Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

СТУДЕНТИ ХНТУСГ: «ДЯКУЄМО «АЛЬФІ»!»

В господарстві «Альфа» – одному з найкращих  у області – завершилося збирання ранніх зернових, в якому взяли участь студенти нашого університету.  Вони проходять тут практику, освоюючи експлуатацію  сільськогосподарської техніки.

– Нам дуже хотілося побачити, як реально функціонує велике господарство, попрацювати на новій техніці,- розповідає третьокурсник ННІ МСМ Владислав Немашкало. – Не в кожному районі, і навіть не в кожній області є таке господарство як «Альфа», і хотілося попасти саме сюди.

– У мене батько тракторист, —говорить його однокурсник Іван Яценко. — І хоча я отримав спеціальність агронома в Липковатівському аграрному коледжі, який закінчив з червоним дипломом, тяга до техніки перемогла. Взагалі, майбутній керівник сільгосппідприємства має освоїти якомога більше професійних секретів у всіх напрямках своєї діяльності, і в цьому відношенні господарство «Альфа» дає нам великі можливості. Працівники дуже відкриті, доброзичливі. І комбайнер, і агроном, і головний інженер (теж, до речі, випускник ХНТУСГ)  детально пояснюють нюанси роботи, дають відповіді на всі запитання. Не менше значення має сама участь у роботі високопрофесіонального трудового колективу, розуміння того, як відбувається взаємодія між керівною і виконавчою ланками господарства, забезпечується виробнича дисципліна.

– Окрім цікавої роботи, господарство забезпечує працівникам і гідну заробітну платню. Передові технології, нова техніка, яка оновлюється кожні 4-5 років, потребують серйозних знань. Університет дає нам дуже багато, але по справжньому розуміти комбайн я навчився саме на практиці. Парта практики не замінить. І збирання овочів у країнах Євросоюзу для майбутнього інженера таку практику надасть не завжди — висловлює свою думку студент 3 курсу Максим Герман.

– Підготовка студентів ХНТУСГ традиційно досить висока. А 2-3 сезони такої практики – і ваших студентів можна допускати до керівництва будь-яким господарством –  говорить виконавчий директор господарства «Альфа»Микола Романович Андрієнко.

Господар підприємства «Альфа», депутат обласної ради Віктор Іванович Бєлінський згадує: «Я сам свого часу  одержав аграрну  освіту, тому,  хоча ціную кожного працівника, до студентів ХНТУСГ в мене відношення особливе. Ми готові надавати їм місця не лише для проходження практики, але й працевлаштовувати, адже наше господарство постійно розширюється, оновлюється його технічний парк».

Голова Харківської облдержадміністрації Олексій Володимирович Кучер, який завітав до господарства «Альфа»,  подякував студентам нашого університету та підкреслив:  «Сільське господарство становить третину економіки нашого регіону. Ми й далі будемо підтримувати наших аграріїв, забезпечувати їх державною підтримкою, робити все для того, щоб позитивна динаміка в аграрній сфері зберігалася».

Багато років  возить студентів на практику до господарства професор Анатолій Петрович  Горбаньов, що сам починав свій трудовий шлях інженера саме тут. З повним знанням справи професор говорить: «Передова техніка, новітні технології, ефективне керівництво. Тут є чому повчитися. Кращі з тих, хто отримав путівку в професію через практику в господарстві «Альфа», сьогодні очолюють  фірми, господарства, інженерні служби. Нинішня зміна майбутніх фахівців і керівників виявилася не гіршою за попередні».

Відділ медіакомунікацій ХНТУСГ.