Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

Презентуємо Вовчанський фаховий коледж ХНТУСГ

Важливе місце в організаційній структурі Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. П. Василенка посідають два фахові коледжі, в яких готують молодших бакалаврів за шістьома спеціальностями. Це Вовчанський фаховий коледж і коледж переробної та харчової промисловості. Обидва заклади передвищої фахової освіти мають свою багату історію і свої традиції, які впродовж багатьох років формували їхні студенти та викладачі. Тому майбутніх вступників та їхніх батьків ми хочемо ближче познайомити з цими закладами, щоб вони склали об’єктивне уявлення   про їхні освітні можливості та особливості підготовки  майбутніх фахівців. І спочатку ми завітаємо до Вовчанського фахового коледжу ХНТУСГ, який бере свій початок з далекого 1922 року, коли у м. Вовчанськ була організована професійно-технічна школа.

Історія створення та розвитку

З розвитком народного господарства СРСР в умовах перших п’ятирічок збільшувалася потреба в кваліфікованих кадрах. Тому збільшився і контингент учнів, які навчалися у Вовчанській професійно-технічній школі. Перехід сільського господарства  з індивідуальних до колективних форм господарювання поставив задачу щодо підготовки  кваліфікованих механізованих для сільського господарства.Презентуємо Вовчанський фаховий коледж ХНТУСГ

З цією метою Рада Народних  Комісарів постановою від 17 жовтня 1931 р. утворила на базі професійно-технічної школи (колишнє ремісниче професійне училище) Вовчанський технікум механізації сільського господарства, в якому мали проводити підготовку, перепідготовку та  підвищення кваліфікаційного рівня робітників, фахівців середньої ланки, спеціалістів та керівного персоналу галузі сільського господарства України.

Спочатку було організовано два відділення: механізації сільського господарства і сільськогосподарського будівництва. В подальшому відділення будівництва було ліквідоване. В період організації технікуму матеріальна база була дуже слабкою. Технікум мав навчальний корпус з чотирма аудиторіями та майстерні з чотирма цехами: ковальським, токарним, столярним, ливарним і силовою установкою (електростанцією). Не було навіть мінімальної кількості сільськогосподарської техніки, плакатів, наочних посібників, необхідних для проведення занять. Для проходження практики учні виїжджали до радгоспів і колгоспів. Закінчивши технікум, направлялися на роботи в МТС і радгоспи Харківської області. Працювали як старші і дільничі механіки. Перший випуск техніків-механіків відбувся в 1935 р.

Презентуємо Вовчанський фаховий коледж ХНТУСГЗ розвитком народного господарства, науки і культури покращувалась і матеріальна база технікума. З 1935 року тут уже могли забезпечити якісну підготовку спеціалістів сільського господарства. У 1936-41 рр. при технікумі паралельно діяла  школа механізації, яка готувала слюсарів, токарів, комбайнерів і шоферів для роботи в МТС області. Всього за довоєнні роки технікум підготував 600 техніків-механіків.

У повоєнні роки заняття в технікумі  було відновлено і вже в лютому 1944 році була сформована навчальна група з  30 осіб. Оновлювалась  і матеріальна база технікуму: в 1953-54 н.р. він уже мав 9 класних кімнат. До послуг учнів була бібліотека з читальним залом і загальним книжковим фондом у10566 томів, з яких було 6967 підручників.

У 1972 році технікум спіткало велике лихо: в результаті пожежі повністю вийшов з ладу основний навчальний корпус № 1. У вересні 1974 року студенти приступили до занять у новому навчальному корпусі..

У важкі часи перебудови адміністрація технікуму та викладачі змогли зберегти матеріально-технічну базу навчального закладу, поповнити машинно-тракторний парк. У 1992 році в технікумі було закрито відділення механізації та електрифікації тваринницької галузі, а у 2001 році відкрито нове відділення бухгалтерського обліку. Загалом за 84 роки своєї діяльності технікум підготував 12648 студентів, більшість яких успішно працювали в сільському господарстві та на підприємствах переробної промисловості.

