Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

35-та річниця чорнобильської трагедії

Сьогодні виповнюється 35-та річниця з часу аварії на Чорнобильській атомній електростанції (ЧАЕС), яка стала найбільшою катастрофою в історії атомної енергетики. Вибух стався 26 квітня 1986 року на 4-му енергоблоці станції.

 «Для ліквідації наслідків аварії з усього Радянського Союзу були залучені військові підрозділи радіаційного і хімічного захисту. Серед таких підрозділів була і 25 військова бригада хімічного захисту, розташована під Харковом. Військових кадрів не вистачало, тому для ліквідації наслідків аварії військкомати також залучали військовослужбовців запасу», –  пригадує завідувач кафедри ОТС ім. Т.П. Євсюкова ХНТУСГ, учасник ліквідації аварії на ЧАЕС (з 09.06 по 31.07.1986 р.) М.П. Артьомов.

Микола Прокопович також  пригадує, що в різні періоди в ліквідації аварії брали участь понад 20 співробітників нашого університету, зокрема: А. Луценко, А. Баєрбах, П. Сазонов, В. Цендровський, О.Светличний, Ю. Рубан, В. Волков, М. Півень  та інші. Всі вони самовіддано працювали для зменшення радіаційного впливу на людей і природу. Більшість з тих, хто брав участь в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, отримали граничні дози опромінення і мають захворювання, пов’язані з цими роботами…

У ці дні, вшановуючи пам’ять про тих, хто брав участь у ліквідації наслідків Чорнобильської аварії, ми висловлюємо їм щиру вдячність і повагу за їхній подвиг. Будемо пам’ятати про ту страшну катастрофу і про тих, хто в складні часи став на заваді розповсюдження загрози.

Ректорат,

профспілковий комітет,

відділ медіакомунікацій ХНТУСГ.

На фото: бійці інженерного батальйону 25-ї бригади хімічного захисту, серед яких і М.П. Артьомов.