Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

Відбулося засідання Вченої ради ХНТУСГ

Сьогодні в актовій залі університету відбулося урочисте засідання Вченої ради, присвячене початку нового навчального року.  Уже традиційно на початку засідання ректор ХНТУСГ О.В. Нанка вручив    почесні грамоти та подяки  групі викладачів і студентів університету, які були удостоєні цих нагород  за значні трудові та творчі досягнення, а також привітав усіх з Днем знань.

У своєму вітальному слові ректор окремо звернувся до першокурсників, які незабаром  прийдуть в аудиторії, і від себе особисто та від Вченої ради побажав їм стати гідними членами великої університетської родини, яка представляє один з найкращих аграрних університетів України. О.В. Нанка також зазначив, що цього року за кількістю заяв, поданих вступниками на перший курс на основі ПЗСО,  ХНТУСГ посів 2 місце серед закладів вищої освіти аграрного профілю і 7-ме місце серед ЗВО Харківської області, а загалом — 34-те місце серед усіх закладів вищої освіти України. Такий результат свідчить про зростання популярності та авторитету нашого університету і водночас ставить нові завдання перед його трудовим колективом. У своїм промові Олександр Володимирович також зупинився на особливостях навчального процесу, який проходитиме  в умовах адаптивного карантину, й наголосив на необхідності суворого дотримання співробітниками та студентами університету всіх правил і рекомендацій, запроваджених у зв’язку  з поширенням короновірусної хвороби. Див. наказ ректора щодо організації освітнього процесу та діяльності університету в умовах карантину

Далі на засіданні Вченої ради тривав розгляд питань порядку денного (Порядок денний ВР 01.09.20), в якому брали участь керівники навчально-наукових інститутів, факультету ТСЛ та інших структурних підрозділів. Зокрема, директори ННІ і декан ФТСЛ проінформували про підсумки минулого навчального року і підготовку до нового,  особливу увагу акцентувавши на питаннях удосконалення навчально-виховного процесу, покращення матеріально-технічної бази своїх підрозділів, проведення ремонту навчальних приміщень і  студентських гуртожитків. У деяких приміщенням ще триває ремонт, але університет повністю готовий до  навчального процесу і прийому студентів. Це відзначив і ректор О.В. Нанка, який подякував керівному складу та всім співробітникам  ННІ і ФТСЛ за їхню велику  роботу і побажав подальших трудових успіхів.

Вчена рада розглянула низку питань, що стосувались організації та удосконалення навчального процесу. Зокрема, Рада затвердила новий графік навчального процесу в ХНТУСГ (доповідала проректор з науково-педагогічної  роботи С.О. Заїка)  та заслухала інформацію керівника центру дистанційного навчання  С.В. Шушляпіна про готовність системи Moodle-3 до нового навчального року, затвердила кілька освітньо-професійних програм бакалаврського і магістерського рівнів. Окремо на засідання Ради  було розглянуто питання про вдосконалення якості освітнього процесу та запровадження з цією метою рейтингу викладача (доповідала фахівець навчально-методичного відділу – відповідальна за внутрішнє забезпечення якості освіти Н.М. Колпаченко). Як проінформувала Надія Миколаївна, найближчим часом буде розроблено проект положення про рейтинг викладача, який перед затвердженням буде винесено на обговорення.

На засіданні Вченої ради також було заслухано інформацію відповідального секретаря Приймальної комісії С.М. Скофенка, який проінформував про попередні підсумки цьогорічної вступної кампанії. Вони свідчать, що перший етап цієї кампанії пройшов  організовано і загалом був успішним для університету. Зокрема, Сергій Миколайович повідомив, що цього року майже на 25% зросла кількість бюджетних місць, які заповнили вступники на основі повної загальної середньої освіти, і помітно зросла  кількість вступників із високими середніми балами ЗНО.  Наразі Приймальна комісія приймає документи від вступників, котрі  вирішили навчатися на контрактній формі навчання за обраними спеціальностями, і тут теж є позитивна динаміка.  Але вступна кампанії ще триває і про її остаточні підсумки можна буде говорити пізніше.

Відділ медіакомунікацій ХНТУСГ,

Фото Альони Заїки.