90 років тому, 23 липня 1930 року, ВЦВК і РНК СРСР винесли Постанову, якою було остаточно затверджено план освітньої реформи, що спричинила дроблення старих сільськогосподарських навчальних закладів і створення десятків нових галузевих однофакультетних інститутів, в тому числі й Харківського інституту механізації та електрифікації сільського господарства (ХІМЕСГ). Цей день вважається Днем народження Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка, який став правонаступником ХІМЕСГ і продовжив кращі традиції, закладені його викладачами та студентами. Достатньо сказати, що за час своєї діяльності наш університет підготував більше 55 тисяч фахівців для народного господарства України та інших країн, серед яких багато відомих і успішних науковців, управлінців, працівників агропромислової галузі тощо. Історія Університету
Сьогодні ці традиції продовжує вже нове покоління викладачів і студентів, але, як і раніше, незмінними для них залишаються любов до своєї Аlma Mater, повага до справжньої науки і прагнення до нових знань, які формують інтелектуальний потенціал України. В основі ефективної підготовки майбутніх лідерів агарної галузі є практична підготовка. Тому відповідно до сучасних вимог в університеті з кожним роком удосконалюється й розвивається потужна база навчально-дослідного господарства, на якій безпосередньо в польових умовах студенти мають можливість проходити не тільки навчальну практику з керування сільськогосподарською технікою, але й ставити наукові досліди, вивчати сучасні селекційно-рослинницькі напрями. Для розвитку цього напряму у 2017 році була створена кафедра агротехнологій та екології під керівництвом член-кореспондента НААН України В. К. Пузіка. До практичної підготовки майбутніх агрономів та екологів також залучаються представники провідних наукових установ, зокрема Інституту рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААН, який очолює академік, заслужений діяч науки і техніки В.В. Кириченко.
У свою чергу О.В. Нанка від імені ректорату щиро привітав усіх співробітників і студентів університету (як теперішніх, так і колишніх), з визначною датою в житті нашого вишу і побажав усім доброго здоров’я, творчої наснаги та успіхів у роботі й навчанні. Олександр Володимирович також нагадав, що у зв’язку з карантинними обмеженнями основні заходи, присвячені 90-річчю ХНТУСГ, пройдуть у жовтні нинішнього року і університет активно до них готується.
Сподіваємося, що до святкових заходів з нагоди 90-річчя нашого університету долучаться і його майбутні першокурсники, які наразі вже склали ЗНО і готуються до чергового етапу вступної кампанії.
Відділ медіакомунікацій ХНТУСГ.