Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

Що сьогодні святкують філософи?

Щороку у третій четвер листопада відзначають  Міжнародний день філософії, який був започаткований у  2002 році за регламентом ЮНЕСКО (UNESCO General Conference). Сенс відзначення цього Дня полягає в тому, щоб долучити якомога більше людей до світової філософської спадщини, стимулювати їх до обговорення та  генерування нових ідей і концепцій, які б  дозволили піднятися над повсякденністю та осягнути сенс буття.

У перекладі з грецької філософія звучить як «любов до мудрості», і протягом багатьох століть цю любов плекати безліч мислителів, котрі прагнули глибше пізнати першооснови буття, сенс людського існування,  справжні цінності та ідеали суспільства. Можемо пишатися, що серед були й українські мислителі: Григорій Сковорода, Сильвестр Гогоцький, Микола Гоголь, Пантелеймон Куліш,  Тарас Шевченко, В’ячеслав Липинський,  Володимир Вернадський та інші особи, що збагатили  Філософію нового і новітнього часу.

Приємно відзначити, що гарні філософські традиції існують і в нашому університеті, де багато років діяла кафедра Філософії, а в 1996 році була заснована кафедра ЮНЕСКО «Філософія людського спілкування». У 2008 році внаслідок об’єднання кількох кафедр з’явилася кафедра ЮНЕСКО «Філософія людського спілкування» та соціально-гуманітарних дисциплін, яка успішно діє донині під керівництвом доктора економічних наук Наталії Іванівни Моісєєвої.

Отож, ми щиро вітаємо колектив кафедри та всіх шанувальників філософської думки з Міжнародним Днем філософії і бажаємо їм ніколи не зупинятися на шляху Пошуку і Знань, який обов’язково виведе до  Істини.

Ваші друзі і колеги.

Що сьогодні святкують філософи?