Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

Бути собою, бути успішним

Саме цього навчають тих студентів, які вирішили освоїти спеціальність   «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» і поступили на навчання до  ХНТУСГ. Майбутніх підприємців та бізнесменів тут готують в ННІ технічного сервісу, а точніше – на кафедрі підприємництва, торгівлі і біржової діяльності. Причому, готують не просто майбутніх підприємців чи бізнесменів, а успішних людей, які завжди зможуть знайти своє місце в житті, де б вони не працювали.

Співзасновник Apple Стів Джобс з цього приводу якось сказав, що «робота відбере значну частину вашого життя, і єдиний спосіб отримувати від життя задоволення – вірити, що ви робите гарну роботу. А єдиний спосіб робити щось добре – це по-справжньому любити те, чим ви займаєтеся».

Звичайно, не всі наші випускники досягають тих вершин, яких у своєму житті досягнув Стів Джобс, але його життєва філософія знадобилася багатьом з них. І ми щиро пишаємося тими випускниками, які здобувши спеціальність «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», стали висококваліфікованими та конкурентоспроможними фахівцями. Отож, давайте, ближче познайомимося з деякими нашими випускниками і почуємо їхню думку про те, що їм дало навчання в нашому університеті, і чи знайшли вони  своє місце в житті:

Максим Токар, випускник ХНТУСГ 2019 року, навчався за спеціальністю «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність»:Бути собою, бути успішним

На даний час я працюю в компанії Філіп Морріс Україна IT-аналітиком для дуже великої кількості ринків, таких як: Албанія, Молдова, Хорватія, Словенія та багатьох інших. Зокрема, я займаюся розробкою, тестуванням ботів, сайтів, різної інфраструктури для E-commerce, управлінням CRM і додаткових програм; менеджмент бази даних, big data ocean; займаюся також написанням супровідної документації.

У той же час, я веду свій власний проект, який вимагає дуже великих зусиль для реалізації – це створення телеграм боту для внутрішніх співробітників компанії, який має складну авторизацію і яким користуються багато працівників компанії як засобом для комунікації (особливо це стало доречним під час пандемії COVID-19).

Я дуже пишаюся тим, що навчався саме за спеціальністю «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», оскільки зміг отримати тут фундаментальні знання з комерції, біржової діяльності, менеджменту, всіляких інновацій тощо. Дуже цікаві і корисні лекції та практичні заняття, які допомогли мені в подальшому використовувати ці знання в реальних кейсах на роботі.

Також, я дуже радий був навчатися під керівництвом чудових викладачів, які завжди були чуйними і радо ділилися своїми знаннями та практичним досвідом. Ну і в цілому, кафедра завжди йшла на зустріч нам, студентам, з усіх можливих питань: екскурсій, виставок, практик тощо.

Дякую кафедрі за цікаві та продуктивні роки навчання за спеціальністю “Підприємництво, торгівля та біржова діяльність” і усім рекомендую цю спеціальність  та ВНЗ для навчання. Ви не пошкодуєте!!!

 Іван Шаповалов, випускник ХНТУСГ 2018 року з червоним дипломом,  здобув спеціальність «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність»:Бути собою, бути успішним

— Найбільше, що мені запам’яталося – це простота у відносинах з викладачами та керівництвом кафедри. Відкрите та щире ставлення викладачів до нас, студентів, сприяло формуванню дружньої атмосфери у колективі, спрощувало проблемні ситуації та заохочувало до здобуття знань.

Наразі я підприємець, одразу після закінчення університету відкрив свій перший магазин мобільних аксесуарів «Bion.ua». На сьогодні маю вже три магазини з додатковим розміщенням на торгових майданчиках (OLX і Prom.ua) та на торговій сторінці в соціальній мережі Instagram «Bionua». Специфіка роботи вимагає знання широкого кола питань з різних сфер економіки та підприємництва: це і знання кон’юнктури ринку, товарознавства, ціноутворення, податкового та статистичного обліку, оплати праці, аналізу фінансового стану підприємства, тощо. Здобуттю цих знань я завдячую саме навчанню за спеціальністю «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність».

Значним плюсом у навчанні на кафедрі “Підприємництва, торгівлі та біржової діяльності”є широкий спектр знань, які студенти отримують у ході навчання. Він дозволяє в подальшому, при виборі професії, працювати як за основною спеціальністю, так і за багатьма суміжними, пов’язаними з економікою та менеджментом.

Хочу подякувати моїй Альма-матер — Харківському національному технічному університету сільського господарства ім. Петра Василенка та особисто викладачам кафедри “Підприємництва, торгівлі та біржової діяльності» за ту базу для розвитку, яку я отримав.

 Отож, як ми переконалися, навчаючись за спеціальністю «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» наші студенти справді отримують безліч можливостей для самореалізації та працевлаштування. І ми створюємо для цього всі умови. Адже навчаємо не просто фаху, а вчимо своїх студентів бути успішними в тій справі, яка їм найближче до душі, і якою вони самі хочуть займатися.

Перевагами фахівців зі спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» є:

  • можливість заснувати та компетентно розвивати власний бізнес у сфері виробництва та торгівлі, надавати якісні послуги та здійснювати операції на товарних біржах.
  • органічне поєднання вивчення економіки і права, підприємництва, менеджменту й інформаційно-комп’ютерних технологій, а також низку «соціальних» дисциплін, які охоплюють теорію і практику соціально-економічних відносин і ділового спілкування;
  • функціональна та інформаційна підготовка проектів рішень;
  • оперативне управління первинними підрозділами, а також самостійними організаціями;

Насамкінець, наведемо цитату ще однієї успішної людини, –   засновник Tumblr Девіда Карпо, який говорив: «Підприємець – це той, у кого є ідея і бажання створювати». Отож, нашим майбутнім абітурієнтам ми бажаємо народжувати власні ідеї і приходити до нас на навчання.

Підготувала Ольга Хлопоніна-Гнатенко,

доцент кафедри підприємництва,

торгівлі і біржової діяльності ХНТУСГ, кан.ек.наук.

Бути собою, бути успішним