Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

Весняно-польові роботи – продовження виконання дослідів по Госпдоговірній тематиці

В ННІ механотроніки і систем менеджменту на кафедрі оптимізації технологічних систем імені Т.П. Євсюкова проводяться роботи по виконанню договору з ПАТ «Ельворті» Червона зірка, Кіровоградської області за темою: «Наукові дослідження та удосконалення дослідного зразка посівної машини Vega-8 Profi для сумісного посіву просапних культур».

Доценти кафедри Михайло Циганенко та Олександр Романашенко під керівництвом с.н.с. Віктора Мельника виїхали на дослідні поля ДП «Дослідне господарство Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН», Сумської області. Були продовжені роботи попередніх дослідів та закладені нові вектори експериментів по вирощуванню просапних культур шляхом сумісних посівів.

Були виконані роботи по налаштуванню посівної машини Vega-8 Profi на задану норму висіву сої та кукурудзи, підібрані висіваючі диски для цих культур та налаштовано роботу бортового комп’ютера та оберти пневмовентилятора. Були взяті проби грунту на вологість при різних глибинах, проведені заміри щільності грунту та глибини передпосівної культивації. Випробувані різні сорти гібридів посівного матеріалу кукурудзи при сівбі.