Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

ВІДБУВСЯ ТРАДИЦІЙНИЙ ДЕНЬ ПОЛЯ. ФОТОРЕПОРТАЖ

30 червня співробітники  Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка взяли участь у щорічному  науково-практичного семінарі «День поля 2020», який проходив  на базі селекційного центру Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН України та ДП «Елітне» (Харківський район, сел. Елітне).

Цього року День поля був  присвячений  Дню Конституції України і проходив у святковій атмосфері, хоча основна частина заходу була присвячена практичним питанням розвитку рослинництва, які цікавлять  і науковців, і аграріїв-практиків. З цією метою в рамках Дня поля була організована виставка інноваційних наукових досягнень, які презентували науково-дослідні установи та аграрні  виші Харківської області. Наприклад,  ХНТУСГ представив власні технічні розробки для сільського господарства:  зразки сучасної робототехніки, модель трактора з програмним комплексом та діючу модель квадрокоптера. Великий інтерес у гостей виставки викликала й  запатентована науковцями нашого університету розробка з діагностики технічних систем, яка вже використовується у виробництві. Виставкові стенди ХНТУСГ відвідало багато гостей та учасників науково-практичного семінару зокрема й голова Харківської обласної ради С.І. Чернов.

Після цього учасники Дня поля оглянули  демонстраційно-технологічний  полігон посівів польових культур, де ознайомились з агротехнологічними та селекційними досягненнями Інституту рослинництва  ім. В.Я. Юр’єва НААН України. Тут були представлені інноваційні сорти окремих зернових культур, а також сучасні технології їх вирощування в наших умовах.  Також учасники заходу оглянули очисні лінії насіння, де відбувається підготовка високоякісного насіння зернових та зернобобових культур.

У роботі Дня поля  взяли участь ректор ХНТУСГ ім. Петра Василенка О.В. Нанка, директор ННІ МСМ В.М. Власовець, завідувач кафедри ОТС імені Т.П.Євсюкова М.П.Артьомов, завідувач кафедри агротехнологій та екології В.К.Пузік, завідувач кафедри механотроніки та деталей машин Р.В.Антощенков, Заслужений працівник сільського господарства України А.П.Горбаньов та інші особи.

На жаль, цього року через карантинні обмеження у Дні поля-2020  не змогли взяти участь аспіранти та  студенти нашого  університету. Але ми переконані, що  вони ще скажуть своє слово в аграрній науці, яка, попри все, не стоїть на місці.

Фоторепортаж із Дня поля-2020.

Відділ медіакомунікацій ХНТУСГ.