13 листопада 2020 р. за ініціативи кафедри агротехнологій та екології ХНТУСГ відбулась Всеукраїнська практична онлайн-конференція для випускників-екологів провідних вузів за темою «Задля європейського зеленого курсу: наука+практика. Як синхронізувати знання і вимоги часу».
Модератор спецпроекту Людмила Циганок – Президент Професійної асоціації екологів України, шеф-редактор «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» привітала учасників, наголосила на необхідності проведення таких заходів і відзначила актуальність обговорюваних питань.
Захід мав на меті дати відповіді на наступні ключові запитання:
На конференції лідери екосфери, представники влади, бізнесу, провідні експерти-практики спільно з головними екологами підприємств України надали змістовні відповіді на ці та багато інших болючих запитань студентів-випускників, розповіли, на які моменти слід зараз звернути увагу, поділились лайфхаками під час підготовки себе до практичної діяльності. Для всіх учасників онлайн-конференції мотивуючі і надихаючі виступи підготували:
Експерти надали актуальну інформацію щодо політичних, економічних, соціальних реформ, які впливають на стан взаємодії підприємств і довкілля, що є позитивним індикатором змін та про головні ризики. Задля синхронізації розуміння, вузівської підготовки молодих фахівців і вимог бізнесу, ключовими темами онлайн-конференції стали Європейський зелений курс та виклики декарбонізації, екологічна модернізація, циркулярна економіка та управління відходами, а також стратегії сталого розвитку бізнесу та держави. Виступи під час онлайн-конференції були змістовними, обґрунтованими, з дуже цікавими презентаціями, які викликали жваву онлайн дискусію серед учасників заходу.
За результатами проведення конференції було започатковано:
В спецпроекті взяли участь понад 260 студентів-випускників і науковців провідних вищих навчальних закладів та наукових установ, а саме: КПІ імені Ігоря Сікорського, Національний Університет «Львівська політехніка», Інститут Сталого Розвитку ім. В.Чорновола Національного Університету «Львівська Політехніка», Інститут екології, економіки і права, Національний Авіаційний Університет, Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича, Інститут економіки природокористування, Екологічний коледж Львівського національного аграрного університету, Інститут економіки та прогнозування НАН України, Державна Екологічна академія (післядипломної освіти та управління), Інститут біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН України, Інститут біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України, Інститут відновлюваної енергетики НАН України та ін.
Харківський національний технічний університет сільського господарства ім. П. Василенка представили здобувачі 3 курсу за спеціальністю 101 Екологія (Літвінова Любов, Малік Марія, Борисенко Вадим, Сухорукова Тетяна, Колесников Даниїл), а також викладачі кафедри агротехнологій та екології (доценти Є.А. Криштоп, О.С. Чала, О.В. Панкова).
Загалом спецпроект в черговий раз продемонстрував високий суспільно-експертний потенціал та підтвердив репутацію однієї з найбільш важливих суспільних подій у житті української екоспільноти. Такі заходи є дуже корисними для студентів і ефективними для налагодження професійних зв’язків та співробітництва, а набуті на конференції досвід і знання будуть запорукою успіху в навчальній і науковій діяльності.
To be continued…
Є.А. Криштоп, доцент кафедри агротехнологій та екології ХНТУСГ.