Аграрна наука не стоїть на місці. Наприклад, уже кілька років поспіль науковці кафедри ОТС ім. Т.П. Євсюкова Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. П. Василенка проводять роботи щодо ефективності сумісних посівів кормових культур кукурудзи та сої дослідною спеціалізованою сівалкою «Vega – 8 Profi» (принципова схема цієї сівалки була розроблена науковцями ХНТУСГ, а її дослідний зразок виготовило ПАТ “Ельворті”).
Перші результати досліджень, проведені кілька років тому на полях ДДГ «Кутузівка» Харківського району дали досить обнадійливі результати. Сумісні посіви кукурудзи та сої, зроблені цією сівалкою, навіть в умовах значної посухи дозволили отримати добру урожайність силосної маси, яка була на 60 ц/га вищою від контрольних показників. При цьому врожайність окремо кукурудзи в сумісній сівбі була також вищою ніж на контролі. Результати цих досліджень були опубліковані нашими науковцями в журналі “Інженерія природокористування”, 2018, № 2(10).
Цього року досліди із сумісними посівами кукурудзи та сої проводились на полях ДП «Дослідне господарство Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України» в селі Сад Сумської області. Ще на весні тут було закладено низку дослідних ділянок, на яких були здійснені сумісні посіви кукурудзи та сої агрегатом у складі трактора Білорус-1221.2 та спеціалізованої сівалки на базі «Vega-8 Profi». Науковці уважно стежили за станом посівів та динамікою їх росту, які значною мірою залежали від погодних умов. Але в кінцевому підсумку сумісні посіви на дослідних ділянках також дали добрі результати, які під час контрольних замірів та зважування зеленої маси зафіксували співробітники кафедри ОТС ім. Т.П. Євсюкова доценти М.О. Циганенко та О.І Анікєєв разом з майстром виробничого навчання В.В. Качановим (на фото).
Варто зазначити, що наукові досліди із сумісними посівами проводяться в рамках договору про творчу науково-технічну діяльність між Харківським національним технічним університетом сільського господарства імені П. Василенка, Харківською державною зооветеринарною академією, Інститутом сільського господарства Північного Сходу НААНУ та ДП «Дослідне господарство Інституту сільського господарства Північного Сходу Національної академії аграрних наук України. Одним із завдань цієї наукової теми є розширення функціональності посівних машин виробництва ПАТ «Ельворті» для покращення біологічної врожайності сумісних посівів кукурудзи та сої на силос. Керівником теми є доцент М.О. Циганенко а куратором і генератором ідей проректор з науково-дослідної роботи д.т.н., проф. В.І. Мельник. Тож, ми бажаємо подальших успіхів нашим науковцям, які працюють попри всі перешкоди та карантинні обмеження.
Відділ медіакомунікацій ХНТУСГ.