер асистенти кафедри Захаров А.В. та Нещерет А.А. поділилися з присутніми своїми враження стосовно років навчання в ХНТУСГ та розповіли про набутий студентський досвід.
«Оn line» зустріч, на якій були присутні близько 50 її учасників, завершилася обговоренням поточних проблем, щодо вступної компанії 2021 року та відповідями на запитання майбутніх абітурієнтів.

День відкритих дверей кафедри «технологічні системи ремонтного виробництва ім. О.і. сідашенка» День відкритих дверей кафедри «технологічні системи ремонтного виробництва ім. О.і. сідашенка» День відкритих дверей кафедри «технологічні системи ремонтного виробництва ім. О.і. сідашенка»
доцент кафедри ТСРВ
В.А. Бантковський,
асистент кафедри ТСРВ
А.А. Нещерет