15 квітня 2021 року кафедрою ЮНЕСКО «Філософія людського спілкування» та соціально-гуманітарних дисциплін спільно з Центром фольклорних студій Кюля Університету Альберти (Канада) в межах міжнародної співпраці було проведено чергову публічну онлайн-лекцію на тему «Культурні ландшафти як спір(ль)на спадщина». Лектор Роман Лозинський – географ з ступенем магістра від Львівського національного університету імені Івана Франка (2009 р.) та Південно-Університет штату Іллінойс в Едвардсвіллі, як стипендіат програми Фулбрайт (США, 2017); запрошений викладач Українського католицького університету, кафедра культурології; автор книги “Культурні ландшафти Галичини: етика взаємодії людини з природою” та статей у часописах Критика та Спільне. Коло зацікавлень: культурна географія, міське та просторове планування, ландшафти, сільська географія, place-based освіта, теорії розвитку та соціальна теорія
Теми, що обговорювались:
• Що таке культурні ландшафти і в чому їх цінність?
• Умовність традиції та пошук переконливих аргументів збереження, регулювання та/або планування культурних ландшафтів.
• Як досягти гармонійних культурних ландшафтів у швидкозмінному світі XXI ст. Культурний ландшафт як об’єкт просторового планування.
В межах дискусії було обговорено основні загрози руйнування традиційних культурних ландшафтів та способи їх подолання; наголошено щодо проблем розвитку туризму в карантинних умовах; підкреслено необхідність збереження культурної та природної спадщини.
Анастасія Лапченко, асистентка кафедри ЮНЕСКО, к.і.н.