Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

Круглий стіл з туркменськими колегами

17 листопада в режимі відеоконференції  відбувся круглий стіл між представниками Харківського національного технічного університету сільського господарства імені П. Василенка і Туркменського  сільськогосподарського університету імені С. Ніязова. Головною темою круглого столу стало обговорення питань міжнародного співробітництва незалежного Туркменістану та його досягнення в галузі  науки і освіти. Захід був присвячений 25-річчю нейтрального статусу Туркменістану, закріпленого Організацією Об’єднаних Націй.

З туркменської сторони в роботі круглого столу взяли участь: представник Міністерства закордонних справ Туркменістану,  проректор з наукової діяльності Туркменського  сільськогосподарського університету імені С. Ніязова Мерданбег Пірієв, керівник навчальної частини універсиитету Хатам Худайбердиєв, завідувач кафедри гідротехніки Італмаз Сапарлиєв, завідувач кафедри соціології та політології Хемра Какаджанов та викладачі Акініяз Сапаргелдиєв і Атанур Клишов.

З української сторони,  в роботі круглого столу, брали участь ректор Харківського національного технічного університету сільського господарства імені П. Василенка О.В. Нанка, проректор з науково-педагогічної роботи С.О. Заїка, проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Ю.П. Вітковський, керівник навчального відділу по роботі з іноземними громадянами та особами без громадянства О.Р. Азізов, професор кафедри ЮНЕСКО «Філософія людського спілкування» та соціально-гуманітарних дисциплін О.В. Воронянський,  представники Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди,  Харківського національного університету будівництва та архітектури, а також представник Посольства Туркменістану в Україні.

З вітальним словом до туркменських колег звернулася проректор з науково-педагогічної роботи ХНТУСГ С.О. Заїка, яка подякувала Президенту Туркменістану Гурбангули Бердимухаммедову  за можливість взяти участь у цьому заході й побажала учасникам круглого столу плідної роботи.

З доповіддю про роль і місце нейтрального Туркменістану в системі регіональної безпеки  виступив кандидат політичних наук, професор ХНТУСГ О.В. Воронянський (відеодоповідь).

Підводячи результати роботи круглого столу, проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Ю.П. Вітковський подякував туркменських колег за плідну співпрацю і висловив сподівання на ії продовження в рамках освітніх програм. Тим більше, що в Туркменському сільськогосподарському університеті імені С. Ніязова працює багато випускників ХНТУСГ, які особливо зацікавлені у розвитку дружніх, взаємовигідних зв’язків між двома університетами.

Того ж дня на туркменському державному телебаченні вийшов сюжет про круглий стіл, який став важливою подією для розвитку міжнародної співпраці між українським і туркменським закладами вищої освіти. 

Відділ медіакомунікацій ХНТУСГ