Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

УНІВЕРСИТЕТ ЖНИВУЄ

На Харківщині повним ходом ідуть жнива. За повідомленням Харківської облдержадміністрації, станом на 20 липня в області вже було зібрано  1,2 млн тонн ранніх зернових та  зернобобових культур. Посильний внесок у продовольчу безпеку країни робить і навчально-дослідне господарство ХНТУСГ, на полях якого також тривають жнива.

Цього року  в НДГ університету було посіяно 275 га озимої пшениці та  135 га соняшника, а 30 га залишено під чистим паром для дотримання сівозміни. Отож, наразі триває збір пшениці, яка обіцяє гарний урожай. Частина обмолоченого зерна  вже перевезена з поля на склад НДГ й  передана на зберігання. Найближчим часом буде завершено обмолот і на решті площі.

Сьогодні навчально-дослідне господарство в черговий раз відвідав  ректор університету О.В.Нанка, який цікавився ходом збиральних робіт та проблемами,  які виникають у збирального екіпажу. На жаль, вони існують і, насамперед, пов’язані із зношеністю техніки, яка іноді виходить з ладу. Але самостійно придбати  новий комбайн або вантажівку для навчально-дослідного господарства університет поки що не в змозі. Попри все, збирання цьогорічного врожаю проходить своєчасно і  без втрат. За прогнозами співробітників НДГ, цього року урожайність пшениці складе не менше 40-45 цн/га, що в цілому відповідатиме середній урожайності по Харківській області.

До речі, у збиранні цьогорічного врожаю беруть участь і студенти університету, які  проходять виробничу практику на базі навчально-дослідного господарства. Вони вивчають технологію збирання ранніх зернових культур  комбайном “Дон-1500 Б”, який знаходиться на балансі господарства.

Відділ медіакомунікацій ХНТУСГ.