Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

Сьогодні Міжнародний день бухгалтерії

Сьогодні в багатьох частинах світу відзначається Міжнародний день бухгалтерії. Щиро вітаємо з цим професійним святом працівників бухгалтерської служби  ХНТУСГ на чолі з головним бухгалтером Тетяною Петрівною Даниленко, а також всіх співробітників і випускників нашого університету, які мають бухгалтерську освіту.

Окреме вітання шлемо співробітникам Кафедри обліку та аудиту, яку очолює доктор економічних наук Тетяна Григорівна Маренич, адже саме вони готують високваліфікованих фахівців, в тому числі й  бухгалтерів-економістів.

Щиро дякуємо нашим бухгалтерам за їхню професійну та самовіддану роботу і бажаємо, щоб у них завжди дебіт сходився з кредитом.

Хочемо нагадати, що ідея зробити загальне міжнародне професійне свято бухгалтерів обговорювалася давно, адже майже в кожній країні існує своє професійне свято бухгалтера. І дату 10 листопада для цього обрали не випадково. Саме  в цей день,  10 листопада 1494 року,  у Венеції була опублікована книга «Все про арифметику, геометрії і пропорції», автором якої був Лука Пачолі, який спробував підсумувати знання про математику того часу. Одна з глав цієї книги називалася «Про рахунки та інші записи».  Пачолі описав використання журналів-ордерів і регістрів бухгалтерського обліку, а також зробив прогноз щодо того, що службовець не зможе спокійно лягти спати до тих пір, поки дебіт не зійдеться з кредитом. У  книзі також було подано багато інших термінів, прикладів та спеціальних знань, які  потрібні для повноцінної роботи бухгалтера…

Офіційно День бухгалтера та аудитора в Україні відзначається 16 липня. Дата святкування була вибрана на честь дня прийняття Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (16 липня 1999 року).

Відділ медіакомунікацій ХНТУСГ.

Сьогодні Міжнародний день бухгалтерії