Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ ВЧЕНОЇ РАДИ ХНТУСГ

     22 грудня 2020 року о 10.00 у конференційному залі ХНТУСГ (вул. Алчевських, 44) під головуванням ректора О.В. Нанки відбулось чергове онлайн-засідання вченої ради Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. П. Василенка, на якому розглянуто низку важливих питань. На початку зібрання ректор університету В.О.Нанка звернув увагу на дотримання під час заходу визначених карантинних обмежень (присутність у масках, належна відстань між членами ради і т.п.).

Засідання ВР ректор ХНТУСГ розпочав з  приємної місії, привітав колектив університету з визначною подією, 90 річним ювілеєм ХНТУСГ від часу заснування, та провів процедури вручення дипломів, атестатів нуковцям нашого вишу, трьом докторам наук у відповідних галузях: Н.Г Грабар, Ю.П Вітковському., Г.С. Івановій.  Атестати профессора було вручено двом особам: Т.А. Власенко і В.І.Павликівському, атестат доцента получили Т.В.Дуюнова, І.І.Сенчук та А.В. Микитась.

Перший проректор М.Л.Лисиченко нагадав, що 20 листопада відбулась щорічна Міжнародна виставка «Освіта та кар’єра – 2020»  Наш університет прийняв активну участь, презентував проект «Співпраця університету із закордонними навчальними закладами – як шлях підвищення якості освіти та місця ХНТУСГ в світовому освітянському просторі», а за результатами експертного оцінювання представлених на конкурс робіт учасників виставки «Освіта та кар’єра – 2020», проведеного Інститутом модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України, Національною академією педагогічних наук України, правлінням Товариства «Знання» України, дирекцією Центру «Виставки, презентації» правління Товариства «Знання» України ухвалено, Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка  визначити переможцем у тематичному конкурсі закладів вищої освіти з напряму «Міжнародне співробітництво в галузі освіти і науки» та відзначити найвищою нагородою міжнародної виставки – Гран-Прі,  дипломами виставки «Освіта та кар’єра – 2020». Тому, на засіданні було вручено нагороду Гран-Прі проректору з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Ю.П. Вітковському.

Також, за показниками закладу вищої освіти університет отримав нагороду Почесне звання «Лідер вищої освіти України», диплом з цією високою відзнакою було вручено ректору ХНТУСГ О.В.Нанці. До того ж, Олександр Володимирович нагороджений Подякою за багаторічну науково-педагогічну діяльність та вагомий внесок в розвиток освіти і науки України.

Далі на засіданні Вченої ради тривав розгляд питань порядку денного.  

З першим питанням, про план заходів щодо покращення показників бюджетного фінансування на основі «Формула розподілу фінансів ЗВО України», виступив проректор з НПР та міжнародних зв’язків Ю.П. Вітковський. Доповідь викликала жваве обговорення, доповнення з боку ректора та учасників засідання вченої ради.

Ю.П. Вітковський, передав від асоціації закладів вищої освіти сільськогосподарського профілю Китаю, поздоровлення, вітання а також пам’ятний подарунок до 90-річчя ХНТУСГ ім. Петра Василенка.

Далі надано було слово голові профспілкового комітету співробітників та студентів В.М.Кісю для вручення нагород, рішенням профспілки працівників агропромислового комплексу України, нагороджений медаллю за особливі досягнення та вагомий внесок у розвиток соціального партнерства ректор ХНТУСГ Олександр Володимирович Нанка.

Друге питання порядку денного стосувалось результатів проходження виробничих практик студентами в 2019/2020 н.р. Доповів, П.С.Сиромятніков  – керівник центру практики і працевлаштування студентської молоді. Петро Степанович звітував про підсумок проходження виробничих практик студентами в цьому навчальному році, предоставив якісний аналіз проходження практик, фотоматеріали та наголосив що початок практик розпочнеться з 8 лютого. Також питання викликало жваві доповнення, пропозиції та побажання. Зокрема, перший проректор М.Л.Лисиченко, закликав в повній мірі ННІ висвітлювати на головній сторінці сайту університету результати практики в реальних виробничих умовах, як це виконано з виробничої практики в с. Золочів де студенти освоюювали експлуатацію  сільськогосподарської техніки (багато років  возить студентів на практику до господарства професор А.П.Горбаньов).

Мандич О.В. –  голова ради молодих вчених університету доповіла про організацію підготовки молодими вченими стартапів до опублікування у відкритих джерелах інформації та пошук інвесторів з високотехнологічного бізнесу у 2021 р. Про створення нового проекту, з яким можна ознайомитися на сайті кафедри маркетингу та медіакомунікацій, закликала до співробітництва, запропонувала організувати та провести конкурс стартапів на 2021 рік. Доповнив це питання, поділився досвідом, вніс пропозиції  директор ННІ В.М. Власовець.

Про затвердження організаційної структури університету на 2020/2021н.р. доповів перший проректор М.Л. Лисиченко. Щодо поліпшення організаційної структури, члени вченої ради вносили свої пропозиції.

Далі з планом засідання можна ознайомитись тут: Порядок денний від 22 грудня 2020 р.

На засіданні Вченої ради також було розглянуто низку інших питань, які були внесені до порядку денного. Різні питання стосувались організації та удосконалення навчального процессу, науково-освітної діяльності закладу.

Підводячи підсумки роботи вченої ради, ректор Університету О.В. Нанка підсумував все що відбулось на засіданні, подякував усім за плідну роботу та звернув увагу на те, щоб більше працювали з сайтом університету, своїми сторінками, вчасно розміщували, замінювали та оновлювали документацію.

        По кожному питанню були прийняті відповідні рішення.

Відділ медіакомунікацій ХНТУСГ