Презентуємо Вовчанський фаховий коледж ХНТУСГ

 Сьогодення коледжу і його майбутнє

Наразі Вовчанський фаховий коледж є структурним підрозділом Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка і  здійснює підготовку фахівців на рівні кваліфікаційних вимог до фахового молодшого бакалавра з двох спеціальностей:

  1. 208 «Агроінженерія»
  2. 071 «Облік і оподаткування»

За роки роботи коледж нагороджено Дипломом Лауреата Міжнародного Академічного Рейтингу популярності та якості «Золота Фортуна», Дипломом «За розвиток і вагомий внесок науково-технічної творчості», Дипломом «Виховна робота як фактор гуманізації та гуманітаризації навчально-виховного процесу». Славиться Вовчанський фаховий коледж ХНТУСГ і перемогами своїх студентів:Презентуємо Вовчанський фаховий коледж ХНТУСГ

Іванова Маргарита (спеціальність «Агроінженерія») ˗ стипендіатка Президента України, переможець у Всеукраїнському конкурсі учнівської та студентської творчості імені М. Фішер-Слиж, переможець у Всеукраїнському конкурсі «Мій Шевченко», лауреат Обласного конкурсу студентських проєктів «Пейзаж після мору», учасниця низки обласних та всеукраїнських науково-практичних конференцій, має нагороди від Вовчанської районної державної адміністрації.

Пономарьов Владислав (спеціальність «Агроінженерія») – голова студентського самоврядування, лауреат конкурсу «Студент року», лауреат конкурсу «Весняні пародії», учасник низки всеукраїнських науково-практичних конференцій, має нагороди від Вовчанської районної державної адміністрації.

Гончарова Ірина (спеціальність «Облік і оподаткування») ˗ кандидатка в члени Малої академії наук України, абсолютний переможець у Всеукраїнському конкурсі учнівської та студентської творчості імені М. Фішер-Слиж, абсолютний переможець у Всеукраїнському конкурсі «Мій Шевченко», учасниця низки всеукраїнських науково-практичних конференцій, має нагороди від Вовчанської районної державної адміністрації.

Рішко Євгеній (спеціальність «Агроіженерія») – стипендіат Народного депутата України Д. Шенцева, переможець у Всеукраїнському конкурсі «Чому я обираю агро», у Всеукраїнському конкурсі з бджільництва ім. В. Поліщука, у Всеукраїнському конкурсі «Мій Шевченко», учасник низки всеукраїнських конференцій.

Комишанченко Тимур (спеціальність «Агроінженерія») – стипендіат Народного депутата України Д. Шенцева, переможець у Всеукраїнському конкурсі «Мій Шевченко», учасник низки всеукраїнських науково-практичних конференцій.

Никоненко Владислав (спеціальність «Агроінженерія») ˗ переможець у Всеукраїнському конкурсі «Мій Шевченко», учасник Обласного літературного конкурсу імені О. Масельського, поет.

Презентуємо Вовчанський фаховий коледж ХНТУСГ

Після закінчення закладу освіти випускники мають змогу працевлаштуватись у господарствах та підприємствах сільськогосподарського виробництва: ТОВ АФ Хлібороб, СФГ «Прогрес», ПСП «Молнія-1», ПСП «Нива», ДП ДГ «Гонтарівка», ЗАТ «Вовчанський КХП» та ін.

На відповідних етапах навчання студенти отримують:

  1. Освітній рівень – повну загальну середню освіту.Презентуємо Вовчанський фаховий коледж ХНТУСГ
  2. Кваліфікований робітник:

тракторист-машиніст категорії «А1, А2»;
водій автотранспортних засобів категорії «В, С1»;

— електромонтер ІІІ розряду;

 —оператор комп’ютерного набору.

  1. Освітньо-кваліфікаційний рівень – фаховий молодший бакалавр за спеціальностями: «Агроінженерія» (технік–механік) та «Облік і оподаткування» (бухгалтер).

Протягом останніх років більша частина випускників коледжу продовжує  навчання у Харківському національному технічному університеті сільського господарства імені Петра Василенка, де здобувають вищу освіту за обраними спеціальностями. І це дає їм гарний шанс здобути престижну професію та  знайти себе у дорослому житті.

Варто зазначити, що для багатьох випускників коледжу він став надійною опорою в житті і стартовою площадкою для наступного кар’єрного зростання. Тому тисячі колишніх вихованців коледжу зараз сумлінно трудяться  на різних посадах і в різних галузях  народного господарства. Але ми вже готуємо для них гідну зміну, яку складуть нинішні та майбутні студенти коледжу. Отож, тих випускників, які задумуються над вибором майбутньої професії,  ласкаво просимо до нашої дружньої сім’ї.

Наша адреса та контактні дані: Головний корпус №1.

Адреса: 62502, вул. Соборна, 93а, м. Вовчанськ, Харківська обл.

Телефони:

Директор: (05741) – 4 – 20 – 57 Андрій Володимирович Щербак

Приймальна: (05741) – 4 – 62 – 74

З 8.00 до 17.00, перерва з 12.00 до 13.00

E-mail: vtech1@ukrpost.netvthntusgipv@gmail.com

Приймальна комісія:

Відповідальний секретар Олександр Боговєсов 0977082305

E-mail: streks2@gmail.com

Презентуємо Вовчанський фаховий коледж ХНТУСГ