Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

Відбулися збори трудового колективу

Сьогодні в Харківському національному технічному університеті сільського господарства імені П. Василенка відбулися збори трудового колективу, на розгляд яких були винесені такі питання: 1) Про підведення підсумків виконання Колективного договору між адміністрацією та профспілковою організацією університету; 2) Про внесення змін до статуту університету шляхом викладення його в новій редакції; та 3) Різне.

Як проінформував голова профспілкового комітету ХНТУСГ В.М. Кісь, у зборах взяли участь 168 делегатів від усіх структурних підрозділів університету. Інші члени трудового колективу мали можливість спостерігати за ними за  допомогою онлайн-трансляції. У зборах також взяли  участь представники студентського самоврядування університету та  голова обласної профспілки організації працівників АПК М.В. Лавриненко.

На початку зборів перед їх учасниками виступив ректор університету О.В. Нанка, який привітав усіх з Днем вишиванки й побажав своїм колегам міцного здоров’я, добробуту та мирного неба.   Далі ректор проінформував про ситуацію, яка склалась у зв’язку з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12.05. 2021 року про утворення Державного біотехнологічного університету, до якого шляхом реорганізації мають приєднатися 4 діючі університети, зокрема Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка.

На думку ректора ХНТУСГ і членів ректорату, дане розпорядження  ухвалювалось без ретельної підготовки, тому воно створило надзвичайно  напружену ситуацію в трудових колективах університетів і викликало значний суспільний резонанс. Поспішна і необдумана реорганізація чотирьох національних університетів може негативно вплинути на вступну кампанію і сам освітній процес. Враховуючи таку ситуацію,  ректорат ХНТУСГ ініціював звернення до Президента України, Прем’єр-міністра та Міністра освіти і науки України з проханням втрутитися в ситуацію щодо реформування вказаних ЗВО Харківщини та підійти до реалізації цього процесу ґрунтовно і зважено, а можливо й відтермінувати процес реорганізації  хоча б на період вступної кампанії 2021 року.

Проекти звернень до Президента України, Прем’єр-міністра та Міністра освіти і науки України були винесені на розгляд трудового колективу і одноголосно ним підтримані.  Ознайомитися з цими зверненнями можна тут:

Президенту_Украiни; 

Прем’єр-мiнiстру України

Мiнiстру_освіти і науки Украiни

Свою підтримку трудовому колективу ХНТУСГ також висловила профспілка працівників АПК Харківської області.

Далі представники трудового колективу заслухали звіт голови профспілкової організації університету В.М. Кіся, який докладно проінформував про виконання умов Колективного договору між адміністрацією та профспілковою організацією університету. За його словами, наразі на обліку в профспілковій організації ХНТУСГ перебуває 4238 членів, трудові та соціальні інтереси яких захищені умовами Колективного договору. Попри складну соціально-економічну і епідеміологічну ситуацію, що була викликана поширенням коронавірусної хвороби, у 2020 році співробітники університету своєчасно отримували заробітну плату (двічі на місяць), а студенти стипендії. Наразі заборгованості по цих статтях видатків немає.

В.М. Кісь також проінформував про роботу профспілкового комітету щодо дотримання в університеті законодавства з охорони праці та оздоровлення співробітників і студентів, створення умов для популяризації здорового способу життя і організації відпочинку для них, надання їм  матеріальної допомоги, в т.ч. у зв’язку із захворюваннями на COVID-19.

Із співдоповіддю по першому питанню також виступив проректор з НПР, розвитку економіки та інфраструктури А.В. Микитась.

Після активного обговорення збори трудового колективу затвердили звіт голови профспілкової організації університету. Також були затверджені технічні зміни до статуту ХНТУСГ, які були викликані зміною в назвах фахових коледжів університету.

Загалом збори трудового колективу пройшли в дружній і конструктивній атмосфері. По закінченню зборів їхні учасники активно фотографувалися біля фотозони, яку створили студенти до Дня вишиванки.

Відділ медіакомунікацій ХНТУСГ.